Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningi Dragon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
558 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 26 czerwiec 2015 - 14:19

Za dotychczysowe porady wielkie dziéki .
Znalazlem jeszcze cos takiego
AVS76MLXF2 230cm ML X-FAST 2 2-5kg 3,5-11 g 116g 5 1030.00 PLN
wędka St.Croix Avid 70MF2 spinning
Moze o tym produkcie moze mi ktos napisac ?Poradzic czy jest to dobry kij ?

#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 14:44

Czy okonie w Szwecji to jakas fizyka jadrowa, ze potrzeba az tak wymyslnych konstrukcji? Rok temu z powodzeniem lowilem Batsonem hot-shot do uncji i na kilkadziesiat ryb spadly moze dwie nie za bardzo wyrosniete sztuki. 

 

Problem z wedkami z pracowni zaczyna sie nasilac, wedle mojej opini wielu wedkarzy nie jest na poziomie hend mejdow, nie wiedza sami czego szukaja plus caly pierdzielnik z roznymi teoriami/marketingiem.

 

Osobiscie pod angielskie okonie zakupilem Mikado Inazuma, 2.40, wklejka , dla takiego ''lowcy'' okoni jak ja to swietne narzedzie, nic wiecej mi nie potrzeba. Jak chcesz lepsiejsze ale seryjne to poszukaj Quantum Exo bodajze 8 lbs, sprawialo super wrazenie zas i cena ''dragonowska''.

 

Bitrut


  • Przemek_M lubi to

#23 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 26 czerwiec 2015 - 15:26

Wysokiej klasy kij moim zdaniem jest to tylko wygoda i komfort łowienia przez wiele godzin lecz kij sam ryby nie złowi,napewno większość z was jest na rybach raz lub dwa razy w tygodniu albo jeszcze rzadziej i potrzebuje takie zabawki,ja nad wodą jestem prawie codziennie i niemam żadnego kija z pracowni (jeszcze) łowie kijami seryjnymi głownie Dragonami i jestem zadowolony z każdej mojej wędki z tej firmy i nawet jak bym miał kij nawet za 2000zł z pracowni to więcej ryb niż teraz łowie to mi ona nie wydłubie,to ręka ma łowić a nie sam kij,I TO JEST MOIM ZDANIEM KUNSZT CAŁEGO SPINNINGU,niemam nic przeciwko kijom z pracowni,wielu moich kolegów takimi łowi,ale to jest każdego indywidualna sprawa ale chodzi mi o sam fakt najeżdżania na sprzęt sklepowy jaki to on nie jest że słabo wykonany i jeszcze może napiszcie że ryb nie łowi,widocznie wielu z was kijem dragona nie umiecie nic złowić bo to seryjne,żenada,POZDRAWIAM


  • szunaj 71 i Przemek_M lubią to

#24 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 26 czerwiec 2015 - 16:18

Masz racjé ze lowi réka a nie sam kij, ale ,,,,
W tym roku bylem na rybkach w Szwecji na poczátku czerwca i byl ze mná kolega ,który mial jak na mój gust (na poczátku ) Taki delikatny Spinning od 3 do 12 gram.
Otóz ten kij mnie oczarowal .Delikatny ale bardzo czuly .Ja nie jestem specjalistá bo moje wédkowanie to Skandynawia najczésciej albo w niemczech burdele pstrágowe ale na tym kiju czulem doslownie o co stuka przynéta .To byl seryjny kijek Skyline TIP SKY832L 2.51m 3-12g Ex.Fas.Dopiero teraz poczulem róznicé i postanowilem wymienic sprzét .Moze to takie troché snobistyczne ale podobajá mi sié fajne wédki i nie muszá byc z pracowni .Ten tez byl seryjnie robiony i na pewno bédzie prédzej czy pózniej mój .Potrzebny mi jest jeszcze jeden kijek i dla tego pytalem o Dragona lub o St.Croix Avid 70MF2 .Bo jestem niezdecydowany jeszcze ,który mam kupic .
  • BartasL2 lubi to

#25 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 26 czerwiec 2015 - 16:39

Wędka nie łowi lecz wędkarz i to sprawa oczywista. Ale gdy już rybę się skusi do brania sprzęt zaczyna odgrywać kolosalną rolę. I tu jest ta przewaga patyków tzw. dedykowanych hm nad seryjnymi. Lepsze cięcia, mniej spadów, szybszy i bezpieczniejszy hol. No i design dostosowany pod klienta. Pomijam złe i za ciężkie zbrojenia patyków seryjnych, co już zostało zauważone. Tylko osoba musi wiedzieć czego wymaga od wędki a większość niestety chce patyka okoniowo-szczupakowo-sandaczowo-sumowego. Proste?



#26 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 26 czerwiec 2015 - 19:27

tak to się nieda,albo chcesz na okonia albo na szczupaka,chyba że jest się na zawodach to wtedy mając jeden kij ze sobą musisz sobie radzić,ale znam seryjne kije które także dają rade w trudnych warunkach gdzie ryby są niechętne do brania i podskubują przynęte,moim zdaniem jak ryba ma spaść to i tak spadnie,nasz przeciwnik tez ma mieć szanse



#27 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 26 czerwiec 2015 - 20:38

Tutaj ten szczupak zostal zlowiony na wédké od 1-10 gram i swietnie sié sprawdzil ,a wiéc dobry kij da radé .
tutaj


#28 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 26 czerwiec 2015 - 22:54

Wędka nie łowi lecz wędkarz i to sprawa oczywista. Ale gdy już rybę się skusi do brania sprzęt zaczyna odgrywać kolosalną rolę. I tu jest ta przewaga patyków tzw. dedykowanych hm nad seryjnymi. Lepsze cięcia, mniej spadów, szybszy i bezpieczniejszy hol. No i design dostosowany pod klienta. Pomijam złe i za ciężkie zbrojenia patyków seryjnych, co już zostało zauważone. Tylko osoba musi wiedzieć czego wymaga od wędki a większość niestety chce patyka okoniowo-szczupakowo-sandaczowo-sumowego. Proste?


Ale czy nie da się skutecznie łowić wędką seryjną? Z pewnością się da.Kijek HM to tak na prawdę jest dla komfortu wedkarza bardziej niż dla ryb.

#29 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 27 czerwiec 2015 - 00:29

Ale czy nie da się skutecznie łowić wędką seryjną? Z pewnością się da.Kijek HM to tak na prawdę jest dla komfortu wedkarza bardziej niż dla ryb.

Skutecznie łowić tak. Ale skuteczniej wędką która jest zbudowana pod konkretną metodę, przynętę i dopiero na końcu rybę. I też, wędka ma być tak dobrana aby wędkarz miał przyjemność ze swojego hobby/pasji. Czyli pod jego INDYWIDUALNE POTRZEBY. Dlatego namawiam do kupna/samodzielnej produkcji wędek bo seryjne kije rzadko, nawet bardzo rzadko podchodzą idealnie ludziom. Pojawiają się jakieś "ale". W hand made'ach o niebo rzadziej, o ile wędkarz wie czego dokładnie chce. Podkreślone słowa są najważniejsze.



#30 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 czerwiec 2015 - 05:43

Skutecznie łowić tak. Ale skuteczniej wędką która jest zbudowana pod konkretną metodę, przynętę i dopiero na końcu rybę. I też, wędka ma być tak dobrana aby wędkarz miał przyjemność ze swojego hobby/pasji. Czyli pod jego INDYWIDUALNE POTRZEBY. Dlatego namawiam do kupna/samodzielnej produkcji wędek bo seryjne kije rzadko, nawet bardzo rzadko podchodzą idealnie ludziom. Pojawiają się jakieś "ale". W hand made'ach o niebo rzadziej, o ile wędkarz wie czego dokładnie chce. Podkreślone słowa są najważniejsze.

Tja.

Wg. to problem jest, czy wędkorób wie jak to zrobić i co dobrać. Jeżlei jakiś wędkorób zrobił 20-30 wędek (w sumie pewnie na jakiś 10 blankach) to jak może coś doradzić i podpowiedzieć?



#31 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 27 czerwiec 2015 - 06:45

Tja.

Wg. to problem jest, czy wędkorób wie jak to zrobić i co dobrać. Jeżlei jakiś wędkorób zrobił 20-30 wędek (w sumie pewnie na jakiś 10 blankach) to jak może coś doradzić i podpowiedzieć?

Jak dla mnie nie musi bo wiem co chcę tak jak pisał o tym Tomas81, dla mnie liczy się by był właśnie tak zmontowany kij jak ja tego oczekuję, pod moje potrzeby. Ważne tylko by wykonawca właściwie rozłożył przelotki, do tego na kręgosłupie blanku, odpowiednio dobrał rozmiar przelotek, wyważył kij pod młynek jaki zamierzam założyć i profesjonalnie wykonał detale wedki. Żaden seryjniak nie będzie z takim powtarzalny.


  • Tomas81 lubi to

#32 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 czerwiec 2015 - 07:01

Ok, jeżeli dla Ciebie liczy się to co wymieniłeś to nie ma dyskusji.

Zazdroszczę doświadczenia z blankami.

Dla mnie ten cały polski rb jest mocno naciągany - poza paroma wyjątkami. Sorry panowie.


Użytkownik krzychun edytował ten post 27 czerwiec 2015 - 07:02

  • Lepton lubi to

#33 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 czerwiec 2015 - 08:04

<...> Żaden seryjniak nie będzie z takim powtarzalny.

produkcja seryjna -> powtarzalna

produkcja jednostkowa -> hand made

tak chyba mnie uczyli na teorii zarządzania produkcją, ale co tam Taylor czy Kotarbiński bezradny.gif


Użytkownik Jano edytował ten post 27 czerwiec 2015 - 08:06


#34 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9487 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 czerwiec 2015 - 13:07

Obejrzałem ten film i wydaje mi się, że kijek jest błędnie opisany. 

 

Krzysztof.

Ten wspomniany "..... polski rb ....." nie jest naciągany, o ile nie wkracza, poza kilkoma świetnymi wyjątkami, w sferę usług. 

Oczywiście to moje, mocno subiektywne zdanie  ;).


Użytkownik popper edytował ten post 27 czerwiec 2015 - 13:08


#35 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 27 czerwiec 2015 - 21:44

Bo rybka jest zlowiona na inny kij niz te z opisu .To jest Yad amerykanski 240 cm i do 10 g wyzutu.Bardzo delikatny ale i bardzo mocny .lezal u mnie w szafie moze dzisiéc lat i w zasadzie to chcialem sié go pozbyc .teraz bedzie juz u mnie na zawsze i do tego dokupié jeszcze ze dwa kijki ,te ,o które pytalem .

#36 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 czerwiec 2015 - 12:45

Krzysztof, polecam  Favorite Skyline Sky832L 2,51m 3-12g Ex Fast.

Świetny kijek, ugięcie, praca i czucie. Pięknie pokazuje brania sandacza i jego ułożenie podczas brania jest idealne. Ma świetne mocne najwyższej klasy przelotki, niezły korek i cholernie wygodny uchwyt.

Waga , coś około 110g. Dla mnie rewelacja i absolutnie na poziomie takich kijków jak St. Croix Elite. Mam , co prawda ciut mocniejszy Elite 7-21, więc jestem w stanie ocenić jego wartość techniczną. Mi się łowi super Skylinem  i jestem oczarowany jego stylem pracy.



#37 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 28 czerwiec 2015 - 22:47

Wiem Zyga ,juz zamówilem .

#38 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 01 lipiec 2015 - 06:33

Gdzie zamawiałeś jak to nie tajemnica?



#39 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 lipiec 2015 - 09:10

Doman;

 

Ja zamawiałem np; u kolegi z Jerka Sport-Fishing.eu .

Miło, grzecznie, rzeczowo i fachowo. Ot i tyle . 

Ja jestem cholernie zadowolony z kijka.



#40 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 02 lipiec 2015 - 09:46

Ja tez tam zamawialem . Sport-Fishing.eu
  • Siksa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych