Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cover/skrzynka do echa 7 i 9 cali.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 13 styczeń 2016 - 21:55

No więc widać, że zastosowaleś system prostoty i bezpiecznika zabrakło lub było zwarcie i bezpiecznik ktoś wymieniał na mocniejszy. Ostatnio w sklepie gość kupował bezpiecznik 30 do centralnego zamka w aucie bo 10 ciągle pali - skoro producent zastosował 10A to taki powinien być bo tego chce instalacja. Natomiast dzięki zastosowaniu zamiennie 30A też ma szansę na pożar. Spójrz ile otacza nas elektroniki i jakoś co tydzień nie wymieniamy tych rzeczy z takiego powodu, że spłonęła. Jeśli wszystko jest zrobione jak należy i odpowiednio zabezpieczozne to nic nie powinno się stać.

#22 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 13 styczeń 2016 - 22:08

Na samym początku napisałem szacun i dalej to podtrzymuje .  Wykłady z elektroniki rób dzieciom bo jeszcze ktoś sobie  pomyśli że jesteś nieuprzejmy . Twój projekt jest  Nomber 1. Tyle.



#23 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 13 styczeń 2016 - 22:32

Nie numer 1, ale też nie jest kompletnie bez przemyśleń stworzony i zagrożenia pożarem też zaraz nie ma. Jest narażony na pożar, zwarcie jak każdy inny układ elektryczny. Nie chcę być nieuprzejmy, tylko stwierdziłeś, że materiał z którego są tworzone w samolotach okna jest mało wytrzymały, później, że najpewniej się to zapali. Więc proszę zakończmy ten temat.

#24 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 14 styczeń 2016 - 16:13

Panowie tak tutaj ostatnio dyskutowaliśmy sobie z Panem Karbusd na temat elektroniki , bezpieczeństwa   i technologii lotniczej  :D . Zaszło to trochę za daleko ale oczywiście wszystko w formie żartu . 

 

Ale wracając do tematu covera . Większość widzi problem z szyciem lub zlecaniem takich prac . Ok . Ale może da się coś podobnego znaleźć na rynku co by spełniło te oczekiwania . Osobiście proponuje pokrowiec na buty narciarskie . 

Np taki .http://allegro.pl/4f...5828065516.html 

 

Ceny pomiędzy 20 a 60 zł . Dodatkowo można samemu dołożyć piankę i pozamiatane . Wyjdzie taniej niż kupowanie plexy i aluminium . 



#25 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 styczeń 2016 - 18:29

Pokrowiec na buty, byłby naprawdę fajnym rozwiązaniem gdyby proporcje boków były inne. Chociaż głębokość zamienić na szerokość.



#26 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 14 styczeń 2016 - 18:47

Kombinacji jest kilka ta załatwia sprawę z nawiązką . http://allegro.pl/pl...5899512740.html

 

Powiedzmy że echo 9 calowe będzie szerokości 30 cm ( 28,8 cm Garmin ) to przy 25 szerokości pokrowca i 40 wysokości te 4 centymetry się znajdą . A są i takie co mają szerokość 29 cm proszę http://allegro.pl/to...5906683231.html


Użytkownik neor edytował ten post 14 styczeń 2016 - 18:53


#27 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 styczeń 2016 - 20:22

Podoba mi się to rozwiązanie. Trzeba tylko jeszcze pomyśleć nad środkiem/wkładem na akumulatory i rozwiąże się problem. 



#28 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 14 styczeń 2016 - 20:45

Rozwiązanie faktycznie też fajne, tylko trzeba poszukać torby troszkę węższej żeby troszkę mniej miejsca zajmowało. Dodatkowo jakiś drut lub tworzywo elastyczne wstawić żeby kształt trzymało. Skrzynkę lub walizkę też pewnie da się dopasować.
Ca

#29 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:08

 Jeżeli chodzi o aku i skrzynki  to wszystko zależy w tym momencie od potrzeb , ale rozważmy że ma wytrzymać 2-3 dni wędkowania . Nie jestem fanem szeregówek ale może dwie 18Ah ( 181/ 76 /168 ) by załatwiły sprawę . Mały minus to 5,05 kg jednej więc dychę trzeba ciągać . Za ciężko . Jedna 20 Ah ( 180 / 77 / 167 ) za mało mocy . Tutaj płaskie aku się kończy . Pozostaje 26 Ah ( 175 / 166 / 126 ) 7,5 kg . Powinno dać radę . Kiepski kształt . Może widzieliście płaską 26 Ah ? A może inne propozycje ? 


Użytkownik neor edytował ten post 14 styczeń 2016 - 21:10


#30 OFFLINE   bodzio83

bodzio83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 14 styczeń 2016 - 21:20

Dzięki neor za podpowiedż .

Torba już zamówiona .W zimę będę kombinował jak włożyć moją sądę .



#31 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 14 styczeń 2016 - 22:50

No płaskie kończą się na 22Ah i ja osobiście taki zastosowałem. Praktycznie nie zdarza mi się wędkować dwa dni bez dostępu do prądu, a gdyby nawet można trochę bardziej oszczędzać energię i da radę, Powiedzmy taki długi wypad będzie raz w roku a na wszystkich pozostałych trzeba nosić dodatkowe kilogramy.

Chyba bym jednak wolał kupić w sytuacji gdy częściej bym miał pływać 2 lub 3 dni dodatkowy akumulator powiedzmy 12 ah i po rozładowaniu podstawowego przełożyć.


Użytkownik karbusd edytował ten post 14 styczeń 2016 - 22:51


#32 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 14 styczeń 2016 - 23:22

Sorrki , że tutaj , ale skoro mowa o coverach ... Kupiłem używane echo w zestawie . Brakuje mi przejściówki od ładowarki do gniazda zasilania w walizce . Teraz muszę praktycznie wyjąć do ładowania walizkę i ekran z covera , otworzyć pojemnik i podłączyć się do końcówek akumulatora . Trochę to upierdliwe . Przed sezonem chciałem zlecić wykonanie takiej przejściówki , stąd pytanie czy ten jack wchodzący w gniazdo zasilania to jakiś standardowy jest , ma jakieś oznaczenia coby go zamówić gdzieś ? Czy raczej empirycznie podejść do tematu i wybrać się z całym kompletem do jakiegoś sklepu elektro ?



#33 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 15 styczeń 2016 - 08:19

Malinabar jeżeli chcesz zlecać zrobienie takiej przejściówki to zostaw to wykonawcy . A jeżeli masz lutownicę i samemu masz ochotę się pobawić to wykręć gniazdo z walizki i w sklepie elektrycznym ( nie markecie ) dopasują Ci wszystkie elementy i powiedzą co i jak . 



#34 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 styczeń 2016 - 09:43

Jack-i roznia sie tylko wielkoscia , kup gniazd wraz z jack , zamontuj gniazdo w walizce. Wewnetrzne przylacze jest + , zewnetrzne - . Na ladowrace przewody sa zazwyczaj oznaczone np czarny z biala linia tj + , drugi minus. badz czerwony + , czarny -. . Podlacz przewody od gniazda z akumulatorem.ami jack z ladowarka i po sprawie . 10 min pracy koszt z 6zl



#35 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 15 styczeń 2016 - 17:04

Oki , dzięki za rady . Rzeczywiście niech wykonawca pomierzy i pokombinuje . Myślałem , że dam mu gotową końcówkę , ale to chyba nie będzie potrzebne i sam da radę .

 

(...) , kup gniazd wraz z jack , zamontuj gniazdo w walizce (...)

 Gniazdo oczywiście już mam zamontowane w walizce , chodzi tylko o jacka . Ale to już będzie dopasowane w sklepie . Jeszcze raz dzięki .



#36 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 24 styczeń 2016 - 14:10

Ostatnio robiłem porządki z sprzętem i pomyślałem , że warto to tutaj wstawić . Osobiście nie kombinuję z żadnymi skrzynkami i przyciskami , dla mnie ważne jest aby było to proste , działające i nie trzeba było nosić dodatkowych kilogramów . Jeżeli chodzi o temat to nie widzę problemu aby 7 calowe echo umieścić w standardowym cowerze . 

 

61137ae4ac3b78e7641ea3655737600f_resized

 

 

b74f9d5ddc95a8dc3e6f32a68507915f_resized

 

Za wystające śrubki i nakrętki da się złapać żabkami od ładowarki więc nie trzeba nic wyjmować . Wyjmując jack odłącza się aku od echa . Wszystko połączone taśma zaciskową  Tyle .


Użytkownik neor edytował ten post 24 styczeń 2016 - 14:15

  • malinabar i thug lubią to

#37 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2016 - 14:28

Napisałeś:

"Jeżeli chodzi o temat to nie widzę problemu aby 7 calowe echo umieścić w standardowym cowerze" .

 

O tym wiemy. Przeczytaj uważnie pierwszy post w tym temacie. 



#38 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 24 styczeń 2016 - 14:44

Oczywiście masz rację . Pierwszy  " Pana " post czytałem ale jakiś czas temu . Bardziej chodziło mi o podłączenie całości  o którym było pisane wcześniej ( skrzynki itd ) Potraktuj to jako potwierdzenie Swojej tezy co z reszta zrobiłeś w pierwszym poście . 



#39 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 24 styczeń 2016 - 18:03

[quote name="neor" post="1820850" timestamp="1453641004"]

Ostatnio robiłem porządki z sprzętem i pomyślałem , że warto to tutaj wstawić . Osobiście nie kombinuję z żadnymi skrzynkami i przyciskami , dla mnie ważne jest aby było to proste , działające i nie trzeba było nosić dodatkowych kilogramów . Jeżeli chodzi o temat to nie widzę problemu aby 7 calowe echo umieścić w standardowym cowerze .

Za wystające śrubki i nakrętki da się złapać żabkami od ładowarki więc nie trzeba nic wyjmować . Wyjmując jack odłącza się aku od echa . Wszystko połączone taśma zaciskową Tyle .


Chyba opaski zaciskowe łączą wszystko w całość... Nie taśmy.

#40 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 styczeń 2016 - 20:52

tak zwane trytyki , opaski zaciskowe






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych