Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningi Dragon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
558 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Arek 231

Arek 231

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Arek

Napisano 09 kwiecień 2020 - 19:46

Już prawie się przekonałem do tego Vegtera, jestem w stanie dołożyć te kilka groszy. Piszesz że miałeś w delikatniejszym wydaniu, więc jak myślisz czy do moich potrzeb: rzeka i gumy 5-15g 4" blank który chcę kupić będzie ok?

#222 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 09 kwiecień 2020 - 19:51

Najlepiej poszukaj kogoś kto łowi tym konkretnym blankiem(Poszukaj w wątku o blankach z Fishing Artu). Wolałbym uniknąć wprowadzania w błąd. Myślę, że ten blank może być nawet za mocny do tego co potrzebujesz, ale pytaj uzytkowników albo zadzwon do FA



#223 OFFLINE   Arek 231

Arek 231

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Arek

Napisano 09 kwiecień 2020 - 20:04

Dzwoniłem już tam dzisiaj mam wybrać sobie rękojeść i jej długość, insert drewniany i podać wagę kołowrotka, no i czekać na wycenę.
A jak Tobie się łowiło tą wędką- chodzi mi o kontakt z przynętą i brania ryb. Z informacji o tym blanku wyczytałem że na żadnym grafitowym blanku tak nie czuć kontaktu jak tu, a jak jest w praktyce?

#224 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 09 kwiecień 2020 - 20:10

nie no blanki wybitnie elektryczne, czucie na najwyzszym poziomie



#225 OFFLINE   Arek 231

Arek 231

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Arek

Napisano 09 kwiecień 2020 - 20:50

Dzięki za pomoc i poświęcony czas. Doczytam jeszcze trochę o tym blanku i zapytam jeszcze w FA o moc tej wędki. Pozdrawiam.
  • Karpiu95 lubi to

#226 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 10:17

Przeglądam katalog wędek i widzę jakieś literówki do wędki która mnie interesuje.  

30be12923599.jpg

 

Kij waży 29g czy 290g ?  :D

Wszystkie katalogi tak pokazują !

 

 

 

Powinno być tak B)

0c7c28c7acd0.jpg

 

 

Kijek ma być dla dzieciaka, nie chciałbym kupić ciężkiej kluchy. 

Polecacie coś lepszego na klenia tak do 400zł. ?

Przynęty to małe smużki, małe obrotówki. 

 

 

Co powiecie o starszym kiju Dragon Millenium Chubhunter 8

14db7b54cbd1.jpg


Użytkownik zenek edytował ten post 26 kwiecień 2020 - 11:14


#227 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 26 kwiecień 2020 - 11:17

Jak szukasz lekkiej wędki to Chubhunter jest lekki, bardziej w przypadku dziecka martwiłbym się długością niż wagą bo ma 275 cm i jeśli nad łowiskiem są krzaki czy trzciny to trudniej z nim się przedzierać niż z czymś krótszym. 


  • Alexspin lubi to

#228 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 12:14

Łowisko to Wisła, Narew, więc przedzieraniem prze jakieś chaszcze nie stanowi problemów.

Na małe rzeczki pewnie szukałbym coś krótszego :)  



#229 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 13 maj 2020 - 03:05

Proszę o poradę. Chciałbym zakupić niedrogie wędzisko z nastawieniem na szczupaka. Znalazłem w przedziale do 150zł wędziska Dragon Viper HD Pike 275cm 10-35g oraz Dragon Express Spin 275cm 10-30g.

Może ktoś zna i podzieli się odczuciami o tych wędziskach?  Którą lepiej wybrać? Cenowo podobnie stoją. Viper jest chyba modelem starszym kalendarzowo bo już niewiele tej wersji na rynku. Czy któraś z nich pozwoli mi też poczuć branie okonia , jazia i operować w razie potrzeby mniejszymi przynętami jak kopyta SG cannibal 6,8cm z główką 3-5g?

Wstępnie planowałem zakup Mikado Bixlite 240cm 5-25g ale łowię z brzegu głównie na wodach stojących i sporo jest głosów, że do łowienia z brzegu lepiej brać coś w okolicy 270cm, a bixlite w tej długości nie występuje...



#230 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 13 maj 2020 - 06:52

"operować w razie potrzeby mniejszymi przynętami jak kopyta SG cannibal 6,8cm z główką 3-5g?" Będzie ciężko

Jest tyle nowych pozycji w dobrej cenie, dragon ze starych serii to dobre wędki ale ciężkie i z mikro przelotkami.

Poszukaj w katalogach czegoś nowego, jestem pewien ze w tej cenie trafisz "fajniejsze" wedki.  



#231 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 13 maj 2020 - 09:12

240cm to nadal dobra propozycja do obławiania z brzegu :)



#232 OFFLINE   Norbas7

Norbas7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów

Napisano 13 maj 2020 - 12:41

Z tymi przelotkami to masz na myśli Vipera? Przelotka szczytowa ma w nich 7mm a ta przy dolniku 30mm...

Z nowszych konstrukcji jest Dragon Express 275cm 10-30g. ale o niej też niewiele w sieci można poczytać. Przelotki od 25 do 6mm. Są na pewno lżejsze bo ten express waży 151g

Co do 240cm to na łowisku mam stromy brzeg i około 1-2m od brzegu są od dna do powierzchni lilie i glony i tutaj np grey streamem 228cm już mi się gorzej operuje by je minąć niż mikado sensual 260cm. Dlatego właśnie obawiam się że długość 240 może nie dać mi wygody.

Nie wykluczam też, że raz na jakiś czas pojadę nad wisłę...


Użytkownik Norbas7 edytował ten post 13 maj 2020 - 13:06


#233 OFFLINE   adic

adic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaŚwidnica
  • Imię:Adam

Napisano 13 maj 2020 - 13:03

Panowie. Potrzebuję lekki kij na pstrąga z możliwie krótkim dolnikiem. Synek 6 lat złapał bakcyla. Super łowi mu się na mojego Moderate 2-12 228. Ponieważ kije pewnie będziemy współdzielić myślę o Pro Guide X 1.98 2-15, z opcją, że będę mu go podbierać 😉 Łowisko płytkie rzeki górskie, plecionka, przynęty lekkie gumki na główce 2-4g i wobki do 5cm - klasyczne i twitchingowe. Nie będzie za sztywno?

#234 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 maj 2020 - 08:55

(…)

Kijek ma być dla dzieciaka, nie chciałbym kupić ciężkiej kluchy. 

Polecacie coś lepszego na klenia tak do 400zł. ?

Przynęty to małe smużki, małe obrotówki. 

https://allegro.pl/o...klen-7933708548


  • adic lubi to

#235 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 14 maj 2020 - 18:01

Panowie. Potrzebuję lekki kij na pstrąga z możliwie krótkim dolnikiem. Synek 6 lat złapał bakcyla. Super łowi mu się na mojego Moderate 2-12 228. Ponieważ kije pewnie będziemy współdzielić myślę o Pro Guide X 1.98 2-15, z opcją, że będę mu go podbierać 😉 Łowisko płytkie rzeki górskie, plecionka, przynęty lekkie gumki na główce 2-4g i wobki do 5cm - klasyczne i twitchingowe. Nie będzie za sztywno?

ProGUIDE X będzie za szybki. Cieplejsze z króciutkim dolnikiem są MS-Xy.

#236 OFFLINE   adic

adic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaŚwidnica
  • Imię:Adam

Napisano 15 maj 2020 - 19:02

ProGUIDE X będzie za szybki. Cieplejsze z króciutkim dolnikiem są MS-Xy.

Dzięki za potwierdzenie. Nie ukrywam, że ProdGuide-m zaintersowął się po Twoim teście wesji 3-18.  Ms-xem 2.13 2-14 łowi kolega. Kijek jest genialny, ale ciut za drogi jak dla juniora ;) Ostatecznie wybór padł na używany Moderate 3-12 z pierwszej serii. poprzedni właściciel przezbroił go w lżejsze przelotki SSR, a kijek stał się delikatnie szybszy. Moderate fajnie działa z plecionką, więc teraz pozostaje czekać do 1 czerwca i ruszać na łowy.



#237 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 07 czerwiec 2020 - 11:38

Ma ktoś obłowionego Dragon proguide X 228 do 18 gram? Od jakiej gramatury wędka sygnalizuje opad? Czy podbije 12 gram plus kopyto 3 cale?


Użytkownik DP Fishing edytował ten post 07 czerwiec 2020 - 11:39


#238 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 czerwiec 2020 - 12:32

Miałem ten kijek w moim odczuciu kijek działa od 5 gr.+ guma max według mnie 20-25gr.+ guma kijek ładnie wykonany to do czego można się przyczepić to bardzo małem przelotki dlugo go nie miałem sprzedalem i nabyłem Dragona Nona lite 5-18 i zdecydowanie polecam dużo lepszy kijek dający więcej fajdy.


  • DP Fishing lubi to

#239 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 07 czerwiec 2020 - 15:16

Podziękował :)

#240 OFFLINE   szwagier007

szwagier007

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 czerwiec 2020 - 18:18

Ma ktoś obłowionego Dragon proguide X 228 do 18 gram? Od jakiej gramatury wędka sygnalizuje opad? Czy podbije 12 gram plus kopyto 3 cale?

Łowię dokładnie tak tym od początku sezonu. Na rzece z wolnym uciągiem czujesz bez problemu 5gr + 10cm keitech.
Na stojącej i tak patrzę na plecionkę, przy mulistym dnie opad nas szczytówce słaby do zobaczenia, ale to na każdej wędce będziesz miał.
Nie martw się opadem, nawet delikatne stuki poczujesz w rękojeści. Testowałem ostatnio, delikatne, nie widoczne prawie na wietrze czuć brania czułem w ręku.Przy normmalnymm walnięciu gdy dobrze żeruje poczujesz bardzo dobrze w ręku.
25g + guma ? Ojj, komfortu tutaj już nie będziesz miał. Dla mnie komfort do 25g łącznej wagi. Najlepiej ładuje ok 13-15 gr łącznej wagi, latają jak z procy.
Mors 2 lata jak szalony dla przykładu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych