Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 20:23

Sam mam dylemat co kupić . Chirpowe echa mają ten gt 52 który niezbyt nadaje się na wodę 2-4 m . Lowrance 7 ti wydaje się ok tylko niestety ma tylko 7 cali . 



#782 OFFLINE   rafalolejnik77

rafalolejnik77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 20:50

Kupiłem 92sv z gt 52, moze nie bede żałował...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#783 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2016 - 21:35

Kupiłem 92sv z gt 52, moze nie bede żałował...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tutaj nie chodzi o żal. Ale o możliwość wyboru. I moc. Niestety, dystrybutorzy uparcie oferują w zestawie z droższym GT52.

Pewnie tańszy w produkcji.



#784 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 22:33

Zastanawiam się nad kombinacją strikera 7 sv z gt 40 .Wydaje się że powinien działać .



#785 OFFLINE   rafalolejnik77

rafalolejnik77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 23:25

Dziękuje za fachowe porady, moze jeszcze uda mi sie zamienić na gt40, jesli nie to przetestuje w sezonie gt52 i ew dokupie, dziękuje raz jeszcze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#786 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 grudzień 2016 - 00:04

Zastanawiam się nad kombinacją strikera 7 sv z gt 40 .Wydaje się że powinien działać .

 

Na stronie Garmina masz pasujące przetworniki. Z tego co pamiętam to działa.

Dziękuje za fachowe porady, moze jeszcze uda mi sie zamienić na gt40, jesli nie to przetestuje w sezonie gt52 i ew dokupie, dziękuje raz jeszcze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Poszedłem tą drogą. Miałem 71SV z GT40. Zmieniłem na większe 92SVchirp z GT52. Chwilę popływałem i GT40 wrócił.


  • @Brig lubi to

#787 OFFLINE   rafalolejnik77

rafalolejnik77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 12:33

Właśnie jeszcze jedno chciałem doprecyzowac, interesuje mnie głównie poznanie szczegółów dna(karpiarstwo) na mniejszej powierzchni, poznanie struktury, szczegółów zatopionych rzeczy i roślinności na głębokościach max 20m, który przetwornik powinien pokazac to lepiej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#788 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 16:33

Cześć, wąski stożek Down Imagination

#789 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 16:52

Właśnie jeszcze jedno chciałem doprecyzowac, interesuje mnie głównie poznanie szczegółów dna(karpiarstwo) na mniejszej powierzchni, poznanie struktury, szczegółów zatopionych rzeczy i roślinności na głębokościach max 20m, który przetwornik powinien pokazac to lepiej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Lepiej Ci to pokaże GT52, który ma wąski stożek, więc skanuje jednorazowo mniejszy wycinek dna i robi to dokładniej. Dodatkowo pracuje on w trybie chirp w widoku 2D, a więc obraz będzie wyraźniejszy niż przy użyciu GT40. Moc transmisji jak zauważył @godski jest mniejsza przy GT52, ale z tego co czytam na zagranicznych forach to przy głębokościach do 20 m nie jest to raczej zauważalne. GT40 natomiast lepiej pokaże ławice i obejmie większy obszar.



#790 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 21 grudzień 2016 - 20:57

Witam Kolegów. Na początku chciałem zaznaczyć, że nie za bardzo mam czas "się udzielać" na forum, także jak zrobię coś nie tak to proszę o wyrozumiałość... Ale idzie zima więc czasu coraz więcej .Wątek ten prześledziłem od samego początku i piszę właśnie tu, gdyż stałem się szczęśliwym (chyba?) posiadaczem urządzenia 92sv z przetwornikiem 52... Piszę gdyż mam kilka pytań ad. samego urządzenia jak i interpretacji zapisów z echa. Poprzednio posiadałem Lowrence 5xmark ale może po kolei. Pokazywanie głębokości w w/w echu odbywa się co 5m bez "kreseczek" pomiędzy co 1m. Czy można je jakoś włączyć? Tak samo ręczny wybór głębokości odbywa się co 5m "+" i "-" a nie "płynne". Oczywiście można to zrobić wchodząc w menu i wtedy można co metr... a na szybko się nie da? Echa ryb... no cóż i tu zagwostka. Tak jak w 5xmark wiedziałem na 99% które to z ech to szczupaki tak tutaj mogę się tylko domyślać... Dlatego, że echa ogólnie są bardzo mocne. W 5x była "chmura" drobnicy a za nią, przed nią, pod nią czy nad nią "banan" ewidentny , wiadomo kto. A w tej echosondzie wszystkie echa są "bananowate" nie tak jak tam w postaci chmury... Wszystkie zdjęcia z dziś.

 

Podeprę się fotką nr 1

 

Załączony plik  1.jpg   64,53 KB   21 Ilość pobrań

Dodam, że mam ustawianą czułość na 70%. Pytanie odnośnie down scan, view czy jak tam zwał... Czy nie powinno ono pokazywać dużych ryb też jako grubsze linie, bądź łuki a nie jako punkty? Bo z tego co wytypowałem jako potencjalne szczupaki to na down scanie widnieją jako punkty tyle, że bardziej wyraźne. Czy to tak ma być?

 

Przykłady przed i w ławicy?:

 

Załączony plik  2.jpg   66,41 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  3.jpg   83,94 KB   22 Ilość pobrań

 

Samotne?

 

Załączony plik  5.jpg   65,43 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  9.jpg   71,03 KB   19 Ilość pobrań

 

Załawicą...

 

Załączony plik  4.jpg   58,96 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  8.jpg   63,93 KB   19 Ilość pobrań

 

Pod ławicą

 

Załączony plik  6.jpg   67,16 KB   22 Ilość pobrań

 

I tutaj to nie wiem co to jest, dwa ujęcia silne echo (może sum?) albo utopiony kamień, nie wiem:

 

Załączony plik  10.jpg   66,98 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  11.jpg   69,89 KB   20 Ilość pobrań

 

a tutaj drzewo bo miałem tam kiedyś zaczep)

 

Załączony plik  12.jpg   81,17 KB   22 Ilość pobrań

 

I tak to wygląda. Proszę bardzo o pomoc w zdiagnozowaniu, czy dobrze widzę i jak to jest, że wszystko praktycznie występuje w postaci "bananów" wobrazie 2D, wszystkie ryby w sensie. A w down vu teoretycznie niezłe ryby też widoczne są bądź co bądź jako punkty a nie znaczne echa...?]

pozdrawiam

Marcin

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   68,12 KB   22 Ilość pobrań


#791 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 grudzień 2016 - 21:03

poczytaj o obrazuwaniu dsi i dowiesz sie wszystkiego. echo obrazuje prawidlowo, tym bardziej ze rozpoznajesz gatunki ryb :)



#792 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 20:18

Hej. Dopiero niedawno obczaiłem te wątki o "obrazowaniu". Dzięki. To tak w ogóle to nie w tym wątku wstawiłem fotki... A co do echa to jak zrobić zrzut ekranu, bo wynalazłem tylko "nagrywanie"...?



#793 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 27 grudzień 2016 - 20:27

Np. napisać 'zrzut ekranu' w oknie wyszukiwarki mając otwarty ten temat (przeszuka wówczas ten temat - ta informacja była kilkukrotnie w nim podana)



#794 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 20:38

Ha ha, jak dziecko we mgle) Dzięki bardzo, już wiem.



#795 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 16:34

Temat co prawda o 91 i 92 sv ale są też 93 ,94 i 95 .Czym się różnią ? Według specyfikacji to te same urządzenia jedynie jakieś rożnice w mapach znalazłem . Tzn nie bardzo znam się na tym .Mam możliwość kupić w stanach ale tam prawie wszędzie są 94 sv . Czy garmin ma jakieś blokady na gps albo cokolwiek innego c sprawi problem w użytkowaniu w PL ?  Np brak języka polskiego lub system miar inny niż metryczny ?



#796 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 21:57

Czy w EchoMap da się skopiować zapisane Waypointy np na kartę SD, żeby móc je wgrać do nowego urządzenia też Garmin EchoMAp ? 



#797 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:03

Tak, np. z wykorzystaniem programu HomePort Garmina.


  • pawekus lubi to

#798 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 17:12

Tak, np. z wykorzystaniem programu HomePort Garmina.

 

Czy mógłbyś coś więcej napisać, jak skopiować zapisane Waypointy z echo do tego programu (lub chociaż na kartę SD) i ewentualnie w drugą stronę ?



#799 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 18:04

Już sobie jakoś poradziłem. 

Wstawiam link odnośnie, który może być pomocny dla innych w temacie kopiowania Waypointów z urządzenia. 

http://www8.garmin.c...287A791FCB.html

 

Szkoda, że nie można w tym HomePorcie nie widać map z QuickDrawCountours.



#800 OFFLINE   Tupas

Tupas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Kamil

Napisano 05 styczeń 2017 - 11:44

  Koledzy u Cabelasa jest echo Garmin® echoMAP™ 73sv  za 499$ z przetwornikiem gt-40 a że nadarzyła się możliwość sprowadzenia z USA bez żadnych kosztów mam do was pytanie czy wszystko będzie u nas śmigać?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych