Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 grudzień 2016 - 22:05

Bez dodatkowego wyposażenia, typu GCV10 do podpięcia sonaru bocznego czy panoptixa to tylko zwykły sonar 2D z funkcją mapy. Co prawda niby można zbudować system oparty na dodatkowych modułach, które do tanich nie należą - np GCV10 + przetwornik  wychodzą prawie w cenie całego echa z mapą i side vu/dv, tylko jaki ma to sens? Osobiście ze względu na ubogą funkcjonalność bez kosztownej rozbudowy nie dał bym nic, tylko poszukał czegoś nowszego, z wbudowanymi funkcjami dodatkowymi, nawet u innego producenta.  Ale to tylko moje zdanie. Jeżeli budżet masz mocno ograniczony, to można powalczyć, ale nie rzucał bym wysokimi kwotami  - mocno bym się zastanawiał, czy przekraczać 1800, żeby skórka była warta wyprawki.



#762 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 grudzień 2016 - 22:16

Nowy soft 3.80 dla Garminów wyszedł. Ale wnosi tylko obsługę nowszych przetworników.



#763 OFFLINE   r.t.

r.t.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • Imię:Artur

Napisano 06 grudzień 2016 - 00:01

Psulek, dobrze celujesz w kwotę ;)



#764 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 10:50

Nowy soft 3.80 dla Garminów wyszedł. Ale wnosi tylko obsługę nowszych przetworników.

 

Moim chwilowym marzeniem byłoby żeby jakimś cudem się wgrał :) bo to ostatnia szansa żeby nie wysyłać na reklamacji. Cały czas mam 3.60



#765 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 06 grudzień 2016 - 11:04

Nie rozumiem po co na siłę wgrywać nowsze oprogramowanie.
Przecież ono tak na dobrą sprawę nie wiele albo nic nie wnosi :) Ekran pokazuje nam to samo co jest pod wodą bez znaczenia na soft :) 
Kiedyś, znajomy który wgrywał mi polski soft do humminbirda powiedział mi, że lepiej za często nie ingerować w oprogramowanie. 

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale echo przepracowało u mnie ponad 2400 godzin, później podobną ilość u następnego właściciela i nic złego się z nim nie działo...



#766 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 06 grudzień 2016 - 11:37

Jeżeli echo pracuje stabilnie i nie potrzebujemy nowych funkcji które udostępnia nowy firmware to wgrywanie nowej wersji nic nie wnosi.



#767 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 20:37

Jeżeli echo pracuje stabilnie i nie potrzebujemy nowych funkcji które udostępnia nowy firmware to wgrywanie nowej wersji nic nie wnosi.

 

 

Jak już pisałem wcześniej nie do końca tak jak bym chciał, bo po wgraniu map z Comunity przy każdym uruchomieniu echo pokazuje mi komunikat, że nie dało się wgrać map. 



#768 OFFLINE   rafalolejnik77

rafalolejnik77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 06 grudzień 2016 - 23:00

Mam pytanie jaki przetwornik wybrać do echomap 92sv


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#769 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2016 - 00:21

GT-40. Masz dużo na ten temat na forum.



#770 OFFLINE   rafalolejnik77

rafalolejnik77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 07:58

Dziękuje, tak troche poczytałem ale nadal nie wiem jaka jest różnica między gt40 a gt52 a teraz proponują z tym drugim w sprzedaży.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#771 OFFLINE   rafalolejnik77

rafalolejnik77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 11:35

Jesli ktoś jest w temacie to prosze o pomoc, w jednym z postów jest mowa ze gt 40 nie współpracuje z 92sv tylko z 91sv, które z tych echo jest nowsze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#772 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2016 - 11:49

Dziękuje, tak troche poczytałem ale nadal nie wiem jaka jest różnica między gt40 a gt52 a teraz proponują z tym drugim w sprzedaży.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Jesli ktoś jest w temacie to prosze o pomoc, w jednym z postów jest mowa ze gt 40 nie współpracuje z 92sv tylko z 91sv, które z tych echo jest nowsze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Różnica jest taka że GT40 jest mocniejszy i ma szersze kąty widzenia. Ten post to bzdura. Ja mam 92SV chirp i GT40. A miałem GT52.



#773 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 grudzień 2016 - 11:51

Nowsze jest 92SV ale występuje w dwóch wersjach, z CHIRP oraz bez.



#774 OFFLINE   rafalolejnik77

rafalolejnik77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 13:11

Dziękuje, zastanowiła mnie cena bo 52 jest droższy, myślałem ze moze i lepszy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#775 OFFLINE   rafalolejnik77

rafalolejnik77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 13:12

Wiec szukam 92sv z Chirp, możecie polecić jakiś sklep?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#776 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:41

Przetwornik taki czy inny nie jest lepszy ani gorszy .Kwestia po prostu do czego ma być używany . Jeśli na morze do połowu halibuta na 300-400m głebokości to oczywistym jest że lepszy będzie przetwornik o węższym kącie . Co należy zauważyć podawane kąty przetworników nijak się mają do rzeczywistości .Np echosonda Garmin 350c ma przetwornik o kątach 15/45st a w opisie urządzenia w instrukcji wspominają że kąty detekcji ryb wynosić mogą 60/120st . Poszczególne modele czy to 71 sv czy 92 sv z chirpem czy bez będą obsługiwać przetworniki jakiekolwiek ,istotne aby częstotliwość przetwornika i echosondy się zgadzała oraz aby pasowało wejście przewodu z przetwornika do gniazda echosondy . Tak więc gt 52 ma chirp i wąskie stożki aby w pełni wykorzystać przetwornik powinien współpracować z echosondą obsługującą chirp czyli w garminie 72 sv chirp i 92 sv chirp . Gt 40 będzie obslugiwał dokładnie to samo za wyjątkiem tradycyjnego sonaru .W tradycyjnym widoku nie uruchomimy chirpa ale dalej da się go używać w klasycznym obrazowaniu . Swoją drogą aby zrozumieć dzialanie i kąty przetworników trzeba trochę być w temacie .Np w humminbirdzie są to wąskie stożki .Producent podaje 20/60 st ale mierzone przy spadku sygnału o 90proc . Lowrance czy garmin mierzą stożek w miejscu gdzie sygnał spada o 50 proc . Tak więc porównując stożki humminbirda i lowrance o takim samym kącie lowrance będzie widział dużo szerzej .



#777 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:46

Producenci echosond dbają jednak o nas .Spróbujcie kupić echo 9 cali z bocznym sonarem ale bez gps który zasadniczo wpływa na cenę urządzenia oraz z przetwornikiem o kątach 120st .  :( .Producent który wprowadzi takie urządzenie na rynek przynajmniej w naszym kraju skasował by konkurencję 



#778 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:57

GPS w echosondzie nie jest znowu aż taki drogi. Szczególnie dla producenta. A skanowanie boczne bez GPS - porażka. Brak możliwości zaznaczania obiektów kursorem, brak możliwości analizy logu sonaru i przenoszenia waypointów po ich odnalezieniu w czasie przeglądania logu, itd.



#779 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2016 - 15:11

Przetwornik taki czy inny nie jest lepszy ani gorszy .Kwestia po prostu do czego ma być używany . Jeśli na morze do połowu halibuta na 300-400m głebokości to oczywistym jest że lepszy będzie przetwornik o węższym kącie . 

Tak , tylko w przetworniku z szerokim i wąskim katem widzenie możesz przełączyć na wąski. A jak masz dwa wąskie tak jak w GT-52 to szerokiego nie urodzisz ;) .

Poza tym moc większa. Miałem ten i ten.



#780 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 20:20

No tak tylko jak na morzu łowią to nawet stożek 15 st jest za duży tam używają nawet stożków po 4 st . Dla zastosowań słodkowodnych gt 52 dużo mniej się nadaje niż gt 40 .Zależy do czego komu boczny sonar .Na rzece robienie mapy jest zbyteczne .Co innego podgląd bocznego na bieżąco . Dla producenta może nie jest drogi gps ale te same modele np elite 7 bez gps są sporo tańsze . Na jeziorach faktycznie gps z bocznym może się przydać . Z tego co czytam większość wędkarzy najchętniej widziała by strikera sv z gt40 ,nawet bez gps .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych