Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#1481 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 grudzień 2019 - 23:00

Hb albo navico-ti2/simrad go/ carbona , ale to nie watek o tym. Sam od niedawna mam ultre102 po przejsciu z lowrance. I jakoscia obrazu brakuje sporo... co.mnie rozczarowalo totalnie w garminie to fakt , ze ultra.nie jest za tanim.ekranem a nieogarnia takich pierdol jak strumieniowania obrazu przez apk, czy brak mozliwosci przegladania.loga na echu,
  • PiernikTorunski lubi to

#1482 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 15:47

Panowie jak przenieść way pointy z 92sv na 92sv plus bo echo nie zapisywało na karcie tylko na urządzeniu...



#1483 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 styczeń 2020 - 23:26

Eksport na kartę i poźniej import z karty.



#1484 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 12:52

Czy ktos instalowal juz soft 4.30 ?

#1485 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 18 styczeń 2020 - 19:11

Czy ktos z posiadaczy map bluechart moglby sprawdzic czy na jakiejs jest jezioro Norra Dellen w Szwecji ?

#1486 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 18 styczeń 2020 - 19:12

...

Użytkownik crizz100 edytował ten post 18 styczeń 2020 - 19:12


#1487 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2020 - 20:22

Czy ktos z posiadaczy map bluechart moglby sprawdzic czy na jakiejs jest jezioro Norra Dellen w Szwecji ?

Nie ma.



#1488 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2020 - 20:24

Czy ktos instalowal juz soft 4.30 ?

Nie wiem czy warto jeśli masz 4.20

Jedyna zmiana:

 

Added the Panoptix PS22 Auto Mode Detection.



#1489 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 18 styczeń 2020 - 20:27

Nie ma.


To w takim razie pytanie z innej beczki , jak kupie navionicsa na ten rejon to bede mial tez to jezioro tak jak to jest na ich stronie czy tez to loteria ?

#1490 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 19 styczeń 2020 - 17:52

Jak skopiowac/zgrać Waypointy z Garmin EchoMapa 92/94 sv chirp?? Da sie to zgrac na karte ?

#1491 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 styczeń 2020 - 23:28

Da się, wejdź w menu mapy i jest tam opcja eksportu na kartę SD. Dane lądują w katalogu UserData na karcie.



#1492 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 08 marzec 2020 - 13:18

czy ktos z was uzywa home port do przegladania logow ?  u mnie, podczas przegladania 2d dziala normalnie jak przelaczam widok na si czy di , program wysypuje sie...

Kupiłem w ubiegłym roku niechcący Garmin ECHOMAP Plus 92sv. Używam Home Port tzn. usiłuję  używać a efekt jest taki jak piszesz. Przeglądanie zapisów w trybie Chirp działa ok, a po przełączeniu na Sidevu, HomePort się wysypuje , tzn. zawiesza i nie reaguje na nic. Po chwili pojawia się systemowe okienko zgłoszenia awarii do serwisu Garmin które wypełniam za każdym razem z podaniem własnego adresu email. Robiłem to już kilkadziesiąt razy. Bez odzewu.  Prowadzę od długiego czasu korespondencję z działem PożalSięBoże pomocy Garmin i jak do tej pory pilnie pracują nad rozwiązaniem problemu. Standardowo przyczyny szukają na moim sprzęcie(PC), pytają o parametry, również doradzają poszukania wsparcia(chyba psychologicznego) na forum Garmina i innych. Myślę że problem znają doskonale a te ich ruchy to symulacja diagnozy i pozorowanie pomocy.  Poszukałem trochę w Googlach i okazuje się że ludzie z innych krajów pisali o tym już w 2015 roku jak i również o kontaktach z pomocą Garmina z których nic nie wyniknęło. Od tej pory firma Garmin nic z tym nie zrobiła. Co można myśleć i jak to zachęca do zakupu sprzętu tej firmy skoro nie można korzystać z dość istotnej funkcji reklamowanej jako jeden z największych atutów??? Ogólnie poza tym na echosondę jako sprzęt nie narzekam, chociaż nie używałem i nie znam sprzętu konkurencji.


Użytkownik Arkadio edytował ten post 08 marzec 2020 - 14:08


#1493 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 marzec 2020 - 14:24

Nie wiem czy to pocieszenie, ale jest jeden program zewnętrzny, który czyta dane od garmina- czyli SonarTRX. 

Otwarty w nim log wygląda tak:Załączony plik  Schowek01.jpg   60,06 KB   23 Ilość pobrań

 

 

Natomiast ten program służy do wyedytowania obrazu z sonaru bocznego, gdzie po wyeksportowaniu- bez obróbki żadnej i wycięcia toni wodnej, w programie Google Earth wygląda to tak:Załączony plik  Schowek01b.jpg   60,01 KB   23 Ilość pobrań

 

 

i dopiero z tego miejsca możesz sobie zaznaczać waypointy i przenieść je do echa. 

 

Niestety, to nie jest program do robienia map, nie zaznaczysz w nim waypointów... składa mozaiki i czyta dane z Garmina- a to duża sztuka. Potrafi też wyeksportować jako .csv dane o głębokości,a stąd już droga do zrobienia map. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 08 marzec 2020 - 14:25


#1494 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 09 marzec 2020 - 15:11

Kupiłem w ubiegłym roku niechcący Garmin ECHOMAP Plus 92sv. Używam Home Port tzn. usiłuję  używać a efekt jest taki jak piszesz. Przeglądanie zapisów w trybie Chirp działa ok, a po przełączeniu na Sidevu, HomePort się wysypuje , tzn. zawiesza i nie reaguje na nic. Po chwili pojawia się systemowe okienko zgłoszenia awarii do serwisu Garmin które wypełniam za każdym razem z podaniem własnego adresu email. Robiłem to już kilkadziesiąt razy. Bez odzewu.  Prowadzę od długiego czasu korespondencję z działem PożalSięBoże pomocy Garmin i jak do tej pory pilnie pracują nad rozwiązaniem problemu. Standardowo przyczyny szukają na moim sprzęcie(PC), pytają o parametry, również doradzają poszukania wsparcia(chyba psychologicznego) na forum Garmina i innych. Myślę że problem znają doskonale a te ich ruchy to symulacja diagnozy i pozorowanie pomocy.  Poszukałem trochę w Googlach i okazuje się że ludzie z innych krajów pisali o tym już w 2015 roku jak i również o kontaktach z pomocą Garmina z których nic nie wyniknęło. Od tej pory firma Garmin nic z tym nie zrobiła. Co można myśleć i jak to zachęca do zakupu sprzętu tej firmy skoro nie można korzystać z dość istotnej funkcji reklamowanej jako jeden z największych atutów??? Ogólnie poza tym na echosondę jako sprzęt nie narzekam, chociaż nie używałem i nie znam sprzętu konkurencji.

Mam identyczne doświadczenie z Garminem. Zero odpowiedzi na moje maile. Co prawda w innej sprawie , bo dotyczyło to wywiązania się (a raczej nie wywiązania się) z warunków promocji przez Garmina , ale nawet nie raczyli mi odpowiedzieć. Jak jest problem , to po prostu olewają temat. Za drobna kwota , żebym sobie z nimi nerwy szarpał , ale trzeba takie rzeczy nagłaśniać . Amatorzy psujący opinię marce Garmin.



#1495 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 marzec 2020 - 15:18

@Sum... A Ty myślisz że w lowrance/navico czy hb jest lepiej ? Piszesz emaila.i stado inżynierów z pnia zajmują się tym? To są korporacje nastawione na zyski A nie.fanaberie klientów...:) u wszytskich są kwiatki mniejsze lub większe.
  • sum23 lubi to

#1496 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 09 marzec 2020 - 16:07

Dokładnie. W zeszłym roku Navico wypuściło bardzo udane Eltki Ti2, które losowo gubiły przetworniki - czasami na pierwszym, czasami na n-tym wyjeździe. Po prostu echo przestawało go widzieć i nie działał sonar. Problem był znany praktycznie od momentu debiutu, czyli w zimie, bodajże w styczniu czy lutym. Update usuwający problem pojawił się pod koniec maja :). A to przecież błąd krytyczny, a nie jakaś popierdółka.



#1497 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 marzec 2020 - 17:09

Dokładnie. W zeszłym roku Navico wypuściło bardzo udane Eltki Ti2, które losowo gubiły przetworniki - czasami na pierwszym, czasami na n-tym wyjeździe. Po prostu echo przestawało go widzieć i nie działał sonar. Problem był znany praktycznie od momentu debiutu, czyli w zimie, bodajże w styczniu czy lutym. Update usuwający problem pojawił się pod koniec maja :). A to przecież błąd krytyczny, a nie jakaś popierdółka.

Pewnie tyle trwa potwierdzenie problemu, zrobienie nowych elementów kodów do linuksa gdzieś w Indiach czy Pakistanie...Motorguide ponoć walczy z softem do silnika, o sprawie wiedzą od jesieni- i nic, a to też jest jeden głównych ficzerów tego silnika w sieci- kotwiczenie i trasa na mapie. 

Garmin teraz ma dużo zgłoszeń o pogorszeniu tradycyjnych wariantów livescope- front/down. Hb też do mega 360 potrz\ebowało wydać update. Liczy się w tym wszystkim czas- choć dla mnie oczywistością jest, że dany bajer w momencie wprowadzenia do handlu powinien działać ok- ale dla nich tak nie jest. Bezwładność decyzyjna, logistyka, formalności no i wreszcie testy- to wszystko wymaga czasu - nas złości, bo płacąc grube $ chce się mieć gotowy produkt a nie ładne marketingowe abecadło...


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 09 marzec 2020 - 17:10

  • Ziomal lubi to

#1498 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 09 marzec 2020 - 19:19

Tia, to fakt. Ostatnio jest moda na dzielenie kodu gdzie taniej i robienie z tego zlepków które jako tako funkcjonują, a user jest greenfieldem. Pewnie tak wyglądają teraz ich rozmowy z wsparciem dostawców.

https://youtu.be/4V2C0X4qqLY

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Waldi lubi to

#1499 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 marzec 2020 - 19:22

Księgowi rządzą w tych czasach....



#1500 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 14 marzec 2020 - 10:39

Zakup Echomap 92sv.

Zastosowanie głównie wody stojące o głębokości średniej 2 - 15 m max 20 m, bardzo rzadko więcej.

Pytanie do obeznanych i praktyków. 

Który przetwornik wybrać GT40 -TM czy GT54HW-TM?

Jak wyczytałem ten aktualnie standardowy GT52 jest najsłabszy do moich zastosowań.

 




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych