Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Złów&Wypuść - czy to aby nie przesadne działania w drugą stronę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 14 czerwiec 2015 - 16:32

Ostatnio w moim okręgu udostępniono dwa nowe zbiorniki, jednym z nich jest Z&W. Jakież było moje zdziwienie, że w okręgu, który kojarzy się przede wszystkim z karpiarzami i mięsiarzami, wprowadzono takie zasady - super! ale... No właśnie, zacząłem czytać regulamin i moje odczucia są bardzo mieszane. Mam wrażenie, że ta idea zaczyna być przesadnie traktowana przez ludzi, którzy wymyślają obostrzenia. Pomijam rozwieracz, środek do dezynfekcji ran czy nawet matę do wyhaczania ryb, ale największym zaskoczeniem dla mnie jest zakaz używania plecionki. W czym to przeszkadza, nie potrafię na razie znaleźć wytłumaczenia, ale może Wy mi to wyjaśnicie. ?



#2 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 14 czerwiec 2015 - 16:40

Tylko szlachtę stać na plecionkę, bo 80 dych trza dać :-) Niech każdy będzie równy i łowi żyłą za siódemaka :-)


  • Hesher lubi to

#3 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 14 czerwiec 2015 - 18:14

Tomek a jaki widzisz problem w skierowaniu tego pytania do władz okręgu który ustalił ten regulamin ??? Napisz, zadzwoń, przejedź się na miejsce i porozmawiaj.

Masz swoje władze w kole ?? To niech oni zadadzą takie pytanie na zebraniu w okręgu.

Tutaj nikt działań betonu z pzw nie tłumaczy....z tym się walczy


  • bartsiedlce lubi to

#4 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 14 czerwiec 2015 - 18:53

Pytanie wystosowałem zaraz po przeczytaniu regulaminu, na razie cisza... Miałem nadzieję, że jest jakieś proste wytłumaczenie którego nie dostrzegam i ktoś mnie tu oświeci :-) Ale póki co wygląda to na jakieś chore wymysły kolesi "z bujną wyobraźnią"

#5 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 14 czerwiec 2015 - 21:04

ja ostatnio zlowilem na podobnym zbiorniku karpia 60cm ktory nie mial pyska w sensie tego ryjka z ta plecionka to pewnie dla tego ze unas ci (karpiarze) rzucaja jak najdalej i tna jak najmocniej zylka ma jakas rozciagliwosc a jak taki janusz przypierdzieli wedka z plecionka to np taki leszczyk ma po ryjku 



#6 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 czerwiec 2015 - 05:39

ja ostatnio zlowilem na podobnym zbiorniku karpia 60cm ktory nie mial pyska w sensie tego ryjka z ta plecionka to pewnie dla tego ze unas ci (karpiarze) rzucaja jak najdalej i tna jak najmocniej zylka ma jakas rozciagliwosc a jak taki janusz przypierdzieli wedka z plecionka to np taki leszczyk ma po ryjku 

 

Smutna to prawda ale tak jest, często przy łowieniu białorybu na plecionki metodami gruntowo-spławikowymi ryby doznają przy zacinaniu obrażeń jakie często później utrudniają żerowanie i ryba pada.


  • hlehle lubi to

#7 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 15 czerwiec 2015 - 08:02

Nie tylko białorybiu.....

 

A co powiesz na konsekwencje używania bocznego troka z plecionką jako linka główna ??? Kiedyś na zawodach widziałem takie "patenty" i ich dzieło.

 

Na zawody już nie chodzę....



#8 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 15 czerwiec 2015 - 10:29

mysle ze największym problemem jest brak wiedzy i kultury starszych wędkarzy to własnie przez nich są te ograniczenia na podobnym zbiorniku widziałem np kolesia który jak złowił leszczyka wykopywał go do wody lub ludzi ciskających rybą na siłe w wode o piaskowej panierce nie wspomne oczywisiscie plecionke do gruntówki mozna użyć ale zakłada się wtedy gume jako amartozytor lub do karpiowania przy wywózce  na większych odległościach 



#9 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 21 lipiec 2015 - 22:03

Daję sobie uciąć rękę że te dziady co wymyśliły to są największymi mięsiarzami ...



#10 OFFLINE   4kristo

4kristo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaBremen / Toruń
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 sierpień 2015 - 22:11

Ja spodziewałbym się tutaj toku myślenia typu: "To nasze wyjątkowe przedsięwzięcie, więc musimy ułożyć taki regulamin, żeby powstała ładna książeczka. Kto ma propozycje?"

Bo innego, logicznego uzasadnienia dla takiego zakazu nie znajduję.



#11 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 13 sierpień 2015 - 10:35

Nie ma w tym żadnej przesady. Ryby łowione plecionką doznają większych uszkodzeń ciała.
Na wielu rzekach, gdzie łowi się łososiowate jest analogiczny zakaz.



#12 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 sierpień 2015 - 17:32

Ostatnio w moim okręgu udostępniono dwa nowe zbiorniki, jednym z nich jest Z&W. Jakież było moje zdziwienie, że w okręgu, który kojarzy się przede wszystkim z karpiarzami i mięsiarzami, wprowadzono takie zasady - super! ale... No właśnie, zacząłem czytać regulamin i moje odczucia są bardzo mieszane. Mam wrażenie, że ta idea zaczyna być przesadnie traktowana przez ludzi, którzy wymyślają obostrzenia. Pomijam rozwieracz, środek do dezynfekcji ran czy nawet matę do wyhaczania ryb, ale największym zaskoczeniem dla mnie jest zakaz używania plecionki. W czym to przeszkadza, nie potrafię na razie znaleźć wytłumaczenia, ale może Wy mi to wyjaśnicie. ?

 

Jesli ktos nakazuje uzywania rozwieraczy to oznacza iz jest w C&R ale sredniowiecznym. Plecionki jak plecionki, jak sumow tam nie ma to na reszte zylka spokojnie starczy, jak komus sie za bardzo rozciaga to moze fluorocarbon kupic i bedzie lepiej. 



#13 OFFLINE   Kowalinho

Kowalinho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPuławy

Napisano 09 listopad 2015 - 15:49

Pewnie teraz piszący w/w regulamin próbują dorobić zgrabną teorie do zakazu używania plecionek i dlatego tak długo trwa oczekiwanie na uzasadnienie.



#14 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 21 listopad 2015 - 10:13

Nie ma w tym żadnej przesady. Ryby łowione plecionką doznają większych uszkodzeń ciała.
Na wielu rzekach, gdzie łowi się łososiowate jest analogiczny zakaz.


Mowa tutaj o wyrobisku pożwirowym, w którym pływają drapieżniki typu sum, sandacz i szczupak. Mam na sandaczowe pstryknięcia nastawiać się z żyłką czy specjalnie do tego celu kupic fluorocarbon? Takie wytłumaczenie w ogóle do mnie nie przemawia w tym przypadku. Wielu wyznawców zasady c&r używa plecionki, chociażby tu na forum i wątpię żeby mieli opory i myśleli o szkodzie jaką taka plecionka rzekomo wyrządza boleniom, sandaczom, sumom czy szczupakom.

Odzewu oczywiście nie ma w tej sprawie a pewien działacz przypadkiem spotkany nad wodą miał takie wytłumaczenie, że szkoda go tutaj nawet przytaczać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych