Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki FishingArt Blaas

blank fishing art blaas

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 07 maj 2014 - 13:49

SLF może być za miękki szczególnie patrząć na obrotówki 4,5.

Jeżeli chcesz SLF weź o większym CW, powinien być sztywniejszy co ułatwi życie na obrotówkach ale IMHO na szczupłego i tak za słabo.

Lepiej wziąć SLXF7620-2 - tak mi się wydaje.

http://www.fishingar...18-Blaas-XF.htm

 

Na stronie masz tabele ugięć, SLF bardziej sandał/okoń.



#42 OFFLINE   Jacosław

Jacosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Jacek

Napisano 07 maj 2014 - 16:30

Seria F to dobra propozycja na szczupakówkę. SLF7015-2 pod podane przynęty nie sprawdzi się. Wyłoży się już przy obrotówce 4 i nie wystarczy mu siły na skuteczne zacięcie ryby. Celuj raczej w SLF7020-2.
Trudno też pogodzić obrotówkę 5 z siedmiogramową gumą.
Blanki z tej serii dedykowane są raczej do przynęt twardych ( woblery, obrotówki) a jeśli już praca z gumą to raczej w górnym zakresie cw danego blanku ( piętnastofuntówka zasygnalizuje opad przy gumie od ~12g a 20lb od ~15g).



#43 OFFLINE   radosla

radosla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaMława

Napisano 08 maj 2014 - 09:57

Swego czasu używałem blanku jednoczęściowego firmy Phenix UMBX-700L-B działał trochę w innej gramaturze no i 1 kawałek a samochód krótki.

Ale to był ideał zrobiony na tytanach przez p. Masiaka chętnie znalazłbym coś podobnego w wyższej gramaturze i 2 kawałkach


Użytkownik radosla edytował ten post 08 maj 2014 - 10:01


#44 OFFLINE   Abu1978

Abu1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Paweł

Napisano 25 listopad 2014 - 17:45

Witam,ponieważ chcę zbudować wędkę na blanku Blaas,proszę o opinię użytkowników tych wędek na temat wytrzymałości oraz realnego cw. tych blanków,z góry dziękuję. 



#45 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 25 listopad 2014 - 17:50

Poszukaj na forum, jest napisane.....dużo na ten temat.


  • Kamil_D lubi to

#46 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 25 listopad 2014 - 17:53

Poszukaj chociażby w tym temacie: http://jerkbait.pl/t...= blanki blaas

 

W dziale rodbuilding znajdziesz też tematy użytkowników konkretnych modeli, wystarczy poświęcić troszkę czasu.


  • Apioo lubi to

#47 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 listopad 2014 - 18:13

Witam,ponieważ chcę zbudować wędkę na blanku Blaas,proszę o opinię użytkowników tych wędek na temat wytrzymałości oraz realnego cw. tych blanków,z góry dziękuję. 

Może sprecyzuj o który blank chodzi, będziesz mógł uzyskać bardziej wyczerpującą informację.


Użytkownik Jozi edytował ten post 25 listopad 2014 - 18:13

  • KWin lubi to

#48 OFFLINE   Abu1978

Abu1978

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Paweł

Napisano 26 listopad 2014 - 14:57

Chodzi mi dokładnie o ten blank SLXF9615-2,może miał kiedyś ktoś wędkę na tym blanku.



#49 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 27 listopad 2014 - 22:13

Chodzi mi dokładnie o ten blank SLXF9615-2,może miał kiedyś ktoś wędkę na tym blanku.

ooo teraz lepiej ....Przynajmniej wiadomo o czym mówimy ...piszemy :)

 

Miałem taki z tym ,że w wersji F.  z tego co wiem Xf bedzie szybszy i ciutkę lżejszy. Taki mocniejszy uniwersal na dużą rzekę. Idealny do łowienia boleni na dalekosiężne przynęty. 



#50 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 27 luty 2015 - 19:45

Odgrzebię trochę temat, od jakiegoś czasu szukam kij do połowu jazi na woblerki i inne jaziowe wabiki + czasem okazyjnie bolek na lekko. Łowię na Warcie, silny uciąg itp i trafiłem na blanki właśnie Blaasa, a konkretnie interesuje mnie ten tytułowy. Minęło już trochę czasu więc będzie i więcej opinii. Jak blank/kij pracuje z wobkami od 2cm i 1-2gr? Jak się zachowuje w silnym nurcie, ogólnie prośba do użytkowników o wyrażenie swoich opinii.

Kupiłbym używanego Avida, ale na giełdzie dawno żadnego nie było. 


Użytkownik adrionn911 edytował ten post 27 luty 2015 - 20:06


#51 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 28 luty 2015 - 14:41

Różnice między Blaasem SLF9610-2 a SLS9610-2

 

Podstawową różnicą jest cena SLF jest sporo tańszy, ma inną pracę, trochę inny CW to mogę wyczytać, ale mnie interesują różnice "użytkowe", wiec pytanie kieruje do ludzi którzy mieli okazje chocaż pomachać tymi blankami/kijkami a najlepiej połowić. Kij miałby być skierowany pod wilekorzecznego Jazia i sporadycznie Bolenia na lekko, silny nurt itp, woblerki od najmniejszych do bolkowych max 12gr wiec SLS zaczynający się od 2gr był by lepszy do nielotów patrząc na tabele a jak jest w użytku? Jak kijki radzą sobie w podobnych warunkach? Jak obsługują nieloty? 



#52 OFFLINE   Seb

Seb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Drutowski

Napisano 01 marzec 2015 - 00:08

Witaj,

 

Wczoraj miałem okazję przetestować bardzo zbliżonego SLS-a o jakiego pytasz, z tym że nieco krótszego, bo 9'0 stopowego (275cm), dokładnie model 9010-2. Przeznaczenie to głównie jaź i kleń na lekko, głównie do łowienia brodząc. Jak dla mnie jeden z lepszych blanków jazio-kleniowych  jaki kiedykolwiek miałem w łapie. Idealny do wobków w przedziale 2-6 cm. Blank bardzo finezyjny o pięknym progresywnym ugięciu, dużej delikatności ale i sporej mocy - myślę że poradził by sobie z brzaną czy szczupłym w granicach 60-70cm. Dołem zaczyna się już od 1,5 grama i czucie takiego nielota jak i rzuty przy żyłce 0,14 na około 25-30m uważam za znakomity wynik.Fantastycznie też sprawdza się z wobami  w przedziale 3-6cm nie wykluczając przy tym sdr-ów czyli do jakichś 6-7 gram. Wyżej nie testowałem, bo boleni nie łowię. Blank testowałem na rzeczce nizinnej ze znacznym uciągiem, również na kamiennych bystrzach i w brzanowych rynnach z uciągiem przypominającym typowe rzeki górskie. Oprócz jazi i kleni oraz okoni, znakomicie sprawdzi się też jako lekka pstrągówka. 



#53 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 01 marzec 2015 - 11:09

Seb,

Jesteś może w stanie porównać pracę tego SLS 9010-2 na przynętach i w nurcie z filmików, które zrobiłem testując FX 902 w tym poście: http://jerkbait.pl/t...02-2/?p=1631132 ?

Pozdrawiam,

Dominik



#54 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 01 marzec 2015 - 11:13

Bierz SLFa 9010-2 będziesz zadowolony :)

#55 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 01 marzec 2015 - 12:33

Seb, Bardzo dziękuję za rzeczowa opinie, jeśli się sprawdza w takich warunkach to i u mnie się sprawdzi. Jeszcze by się przydała opinia od drugim blanku do porównania, bo się zastanawiam jaka jest różnica w pracy w takich warunkach i przy rzucaniu nielotami, czy jest sens płacić więcej za SLS, czy może SLF wystarczy.

romero7, Używałeś takiej wędki? Mi potrzebny 2,90 ;)


  • Daniel13 lubi to

#56 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 01 marzec 2015 - 13:46

Lowie SLF 9010-2 właśnie na Warcie przynętami 1-15gr i jestem bardzo zadowolony.Jak dla mnie 2,9m na warte w mojej okolicy to za długi i nieporeczny badyl :)

#57 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 01 marzec 2015 - 14:05

Jeśli łowisz poniżej Jeziorska to niemal to ta sama Warta ;) U mnie też są krzaki i się zastanawiam czy aby te 2,9m nie będzie za długie ale nie raz brakowało mi parę centymetrów przy obecnym 2,75m. Tylko 15cm różnicy na pewno się przyda, a czy będzie przeszkadzać nie wiem.



#58 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 01 marzec 2015 - 14:42

Na pewno 290 będzie ciezsze ;)

#59 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 01 marzec 2015 - 14:47

A ile Twój waży? Na pewni nie dużo cięższe :)



#60 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 02 kwiecień 2015 - 12:47

Fishing Art Blass M SLM7622-2

 

Witam,

Nie mogę znaleźć nic na temat tego blanku więc rozpocząłem nowy temat. Byłbym wdzięczny za informacje i opinie a poniżej opiszę o co mi chodzi ;-).

 

Przeznaczenie: spinning na szkierach z łódki, cel szczupak. Przynęty: obrotówki #4-5, wahadła Alga/Gnom 2-3, gumy 4-6', woblery 7-10cm i UWAGA możliwość komfortowego! łowienia jerkiem, na przykład Sliderem lub Fatso 10 tonącym (oba ważą bliżej 50g) przy czym raczej bym się skupiał na tych wcześniej wymienionych przynętach.

 

Dlaczego taki C.W. wybrałem a nie wyższy? Bo z większym C.W. blanki z tej serii są już dłuższe a poza tym nie przyda mi się za bardzo w Polsce.

 

Dla porównania mam kij zbudowany na blanku ST1024F-MHX, który opisany jest do 42g ale rzucanie nim 40 gramowego wabika jest mało komfortowe, więc jerki odpadają. Pozostałe wymienione przynęty raczej ogarnie. Moc MHX'a jest opisana jako 8-15lb a tego Blass'a z tematu jako 15-22lb stąd podejrzenie, że jest to kij, który podoła :-).

 

Także jeśli ktoś widział, macał, ma podobny, wyprodukował to albo jest w stanie zaproponować alternatywę to byłbym wdzięczny :-).

Pozdrawiam,

Kuba







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, fishing art, blaas

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych