Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Smolek

Smolek

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Smoła

Napisano 14 czerwiec 2015 - 18:35

Witam,

Mam pytanie czy ma ktoś jakieś wieści z Jeziorska? Jest szansa na złowienie Sandacza? Ewentualnie w które okolice trzeba się udać aby zlokalizować zębacze. Z góry dziękuję za podpowiedzi.



#2 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 14 czerwiec 2015 - 22:36

Jest już temat omawiający Jeziorsko i myślę że ten można zamknąć ale w skrócie napiszę ci że lipa.


  • M@rczysko lubi to

#3 ONLINE   zorro69

zorro69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów

Napisano 30 październik 2021 - 22:59

Na Jeziorsku kolejny skandal,tym razem po upuszczeniu wody marina w Pęczniewie jest bezużyteczna! Wybudowana za grube miliony miała służyć wędkarzom, żeglarzom, a nadaje się na piaskownicę. Dramat dla zbiornika i raj dla klusownikow...
  • Maciek Rożniata lubi to

#4 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 31 październik 2021 - 09:11

<...>
Teraz wszyscy traktują Jeziorsko jak jezioro i dbają żeby ptaszki miały się dobrze, żeby marina była itp. A przypomnę tylko, że to miał być zbiornik zabezpieczający przed powodzią. I to on miał dbać o rzekę a teraz to rzeka jest dla zbiornika. Ważne żeby w nim była woda w resztę olać. Przez jego powstanie dziesiątki kilometrów rzeki poniżej zapory zmieniło się w płytki kanał. Widać to szczególnie latem kiedy Wartę można przejść w woderach na drugi brzeg - kiedyś nie do pomyślenia. Zniknęły piękne rozlewiska w których na wiosnę ryba odbywała tarło i w których można było złowić piękne ryby. Woda powoli opadała a wytarty narybek zdążył wrócić do rzeki lub rozlewisk. Teraz ryba wyciera się na łące i jak tamę zamykają to przez szybko opadającą wodę ryba tam zostaję i umiera.
W obecnej sytuacji hydrologicznej jaką mamy w Polsce tą tamę bym rozebrał, w ostateczności bym zostawił jako suchy zbiornik. No ale przecież ptaszki, domki i ośrodki wczasowe....
A to że wywalili kupę kasy to ktoś wydał pozwolenie na budowę. Podobnie zresztą jak na budowę domów w dolinach rzek na rozlewiskach a późnej dramat i wołają pomocy bo nas rzeka zalewa. Jakby jeden czy drugi urzędnik zapłacił ze swoich to może zmieniliby myślenie.


Użytkownik Jano edytował ten post 31 październik 2021 - 09:12


#5 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów

Napisano 01 listopad 2021 - 16:24

<...>
Teraz wszyscy traktują Jeziorsko jak jezioro i dbają żeby ptaszki miały się dobrze, żeby marina była itp. A przypomnę tylko, że to miał być zbiornik zabezpieczający przed powodzią. I to on miał dbać o rzekę a teraz to rzeka jest dla zbiornika. Ważne żeby w nim była woda w resztę olać. Przez jego powstanie dziesiątki kilometrów rzeki poniżej zapory zmieniło się w płytki kanał. Widać to szczególnie latem kiedy Wartę można przejść w woderach na drugi brzeg - kiedyś nie do pomyślenia. Zniknęły piękne rozlewiska w których na wiosnę ryba odbywała tarło i w których można było złowić piękne ryby. Woda powoli opadała a wytarty narybek zdążył wrócić do rzeki lub rozlewisk. Teraz ryba wyciera się na łące i jak tamę zamykają to przez szybko opadającą wodę ryba tam zostaję i umiera.
W obecnej sytuacji hydrologicznej jaką mamy w Polsce tą tamę bym rozebrał, w ostateczności bym zostawił jako suchy zbiornik. No ale przecież ptaszki, domki i ośrodki wczasowe....
A to że wywalili kupę kasy to ktoś wydał pozwolenie na budowę. Podobnie zresztą jak na budowę domów w dolinach rzek na rozlewiskach a późnej dramat i wołają pomocy bo nas rzeka zalewa. Jakby jeden czy drugi urzędnik zapłacił ze swoich to może zmieniliby myślenie.

 

 

Dobrze napisane. W tym roku wiosna mokra, lata nie było za bardzo to i w Warcie ponizej Poznania poziom wody jako taki ale są lata tak katastrofalne, że można silnikiem z krótka stopą utknąć na środku rzeki.



#6 OFFLINE   Mikeyy

Mikeyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 01 listopad 2021 - 18:37

Skandalem jest to co dzieje się na tym zbiorniku od lat 🙃
  • Maciek Rożniata lubi to

#7 OFFLINE   tom0304

tom0304

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Muszyński

Napisano 03 listopad 2021 - 21:04

W większości sytuacji zbiorniki zaporowe totalnie niszczą rzeki poniżej zapory a i powyżej też, bo przecież np. ciągi migracyjne dla ryb nie są zachowywane. Stan faktyczny pogarszają jeszcze wszelkiego rodzaju kopalnie odkrywkowe, najczęściej węgla brunatnego. Tak m.in. jest w przypadku Warty poniżej zapory.Od Przykony na północ osuszono wiele kilometrów kwadratowych terenu, by móc wydobywać węgiel. Podobną sytuację "zafundowano" przyrodzie na terenach okolicznych Bełchatowa. Do wód gruntowych nie można się dokopać. Takie stany wpływają na całą sytuacje hydrogeologiczną regionu. Płakać się  chce na wspomnienie wyglądu, zasobności w wodę np.Pilicy czy Warty sprzed 25-30 lat. A przecież spór z Czechami o Turów, to też spór o to, by mieć wodę a nie pustynię. Jestem w tym wieku, że chociaż mam wspomnienia jakie rzeki bywały.


  • Andżej lubi to

#8 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 listopad 2021 - 07:16

Zbiorniki zaporowe w kraju wiecznie oraz wszechstronnie "biednym" cały czas mają pod górę. Prawdziwe przekleństwo dla miastowych człowieków układanych przez wojujących - ale wciąż amatorskich -  ekologów. Skutecznie! I niesłusznie! 

Wszystkie bez wyjątku, cywilizacyjnie zaawansowane kraje, pomnażają swoje zasoby wodne. Od zarania ludzkości. Nawet te które mają jej wielokrotnie więcej od Polski. Jeziorsko mieli już zamiar wybudować Niemcy, ale nie zdążyli. Zrobiła to na skalę swoich niewielkich możliwości gierkowska Polska, ale po transformacji ustrojowej wszystkie plany poszły w odstawkę, nie tylko w tym miejscu. Teraz paraliż i stagnacja z wyraźną skłonnością do wycofywania się w bezczynne trwanie. Warta miała być rzeką żeglowną, częścią systemu dróg wodnych łączących ze sobą Wartę Wisłę i Odrę - tak jak to jest na całym umiłowanym zachodzie, w bajecznym europejskim raju  :) 

Krajobraz przyrodniczy zmienia się z wielu różnych powodów, czasem z udziałem człowieka. To co - ruszamy do ziemianek, zbieractwa i czółen ?



#9 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 listopad 2021 - 23:09

Do retencji to są rowy melioracyjne, do przeciwdziałania powodzią oddanie rzece terenów zalewowych a nie stawianie tam budynków, nie regulacja rzek, nie budowanie zapór.

#10 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 07 styczeń 2023 - 17:40

Wie ktoś może gdzie najlepiej wodować łódkę,chodzi mi raczej o dzikie miejsca zdala od tłumów ludzi i hałasu...

#11 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 styczeń 2023 - 18:23

Wydaje mi się, to tylko moje odczucie, że na.jeziorsku każde miejsce będzie dobre. Tam nie ma presji, tłumów i chałasu.
Ja wodowałem w Miłkowicach.

#12 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 07 styczeń 2023 - 20:09

Wydaje mi się, to tylko moje odczucie, że na.jeziorsku każde miejsce będzie dobre. Tam nie ma presji, tłumów i chałasu.
Ja wodowałem w Miłkowicach.


Chodzi mi żeby wjechać łódka z przyczepą do zwodowania za każdym razem...

#13 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • Imię:Michał

Napisano 08 styczeń 2023 - 10:10

Miłkowice się nadają, chociaż dawno tam nie byłem. Moim zdaniem warto sprawdzić to miejsce.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 08 styczeń 2023 - 10:14


#14 OFFLINE   Ide52

Ide52

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • Lokalizacjaobok Warty

Napisano 09 styczeń 2023 - 10:27

A łowicie coś czasem na tym Jeziorsku czy tylko pływacie? Kawał wody, w wędkarzy tam garstka łowi.
  • Maciek Rożniata lubi to

#15 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 09 styczeń 2023 - 22:49

Wypłynąłem jesienią po wielu latach. Z 1000 kormoranów przyglądało mi się z pobliskiej łachy jak próbuję wypatrzeć jakąś rybę na echo-bezskutecznie. Zrozumiałem dlaczego tam pusto  na wodzie.



#16 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • Imię:Michał

Napisano 10 styczeń 2023 - 05:24

Nie tak dawno jeszcze, kilometry sieci gospodarstwa rybackiego , które łupiły tą wodę i Wartę z naszych zarybień . A tłukli tam rybę odkąd powstało Jeziorsko. Czego się można było spodziewać? Teraz tylko nostalgia i wspomnienia zostały.
I wciąż będą nas łupić z ryb ,kasy ,żerując na naszej pasji do wędkarstwa i przyrody.
  • Alexspin lubi to

#17 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 styczeń 2023 - 09:02

Jakbyś kiedyś zechciał poszerzyć swoją wiedzę o Jeziorsku, to przeczytaj zapisy statutu założycielskiego jego. Ułatwię - to była woda przeznaczona na potrzeby rybaków i akwakultury. Później przemieniono ją w ptasi rezerwat i cenny przyrodniczo obszar Natura 2000. Mieliśmy i nadal mamy tytuł do łowienia, ale nie potrafimy koegzystować z rybakami inaczej jak poprzez frazę w....ć  :) To jest nasz problem.

Tym niemniej, w apetytach wcale się nie różnimy od kormoranów - zajrzyj pod tamę!


  • Maciek Rożniata i booohal lubią to

#18 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • Imię:Michał

Napisano 10 styczeń 2023 - 14:26

Mądra gospodarka powinna prowadzić do tego aby wszyscy byli zadowoleni , nawet kormorany.
Ale wk..wia mnie to , że płacimy składki , jest zarybienie , ryba z Warty wpływa do Jeziorska potem migruje do rzeki , napotyka przy tym sieci i jest jej po prostu coraz mniej.
To wszystko za nasze pieniądze.
Płacimy ,a profity szły tylko w jedną stronę , bo Jeziorsko nie zostało przeznaczone do łowienia na wędkę tylko w sieci.
Jesteśmy jak zwykle sponsorami .
Niech sobie wybudują płot wokół Jeziorska, zarybią za swoje, a potem odławiają.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 10 styczeń 2023 - 14:30


#19 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 styczeń 2023 - 14:43

Chciałbyś trzaskać za friko? Nie potrafimy korzystać z dobra wspólnego, migamy się od dobrowolnie przyjętych obowiązków, jesteśmy en bloc przekleństwem dla rybostanu. Nie pomogą żadne zarybienia - sprawdzone przez lata.. stonka zawsze wygrywa..

Okręg Sieradz wiele lat otrzymywał dopłaty ze skarbu państwa rekompensujące różne jego straty, ale i tak sobie nie radził.. 



#20 OFFLINE   ODYSEUSZ

ODYSEUSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaSIERADZ

Napisano 10 styczeń 2023 - 15:05

Ryby w Warcie też prawie nie ma.
Tak,że nie ma za bardzo co spływać do Jeziorska.
Od 10 lat jak mieszkam nad Wartą jest równia pochyła a ostatnie dwa lata to już dramat.
  • Maciek Rożniata lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych