Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 12 styczeń 2017 - 14:36

Panowie jak jest różnica między

Garmin Chirp 92sv

a

Garmin Chirp 94sv

 

Dziękuję za podpowiedź.



#822 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 19:28

Ja pewien nie jestem ale chyba jedyną różnicą są wgrane mapy przybrzeżnych okolic usa w 94 a w 92 chyba mapa bazowa .Jednak z czym to się wiąże nie odpowiem .Czy różnią się przetwornikami też nie wiem ale w serii 9 echomap chyba przetwornik można kupić osobno a echo osobno . Nie wiem też czy sprowadzone z usa będą mialy gps działający i język polski .



#823 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 12 styczeń 2017 - 20:21

@roberto77 - Jeśli nie wiesz , nie jesteś pewien , to po co zaśmiecasz kolejny wątek swoimi postami.



#824 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 12 styczeń 2017 - 22:20

To wobec tego opuszczam grono saute 



#825 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 12 styczeń 2017 - 23:23

Panowie mam pytanko odnośnie zapisanej mapy w quickdraw contours. Część mapki stworzyłem przed świętami, kiedy poziom wody był podniesiony o dobre 1,5 m.

 

Jaka funkcja odpowiedzialna jest za skorygowanie bieżących wahań lustra wody do odczytu glębokości z zapisanej mapy. No i oprócz odczytu mapy w grę wchodzi także dalsze tworzenie mapy - czy na to jest jakaś inna funkcja do ustawienia poziomu wody podczas włączonego zapisu QDC?

 

Dopisuję że mam 72sv ;)


Użytkownik fefko edytował ten post 12 styczeń 2017 - 23:29


#826 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2017 - 23:29

Tak. Można zmienić poziom wody zarówno przy odczycie jak i zapisie. Oddzielnie.



#827 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 13 styczeń 2017 - 00:07

To wobec tego opuszczam grono saute 

 

Hasta La Vista :)



#828 OFFLINE   Elwojtas

Elwojtas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Ch.

Napisano 14 styczeń 2017 - 20:08

Witam niedawno stałem się posiadaczem echoMAP 71 SV i nurtuje mnie kilka problemów.

  1. Czy jest w Garminie możliwość włączenia symulacji jak w Lowrance i jak to się robi.

  2. Zauważyłem że jest możliwość podpięcia akumulatora bez przetwornika, więc czy można w celu pobawienia się ustawieniami w domu nie podłączać przetwornika.

  3. Czy echo będzie rysowało batymetrię -soft który mam to 3.70 jeżeli nie to na który zmienić.

Pytania pewnie banalne ale proszę o pomoc bo nie mogę sobie poradzić.



#829 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 styczeń 2017 - 19:34

Odpowiedź na wszystkie pytania brzmi tak. Żeby wejść w tryb symulacji wystarczy nie podpinać przetwornika.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#830 OFFLINE   Elwojtas

Elwojtas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Ch.

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:32

Wielkie dzięki. Teraz znalazłem symulację.



#831 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 21 styczeń 2017 - 19:42

Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem Garmin Echomap 92sv Chirp

Mama Polski jaką zawiera echo jest mało, dokładna, po zgraniu punktów z poprzedniego Garmina to okazuje się że kilkanaście punktów i śladów jest na lądzie :wacko:

Poproszę kolegów o ewentualne namiary na kogoś, kto udostępni (oczywiście nie za darmo) najnowsze mapy.

 

Z góry dziękuję.



#832 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2017 - 19:53

Odezwij się na priv.



#833 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 00:23

Ja niebawem być może też wejdę w posiadanie takowego urządzenia ,człowiek jutro leci do stanów i jak znajdzie 93 sv z polskim językiem to przywiezie ,ew strikera .Dzwoniłem na infolinie z zapytaniem i co najmniej dziwne odpowiedzi słyszałem .Twierdzą że Echomap sv chirp będzie działać z gt 40 .Tymczasem w katalogu gt 40 nie jest ani rekomendowany ani nawet kompatybilny . Najwyżej przywiezie z dwoma przetwornikami albo strikera z dwoma w tym gt 40 . Rzekomo gwarancja bez względu na kraj zakupu obowiązuje na całym świecie ,różny jest natomiast jej czas . Systemy metryczne sa zawsze do zmiany z poziomu menu ,tak twierdzi infolinia . 



#834 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2017 - 00:27

Ja niebawem być może też wejdę w posiadanie takowego urządzenia ,człowiek jutro leci do stanów i jak znajdzie 93 sv z polskim językiem to przywiezie ,ew strikera .Dzwoniłem na infolinie z zapytaniem i co najmniej dziwne odpowiedzi słyszałem .Twierdzą że Echomap sv chirp będzie działać z gt 40 .Tymczasem w katalogu gt 40 nie jest ani rekomendowany ani nawet kompatybilny . Najwyżej przywiezie z dwoma przetwornikami albo strikera z dwoma w tym gt 40 . Rzekomo gwarancja bez względu na kraj zakupu obowiązuje na całym świecie ,różny jest natomiast jej czas . Systemy metryczne sa zawsze do zmiany z poziomu menu ,tak twierdzi infolinia . 

A Ty znów swoje. Pisałem przecież że używam Echomap 92SV chirp z GT40. Uwierz że działa.


  • Tomasz eS lubi to

#835 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 08:08

Tak ,wierzę jak sobie tyle że garmin ma burdel w swoich publikacjach .  Użytkownicy wiedzą , infolinia dopuszcza możliwość , papiery wykluczają ,tak to wygląda . Problem bardziej w tym że 93sv czy 94 sv obie chirp są dostępne natomiast 92 sv nie za bardzo w sklepach usa ,no i infolinia twierdzi że metryczny system jak najbardziej jest natomiast język polski  w egzemplarzach z  usa to loteria i 8 na 10 mieć go nie będzie .Może być usa ,kanada może hiszpański ale nie polski ,ale rzeczywistość i doświadczenia ludzi z forum są odmienne . Nie bardzo mogę znależć w phoenix lub tucson modelu 92 sv chirp najlepiej bez przetwornika .



#836 OFFLINE   Tupas

Tupas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Kamil

Napisano 24 styczeń 2017 - 14:22

Widzę że na grubo się zbroimy ;-) mam i ja tyle ze 71 sv z gt40 ze Szwecji z linka który udostępnił kolega myszkin. Cenowo nie wyszło tak jak pisał kolega, zapłaciłem za nią lekko ponad 2,4k która wydaję się dość dobrą ceną jak za ten zestaw. W związku z powyższym zakupem potrzebuje pomocy w doborze akumulatora czy 12 ah wystarczy na jednodniowe wypady?



#837 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 15:31

Szczerze mówiąc wolał bym kupić co innego no strikera ale 7 cali do bocznego to minimum, jeśli ma być w miarę nieżle to 9 cali a takich strikerów nie ma i innych marek też w 9 calach bez gps i kilku zbytecznych mi funkcji nie ma . Myślałem też nad HB 9 si mega ale to w ogóle ani metrycznego systemu ani języka ani gwarancji . 

 

Kol Tupas ,z akumulatorami to różnie  bywa ,kupiłem taki samochodzik dziecku z aku fabrycznym chyba 10 lub 12 ah i poadł po jakimś czasie więc zakupiłem 7 ah ba akurat taki był w sklepie największy i co ....a no to że był dwa razy cięższy i dłużej trzymał prąd jak ten oryginał . Różnica to marka ,oryginał to jakieś środkowe chiny a nowy to yuasa ale jakiej produkcji nie wiem . 



#838 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 styczeń 2017 - 15:53

Roberto77 co ty zas za fement siejesz. ... jak HB nie ma pl ani metrycznego układu. ? Z pl dystrybucji ? O aku jest osobny wątek. Jak kupiłeś g. To nie oczekuj rakiety.... jak chcesz ściągać sprzęt za oceanu to ściągaj i licz się z konsekwencjami jakie za tym idą.  Weź chłopie zadzwoń do sklepu gdzie sprzedają sprzęt, pogadaj i kupisz taniej niż w katalogach.  Będzie jezyk  pl . Gwarancja i system.metryczny.  a to wszystko  na miejscu w pl



#839 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 16:06

Tak ,wierzę jak sobie tyle że garmin ma burdel w swoich publikacjach .  Użytkownicy wiedzą , infolinia dopuszcza możliwość , papiery wykluczają ,tak to wygląda . Problem bardziej w tym że 93sv czy 94 sv obie chirp są dostępne natomiast 92 sv nie za bardzo w sklepach usa ,no i infolinia twierdzi że metryczny system jak najbardziej jest natomiast język polski  w egzemplarzach z  usa to loteria i 8 na 10 mieć go nie będzie .Może być usa ,kanada może hiszpański ale nie polski ,ale rzeczywistość i doświadczenia ludzi z forum są odmienne . Nie bardzo mogę znależć w phoenix lub tucson modelu 92 sv chirp najlepiej bez przetwornika .

 

92 sv chirp to wersja z bazową mapą świata. 93, 94 i 95 to ten sam sprzęt tyle, że z fabrycznie wgranymi różnymi mapami. Tu jest wszystko: https://buy.garmin.c...er-c519-p2.html



#840 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2017 - 16:14

Widzę że na grubo się zbroimy ;-) mam i ja tyle ze 71 sv z gt40 ze Szwecji z linka który udostępnił kolega myszkin. Cenowo nie wyszło tak jak pisał kolega, zapłaciłem za nią lekko ponad 2,4k która wydaję się dość dobrą ceną jak za ten zestaw. W związku z powyższym zakupem potrzebuje pomocy w doborze akumulatora czy 12 ah wystarczy na jednodniowe wypady?

Wystarczy. Tylko najlepiej markowy typu SSB czy Yuasa.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych