Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cover/skrzynka do echa 7 i 9 cali.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2015 - 10:44

Przymierzam się do zakupu echa o przekątnej ekranu 7 lub 9 cali.

O ile ekran 7 cali (25 cm) wchodzi do standardowego covera od echa 5 cali to dziewiątka (29 cm) już nie. 

Są gdzieś dostępne covery do echa 9 cali? 



#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 17 czerwiec 2015 - 12:23

Podłączam się do pytania



#3 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 17 czerwiec 2015 - 19:32

Przerabiałem ten problem jakiś czas temu. Kicha, nie ma. Proponowałem wykonanie w firmie która szyje takie rzeczy, najpierw zawołali 400 pln, potem się wycofali, podobno jest to nieopłacalne. Owszem zamówienie na 1000 sztuk mogą zrealizować. 



#4 OFFLINE   SALAR80

SALAR80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaNad Odrą
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:B.

Napisano 17 czerwiec 2015 - 19:56

Zrób rysunek co chcesz i z czego to gość uszyje taniej od podstawowej wersji Humminbirda.

Mi uszył z skóry za 80 pln pod 800 setkę razenm z skrzynką pod aku dolicz sobie transport ok 20 pln.

 

Tel na priv.

 

Pozdro.


  • @slider@ i ManieQ lubią to

#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2015 - 20:03

Dzięki. 



#6 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 19 czerwiec 2015 - 14:25

Zrób rysunek co chcesz i z czego to gość uszyje taniej od podstawowej wersji Humminbirda.

Mi uszył z skóry za 80 pln pod 800 setkę razenm z skrzynką pod aku dolicz sobie transport ok 20 pln.

 

Tel na priv.

 

Pozdro.

Cyknij fotki i się pochwal, dla mnie i ku potomności dla innych.



#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 lipiec 2015 - 23:24

Jednak kupiłem 7 cali. Wchodzi bez problemu do standardowego covera.



#8 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 18 grudzień 2015 - 01:25

Witam.

Posiadam echosondę z ekranem 9 cali a będę z niej korzystał często z wykorzystaniem różnych jednostek pływających i zastanawia mnie czy są dostępne jakieś gotowe covery - torby na zasilanie i echosondy z dużymi wyświetlaczami typu 9 cali. Może macie jakieś swoje pomysły, propozycje jak to rozwiązać i chcecie się tym podzielić ;)

 

Pozdrawiam, Dawid.



#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2015 - 08:53

http://jerkbait.pl/t...-cali/?hl=cover


  • Piotrek Milupa lubi to

#10 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 18 grudzień 2015 - 10:08

 

Połączyłem tematy


  • godski lubi to

#11 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 grudzień 2015 - 10:33

Witam

Ja mam taki cover ,którego ponoć nie ma , miałem humminbird'a 898 teraz 998 i no problem , na wiosnę rzuciłem temat koledze z firmy Canoe , przywiozłem na wzór do rozkminienia ,żeby połączyć się i zamówić , no na razie cisza , jeśli ktoś ma jakiś kontakt na kogoś kto może to szyć za normalną kasę to chętnie porozmawiam, kolega z którym coś razem robimy ciągnie z za wielkiej wody echa i chcieliśmy coś takiego właśnie na większe modele , no niestety jak wszyscy zobaczą mój cover to kręcą głową ,że będzie drogi ,myślę ,że jak ktoś chce to zrobi to tanio , dobrze no i zarobi , a nie walnie cenę kosmos.

Pozdrawiam Piotr



#12 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 28 grudzień 2015 - 15:00

Postanowiłem coś zaradzić na brak covera na echosondy 7 cali +

 

Będę wstawiał postępy w trzech etapach.

 

Etap 1.

 

Podstawa na akumulator z instalacją elektryczną.

Walizka o wymiarach 33x21x9 cm w której zamontowane zostały 2 włączniki i voltomierz. 

Włącznik koloru zielonego włącza prąd do voltomierza i echosondy.

Czerwony włącza przepływ prądu do gniazda ładowania- gniazdo zapalniczki samochodowej + wtyk podłączony do ładowarki.

Bezpiecznik całej instalacji 5A a dodatkowo echosonda posiada oddzielny.

 

2 etap - wykonanie obudowy (zadaszenia) dodam w styczniu. 

Załączone pliki


Użytkownik karbusd edytował ten post 28 grudzień 2015 - 15:05

  • thug lubi to

#13 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 12 styczeń 2016 - 23:29

Więc drugi etap zakończony.

 

Wykorzystana została płyta plexa 4mm, kątowniki aluminiowe oraz pianka która będzie miała za zadanie eliminować wstrząsy ekranu.

 

Echo jest 9 calowe a zasilać je będzie akumulator żel Deep Cycle 22Ah.

 

Po zamocowaniu pianki obudowa trafiła do tapicera na obszycie materiałem.

Efekt końcowy też zaprezentuje...

Załączone pliki


  • thug lubi to

#14 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 13 styczeń 2016 - 13:25

Karbusd napracowałeś się trochę nad tym - szacun  .  Mam nadzieję że będzie działało . Ale jak dla mnie przekombinowane . Oczywiście  cover do 9 calowego echa może być ale po co ? W twojej konstrukcji użyłeś plexy która jest materiałem kruchym i podatnym na pęknięcia , dodatkowo obszyjesz to będziesz nosił na ramieniu co będzie narażało ją dodatkowo . Dlaczego otwieranie skrzynki jest z tyłu , mając z przodu zawsze coś byś tam włożył np kartę SD, klucze , taśmę izolacyjną w razie awarii rozbebeszasz  . Dla mnie takie rozwiązanie jest zbyt ryzykowne . Dużo lepsza była by grubsza pianka i projekt taki jak mają covery obecnie  niż te kontowniki i plexa . Ale to moje zdanie . Żeby nie było że sie wymądrzam to przy takim zamyśle najprościej było by całość skonfigurować w skrzynce budowlanej lub transportowej  a podczas wędkowanie wyjmować tylko ekran . 



#15 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 13 styczeń 2016 - 19:32

Więc neor.

Po co cover, a no po to żeby mieć wszystko razem i gotowe do użycia. Kładę zestaw na łódce mocuję przetwornik i gotowe.

Użyłem plexiglas, i dziwi mnie opinia o jej słabości... Tekst producenta: wszędzie tam gdzie potrzebna jest duża wytrzymałość na rozciąganie i zginanie.

Tym bardziej, że wytrzymałość ma większą od betonu średniej klasy. Poniżej link do właściwości i opisu producenta.

https://pl.wikipedia.../Szkło_akrylowe

http://www.tanietwor...pl/plyty-plexi/

Co do noszenia to będzie uchwyt u góry. Kawałek mieszkamy od siebie, ale jak ściśniesz tą skrzynkę tak żeby pękła to stawiam karton wódki...

Otwieranie jest z tyłu dlatego,że zawiasy odstaja od reszty dość znacznie i najzwyczajniej w świecie brzydko by odstawało z przodu. Dodatkowo chcąc podnieść wieko walizki wyświetlacz by blokował tą możliwość, w moim zastosowaniu wszystko odchyla się z górną częścią walizki i mamy bardzo dobre dojście do wszystkiego.

Chcąc otwierać skrzynkę tak czy inaczej musimy wyjąć ją z torby a wtedy i tak to wszystko bez znaczenia- więc gdzie ryzyko?.Zaspawane nie jest :)

Co do naprawiania echosondy to raczej nie będę się podejmował nawet w domu z wszystkimi potrzebnymi narzędziami...

Torba będzie posiadała dodatkowo kieszeń z tyłu w którą będzie możliwość wkładania drobnych przedmiotów.

Pianka jest grubości około 7 czy 8 mm więc grubsza chyba nic nie wniesie nowego.

 

Co do coverów obecnych to posiadałem taki i dałem radę, lecz moim zdaniem tak jest lepiej i przejrzyściej.

Co do skrzynki to miałem taki zamysł... Tylko, ciągłe wyjmowanie i wkładanie jest uciążliwsze, bardziej naraża ekran na zarysowania i wstrząsy.

Dodatkowo wtyki moim zdaniem nie są przeznaczone do ciągłego podłączania i odłączania.

Można tez mieć ciągle podłączone ale to zawsze gdzieś się kable plączą i ciągną co powoduje obluźnianie gniazd względem wtyczki i z kostki lub innego połączenia lubi się wyrwać.

No i najważniejsze... mniej atrakcyjny wygląd :)


Użytkownik karbusd edytował ten post 13 styczeń 2016 - 19:35


#16 OFFLINE   szemo

szemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 20:41

Najważniejsza będzie poręczność i funkcjonalność. Ja swojego lowrance'a hds 3 upchałem do standardowego covera z transportem oczywiście nie ma problemu ale na łódce chciałbym aby echo zajmowało jak najmniej miejsca. U ciebie proponuje zmniejszyć wysokość, góry i tak nie wykorzystasz do niczego a gabaryty będą ograniczać miejsce na łodzi. Jako że jestem dosyć często na wodzie aku od echo ładuje po każdej wyprawie..z obawy o echo rozłączam go podczas ładowania poprzesz szybkozłączki WAGO i ostatnia sprawa to waga całego zestawu kombinuj tak aby jak najbardziej go odchudzić:)



#17 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:16

Dokładnie poręczność i funkcjonalność.
Niestety ja 9 cali nie dam rady tak zmieścić. Od góry wyświetlacza jest 3 czy 4 centymetry więc podobnie jak na dole i stylistyką wtedy jakoś to wygląda. Według mnie niższa wysokość może przeszkadzać wtedy gdy będzie stało echo nisko a ja wędkując/płynąć na stojąco będę słabo widział górę ekranu. Tym bardziej, że jednak te parametry jak długość i szerokość mają znaczenie to wysokość już mniej :-)
Poza tym będę dorobiał przenośną półkę pod echo żeby na ławkach nie zajmowało miejsca.
Wagi nie znam, ale sam akumulator waży 6 kg. Właściwie to jak będę ją miał to zważe i dam znać. Co do ładowania to też jestem tego samego zdania- dwa przełączniki jeden włącza echo a drugi ładowanie ( w moim pierwszym poście na ten temat podałem).

Użytkownik karbusd edytował ten post 13 styczeń 2016 - 21:24


#18 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:20

Karbusd czas pokarze mam nadzieję że twoja obudowa spełni rolę jaka jej dałeś . Ja wyznaję zasadę minimalizmu całkowitego , każdy dodatkowy ciężar jest likwidowany . Robiłem takie konstrukcje i może są wytrzymałe ale kruche i po prostu za dużo tego . Pstryczki elektryczki,  dodatkowe  okablowanie , kabelki  ? Pamiętaj o jednej ważnej sprawie  instalacja 12V potrafi wzniecić ogień i jeżeli nie masz bezpośredniego dojścia do aku to licz się z tym że możesz zobaczyć jak twój ekran zamienia się w płonąca choinkę . Brak wentylacji , wilgoć , deszcz,  śnieg  zrobi swoje . Nie zazdroszczę Ci tej konstrukcji chcę tylko abyś pływał bezpiecznie . 

Z drugiej strony dlaczego wszystko tak komplikować . Już tłumaczę . Umiem szyć na maszynie zrobienie takiego pokrowca jest proste jak budowa cepa . Sześcian z dziurą zamykaną suwakiem . Nie łatwiej kupić materiał dobry np kordurę  . wykroić i tylko dać do zszycia np dla szewca ( odpowiednia maszyna ) . Trochę to uprościłem ale nie jest to trudne . 



#19 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:36

Neor.
Czy da radę, myślę,że mnie przeżyć ma szansę.
Natomiast ja jak coś robię to chcę już to robić dobrze i fajnie. No widocznie nie czytałeś wcześniej opisanej instalacji... Czyli w skrzynce na narzędzia czy coverze nie zapali się... Ciekawe. Jakoś samochody na codzień się nie palą... A mercedes montuje z tyłu w bagażniku a dodatku pod pokrywą części bagażowej w której często mamy zakupy i przewozimy inne rzeczy (utrudnia dostęp) a jednak jakoś daję radę. Bezpiecznik 5A jest czuły.
Ps. Uważaj podczas ładowania telefonu żeby domu nie spalić... Martwię się o Twoje bezpieczeństwo :-)

Użytkownik karbusd edytował ten post 13 styczeń 2016 - 21:37


#20 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:46

A mi maluch się zapalił i instalacja 12V na pontonie też .  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych