Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   all6111

all6111

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaBrzeg.Lipki.Głogów
  • Imię:Marek

Napisano 09 czerwiec 2017 - 07:33

Pytanko TVG macie właczone na wodzie od 1 do 9 m czy tą funkcje właczac dopiero na dużej głebokosci, poza tym czy właczacie filtr zakłócen, echo  garmin 91 sv  poza tym jak rozpoznajecie na tradycyjnym sonarze czy dno jest twarde czy miekkie  ..



#1022 OFFLINE   Maciejb

Maciejb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWojkowice
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Bąk

Napisano 12 czerwiec 2017 - 13:21

Witam Kolegów i Koleżanki.

Kupiłem echosonde Garmina echomap73sv jest to wersja na rynek Amerynański, mam problem z opanowaniem funkcji tego urządzenia instruckja jest bardzo nie jasna. W związku z tym czy jest osoba, która byłaby mi w stanie pomóc? Chodzi mi głównie o funkcje tworzenia map oraz zapisywania na nich miejsc.

Pozdrawiam, Maciek.



#1023 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 13 czerwiec 2017 - 09:53

Witam Kolegów i Koleżanki.

Kupiłem echosonde Garmina echomap73sv jest to wersja na rynek Amerynański, mam problem z opanowaniem funkcji tego urządzenia instruckja jest bardzo nie jasna. W związku z tym czy jest osoba, która byłaby mi w stanie pomóc? Chodzi mi głównie o funkcje tworzenia map oraz zapisywania na nich miejsc.

Pozdrawiam, Maciek.

 

Wchodzisz w "mapa nawigacyjna", wciskasz "menu" potem "Quickdraw" i "uruchom zapis". Pływasz, a mapa się robi...

Jeśli chcesz zaznaczyć punkt po prostu wciskasz przycisk "mark". W ten sposób tworzysz waypointa, którego możesz edytować i opisać.


  • Kaszub Bait lubi to

#1024 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 14 czerwiec 2017 - 04:29

(...) Jeśli chcesz zaznaczyć punkt po prostu wciskasz przycisk "mark". W ten sposób tworzysz waypointa, którego możesz edytować i opisać.

A jak sobie radzicie z opisywanie Waypointów? Garmin nie pozwala chyba stworzyć dwóch punktów o tej samej nazwie. Na kilku jeziorach mam pooznaczane górki. Zabawa z kolejnymi numerami, które się nie powtarzają) jest kłopotliwa. Macie jakiś patent na to? Pod tym względem Lowrance był bardziej elastyczny.



#1025 OFFLINE   all6111

all6111

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaBrzeg.Lipki.Głogów
  • Imię:Marek

Napisano 14 czerwiec 2017 - 15:16

Możesz dodawać synbole do nazw albo poprostu je mumeruj np górka 1 górka 2  chyba zaden gps nie ma tak by nazwa byla taka sama pomimo że wspołrzedne sa inne pozdrawiam ..



#1026 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 30 czerwiec 2017 - 04:52

Podpowiedzcie proszę czym różnią się przetworniki GT-30 i GT-40.



#1027 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 30 czerwiec 2017 - 09:27

GT40 ma zintegrowany przetwornik 2D, GT30 to samo CV/SV, trzeba dokupić mały przetwornik do zwykłego sonaru, np. Garmin Dual Beam. Ma to swoje zalety.


Użytkownik psulek edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 09:29


#1028 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 30 czerwiec 2017 - 17:15

GT40 ma zintegrowany przetwornik 2D, GT30 to samo CV/SV, trzeba dokupić mały przetwornik do zwykłego sonaru, np. Garmin Dual Beam. Ma to swoje zalety.

A możesz trochę rozwinąć? W szczególności te zalety...



#1029 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 01 lipiec 2017 - 12:10

A czym się różni GT-40 a CV-40
?
Chcialem GT ale powiedziano ze.juz niedostepny i dostalem CV

#1030 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 15:02

A czym się różni GT-40 a CV-40
?
Chcialem GT ale powiedziano ze.juz niedostepny i dostalem CV

 

Poczytaj ten temat od 8 strony:

 

http://jerkbait.pl/t...striker™/page-8


Użytkownik Raven edytował ten post 01 lipiec 2017 - 15:02

  • Dano. lubi to

#1031 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 03 lipiec 2017 - 15:51

A możesz trochę rozwinąć? W szczególności te zalety...

 

Przetwornik SV stawia spory opór w wodzie i hamuje łódkę, poza tym przy większych prędkościach może mocno chlapać. Mając dwa, możesz zamontować mały normalnie, duży SV/DV powyżej dna. Jak pływasz w ślizgu, to przetwornik SV/DV wychodzi z wody, nie chlapie i nie stawia oporu. Przy dużych prędkościach i tak nie działa. Zwalniasz - łódka opada, przetwornik idzie pod wodę.



#1032 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 03 lipiec 2017 - 18:24

Na chlapania dorobiłem coś takiego. Garmin spray shield.

Załączone pliki



#1033 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 03 lipiec 2017 - 18:35

wgrałem najnowszą wersję 4.10 do echomap 70sv, zmiany:

 

- w zakładce mapy pojawiła się mapa wędkarska - dokładnie taka sama jak nawigacyjna - nie zauważyłem żadnej różnicy

4af19d6de9fb.jpg

 

- głośniej słychać "pingowanie"

- poprawiła się jakość wyświetlania - klasyczny i DI, brak zmiany w bocznym sonarze - sprawdzone na tych samych ustawieniach na tym samym zbiorniku dzień po dniu.


Użytkownik Mateos_74 edytował ten post 03 lipiec 2017 - 18:36


#1034 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 lipiec 2017 - 08:08

@pingvinas też mam i rzeczywiście bardzo pomaga na chlapanie, ale oporów przetwornika nie wyeliminuje.



#1035 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 04 lipiec 2017 - 08:21

A do GT52 można podpiąć Dual Beam jak by odpiął jeden kabel?Bo rozumiem tak ze jeden kabel idzie od zwykłego przetwornika a drugi od SV/DV



#1036 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 lipiec 2017 - 10:05

Tak, masz wtedy dwa kable. Nie sprawdzałem czy tak się da.



#1037 OFFLINE   Kapitan

Kapitan

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 08 lipiec 2017 - 17:28

Na chlapania dorobiłem coś takiego. Garmin spray shield.

Tak się składa, że po niedzieli otrzymam Garmin EchoMap Chirp 72 sv z przetwornikiem GT40TM i czeka mnie montaż na łodzi. Łódka jest długości 4,3 i szerokości 2 m. Silnik Honda 35 KM. Jak prawidłowo zamontować przetwornik, żeby echo jak najwięcej dało z siebie? Nie mam zielonego pojęcia, bo do tej pory używałem małą łódź z silnikiem elektrycznym i echo Lowrance Mark 5x Pro. Prędkości nie przekraczałem 6km/h a na tej nowej, chwilami może być 30 lub lepiej.To co jest na zdjęciu zrobię.Będę wdzięczny za podpowiedzi, które uchronią mnie przed błędami.



#1038 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 lipiec 2017 - 20:34

Wynika z tego że boczny sonar bierze udział w tworzeniu map. Na wodzie niespełna metrowej wyznaczył doskonale wystające połacie dna które były kilka metrów z boku. Te granatowe punkty.

 

@godski wejdź w podgląd loga bocznego sonaru na echu , najedź kursorem na jakiś punkt obojętnie z prawej bądź lewej strony zapisu, i zobacz czy wyświetli ci się głębokość jaka tam jest

 

Bylbym niezwykle zdziwiony gdyby to było możliwe.W Lowrance do tworzenia mapy zawsze ustawia się stożek 200 mhz(60 stopni) bo to on zbiera najważniejsze dane do zrobienia mapy oraz wyliczenia twardości dna.W  zeszłym roku robilem mape na Mietkowie,pływałem na HDS 7 gen 3 z bocznym sonarem łudząc się że mape ogarne w kilku przepłynięciach,jednakże po w wrzuceniu danych do Reefmastera moja teza się potwierdzila.Mapa jest jest wyliczana z 200hz,jezeli ustawie interpolacje na 50m to w teorii boczny sonar bierze udział w tworzeniu mapy ale po ustawieniu 150 m program tez wylicza mape lecz jest to tylko symulacja.Jezeli interpolacje ustawi się na 200 m to mapa tez powstanie tylko ze to sa już dane poza zasięgiem bocznego sonaru.Podsumowujac ,mysle ze Garmin tworząc mape ma w sofcie domyślnie ustawiona interpolacje na 40-50 m i dlatego ten pas podczas robienia mapy jest taki szeroki.Gdyby miał uwzgledniac dane z bocznego sonaru to potrzebowal by mocy obliczeniowej całego Pentagonu, a w takiej skrzynce jak Garmin to się raczej to nie zmieści.Chciałbym zebym się mylil w tej kwesti i żeby technologia tak daleko już zaszla bo bardzo by nam wędkarzom to pomogło.Pozdr,Rafal

 

Dobrze prawisz. Dodaj jeszcze do tego kąt patrzenia i wchodzi film SF.
Interpolacja pewnie na poziomie Maincrafta - budowa nieistniejącego świata.

Nie mniej chętnie bym się tym pobawił i czekam na porównania tej samej górki robione tradycyjnie i za pomocą bocznego Garmina.

 

Sądzę, że jednak coś jest na rzeczy. Być może nie jest to cały zakres jaki może być na skanie bocznym, ale jakiś wycinek który jest najdokładniejszy. Ostatnio pływałem po Wiśle i zauważyłem to samo co Godski - batymetria sięga tam, gdzie nie pływałem (bo się nie da). Zastanawiające jest też to, bo Panotix i Side Vu są bardzo podobne:

 

Q: Is there a way to make the mapping process faster AND get better detail?

A: Panoptix! Only Garmin gives users the ability to use Panoptix. Not only will it help you find and catch more fish, but it will also help you create a map much faster than if you were using a single beam transducer. Using Panoptix PS30 Down will give you a much wider beam angle. The wide sonar beam angle that Panoptix offers benefits users because it will see all around your boat, not just what’s directly under it. The feedback on screen shows exactly how much area you are mapping. If you’re mapping deeper water, you will be able to capture a much larger portion of water because your beam will have a chance to reach farther out.



#1039 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 lipiec 2017 - 21:35

Płynąc i robiąc mapę przy trzcinch mam blisko 3 metry, 5 - 10 metrów w głąb jeziora jest ponad 6 metrów głębokości. Boczny na skraju mapy narysował mi 4m, zabrakło mu 2 metrów.
Ponowny przelot w oddaleniu o 10 metrów od trzcinch poprawił batymetrię.
Wniosek taki że na wszelkie stromizny trzeba napływać możliwie pod kątem prostym. Inaczej wychodzą nieistniejące interpolacyjne cuda.
  • Dano. lubi to

#1040 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 lipiec 2017 - 06:16

Sądzę, że jednak coś jest na rzeczy. Być może nie jest to cały zakres jaki może być na skanie bocznym, ale jakiś wycinek który jest najdokładniejszy. Ostatnio pływałem po Wiśle i zauważyłem to samo co Godski - batymetria sięga tam, gdzie nie pływałem (bo się nie da). Zastanawiające jest też to, bo Panotix i Side Vu są bardzo podobne:

 

Q: Is there a way to make the mapping process faster AND get better detail?

A: Panoptix! Only Garmin gives users the ability to use Panoptix. Not only will it help you find and catch more fish, but it will also help you create a map much faster than if you were using a single beam transducer. Using Panoptix PS30 Down will give you a much wider beam angle. The wide sonar beam angle that Panoptix offers benefits users because it will see all around your boat, not just what’s directly under it. The feedback on screen shows exactly how much area you are mapping. If you’re mapping deeper water, you will be able to capture a much larger portion of water because your beam will have a chance to reach farther out.

To jeszcze niech swój soft wypuszczą do zabaw domowych z mapami....

Lowrance ma niby LSS 3d ale póki co nie da się tego wykorzystać w tworzeniu baytmerii, a byłby to przełom i  ogromna oszczędność czasu mapującego. Że o stopniu szczegółowości nie wspomnę.

 

 

Piotr., masz coś ciekawego z logów MEGA do luknięcia?


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 11 lipiec 2017 - 06:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych