Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na klenie - jazie, jaki blank wybrać?

jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
931 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 22 luty 2008 - 10:02

Widze Bujo ze jako jedyny tam wedki zamawiasz ;) ale za to hurtowo

PS ja jestem po wstepnej rozmowie telefoniczniej w sprawie mojej wedeczki.
Niedługo jade omowic temat dokładniej.


pzdr

#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 22 luty 2008 - 10:21

Witam,

Te kilkanascie wedek rozlozylo sie na kilka lat wiec nie jest ze mna az tak zle, chociaz obecnie gdy doszly muchowki faktycznie mozna nazwac to hurtowym zamowieniem :D :D :D

Roman jest '' Specjalista'' w tym co robi :D :D :D

Bujo
  • Jacek_Dgl lubi to

#23 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 24 luty 2008 - 18:32

@ Jeziorm 1
Pan Roman Pietrzak to człowiek-firma, możesz polegać na tym co ci doradzi i być spokojnym o jakość jego usługi - będzie na najwyższym poziomie. Mam już jeden kij z jego pracowni, drugi właśnie za chwilę będzie się robił a to pewnie jeszcze nie koniec... Potwierdzam to co pisał Bujo - unikalne wzornictwo szczególnie w muchówkach, nieszablonowe podejście do tematu i ogromna wiedza - polecam.
Pozdrawiam

#24 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 25 luty 2008 - 09:43

Dzieki za odpowiedzi ! :D

Powiedzcie mi ile czasu srednio buduje sie wedke ?
Oczywiscie chodzi mi o SUPER wedke ;)

Pozdrawiam

#25 OFFLINE   pafcio0

pafcio0

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 25 luty 2008 - 10:02

Hej,
Mam taką zagwozdkę.
Otóż pod koniec zeszłego sezonu pożegnałem się z Kongerem Tango 1-10 2,70, który bardzo długo i wdzięcznie towarzyszył moim Wiślanym wyprawom.

Nadeszła pora kupić coś nowego.
Woblerki 1-4cm, obrotówki 00-1, gumki 1-5g, długość 260-300cm, cena ok.700zł (może 800zł), najlepiej od rodbuildera.
No więc nie tak dawno zakupiłem okazyjnie (co prawda fabrycznie zbrojonego, ale zawsze) Talona 9'0LMF2 VI+ 2-10g, Light, akcja Moderate/fast.
Właśnie wróciłem z Wiślanego rekonesansu i stwierdzam, że odzwyczajenie się od szybkigo szczytowego Tango jest trudniejsze niż myślałem...
Generalnie ten Talon jest świetny, ale wygląda na to, że nie dla mnie. Zachwyciłem się tym, że nawet malutkiego woblerka może wystrzelić bardzo daleko, a także tym, że świetnie pracuje pod rybą, natomiast trudno jest mi kontrolować pracę bardzo małych przynęt. Dość sztywna szczytówka nie pozwala na skuteczną detekcję podwodnych przeszkód lub delikatnych skubnięć, a ściągając zerówkę nie jestem w stanie stwierdzić, czy zaskoczyła, czy nie.

No więc zapytuję się: istnieje jakiś blank pomiędzy parametrami Tango a tego Talona? Delikatniejszy od Talona, ale i nie aż tak ultraszybkoszczytowy jak Tango (żeby podnieść skuteczność holów np. jazi i nieco zwiększyć zasięg rzutów nic nie ważących woblerów).
Może Batson IST1081F?
Warto brać rezonans?

Byłbym wdzięczny za rady.

#26 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 25 luty 2008 - 10:26

Dzieki za odpowiedzi ! :D

Powiedzcie mi ile czasu srednio buduje sie wedke ?
Oczywiscie chodzi mi o SUPER wedke ;)

Pozdrawiam


Takie pytanie musisz zadać w pracowni, która będzie wykonywała usługę dla Ciebie.
Pzdr


#27 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 25 luty 2008 - 11:33

Jest kilku Rodbuliderów na forum ,jak chocby Łukasz Masiak .Napisz na priv. ,a napewno coś doradzą .I od razu zbudują wędeczkę specjalnie pod Ciebie :mellow:

#28 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 25 luty 2008 - 11:45

Witam,

Osobiscie polecal bym Batsona IST1141F ewentualnie mozesz zainwestowac troszke wiecej w XST ale ten bedzie juz mial szybsza akcje. Zadzwon do Romana Pietrzaka ( Specjalista Konin) badz do Fishing Center. Zrobili juz duzo takich wedek wlaczajac moja i na pewno doradza ci cos sensownego w tym przedziale cenowym.

Na pewno znajdziesz tez cos w ofercie innych producentow blankow badz gotowych wedek( Lamiglas, St Croix, ATC) ale nie moge sie wypowiedziec na temat ich wyrobow poniewaz nie mam z nimi doswiadczenia.

Pozdrawiam,

Bujo



#29 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 25 luty 2008 - 12:48

Ale ja zadaje takie pytanie na forum ponieważ wiele osob zamawiało wedki w pracowniach i wie ile sie czeka...nie chodzi mi o dokładny czas tylko orientacyjny....
wiec poczekam za jakąs konkretą odpowiedzią.....

#30 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2008 - 13:32

miesiąc

#31 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 25 luty 2008 - 15:12

Zadzwoń do pracowni i wszystko będziesz wiedział. Możesz czekać dwa tygodnie a czasem nawet dwa czy trzy miesiące - wszystko zależy czy dany blank jest dostępny w danym momencie, czy na przykład trzeba będzie czekać do natępnej dostawy blanków....Poza tym ważne jest jaką liczbą zamówień jest obciążona dana pracownia.
Pozdr.

#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 25 luty 2008 - 16:43

samo zlozenie to nie problem. bo to mozna zamknac z kilkadziesiat godzin. ale od zamowienia do otrzymania ... to juz inna bajka...

#33 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 25 luty 2008 - 16:51

samo zlozenie to nie problem. bo to mozna zamknac z kilkadziesiat godzin. ale od zamowienia do otrzymania ... to juz inna bajka...



Witam,

Mifek- szczegolnie jak komponenty leca z Japoni jak jest to w moim przypadku :D :D :D

Bujo

#34 OFFLINE   pafcio0

pafcio0

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 25 luty 2008 - 18:01

Dzięki za odpowiedzi, jak tylko dostawa pieniędzy do mnie przyjdzie, skontaktuję się z pracownią i zlecę zrobienie wędki.

Wybór padnie najprawdopodobniej na IST1141F lub IST1081F, muszę jeszcze tylko się dowiedzieć, czy aby różnią się czymś jeszcze poza długością.
Do tego Alconity i uchwyt rezonansowy.

Pozdrowienia.

#35 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 25 luty 2008 - 18:12

Nie zgadzam się z takim podejściem do sprawy. W kraju jest coraz więcej warsztatów, które zbroją wędki. Powoli zaczyna się walka o klienta. Jest niedopuszczalne traktowanie sprawy w ten sposób, że nie wiadomo kiedy będzie za tydzień lub za miesiąc czy dwa. To klienci rozpuścili rzemieślników do granic nieprzyzwoitości. Znam przypadki, że terminy ciągneły się nie tydodnie czy miesiące ale lata.
My jako klienci powinniśmy wynegocjować termin realizacji i cenę za usługę. W przypadku niedotrzymania terminu pomniejszamy sumę za usługę codziennie lub idziemy do innego zbrojmistrza. To jest dla mnie oczywiste.

pozdrawiam

#36 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 26 luty 2008 - 11:22

Dzieki za wszytskie odpowiedzi!

Szczerze mowiąc to zgadzam sie z Thymallus-em

Brak dokładnej informacji o terminie odebrania wedki jest nie dopuszczalny...tu chodzi tylko o zaplanowanie pracy przez pracownie.
Wszystko da sie obliczyć.

ps. z tego co mi wiadomo blank/blanki ktore mnie interesuja juz sa na miejscu.

#37 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2008 - 14:28

Jezeli chcesz przy dlugosci do 3m wedziska, ze sporej(pewnie)odleglosci naprawde dobrze wyczuwac przynety w rodzaju obrotowka 0 albo woblerek 2cm to nie zostaje nic innego, jak zbudowac wedke z wysokiego modulu. Lamiglas XMG, Talon INT, moze CD(nie znam tego akurat zupelnie), GLoomis GLX.

Zeby szzcytowka pokazywala takie paprochy musi byc najciensza, jaka sie da czyli nr4, max 4,5.

Jak z kolei trafi sie cos ladnego, to na takiej wedce (~8LB) bedzie niezla jazda, dlatego ja zrezygnowalem z takich przynet i najmniejsze co stosuje to kilkugramowe ale dlugosciowo niewielkie barylki-woblerki albo nawet wieksze niz pare gr.
Takie, zeby polecialo na spora odleglosc z plecionka 8LB.
Wedka wystarcza w tym ukladzie z niezbyt wysokiego grafitu.

Niestety taka wedka(wys. modul) to duzy wydatek...tak to juz jest, ze lowienie stosunkowo malych ryb wychodzi najdrozej... :unsure:

Gumo

#38 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2008 - 15:02

tak to juz jest, ze lowienie stosunkowo malych ryb wychodzi najdrozej... :unsure:


bardzo ciekawe stwierdzenie - rzeczywiście, coś w tym jest!

#39 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 26 luty 2008 - 15:07

Witam,

Kolega szuka chyba wolniejszego kija skoro nawet Talon jest dla niego za szybki. Bedzie musial wiec poszukac w blankach o srednim badz niskim module.

Wyjdzie tanio i tak jak mu pasuje :D :D :D

Bujo

#40 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2008 - 15:17

:mellow:

Gumo





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaź, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych