Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poprad w okolicach Muszyny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krupski

krupski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKraków/Tylicz
  • Imię:Paweł

Napisano 09 czerwiec 2015 - 13:44

Drodzy koledzy mieszkam w okolicach popradu jest to jedna z piękniejszych rzek górskich w naszym kraju ,wiodące ryby to pstrąg ,lipień , głowacica , kleń , świnka , brzana, rzadziej leszcz i śladowe ilości karpia uciekającego podczas powodzi ze słowackich stawów . Zakładam temat żeby każdy łowiący tam mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami .Ja łowie głownie na spina ; obrotówki woblery i Jigi . Wszystkich spiningistów zapraszam do rozmowy .


  • Andan lubi to

#2 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 09 czerwiec 2015 - 14:28

pamiętam z dziecinstwa leluchów-muszyna-milik-andrzejówka-zegiestów-zubrzyk-wierchomla-piwniczna-młodow-rytro-barcice ile ja tam km z buta zrobiłem rano pociągiem z sącza a wcześniej zawsze do piekarni po ciepły chleb do tego dwie cebule do plecaka i w droge. wedka teleskopowa, pare obrotowek jakiś wobler i w droge. Były potężne klenie, pstrągi, brzany co to były za czasy. Trochę później lipienie na nimfę i suchara. Sentyment pozostal chociaż pstrągów jak na lekastwo, lipieni faktycznie dużo mniej ale jest jeszcze sporo ładnych kleni wpradzie nie tak dużo jak przed laty ale....i brzana się też trafi, z głowacica ..no cóż czasami komuś się uda ją złowić...jednak to taka mała prehistoria. Ale rzeka piękna i chociaż często w okresie letnim mętna ze wzgledu na żwirownie słowackie to na pewno warto zawitać nad jej brzegi ;) 


  • jerzy6, szczupak1 i Przemek_M lubią to

#3 OFFLINE   krupski

krupski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaKraków/Tylicz
  • Imię:Paweł

Napisano 21 czerwiec 2015 - 21:47

A na popradzie padły wczoraj dwa piekne szczupaki . Najprawdopodobniej uciekinierzy ze słowackich stawów .ale obie ryby powyżej 90 cm . :)


  • iksmen lubi to

#4 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 22 czerwiec 2015 - 20:44

Ja mieszkam na wysokości Barcic. Coś tam sie łowi, jakieś klenie, pstrągi, a i ostatnio karasie, ale to ryby raczej drobne ,  jakieś 3 lata temu można było jeszcze w tym odcinku połowić, teraz to raczej pustynie i trzeba jeździć na inne wody...



#5 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 czerwiec 2015 - 11:52

Ja mieszkam na wysokości Barcic. Coś tam sie łowi, jakieś klenie, pstrągi, a i ostatnio karasie, ale to ryby raczej drobne ,  jakieś 3 lata temu można było jeszcze w tym odcinku połowić, teraz to raczej pustynie i trzeba jeździć na inne wody...

A inne wody to jakie w pobliżu?

Będę w Krynicy w sierpniu i chętnie bym się wybrał nad jakąś wodę, żeby cały czas nie tłuc kilometrów po górach...

A są w pobliżu choć "burdele".. ;) .sorki...tzn "łowiska specjalne"? Żeby se dziecko coś złowiło...


  • iksmen lubi to

#6 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 23 czerwiec 2015 - 12:32

W samych Barcicach  sa  ,,burdele" :D . Ja tam nigdy nie byłem, ale reklama wisi.  A mówiąc inne wody, to miałem na myśli np. J.Rożnowskie, rzadziej już jakieś stawiki.  Z muchówką można odwiedzić np. Kamienice . ;) .



#7 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 wrzesień 2015 - 11:59

Witam Panów.

Odświeżam wątek, gdyż okazało się, że od 17 września będę przez tydzień w Muszynie na tygodniowym wypoczynku. Wypad co prawda ma być rodzinny, ale może uda się jakiś dzionek wygospodarować na zapoznanie z okolicą i połowy. Wód w okolicy widać nie brakuje, tyle że kompletnie nie znam tamtych rejonów. Czego szukać? Lipieni, czy może porzucać za legendarną głowatką? Za każdą wskazówkę serdeczne dzięki. Jeśli chodzi o metody, w grę wchodzi zarówno spinning, jak i lekka muchówka.

 

 

Pozdrówka

Kamil



#8 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 12:10

Witam Panów.

Odświeżam wątek, gdyż okazało się, że od 17 września będę przez tydzień w Muszynie na tygodniowym wypoczynku. Wypad co prawda ma być rodzinny, ale może uda się jakiś dzionek wygospodarować na zapoznanie z okolicą i połowy. Wód w okolicy widać nie brakuje, tyle że kompletnie nie znam tamtych rejonów. Czego szukać? Lipieni, czy może porzucać za legendarną głowatką? Za każdą wskazówkę serdeczne dzięki. Jeśli chodzi o metody, w grę wchodzi zarówno spinning, jak i lekka muchówka.

 

 

Pozdrówka

Kamil

 

 

No z tą wodą to przesadziłeś:) rzeki ledwo płyną a deszczu nadal nie widać..



#9 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 wrzesień 2015 - 12:20

Kamil tu masz troszkę informacji

 

http://www.tropamisa...muszyny-czesc-1

 

Osobiscie mieliśmy przyjemność poznać odcinek od Żegiestowa po Muszynę - Leluchów

 

https://www.google.p...,20.8040489,15z

 

Nie zapomnij o obostrzeniach regulaminowych od 01.09 czyli dopłata do spningu oraz wielkości stoswanych w tej metodzie przynęt

 

http://www.lowisko.h...skladki2015.pdf


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 03 wrzesień 2015 - 12:21

  • Kamil Z. lubi to

#10 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 wrzesień 2015 - 12:20

U mnie też jest susza, ale to nie znaczy, że nie można połowić ;)

 

Stąd moje pytanie do autochtonów i znawców regionu i jakieś podpowiedzi.



#11 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 03 wrzesień 2015 - 14:12

Można połowić fajnie kleni zarówno na spina jak i na mokrą muszkę, są lipienie niestety raczej tylko miejscowo głownie na Popradzie lowi się je na nimfkę - jesienią sprawdzają się różne pedałki, czasami szczególnie popołudniu zbierają suchą ale jest to raczej rzeczka nimfowa, można też pokusić się o brzanę i świnkę  i oczywiście królową głowacicę


  • Kamil Z. lubi to

#12 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 04 wrzesień 2015 - 20:52

Poprad zwlaszcza od Muszyny do Piwnicznej jest specyficzna rzeka przy "normalnym" stanie "ciagnie" niemilosiernie ,to ze jest taki maly tego roku to atut mozna polowic sporo kleni ,okonie takie 15-25 i bolenie pod wymiar ,widac stada brzan i swinek ponoc niezle reaguja na niektore wobki musze ktoregos dnia nastawic sie tylko na nie.O lipieniu trzeba zapomniec powtorka z roku 2007 po upalnym lecie poglowie tej ryby spadlo praktycznie do sladowych ilosci.pstrag na Popradzie jakos nie bardzo sie udaje .Glowacica no coz na calym Popradzie moze jest ich 40-50 o ile tego roczna przyducha niedala im rady.


  • Kamil Z. lubi to

#13 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 06 wrzesień 2015 - 08:26

Poco wszystko się zgadza, a brzany reagują dobrze np. na brzanówki J.Widły, ale nie we wszystkie dni.Tylko teraz mają nieregulaminową wielkość.

Ale jak obliczyłeś ilość głowatek w Popradzie? :rolleyes:


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 06 wrzesień 2015 - 08:28


#14 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 06 wrzesień 2015 - 09:23

Wszystkie złowił poznaczył, a potem wypuścił :D



#15 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 06 wrzesień 2015 - 09:38

Te 50 szt miarowych glowatek na calym Popradzie to mysle ze i tak podalem zbyt optymistycznie ,dawniej Klub "Glowatka" z Krakowa ,zarybial ok 800-1200 szt selekta Glowacicy to cos tam bylo teraz zapomnij o tej rybie.Dunajec duzo lepiej jest gospodarowany woda nr 1 dla Z.O Nowy Sacz, Poprad jest traktowany po macoszemu 2 wody o podobnych warunkach powoduja taki stan rzeczy,poza tym uklad sil w Z.O. jest taki 80% glosow w delegaturze Z.O ma Podhale wiec Czorsztym .Gorny Dunajec i jego doplywy sa jednymi z najlepszych lowisk w PL ,wiekszosc kasy na zarybianie tam wedruje.



#16 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 07 wrzesień 2015 - 20:56

Cóż, ja na Popradzie nigdy nie miałem jakichś oszałamiających wyników. Choć sporo czasu spędziłem nad tą piękną rzeką.

Trzeba jednakowoż przyznać, że od kilku lat tam nie bywam.

W latach osiemdziesiątych mieliśmy taki zaprzyjaźniony pensjonat w Żegiestowie, bywaliśmy tam kilka razy w roku na tygodniówkach.

Późną wiosną i latem bywały, a pewnie i dziś bywają, wielodniowe zmętnienia wody. Dramat dla spinningisty i muszkarza.

Spora, mętna woda w zasadzie wykluczała połów na przynęty sztuczne. W takiej sytuacji przerabialiśmy spinningi na gruntówki i sterczeliśmy nad zarzuconymi wędkami, popijając wódkę czystą i prowadząc filozoficzne dysputy. Łowiło się na glizdy zbierane po deszczu na chodnikach, a wówczas przepisy dopuszczały każdą przynętę na całej długości Popradu w granicach Polski.

Nieźle brały klenie, czasem duże, naprawdę duże brzany, ale nam nie o te ryby przecież chodziło...

Jesienią był czas lipienia, na czystej wodzie oczywiście. Muchówka, mokra mucha, sucha. Lipienie zgrabne, sporo, ale okazy ponad 40 cm były rzadkością.

Może na nimfę byłyby lepsze efekty. Dzisiaj tak własnie bym próbował. Nimfa i mokra. Bo lipienie chyba jeszcze są?



#17 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 22:08

Popróbuj Kamil złowić głowatkę,szukaj wlewów głębokich płani (przy takiej niskiej wodzie to tych raczej najgłębszych), zwłaszcza , gdzie niema zbyt dużo śladów wędkarzy, wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. O szczegóły i jakie woblery możesz się zapytać kolegę Janusza z N.Sącza wspaniałego wędkarza i przewodnika.

Nie zrażaj się, czasami głowatka, o ile jest, żeruje raz na tydzień ,a nawet rzadziej, ale jak ktoś ma szczęście...

Dużo łatwiej przy dobrej pogodzie złowić dużego klenia i brzanę. :) A hol brzany w takiej górskiej wodzie zwł. przy cienkiej żyłce to niezapomniane emocje.Ładne miejsca są na Polskiej Łopacie.

Brzany to głównie ostry nurt,rynny, duże kamienie, nigdy nie złowiłem brzany na spokojniejszej płani.

Znacznie więcej ryb jest z reguły z dala od utartych ścieżek gruntowców ,gdy trzeba przejść trochę dalej, przez las, krzaki, namiastkę bardziej dziewiczej przyrody odkryć,stwierdzić jak dużo jest karpiowatych w Popradzie, jaki jest malowniczy, gdybym miał blisko to prawie codziennie bym tam łowił.

Na spining może uderzyć brzana 35-40cm a zaraz potem 80cm lokomotywa,z zacięciem sprinterskim :)

Życzę połamania kija, i zdawaj relacje z połowów.

Sam na muchę nie łowię, ale w tamtym roku widziałem oczkujące lipienie, a nawet pojedynczego kardynała.

Duży plus w porównaniu z Dunajcem to jest mała ilość wędkarzy, a z reguły tam gdzie łowię nie ma nikogo poza wieczorną bardzo często kontrolą straży rybackiej zwł. w miejscach głowatkowych :), co mi się bardzo osobiście podoba.


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 07 wrzesień 2015 - 22:15

  • Karol Krause lubi to

#18 OFFLINE   kon

kon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 08 wrzesień 2015 - 07:45

Piękna rzeka z potencjałem. A samotność i spokój nad wodą rekompensują braki w rybostanie. Na jesieni trzeba będzie odwiedzić. :-)
  • jerzy6 lubi to

#19 OFFLINE   Maciek M

Maciek M

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaRytro
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:M

Napisano 10 wrzesień 2015 - 08:49

Poprad to rzeka nad którą się wychowałem. Mając ok 100m do Popradu to szczególnie w wakacje spędzało się każda wolną chwile. 

Obecnie to gdy tylko odwiedzam rodzinne strony to wędka w rękę i nad ukochany Poprad  :)

Niestety z powodu przebywania zagranicą łowienie na Popradzie w moim uchodzi za wyjątkowy rarytas a dawniej to codzienność.

 

Patrząc na Poprad w biegiem lat można zauważyć obniżenie się stanu wody. Tym sposobem zniknęło sporo miejscówek. 

Ostatnio gdy byłem w lipcu to pogoda ładna a woda zmętniona więc spinningiem ciężko było o efekty.

Z resztą Poprad ma tą tendencje do brudzenia się i jak to mawiał mój ś.p wujek że wystarczy jak krowa na Słowacji do wody wejdzie to Poprad będzie się musiał tydzień czyścić  ;)

 

Gatunki jakie łowiłem na tej rzece to najczęściej kleń , pstrąg i czasem brzana ale ta to na przepływankę. 



#20 OFFLINE   Maciek M

Maciek M

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaRytro
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:M

Napisano 15 wrzesień 2015 - 18:35

Jakie woblery się wam sprawdzają na Popradzie?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych