Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki FishingArt Blaas

blank fishing art blaas

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 25 sierpień 2013 - 21:42

SLF9610-2 9'6” 6-10lb 4-15g Fisching Art Blaas F na klenie i lekkie bolenie

 

 

No i stało się dziś pierwszy raz łowiłem na  spining na  blanku polskiego producenta!!!

Wrażenia super choć tylko dwa maluśkie okonie.

Powiem wprost kupa mocy i niesamowita proca.

Szczerze polecam fachowo zrobione i super dopracowane.

To nie jest chińszczyzna !!!!!!


  • donkicha lubi to

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 sierpień 2013 - 07:58

Opisz bliżej na jakich przelotkach kijek wykonany, foto mile wdziane, jakie przynęty obsługuje :) ?



#3 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 26 sierpień 2013 - 08:08

Też posiadam kij na tym blanku i jestem mega zadowolony, raz trafił mi się nawet szczupaczek 60cm i nie było większych problemów, a głównie używam go pod kleniki i jaziki z przelewów na smużaczki i male blaszki, a jak wyjątkowo nie chcą współpracować to zakładam paproszka na 4g  główce i katuje okonki, blank szybki z fajnym ugięciem.

 

Jaziokleniówka z Polskim rodowodem Blaas F  SLF 9610-2. 2,90m/ 3-14g uzbrojona na minimach Pac Bay.

 

Ukręcony przez kolegę  @Skalek-77

 

http://jerkbait.pl/t...leczalna/page-2



#4 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 26 sierpień 2013 - 08:50

Tym kijkiem machałem za kleniami ale jak się pokazał bolek to tylko zmiana przynęty i rzut. Trafiałem na niego tylko takie koło 60cm i nie było z nimi problemów, większe niestety nie siadały.



#5 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 sierpień 2013 - 10:22

U mnie też nie ma problemu nawet z większymi bolkami, ale łowie na Cd Exclusive do 18g. Blank rodem z NZ, szybki i o ładnym płynnym ugięciu.



#6 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 26 sierpień 2013 - 12:14

Miałem tego "Cd Exclusive do 18g. Blank rodem z NZ" Mój miał 290cm ale go sprzedałem. Blaas jest stabilniejszy od niego a pod większą rybą podobnie pracują z tym, że Blaas wydaje się, że jest mocniejszy i bardziej sztywny od CD Exclusive. Ogólnie oba blanki bardzo fajne.



#7 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 sierpień 2013 - 12:36

Co to znaczy stabilniejszy blank, pod jakim wzgledem stabilniejszy?



#8 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 sierpień 2013 - 12:46

Stabilniejszy, to takie modne ostatnio określenie, powstało1) - coś mi się wydaje - razem z rozpoczęciem produkcji blanków w FA. Nie wiem co oznacza stabilność w odniesieniu do wędki.


 

A co do CD i tytułowego Blassa. To ten Blaas jest słabszy (ma mniej mocy) niż wspomniany CD (mam go od gruby17, który jak twierdził, praktycznie nim nie łowił) i jest słabszy od Talona 6+ 2,7 10lb. Miałem tą trójce w tym samym czasie u siebie.

 

No ok, mała errata. Moc na dole ma podobną do Talona.

 

1) powinni być "upowszechniło się"


Użytkownik krzychun edytował ten post 26 sierpień 2013 - 12:54

  • marcinc lubi to

#9 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 26 sierpień 2013 - 13:12

Wlasnie czesto spotkalem sie tu na forum, ze ludzie operuja tym slowem odnosnie blankow FA.Wiem ze FA tak opisuje te blanki ale nie wiadomo o co chodzi.Na ten przyklad stol z czterema nogami jest stabilniejszy niz taka sama konstrukcja z trzema, ale blank?Moze chodzi o to ze plynniej "oddaje" moc, moze lepiej pracuje w danym CW, badz przy odpowiednich przynetach.Ktos kto uzywa tych slow wzgledem blanku, moze mnie oswiecic?


  • kocmyrz lubi to

#10 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 26 sierpień 2013 - 13:23

Stabilniejszy w moim przekonaniu oznacza iż po wymachu kijek nie buja się jak ptak na gałęzi tylko momentalnie wraca do swojego pierwotnego stanu. Skoro miałeś wszystkie trzy w jednym momencie to odnoszę wrażenie, że mogłeś to zauważyć i porównać. A z tego co kojarzę to Exclusiv też jest do 10lb



#11 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 26 sierpień 2013 - 13:31

Kolejna sprawa to uzbrojenie kijka. Mogą być 2 takie same blanki a po różnych zbrojeniach powstają całkiem inne spinningi.



#12 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 sierpień 2013 - 13:53

Stabilniejszy w moim przekonaniu oznacza iż po wymachu kijek nie buja się jak ptak na gałęzi tylko momentalnie wraca do swojego pierwotnego stanu. Skoro miałeś wszystkie trzy w jednym momencie to odnoszę wrażenie, że mogłeś to zauważyć i porównać. A z tego co kojarzę to Exclusiv też jest do 10lb

A nie piszesz czasem o szybkości?

No i chyba od zbrojenia mocy nie ubywa/przybywa?

CD jest 12lb, ale  słabsze niż typowe hamerykańskie 12lb.



#13 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 26 sierpień 2013 - 15:02

Nie chcę się z Tobą kłócić. Napisałem swoje odczucia jakie miałem po porównaniu tych dwóch patyków i w poście wyżej widnieje taki oto mój indywidualny opis "pod większą rybą podobnie pracują z tym, że Blaas wydaje się, że jest mocniejszy" Nie napisałem, że jest a mianowicie "wydaje się" Z tego co całe życie mi się wydawało to myślałem, że to model wcześniejszy od Blue Rapida na podobnych warunkach z tym,że BR prawdopodobnie jest szybszy z tą sama mocą czyli 10lb widocznie się myliłem:

http://xrods.pl/en_r...p?id_article=69

No cóż człowiek omylny jest

Tak samo możesz porównać blanki 275cm CD XLS 15lb oraz CTS 15lb Jeden i drugi opisany do 15lb a rzeczywistość jest inna.


Użytkownik gruby17 edytował ten post 26 sierpień 2013 - 15:18


#14 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 sierpień 2013 - 15:40

Z CTS jako pkt odniesienia? Cóż, można wszystko.

 

Ja Ci niczego nie odbieram, a już na pewno prawa do własnego zdania. Napisałeś, że Ci się wydaje. Ja sprawdziłem i FA jest słabszy. Nie jest to może jakaś potworna różnica, ale jest.

 

Generalnie nawet bym się nie odezwał w tym temacie, ale od powstania fali huraoptymizmu i polecania "w ciemno" blanków z FA nosi mnie trochę. Bo co niby autor tego tematu nam o blanku napisał? Że z Polski, nie z Chin i że świetnie rzuca (czym?) i że ma moc (o ile mi wiadomo, Obi Wan Kenobi też ma moc)... ale jaką? Za dużą, za małą, w sam raz w odniesieniu do opisu)?
Nie napisał nic, podobnie jak producent nie zdecydował się jakoś użytkowników j.pl do swoich produktów w żaden sposób przekonać. A zgodzisz się, że użytkownicy j.pl to pewnie jakieś 70% potencjalnego, krajowego rynku FA.

Ja napisze tylko tyle, że nim nie łowiłem, moc określałem na podwórku i jest to 10lb z serii talonowego 10lb, a nie batsonowskiego



#15 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 26 sierpień 2013 - 16:10

Mnie osobiście nie interesuje gdzie blank jest wytwarzany ale jakie ma walory i czy mi osobiście pasuje do danej metody. To co mi pasuje to nie znaczy, że będzie pasowało drugiej osobie a to jak niektóre blanki są opisywane to już chyba wszyscy wiedzą. Na tabelkach to człowiek może się nieraz dobrze przejechać. Ja nie robię reklamy żadnej firmie a wyrażam swoje zdanie tylko na temat tego co miałem i na co łowiłem. Jeżeli mi coś nie pasuje to sprzedaję i nie ważne czy to topowy blank danej firmy czy z najniższej półki.Każdy ma swój gust. A przytoczyłem CTSa ponieważ w tych parametrach miałem lub mam XLSa 15lb, CTSa15lb, Batsona17lb, Blue Rapida17lb, G.Lomisa IMX17lb, Talona ITM15lb, Blaasa15lb i jeszcze coś tam się po drodze trafiło. I każdy blank był inny. A to co wyczytałem w internecie a było w realu to się nieraz mijało całkowicie z opisem blanków.

Pozdrawiam i życzę wszystkim dużych rybek aby mogły testować nasz sprzęt.



#16 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 26 sierpień 2013 - 16:25

A o co zapytam się ten spór............. :P

Dywagacje nad wyższością świąt wielkanocnych nad bożego narodzenia :lol:  :lol:  :lol:

Każdy łowi tym co uważa że mu odpowiada najlepiej ;)

A co do Blaasa to mam XF 20lb i uważam że w swojej klasie niewiele produktów na naszym rynku jest w stanie mu dotrzymać kroku ;)



#17 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 sierpień 2013 - 17:09

A o co zapytam się ten spór............. :P

Dywagacje nad wyższością świąt wielkanocnych nad bożego narodzenia :lol:  :lol:  :lol:

Każdy łowi tym co uważa że mu odpowiada najlepiej ;)

A co do Blaasa to mam XF 20lb i uważam że w swojej klasie niewiele produktów na naszym rynku jest w stanie mu dotrzymać kroku ;)

Temat, jak to ma często w zwyczaju, zaczął się od niczego i tak też chyba się skończył.

Ja, w sposób niejawny :), chciałem poprosić autora tematu o szersze opisanie blanku, bo parametry popularne, a informacja zero.


Użytkownik krzychun edytował ten post 26 sierpień 2013 - 17:45


#18 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 26 sierpień 2013 - 17:32

Autor tematu pośmiga kijkiem, złapie parę rybek to pewnie się podzieli informacjami z nami. A temat jak temat każdy łowi tym co lubi:)



#19 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 21:52

No ok powiem wam tak kupiłem kijek pod kleniory i bolka na lekko i jest lux.

A jeśli chodzi o stabilność   hmm

Powiem wam tak CD przy nim wysiada.

CD można porównać do gałązek wierzby miałem takiego COMPOSITE DEVELOPMENTS BLR BR 2108L,XFAST ,DŁ.2,75M, CW 3-14 którego się pozbyłem bardzo szybko.A na forach według opisów miało być cudo.

Miał być  super na jazie i klenie a siadał  przy wobku 3 cm w nurcie nic na  nim nie czułem.

A ten kijeczek cóż, wyczuwa się na nim każde skubnięcie, to jakby leszczyna.

Zyłka 0.16 i można śmigać śmiało przynętami od 2 grami lęcą jak z procy muszę się tylko przyzwyczaić bo kij ładuje się środkową częścią i nie potrzebuje dużej siły przy wymachu.

A uzbrojony jest w 10 przelotek alconite i szczyt sic, standartowo.


Użytkownik norbertkrakow edytował ten post 26 sierpień 2013 - 22:10


#20 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 21:56

Wlasnie czesto spotkalem sie tu na forum, ze ludzie operuja tym slowem odnosnie blankow FA.Wiem ze FA tak opisuje te blanki ale nie wiadomo o co chodzi.Na ten przyklad stol z czterema nogami jest stabilniejszy niz taka sama konstrukcja z trzema, ale blank?Moze chodzi o to ze plynniej "oddaje" moc, moze lepiej pracuje w danym CW, badz przy odpowiednich przynetach.Ktos kto uzywa tych slow wzgledem blanku, moze mnie oswiecic?

Stabilność to właśnie szybkie wygaszenie drgań kija po rzucie  czego brak w innych super markowych kijach.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, fishing art, blaas

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych