Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#1201 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 17 luty 2018 - 16:33

To w opcjach ustaw sobie (nakładki liczbowe), aby pokazywało co chcesz i gdzie chcesz

#1202 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 18 luty 2018 - 13:19

To w opcjach ustaw sobie (nakładki liczbowe), aby pokazywało co chcesz i gdzie chcesz

W widoku wskaźników silnika nie ma opcji wyboru nakładek liczbowych.



#1203 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 luty 2018 - 15:54

Na mapie lub w menu głównym wciskasz klawisz Menu -> Nakładki liczbowe-> Edytuj schemat. U mnie wyświetlało się na obrzeżu ekranu.



#1204 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 18 luty 2018 - 20:19

Dzięki, jutro sprawdzę.



#1205 OFFLINE   d.daz76

d.daz76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Darek

Napisano 22 luty 2018 - 10:35

Mial ktos z was okazje zapoznac sie z nowym modelem Echomap Plus 92sv?Obecnie uzywam 91sv z gt40 i zastanawiam sie czy warto.


Użytkownik d.daz76 edytował ten post 22 luty 2018 - 10:36


#1206 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 22 luty 2018 - 10:37

Szybkie pytanie, pewnie już było: czy 72sv plus lub 92sv plus ściągnięte z USA będzie działało poprawnie u nas?


Użytkownik pmiszk1 edytował ten post 22 luty 2018 - 10:38


#1207 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 23 luty 2018 - 07:21

Szybkie pytanie, pewnie już było: czy 72sv plus lub 92sv plus ściągnięte z USA będzie działało poprawnie u nas?

Będzie działało. Będziesz nawet miał polskie menu. Mam takie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1208 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 23 luty 2018 - 19:40

Dobrywieczor .
Czy przetwornik Cv 40 przestrzeli przez Alu blachę 3mm ( malowana ) - czy to będzie działać ?
  • Miodzik lubi to

#1209 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów

Napisano 23 luty 2018 - 20:39

Czy mieliście okazję wypróbować przetworniki Panoptix forward lub down, który był dla Was bardziej użyteczny, który polecacie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#1210 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 luty 2018 - 21:02

Paweł, mało tego jest bo drogie, poza tym nie da się określić przydatności bez twego info nt. ich przeznaczenia. Down do verta- ale nie u nas(no może Bałtyk i wody kapitananu) Front niby do spina, ale patrząc na efekty video, to szału nie ma. Duży ekran musisz mieć do tego frontu, bo sporą kubaturę wody to musi zobrazować.

Stosunkowo mało materiałów jest do tego na YT .


  • PawelMAT lubi to

#1211 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów

Napisano 23 luty 2018 - 21:44



Paweł, mało tego jest bo drogie, poza tym nie da się określić przydatności bez twego info nt. ich przeznaczenia. Down do verta- ale nie u nas(no może Bałtyk i wody kapitananu) Front niby do spina, ale patrząc na efekty video, to szału nie ma. Duży ekran musisz mieć do tego frontu, bo sporą kubaturę wody to musi zobrazować.
Stosunkowo mało materiałów jest do tego na YT .


Dzieki:) Głównie chodzi o spinninig. Łowisko 2-20m. A cel obserwacji "na zywo" to móc lepiej poznać co sie dzieje pod wodą i dokładniejsze namieżanie żerujacych ryb. Niestety ze względu na cene jest mało informacji praktycznych z uzytkowania przetwornikow panoptix jakich szukam. Mam garmina 92sv, powinno być widac ok?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#1212 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 luty 2018 - 22:01

Tak apropo jeszcze panoptixa. To warto przyjrzeć się temu jak to będzie chodzić na urządzeniu które chcesz kupić. Wszystkie filmiki które widziałem z tym ,oraz na żywo na targach ,współpracowały z modelami najwyzszymi. Co za tym idzie ,sprzęt ma napewno większą Wydajnosc...oby się nie okazala kicha jak z obrazowaniem 3d z hds gen3 w lowrance...

Użytkownik siarq edytował ten post 23 luty 2018 - 22:04

  • PawelMAT lubi to

#1213 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 luty 2018 - 22:03

Obawiam się że 92 to może być mało jak na front-przetwornik.

Nie chcę się wymądrzać, tym bardziej  że nie widziałem nawet tego sprzętu na żywo, ale raczej skupiłbym się na rozpoznaniu miejscówki i systematycznego jej obławiania, ew. użycie obrazowania bocznego do namierzenia ławicy drobnicy i szukanie drapieżników w jej okolicach. Na pdst materiałów z YT widziałem, że świadome używanie przetwornika frontowego wymaga sporo doświadczenia w interpretacji obrazu.

Użycie sidevu w twoim wypadku może dać znacznie bardziej czytelne informacje aniżeli panoptix. Zdroworozsądkowo, to dla ryb żerujących w toni ok, ale u nas jakby to powiedzieć może być z tym problem: Zedy raczej w bliskości dna(nie wiem jakie możliwości ma panoptix w zakresie separacji ryb znad dna), oksy w zalezności od humoru. Toniowe szczupaki - to już szybciej,ale nie wiem, czy będą w twoim zasięgu skutecznego łowienia, to raczej domena trolla. A w wypadku trollingowania  fron-przetwornik moim zdaniem to zbytek łaski. I tak musisz przeplynąć nad rybą


  • PawelMAT lubi to

#1214 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów

Napisano 24 luty 2018 - 16:10

Obawiam się że 92 to może być mało jak na front-przetwornik.
Nie chcę się wymądrzać, tym bardziej że nie widziałem nawet tego sprzętu na żywo, ale raczej skupiłbym się na rozpoznaniu miejscówki i systematycznego jej obławiania, ew. użycie obrazowania bocznego do namierzenia ławicy drobnicy i szukanie drapieżników w jej okolicach. Na pdst materiałów z YT widziałem, że świadome używanie przetwornika frontowego wymaga sporo doświadczenia w interpretacji obrazu.
Użycie sidevu w twoim wypadku może dać znacznie bardziej czytelne informacje aniżeli panoptix. Zdroworozsądkowo, to dla ryb żerujących w toni ok, ale u nas jakby to powiedzieć może być z tym problem: Zedy raczej w bliskości dna(nie wiem jakie możliwości ma panoptix w zakresie separacji ryb znad dna), oksy w zalezności od humoru. Toniowe szczupaki - to już szybciej,ale nie wiem, czy będą w twoim zasięgu skutecznego łowienia, to raczej domena trolla. A w wypadku trollingowania fron-przetwornik moim zdaniem to zbytek łaski. I tak musisz przeplynąć nad rybą

w opcji demo na urządzeniu wyglada super;) rozmawiałem wczoraj z kolega, który miał okazję testować panoptix front vu z ekipą garmina w zeszłym roku. Stwierdził, ze jakby ten sprzęt byl tani i ogolno dostępny to wylapanoby wszystko co plywa... W sumie taka rekomendacja pokazuje że sprzęt jest raczej skuteczny. Ceny niestety nadal porazaja.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#1215 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 luty 2018 - 16:29

Ta cena to nie jest krytycznie wysoka, ot. każdy zaawansowany system obrazowania musi kosztować: Black box do Structure Scan 3D + ducer 3D oraz dobry Airmar TM150 dla zwykłego 2D i robi się ponad 7tysi.

360 View dla HB to w wariancie samonośnym(bez dziobowego silnika)  też 8tysia i to w niemcowni.

Masz rację co do jednego, gdyby te technologie byly dostępne finansowo, to przy tradycyjnej mentalności ryb mogłoby zabraknąć jeszcze szybciej.

Pocieszam się tym, że chłopaki z garmina to fachowcy i sporo naoglądali się odczytów.

Demo to nie bierz za bardzo pod uwagę, tam wszystko jest ładne, dziala płynnie i ogólnie super.


  • PawelMAT lubi to

#1216 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 luty 2018 - 15:09

Dobrywieczor .
Czy przetwornik Cv 40 przestrzeli przez Alu blachę 3mm ( malowana ) - czy to będzie działać ?

Takie rzeczy nie działają. Potrzebujesz zestawu P72 + GT30. To sprawdzałem i działa. Przez blachę nie zadziała side vu i clear vu. Możesz zawsze sprawdzić wrzucając przetwornik do woreczka z wodą i taki zestaw na dno. 2D pójdzie, side vu i clear vu - nikłe szanse.


  • radmac5 lubi to

#1217 OFFLINE   caerbanog

caerbanog

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Dominik

Napisano 11 marzec 2018 - 16:14

Czy w konfiguracji  73sv/92sv (wersja bez CHIRP) + gt40-tm będzie ClearVü/SideVü  ?

 

Według opisu producenta GT40-TM : "Przetworniki CHIRP DownVü/SideVü mają moc 500 W każdy (1500 W łącznej mocy) i działają z częstotliwością 455/800 kHz. Z kolei tradycyjny sonar zapewnia moc 500 W i działa z częstotliwością 77/200 kHz." oraz

"Traditional (77/200 kHz); ClearVü/SideVü CHIRP 455 kHz (425-485 kHz) & 800 kHz (790-850 kHz)"

 

Czyli jak rozumiem, jeśli echo nie będzie w stanie przetworzyć CHIRP-a, będę miał tylko do dyspozycji "Traditional (77/200 kHz)" ?



#1218 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2018 - 16:28

Czy w konfiguracji  73sv/92sv (wersja bez CHIRP) + gt40-tm będzie ClearVü/SideVü  ?

 

Według opisu producenta GT40-TM : "Przetworniki CHIRP DownVü/SideVü mają moc 500 W każdy (1500 W łącznej mocy) i działają z częstotliwością 455/800 kHz. Z kolei tradycyjny sonar zapewnia moc 500 W i działa z częstotliwością 77/200 kHz." oraz

"Traditional (77/200 kHz); ClearVü/SideVü CHIRP 455 kHz (425-485 kHz) & 800 kHz (790-850 kHz)"

 

Czyli jak rozumiem, jeśli echo nie będzie w stanie przetworzyć CHIRP-a, będę miał tylko do dyspozycji "Traditional (77/200 kHz)" ?

Będzie SI.


  • caerbanog lubi to

#1219 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 marzec 2018 - 12:42

Widzę, że Garmin zaczyna wchodzić w 1200khz. Nowe echomapy plus i gpsmapy będą miały obsługę. Ciekawe jak to wypadnie w porównaniu z HB.



#1220 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 14:44

https://buy.garmin.c...-PL/PL/p/618945


  • PawelMAT i zenekk lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych