Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Powiat Drawski - wieści znad wody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 czerwiec 2015 - 08:46

Jak w temacie. Może łowi ktoś z okolicach powiatu drawskiego? Okolice Drawska Pom, Czaplinka, a może Złocieńca? Jest tu mnóstwo wody i nie wierze, że nie ma nikogo kto by tu łowił... :) A może przyjeżdża ktoś na wakacje w te okolice?



#2 OFFLINE   Fishnen

Fishnen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 21 czerwiec 2015 - 10:26

Moim ulubionym  jeziorem w tych  rejonach jest  jezioro  Lubie a raczej południowa  jego część od  Lubieszewa,

drugie jezioro to jezioro Kaleńsko koło Czaplinka, no i oczywiście jezioro Drawsko a raczej jego północna część.

Oczywiście na Pojezierzu Drawskim jest w czym wybierać, jednak w tych miejscach co wymieniłem bywam najczęściej.



#3 ONLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 21 czerwiec 2015 - 10:45

Ja też łowię na jeziorze Lubie i też w południowej części! :) Na wielu innych również bywam w tych okolicach i to od ponad dwudziestu lat - już (niestety!"! ("Niestety" - w odniesieniu, że czas/życie tak szybko umyka...) Jeszcze dwadzieścia lat temu było "jako tako" na jeziorkach... Teraz już w większości wszystko wykłusowane przez miejscowych lub grabieżczą gospodarkę. Jest jeszcze szansa na niektórych zbiornikach na złowienie rybki - zwłaszcza na dużych akwenach. Jezioro Lubie jest duże, ale licz głównie na okonie, szczupak też się trafia, ale od lat dziewięćdziesiątych z każdym rokiem jego pogłowie maleje...


  • Franc lubi to

#4 OFFLINE   Aries

Aries

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjaobok S7
  • Imię:Maciej

Napisano 30 marzec 2018 - 21:26

Podepnę się pod temat.

Szukam miejsca na wakacje pod namiotem, z rodzinką i wędką. Marzy mi się cisza, spokój.

Znalazłem w necie pole Ostry Róg na jeziorem Lubie. Na mapie wyświetla się też pole na południowym brzegu na przeciwko Ostrego Rogu ale bez danych teleadresowych, czyżby leśne pole biwakowe?

W związku z powyższym mam pytania, jak z czystością wody w lecie(dzieciaki do wody) i jakie szanse na spotkanie z drapieżnikiem (stary, znaczy się ja nad wodę).

Dzięki i pozdrawiam



#5 ONLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 31 marzec 2018 - 07:24

Podepnę się pod temat.

Szukam miejsca na wakacje pod namiotem, z rodzinką i wędką. Marzy mi się cisza, spokój.

Znalazłem w necie pole Ostry Róg na jeziorem Lubie. Na mapie wyświetla się też pole na południowym brzegu na przeciwko Ostrego Rogu ale bez danych teleadresowych, czyżby leśne pole biwakowe?

W związku z powyższym mam pytania, jak z czystością wody w lecie(dzieciaki do wody) i jakie szanse na spotkanie z drapieżnikiem (stary, znaczy się ja nad wodę).

Dzięki i pozdrawiam

Woda prawie kryształ - czyściutka, ale z drapieżnikiem może być na "trzy plus"... Są szczupaki, ale bardzo mało (przełowione). Bardziej nastawiłbym się na okonia (nawet bez środka pływającego).


  • Franc lubi to

#6 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 31 marzec 2018 - 17:20

Woda prawie kryształ - czyściutka, ale z drapieżnikiem może być na "trzy plus"... Są szczupaki, ale bardzo mało (przełowione). Bardziej nastawiłbym się na okonia (nawet bez środka pływającego).

Okonie tak jak najbardziej, ale bez pływadła to tak optymistycznie podszedłeś ,można ale na okazy to się nie nastawiaj.

#7 ONLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 31 marzec 2018 - 19:11

Okonie tak jak najbardziej, ale bez pływadła to tak optymistycznie podszedłeś ,można ale na okazy to się nie nastawiaj.

No tak!... ;) Mój przekaz miał oznaczać, że ogólnie nie jest rewelacyjnie jeśli chodzi o drapieżniki. (Jeśli kolega @Aries chciałby pospławikować, to są tam jeszcze duże ławice dużych leszczy i mógłbym polecić to jezioro). A okonie? No owszem - z łodzi można je wyśledzić i połowić nawet całkiem przyzwoitej wielkości. Czasami nawet z powierzchni. Nagle się "ujawniają" i gonią uklejkę aż pod sam brzeg. Przy odrobinie szczęścia można się z nimi spotkać. Jednak brzegi są zarośnięte trzciną a i nie wszystkie kładki nadają się do wejścia...


Użytkownik Dokuś edytował ten post 31 marzec 2018 - 20:10

  • Paweł J i Franc lubią to

#8 OFFLINE   Aries

Aries

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjaobok S7
  • Imię:Maciej

Napisano 31 marzec 2018 - 20:41

Planuję zabrać skorupę a brat ponton na bank weźmie, chyba damy radę.



#9 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 24 kwiecień 2018 - 13:00

Polecam łowienie krasnopiórek na ultralekki sprzęt na jez. Lubie. To jest dopiero zabawa !!!

Przy samych trzcinach trzeba je podejść, a są tam prawdziwe okazy.

Sztuki po 25-30 cm to standard, a niektórzy dobrali się i łowią regularnie sztuki po 40cm :o.


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 24 kwiecień 2018 - 13:01

  • Dokuś lubi to

#10 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1620 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 15:13

Cześć, a u mnie padło że w lipcu będę dwa tygodnie nad jeziorem Przytońskim , ma też inną nazwę ale tak podają Google. Chodzi o wodę przylegającą do miejscowości Przytoń. Może ktoś coś wie i może się wiedzą podzielić ?
Tomek

#11 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4662 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 lipiec 2019 - 14:26

Kolega szuka mapy batymetrycznej  jeziora Drawskiego dla echa  Lowrance- sprawa ceny do dogadania oczywiście. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie coś ?

Cmap niekompletny jest widzę, może ktoś zrobił i mógłby odsprzedać coś takiego?



#12 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 18 sierpień 2019 - 13:36

https://allegro.pl/o...mrad-7401033151   



#13 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 19 sierpień 2019 - 21:40

A łowi ktoś na jeziorach w okolicach poligonu? Np bucierz? Bylem tam miesiąc niestety bez wędek ale kilku gości splywalo lodkami z pieknymi okoniami

#14 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 20 sierpień 2019 - 22:02

Ja byłem tydzień nad Siecino .W trzecim rzucie szczupak 90+ (szczęscie debiutanta ;) ) a późniejdwa dni  nawet jednego zębatego podbicia .Okonia sporo ale mi udawało się łapać same maluchy  .  Tyle zapamiętałem z urlopu :D :D :D



#15 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 08 luty 2020 - 08:09

Witam Bardzo interesuje mnie wody okolice Połczyn Zdrój . Będę 3tygodnie w sanatorium i czas wolny lub sobotę i niedzielę gdzie mogę trochę pomachać spinem na lekko. Czy jest zakaz do maja . Ktoś coś poleci . Będę mobilny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych