Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co kupić??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 kwiecień 2006 - 23:19

http://www.catch-company.de/index.htm?raubfischartikel_ruten _spinnruten_sportex_ruten_sportex_power_jerk.htm
ten kijaszek Sportexa w wersji 130 gramowej czy Rezemejera opisywanego na łamach Jerkbaita 80-120g (Rozemeijer 2 Jerkit )??
Czy ktoś z Was ma doświadczenia w internetowych zakupach w catch - company?? A może jesteście w stanie polecić inny sklep?
Pozdrawiam,
P.

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 kwiecień 2006 - 05:13

ten sportex to strasznie mocarny kij, wcale nie jest opisany po 'europejsku', to znacza, ze te 130 gram rzuca lekko i nawet wiecej - fatso 14 to dla niego pesteczka, jest za to stosunkowo ciezki, ale jakosciowo, to bardzo dobra wedka, jezeli bedziesz uzywal mniejszych przynet, to lepszym wyborem bedzie wersja do 90 gram

rozemeijer to kij innej klasy, jest lzejszy, pomimo calej swojej jerkowatosci miekszy i 'latwiejszy w osludze', ma tez ta zalete, ze jest dwuczesciowy, co okazuje sie tez wada, bo seria 2-it jest swietna, ale ma slaby punkt - laczenia

sklep znam, nigdy tam nie kupowalem, nigdy nie slyszalem, zeby sie ktos na nich skarzyl

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 kwiecień 2006 - 07:25

A do czego chcesz ten kijek? Do jerkowania typowo polskiego ... (max. 80g)?

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 11 kwiecień 2006 - 08:43

Czy da się przełączyć język w podanej przez Ciebie witrynie na język Aliantów. Czy tylko Osi?

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 kwiecień 2006 - 09:01

@klon, to sklep niemiecki i strona jest tylko po niemiecku ...
nawet nie wiedzialem, i nadal nie jestem tego pewien, ze wysylaja do polski :unsure:

#6 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2006 - 09:14

Obydwa Sportexy są kijami 2 częściowymi - 90 - ka kosztuje 115€ a 130-ka 119€. Chyba chciałbym osiągnąć coś co jest z założenia niemożliwe czyli kupić na początek kij uniwersalny.
Do tej pory myślałem o dwuskładowym Rozemejerze, ale teraz jestem zdezorientowany...
Myślę, że na początek będę jerkował po polsku nie przesadzając z gramaturą przynęt. I tu się nasuwa pytanie - czy 90-kę można przciążyć troszkę i jeśli tak to jak bardzo, bo ponoć Rozemejer to przynęty max. 120g i to nie jest już komfortowe łowienie.
Nie znalazłem wersji alianckiej stronki catch company - ale dobrze, że strona ne jest w jednym z pozostałych języków państwo osi - np. po japońsku
Pozdrawiam,
P.

#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 11 kwiecień 2006 - 09:27

Eksplorator,

Nie wiem jakie masz zamiar uzywac przynety w polskim jerkowaniu.

Nie ma za wiele wabikow w granicach 100 gramow dostepnych. A te ktore sa, nie sa uznawane za to, co tygrysy lubia najbardziej.

Innymi slowy: jesli Slidery i Fatsa to jakies 50 gramow (rozmiar 10), przynety Siudaka tez jakos tu sie plasuja...To wydaje mi sie ze 90 to bedzie kij BARDZO UNIWERSALNY.


Guzu

#8 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 11 kwiecień 2006 - 12:34

Ja wale Fatsem 14 (mój ulubiony B)), a weda jest do 90g i jeszcze nie pekla. Moze dlatego, ze to...HM62?? :lol: :lol:

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 kwiecień 2006 - 12:38

Moim zdaniem rozemeijerek jest bardzo uniwersalny. Popatrzyłbym też na ofertę YAD'a - dostępne w Polsce, a jeden stanowi nielada konkurencję do Rozemeijera.

Pozdrawiam
Remek


#10 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2006 - 12:41

HM 62 jest super kijem - jak mi wynegocjujesz rabat 50 % to wchodzę w to. Póki co poruszamy się w założonym przeze mnie budżecie - tzn. max. 500 PLN
Pozdrawiam,
P.
P.S.
Możesz mi odstąpić swój :lol: pod warunkiem że zmieszczę się w budżecie.

#11 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2006 - 12:45

A jeśli YAD to jaki model? Wydaje mi się, że ich wędki są ciut za długie.
Pozdrawiam,
P.

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2006 - 12:55

Jest co najmniej kilka modeli rozprowadzanych w Polsce przez CormoFishing - były one dla nas miłym zaskoczeniem na Targach. Z tego co pamiętam jest kilka słów w relacji z Targów o tym.

Z drugiej strony, jeżeli budżet to 500zł, to przejedz sie koniecznie do Jerka, w zeszłym tygodniu stała tam jeszcze jedna jerkóweczka ze stajni Fishing Center, nawet kilka złotych taniej z tego co pamiętam. Z tym że kijek jest jednoczęsciowy, zbudowany na blanku opisanym jako MB784. Albo był? Trzeba sprawdzić.

Pozdrawiam



#13 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 kwiecień 2006 - 13:10

To nie jest do końca tak Piotrze. HM 62 kupiony na pół ceny sprawiałby Ci dyskonfort. To tak jakbyś kupił dwuletnią Toyotę Avensis za 20 tysięcy. Prawda, że coś nie tak. Czułbyś się skrępowany. Za te pieniądze kup sobie wspaniały kijek z serii Team Dragon 30-70 gram pod normalny multiplikator lub pod śmieszną korbę. są produkowane w 2 wersjach. testowałem ten kijek ubiegłej jesieni i mam same dobre wrażenia z połowów. Jest szybszy od HM62, ma zgrabniejsze przelotki i troszeczkę krótszy gryf. Tutaj bym wolał dłuższy gryf, ale poza tym super. Z tego co Ci zostanie z tych 500 zł to kupisz sobie jeszcze kilka n.p. Sliderów lub innych ciężkich gliderów. Rozważ to.

pozdrawiam

#14 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2006 - 13:21

Toyota Avensis kupiona za złotówkę nie sprawiłaby mi dyskomfortu o ile nie byłaby obarczona wadami prawnymi i technicznymi - a to jestem w stanie sprawdzić. Urząd skarbowy tak czy inaczej podatek od czynności cywilno - prawnych PCC naliczyłby od wartości rynkowej, a może nawet potraktował różnicę między wartością a ceną jako przychód i tutuł do podatku PIT
A wracając do sedna - czy można bezpiecznie przeciążyć TEAM Dragona - jeśli tak to do jakiej granicy??
Aha - mam do zestawu bęben C4 6601
Pozdrawiam,
P.

#15 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 kwiecień 2006 - 14:55

odpowiadam. Ciekawy jestem za ile tą samą Toyotę byś sprzedał za 5 miesięcy?
A wracając do sedna ja rzucałem trochę gliderem f. Salmo o nazwie Slider 12. Ilość części kija się nie zwiększyła, więc chyba można tylko po co? To również takie typowe polskie pytanie. KIj ma zalecaną; masę wyrzutową i już. Jedno jest pewne, że wspomniany TD może operować trochę cięższymi wabikami niż HM62. natomiast HM ma trochę głębsze ugięcie.

pozdrawiam

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2006 - 15:31

Myślę, że na początek będę jerkował po polsku nie przesadzając z gramaturą przynęt


No to jak w końcu ma być? Po polsku czy po szwedzku? :unsure:


#17 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 11 kwiecień 2006 - 17:57

Możesz mi odstąpić swój :lol: pod warunkiem że zmieszczę się w budżecie.

Jak zaczynalem jerkowac, to w Polsce byl oferowany tylko jeden kij - wlasnie HM. Nie mialem wyboru.


#18 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 11 kwiecień 2006 - 17:58

natomiast HM ma trochę głębsze ugięcie.

Nie zauwazylem, aby mial jakiekolwiek ugiecie... :huh: . Co powoduje, ze jak sie zatnie rybe, to trzeba ja jak najszybciej wyciagnac z wody, zanim sie z dyszla nie wyrwie...


#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 kwiecień 2006 - 21:02

Proponuję najnowszy kijek YAD'a Scandy Excellent Jerk. Powinien już być dostępny w sprzedaży - cw. 40-140g, dł. 185cm, 2 skład. Muszę powiedzieć, że jest ładnie wykonany. Zbrojenie to 6 przelotek (dla tej masy wyrzutowej wystarczająco - no może przydałaby się jeszcze jedna), top jest zrobiony w SiC'u. Dolnik foregrip pianka, dół korek. Końcówka gumowa. Dolnik ładnie wyprofilowany. Wędka dobrze wyważona oraz prawidłowo uzbrojona (pod względem umieszczenie przelotek, kręgosłup). Mimo, że to aż 140g na oko oceniam ją tak samo jak rozemeijera - 100g.

Pozdrawiam
Remek

#20 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 11 kwiecień 2006 - 21:05

Kusi bo dwusklad. A z drugiej strony odstrasza, bo dwusklad. Widziales go? Ma przesztywnienie na laczeniu?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych