Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WROCŁAW.

miasto

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 czerwiec 2015 - 10:59

Wroclove, Kosmostumostów, Breslau.... Jak zwał, tak zwał. ;)

 

Oprócz niewapliwych atrakcji turystyczno-krajoznawczo-historycznych, nas interesuje przede wszystki ODRA, wraz ze wszystkimi swoimi dopływami, kanałami, portami, itd. itd. A łowić jest gdzie. Presja jest też niemała, ale nie oszukujmy się- gdzie jej dziś nie ma? Plusem jest niewątpliwie fakt, że zdarzają się kontrole, a w przypadku osobistego zgłoszenia, odpowiednie służby pojawiają się naprawdę szybko.

 

Niedawno rozpoczęła się przebudowa miejskiego odcinka rzeki. Myślę, że stale mieszkający w stolicy Dolnego Śląska będą mogli w tym temacie powiedzieć coś więcej, bo moje wspomnienia wiążą się głównie z rzeką przed jej rozkopaniem.

 

 

 

Pozdrówka

Kamil


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 01 czerwiec 2015 - 11:00

  • remek i Zed Zgred lubią to

#2 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 01 czerwiec 2015 - 13:28

niestety ja uważam że miejski odcinek został strasznie zmodernizowany i to co było przed remontem długo nie powróci na stan sprzed remontem - mam na myśli rybki i ich miejsce bytowania. druga rzecz to remont i usuwanie tarlisk które rybki same se wybierały co roku - teraz tego na pewno nie ma i tez długo nie będzie. mam nadzieje że dobrze zrozumiałem temat.:)


  • Gooteck lubi to

#3 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 01 czerwiec 2015 - 15:12

Witam w tamtym roku troche czasu spedzilem na miejskim odcinku  ze spinnem i bylo calkiem niezle bolki okonie (nawet 40-taki  sie trafialy) klenie  sandacze teraz doszlo troche miejscowek na murkach  bylo lepeij niz np na opatowicach jak dla mnie zobaczymy jak bedzie w tym sezonie



#4 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 czerwiec 2015 - 21:40

Niestety, moim ulubionym rejonem były Maślice ..... ale po "remoncie" nie jestem w stanie się odnaleźć :( Zniknęły główki, została jedna dłuuuuga opaska, przy której nie ma śladów życia ..... zgroza Panie, zgroza .....



#5 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 02 czerwiec 2015 - 10:48

To ja wniosę jakiś ślad optymizmu :P  Wszak modernizacja kanału Odry i mnie pozbawiła kilku fajnych miejscówek, dltego podszedłem do tematu jak zdobywca - odkrywca.Zatrzymać tego procesu nie mogę, opóźnić również, więc cóż pozostało...
I tak zamiast śpieszyć na miejsce, gdzie o określonej porze, z zegarkiem w ręku spodziewać się mogę pstryknięcia miarowego sandacza, zacząłem wędrówkę po NOWEJ rzece. Bardzo ciekawa robi się  po tych "korektach" . Na ten przykład wczoraj pierwszy raz widziałem wydry tak blisko miasta. Ba! Nawet jedna wystartowała za moją boleniówką co jeden z napotkanych wędkarzy skwitował dobrą radą w moim kierunku..."...za szybko zwijasz panie, nie zdąży..." :ph34r: I chwała mu za to! :lol:
Wielu wędkarzy ma określony stosunek do tych zwierząt z wiadomych Przyczyn. Mnie cieszy ich obecność, po prostu.
Operatorzy koparko-ładowarek sprezentowali nam kilka fajnych opasek, parę fajnych dołków, które wymagają innego podejścia do tematu. Nieszablonowo i odkrywczo, tak bym opisał moje ostatnie wędkarskie wyprawy. Ale chyba o to właśnie chodzi w tym sporcie. Wyzbyć się najmniejszych śladów rutyny i odkryć nowe możliwości. Czy nie jest tak właśnie?



#6 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 02 czerwiec 2015 - 11:16

Bobry też zaczynają czuć się jak u siebie w domu na miejskiej odrze. Jeden osobnik co wieczór zatrzymuje się na kolację z zielonych łodyg tuż pod nogami spinningistów i nic sobie nie robi z moich kąśliwych uwag na jego temat :) Wielkomiejskie rapy zresztą też, jak zwykle grube, punktualne i nieposłuszne ;)



#7 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 03 czerwiec 2015 - 12:22

Gdzie Pamowie polecacie wypad za boleniem w miejskiej Odrze? Nie byłem nigdy i nie znam tej wody w cemtrum miasta.



#8 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 03 czerwiec 2015 - 12:41

Ostatnio zatrzymali zupełnie jeden kanał a z drugiego zrobili rzekę górską. Obstawiał bym miejsce, w którym łączą się oba lub poniżej, między mostami kolejowymi. Kawałek od centrum, spacerkiem 20-25min. 



#9 OFFLINE   michalvcf

michalvcf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz, Wrocław
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kyrc

Napisano 03 czerwiec 2015 - 12:46

Chodzi o okolice Kromera czy inny region?



#10 OFFLINE   AndrzejZareba

AndrzejZareba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWrocław/Warszawa

Napisano 04 czerwiec 2015 - 12:36

Bardzo fajny pomysł z tym wielkomiejskim łowieniem :) niestety cześciej obecnie przebywam w W-wie i coraz mniej czasu mam dla kochanej Oderki :( ale i Wiselka czasami darzy chociaż na rybki czasu coraz mniej . Pozdrawiam Wrocławian.
  • Kamil Z. lubi to

#11 OFFLINE   Radeon

Radeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radosław

Napisano 10 czerwiec 2015 - 18:56

w mieście łowi dużo spinningistów, codziennie jeżdżę 15 i widzę jak stoją pod elektrownią  i rzucają w toń...



#12 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 11 czerwiec 2015 - 23:27

Ostatnio 3 wypady  ze spinnem w centrum miasta troche okoni (wszystkie wymiarowe) pare 30 -stakow sandacze tez juz dzialaja ;)



#13 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 12 czerwiec 2015 - 08:54

Radeon dzwoń na odpowiednie służby jak widzisz takiego melepetę. Za takie praktyki to i "pincet" chłopaki potrafią wypisać.
Wczoraj wyskoczyłem na wieczorne łowy na nasz miejski odcinek. Jeden bolek pod 70cm i dwa niewcięte brania. Ciężki ten street fishing w tym roku. Zatrzymali prawie zupełnie bieg wody i w zasadzie śmiało można pisać o jeziorze Odra. Ryba rozeszła się po całej szerokości kanału.Uciąg wody 1m/min :wacko:  Już dawno woda nie była tak czysta jak jest teraz, to jedyny plus.
 


  • pawelHERP lubi to

#14 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 czerwiec 2015 - 08:21

http://www.wroclaw.p...iu-ryby-w-odrze

Jakiś stary artykuł, może ktoś nie czytał. Mamy eldorado:)


Użytkownik Daaaro edytował ten post 14 czerwiec 2015 - 08:22


#15 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 15 czerwiec 2015 - 12:57

koledzy mam pytanie

czy ktoś był ostatnio na jakimś zebraniu kola wrocławskiego aby dowiedzieć się odnośnie jakichkolwiek zarybień naszej wrocławskiej wody?

w zeszłym roku się tym interesowałem ale po paru murach i braku czasu odpuściłem temat bo już nie chciałem się szarpać.

w okręgu wałbrzyskim nikogo nie trzeba pytać wszystko jest na stronie a u nas jakiś problem i niewygodne pytania.

wiem że to zabrzmi dziwnie ale nie zawsze możemy obwiniać wędkarzy za brak ryb gdy jest brak jakiśkolwiek zarybień ze strony zarządu i okręgu.pozdrawiam



#16 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 16 czerwiec 2015 - 23:24

"Zdzisław Młynarczyk łowi ryby we Wrocławiu od pół wieku. Po przejściu na emeryturę na bulwarze Zwierzyckiego jest niemal każdego dnia. (...) Ryby robi w pomidorach lub przekręca przez maszynkę na kotlety. Duże leszcze wędzi u córki na wsi."

 

Moim zdaniem szkoda czasu na kucie betonu na zebraniach, skoro pojawiają się tam takie aparaty jak ww. W innych europejskich miastach nie ma problemu z rybami, więc i owszem, możemy obwiniać głównie mięsiarzy.



#17 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 18 czerwiec 2015 - 16:28

Tego dziadka i jeszcze kilku innych można spotkać na tym bulwarze a i owszem. Zazwyczaj mają na dwóch 5 wędek zarzuconych + jedna "w pogotowiu".
Mam nadzieję że z biegiem czasu takie artykuły będą czymś na kształt "wspomnienia PRLu".



#18 OFFLINE   daz wroc

daz wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 01 lipiec 2015 - 16:28

Witam ostatnio woda strasznie niska i uciag slaby  ciezko cos wiekszego namierzyc ale okonie i klenie wspolpracuja ;)


Użytkownik daz wroc edytował ten post 01 lipiec 2015 - 16:29


#19 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 01 lipiec 2015 - 16:38

Coś tam się dzieje, poniżej miasta również :)

 

W sobotę zlot, zobaczymy, czy coś się zlituje i kije poprzygina ;)


  • remek lubi to

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 lipiec 2015 - 17:11

Dawajcie znać z nad wody :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: miasto

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych