Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 24 styczeń 2017 - 17:17

Widzę że na grubo się zbroimy ;-) mam i ja tyle ze 71 sv z gt40 ze Szwecji z linka który udostępnił kolega myszkin. Cenowo nie wyszło tak jak pisał kolega, zapłaciłem za nią lekko ponad 2,4k która wydaję się dość dobrą ceną jak za ten zestaw. W związku z powyższym zakupem potrzebuje pomocy w doborze akumulatora czy 12 ah wystarczy na jednodniowe wypady?

.

Powinien wystarczyć, ja używam w identycznym zestawie 2x7ah i jest swobodnie na cały dzień

#842 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 24 styczeń 2017 - 17:42

Kol siarq . Jak ferment ? jeśli masz dziwne podejrzenia wobec innych o sianie fermentu albo traktujesz forum jako własność na którym chcesz rządzić to nie ma na co czekać ....da się to leczyć . Pisałem już że jest tu grupa osób której pasuje aby za wiele nie zostało wyjaśnione . Z polskiej dystrybucji albo u drobnych cwaniaczków sam kupuj jak chcesz . Właśnie widzę w ofertach nawet w sklepach wersje HB  bez X ale z polskim menu ,,,a jakże . Nawet gwarancje rzekomo dają . 

 

Większość krajów w Europie ( poza Anglią ) posługuje się miarami metrycznymi, na rynku USA tez występują egzemplarze z jednostkami z układu SI.

To, ze Tobie nic nie odpowiada to Twoja sprawa. Moze napisz do producenta czy zrobią dla Ciebie customa w cenie masówki. Do tego zawsze mozesz wysłać do dystrybutora echo celem przeprogramowania na jednostki SI - fakt, znowu trzeba zapłacić.
Kup w końcu coś i przestań tylko narzekać bo mnie temat interesuje, ale nie Twoje zale.
PS. Nie odpisuj bo i tak nie przeczytam, na szczęście jest przycisk - ignorowani :).



#843 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 24 styczeń 2017 - 18:12

Widzę że na grubo się zbroimy ;-) mam i ja tyle ze 71 sv z gt40 ze Szwecji z linka który udostępnił kolega myszkin. Cenowo nie wyszło tak jak pisał kolega, zapłaciłem za nią lekko ponad 2,4k która wydaję się dość dobrą ceną jak za ten zestaw. W związku z powyższym zakupem potrzebuje pomocy w doborze akumulatora czy 12 ah wystarczy na jednodniowe wypady?


Jak nie będzie za ciężkie to weź dwie 9 to jak będziesz bez prądu to starczą na trzy dni.
  • ManieQ lubi to

#844 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2017 - 18:39

Jak nie będzie za ciężkie to weź dwie 9 to jak będziesz bez prądu to starczą na trzy dni.

To się zgadza. Ale jak się zmieści to zawsze jedna kość 18 Ah lepsza niż dwie 9Ah.



#845 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5470 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 styczeń 2017 - 21:57

Mocy nie dzieli a max na wyjściu jest 500W. To albo mnie to przerasta bądź coś nie gra. przy obrazo waniu tradycyjnym i si wychodzi ze jest 1kW na 2 obrazach i 1.5kw na 3 .  Trochę słabo tam moc wygląda vs cena przetwornika . Tzn mega tanio. Bo przetworniki 1kW i sprzęt do nich to dużo dużo $.  Nie jestem lobbysta . Lubię konkurencje i nie wynosze jej pod niebiosa. Ba ,sam niejednokrotnie skrytykowalem sprzęt preferowanej marki. Przez co pewni ludzi na mnie psy wieszaja. Prawda jest taka ze połowa bądź więcej użytkowników nie ogarnia posiadanego sprzętu.  A co dopiero niuanse techniczne.  chcesz wiedzy "pro" dla zaspokojenia ciekawości co nic nie zmieni dla ogółu.  Taka samo większość kładzie czy tam jest 250 500 czy 1000w . Obrazuje pokazuje jest czytelne to kupuje.  W czym problem. ? W watach autopilocie czy gps... tak jak jest coraz mniej tel z tradycyjną klawiatura tak i tutaj jest coraz lepszy sprzęt . Ostatni mój wpis odnośnie twoich racji i spostrzeżeń.   Droga do nikad


  • psulek lubi to

#846 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 09:25

Tylko na którym wyjściu bo ma trzy .W zasadzie wejście zasilania 10 -20V 3 A i wyjście na przetwornik tradycyjny i SI .Aby podłączyć 12 pinowy gt 52 dają przejściówkę która rozgałęzia się .Jak wiadomo gt 52 ma 250 /350 w a wszem głosi się że przetwornik nie może być oporem dla mocy echosondy . Dlatego to takie zastanawiające . Ja wiem że większość echosond sprzedają w usa i producenci są z usa ,wiem nawet że tam są co najmniej dziwni ludzie których określił bym ignorantami .


Użytkownik roberto77 edytował ten post 25 styczeń 2017 - 09:27


#847 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 30 styczeń 2017 - 22:41

Tak. Można zmienić poziom wody zarówno przy odczycie jak i zapisie. Oddzielnie.

 

No i wracam z tematem zmian poziomu wody.

 

Znalazlem tam te dwie funkcje jednak po zmianie obojetnie ktorej na przykladowo -0,8m czy +0,8m (wartość losowo wybrana) nie zmienia na mapie niczego.

 

Symulowne oczywiście w garażu bez wody z podłączonym przetwornikiem lub bez.

 

W mapie nic się nie zmienia a na moje rozumowanie przykładowa głębokość z 8,2m powinna się odpowiednio zmienić na 9,0 m lub 7,4 m.

 

Czy ja coś nie teges w tej kwestii? :)

Załączone pliki



#848 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2017 - 23:20

Może być tak że przy symulacji nie działa. Na wodzie sprawdzałem.

Może jutro popatrzę.

Spróbuj z przetwornikiem w wiadrze. Jakoś nie lubię na sucho tego sprawdzać . Zawsze mam nieodparte wrażenie że praca na sucho przetwornikowi nie służy.


Użytkownik godski edytował ten post 31 styczeń 2017 - 00:01


#849 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 30 styczeń 2017 - 23:51

właśnie mi leci 91 sv  z gt 40 , to w najbliższym czasie pewnie sie o to i owo spytam ;)


  • Bajzi lubi to

#850 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2017 - 00:00

właśnie mi leci 91 sv  z gt 40 , to w najbliższym czasie pewnie sie o to i owo spytam ;)

OK. Ale lepiej na priv telefon podaj. Nie lubię długo się rozpisywać.



#851 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 31 styczeń 2017 - 09:10

Witam.

Koledzy proszę o pomoc.

Uruchomiłem już nowe echo 92sv chirp, mapa działa, nowa aktualizacja wgrana.

Z poprzedniego urządzenia 70DV zgrane zostały punkty i ślady - wszystko ok

Ale czemu nie zgrały mi się mapy Quic drav?

Nowe ech ich nie widzi?



#852 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 31 styczeń 2017 - 11:01

I jeszcze jedno pytanie, jak odpalam echo, pisze że soft 3,6

Jak sprawdzałem w informacjach systemowych  to też pisze że soft 3,6

 

A dzisiaj rano zgrałem nowy soft 3,8 (ściągnąłem go ze strony garmina na katę, karta poszła do echa i poszła aktualizacja, trwała trosze czasu)

 

Pytanie, jak sprawdzić czy nowy soft 3,8 został wgrany?



#853 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2017 - 14:24

I jeszcze jedno pytanie, jak odpalam echo, pisze że soft 3,6

Jak sprawdzałem w informacjach systemowych  to też pisze że soft 3,6

 

A dzisiaj rano zgrałem nowy soft 3,8 (ściągnąłem go ze strony garmina na katę, karta poszła do echa i poszła aktualizacja, trwała trosze czasu)

 

Pytanie, jak sprawdzić czy nowy soft 3,8 został wgrany?

Na ekranie powitalnym masz. I w ustawieniach możesz sprawdzić.



#854 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 31 styczeń 2017 - 15:29

Czyli nie wgrał mi się nowy soft, bo wyświetla mi się 3,6, tylko czemu?

Jak to zrobić ponownie, poprawnie?



#855 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2017 - 16:28

Na kompie przerzucasz soft na kartę. Przy działającym echu wkładasz kartę. Zapyta czy aktualizować.



#856 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 31 styczeń 2017 - 16:44

Dobrze, że Bartek wrzucił fotki ekranu mapy bo przypomniałem sobie o co chciałem kiedyś się jeszcze spytać... Mianowicie o kolory  głębokości, czy można jakoś wgrać lub (nie wiem, nie znam się) ściągnąć większą paletę barw, czy są tylko te ogólne w echu...?



#857 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 31 styczeń 2017 - 16:45

Tak zrobiłem.

Z kompa wrzuciłem soft na kartę (tworząc folder Garmin i  drugi raz bezpośrednio na kartę bez folderu),

karta idzie do włączonego echa

i nic, pyta tylko czy ma wgrać mapy?

Nie ma zapytania o aktualizacji systemu. I to mnie zdziwiło, dlatego napisałem na forum.



#858 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2017 - 17:12

Dobrze, że Bartek wrzucił fotki ekranu mapy bo przypomniałem sobie o co chciałem kiedyś się jeszcze spytać... Mianowicie o kolory  głębokości, czy można jakoś wgrać lub (nie wiem, nie znam się) ściągnąć większą paletę barw, czy są tylko te ogólne w echu...?

Niestety nie. I nie to jest największym problemem tylko ilość możliwych kolorów na jednej mapce. Z tego co pamiętam 12.

I brak szablonów . Np. na wodzie do 6 metrów robisz co pół metra a na wodach głębszych co dwa. I niec nie trzeba by było przestawiać. A tak wszystko ręcznie zmieniasz tracąc czas.

Może to zmienią w nowych softach.


  • Kielson1 lubi to

#859 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2017 - 17:25

Tak zrobiłem.

Z kompa wrzuciłem soft na kartę (tworząc folder Garmin i  drugi raz bezpośrednio na kartę bez folderu),

karta idzie do włączonego echa

i nic, pyta tylko czy ma wgrać mapy?

Nie ma zapytania o aktualizacji systemu. I to mnie zdziwiło, dlatego napisałem na forum.

Nic nie tworzę . Po kliknięciu na pobrany soft sam się rozpakowuje .

Spróbuj skasować z karty plik z rozszerzeniem gdc . I sprawdź czy się pojawił nowy po rozpakowaniu z kompa. 



#860 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 31 styczeń 2017 - 17:46

Nic nie tworzę . Po kliknięciu na pobrany soft sam się rozpakowuje .

Spróbuj skasować z karty plik z rozszerzeniem gdc . I sprawdź czy się pojawił nowy po rozpakowaniu z kompa. 

 

Dziękuję, już poszło.

 

Jeszcze jak byś pomógł z mapami QuickDraw

Zgrywane były z urządzenia 70DV (nie zaktualizowanego)

Na karcie są, ale 92sv chirp ich nie pokazuje.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych