Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningi Dragon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
558 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 16:09

Jedni kochają HM'y inni nie bo to Dragon. Ja należę do tych pierwszych. Obecnie jestem na etapie poszukiwania czegoś do 2,35m i cw do 15g. Ostatnio przymierzałem się do HM-X Mamba, a omamił mnie Demon i jego nieskończone ugięcie. Stare HM72 to już klasyka, a Katana to mój ideał wśród kijków 2,7m do 21g.  A jakość super.

 

69375626_2373549679402919_72869592652169

 

FORS-DAM-QUICK-28.jpg


Użytkownik PiterS edytował ten post 03 wrzesień 2019 - 16:16


#122 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 15 wrzesień 2019 - 19:43

Witam, potrzebuje rady, aktualnie okonki łapie dragon moderate II 3-12g , ale coraz częściej mi się zdarza, że idąc z zamiarem łapania okonia trafiają mi się przyłowy szczupaka , czy dragon HM69 Sting 2,75 4-18g nada się na okonia i poradzi sobie ze szczupakiem 60cm ?? Rzeka i przynęty w większości wirujące ogonki 6g-10g lub 18g, ewentualnie woblerki 5-7cm i małe gumy. Czy Sting będzie dobrym wyborem czy może doradzicie jakieś inna opcje w podobnej kasie ??:)

#123 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 15 wrzesień 2019 - 19:46

Witam, potrzebuje rady, aktualnie okonki łapie dragon moderate II 3-12g , ale coraz częściej mi się zdarza, że idąc z zamiarem łapania okonia trafiają mi się przyłowy szczupaka , czy dragon HM69 Sting 2,75 4-18g nada się na okonia i poradzi sobie ze szczupakiem 60cm ?? Rzeka i przynęty w większości wirujące ogonki 6g-10g lub 18g, ewentualnie woblerki 5-7cm i małe gumy. Czy Sting będzie dobrym wyborem czy może doradzicie jakieś inna opcje w podobnej kasie ?? :)

Kij dobiera się do przynęt jakimi bedziesz łowił.

Zależy też jak bedzie wyglądał hol ryby.

 

Na wedke do 18 gram można i suma sporego wyholować.

Trzeba umiejętnie uzywać kołowrotka i wędki i wszystko da rade.

 

Szczupak 60 cm to żąden przeciwnik i weką do 18 gram spokojnie dasz rade.


  • Przemek_M lubi to

#124 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 15 wrzesień 2019 - 19:48

Chodziło mi bardziej czy wędka nada się na okonia :)))


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Użytkownik DzikiBill edytował ten post 15 wrzesień 2019 - 19:49


#125 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 15 wrzesień 2019 - 19:51

Patrząc na przynęty jakie wypisałeś do rade.

Wedke dobieraj do przynet, jest od 4 gram to też da rade ja wykorzystać pod okonia.

 

To taki w sumie rzeczny uniwersał.



#126 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 16 wrzesień 2019 - 10:26

Aktualnie wędka jest w promocji -50% wiec kusząca propozycja ;))) posiadacz tego modelu może się wypowiedzieć czy spełni wymagania ??;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#127 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 16 wrzesień 2019 - 10:54

Aktualnie wędka jest w promocji -50% wiec kusząca propozycja ;))) posiadacz tego modelu może się wypowiedzieć czy spełni wymagania ??;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Taki ryby a nawet większe i przynety to ogarnia hm69 do 10g . Ten do 18 może być za mocny i za sztywny na okonie

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#128 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 wrzesień 2019 - 11:17

Wrócę do wcześniejszych wpisów i pozwolicie, że dołączę do klubu tych, co się nie znają i uważają, że hm to całkiem niezłe badylki. Mam, w tych mniej więcej samych parametrach hm60 trout 7-25 2,55 m i elitę (notabene też ukręconą przez a.zielaznego, czyli wykonanie identylko jak pracownia hm, z tymi samymi komponentami co hm69) i do łowienia wybieram zdecydowanie chętniej hm. Tego hm, sygnowanego dla mnie jako model smokwelski (modyfikacja polegała m.in. na pełnym raregripie nie dzielonym oraz mnijeszej przelotce startowej) nie pozbędę się nigdy. Miałem hm80 2,75 coś 3-15 g chyba i mam o nim jak najlepszą opinię, czułością, "elektrycznością" deklasuje całe stada markowych blanków, m.in. wybitne w tym temacie (mam aktualnie 2) CD Blue Rapid. Mam mały zagajnik pracownianych kijów na dobrych blankach i czasem się ludzie dziwią, co robi tam patyk z wieśniackim napisem "Dragon". Otóż użytkowo i jakością wykonania nie tylko dorównuje, ale i czasem niektóre z nich przerasta. Przy cenie, za które realnie można je nabyć, są bardzo dobrą ofertą. Polecam. A przeciwnikom i krytykom tego "chrustu" z pewnością kopara by opadła jakby kto im te blanki podstawił pod nos opisane znaną nazwą. Nie wiem co to za chińszczyzna i nie jest mi to do życia konieczne, grunt że działa jakby była z samego nowozelandzkiego Tokio w U.S.A.

Dla równowagi: o niektórych kołowrotkach sygnowanych przez Dragona, m.in. TD 1220iZ i tych tam Fishmakerach mam opinię jak najgorszą

Użytkownik smokwelski edytował ten post 17 wrzesień 2019 - 11:19


#129 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:45

Miałem i ceniłem sobie HM80 Black Hunter. 2,90 do 35g. Wielkorzeczny, fajny kij. Do tego złowił kilka troci.

Bardzo mile wspominam też Moderate 2,90 10-35g. Trocie w rzece, trocie w morzu, bolenie, nawet jakiś wąsaty się trafił na niego.



#130 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 19:29

A ja juz tesknie za moim hm80 river runner 260cm 5,5-21,5g.Głupi sprzedałem szukajac złotego grala i dupa.Bardzo udany kij jest.I super wykonany.Dla mnie był super i pozbyłem.Ale człowiek uczy sie na błedach.

#131 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 17 wrzesień 2019 - 19:35

Chyba na Allegro widziałem ten model ostatnio albo na OLX ;) masz szanse odkupić ;)))) a ja wyciągnąłem starego Beastmastera AX 3-15g ;)))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik DzikiBill edytował ten post 17 wrzesień 2019 - 19:36


#132 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 20:58

Sa ale nie te tylko zdjecie pokazuje starego.A jak sie znajomemu znudzi to odkupie jak dotrwa cały.

#133 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 18 wrzesień 2019 - 06:00

Witam, potrzebuje rady, aktualnie okonki łapie dragon moderate II 3-12g , ale coraz częściej mi się zdarza, że idąc z zamiarem łapania okonia trafiają mi się przyłowy szczupaka , czy dragon HM69 Sting 2,75 4-18g nada się na okonia i poradzi sobie ze szczupakiem 60cm ?? Rzeka i przynęty w większości wirujące ogonki 6g-10g lub 18g, ewentualnie woblerki 5-7cm i małe gumy. Czy Sting będzie dobrym wyborem czy może doradzicie jakieś inna opcje w podobnej kasie ?? :)

 

Skoro Jaxon 3-15 gr wytrzymał łososia ponad metr na rzece to Dragon HM wytrzyma 2 łososie po jednym na każdej kotwiczce woblera :)



#134 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 wrzesień 2019 - 07:29

ze szczupakiem 60 cm :unsure: :unsure: :unsure: 60 cm? :rolleyes: 



#135 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 18 wrzesień 2019 - 08:00

No ja w przeciwieństwie do entuzjastów nie pokochałem się z Dragonem, ani HM80, ani 69, ani z niższej półki kije.

To nie było to czego szukałem. Nie wiem, może nie czuje tego feelingu, inne marki zdecydowanie u mnie bardziej się sprawdziły.

Może to wynika z tego, iż 90% moich badyli to kije z pracowni na wcale nie byle jakich blankach.



#136 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 wrzesień 2019 - 08:43

Każda pliszka swój ogonek chwali.
Kwestia gustu, przyzwyczajeń i
zasobności portfela.
Nie ważne co w łapie,sprzęt nie łowi.
Ważny komfort i gonitwa za królikiem ...

#137 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 wrzesień 2019 - 10:04

Ważne też wiedzieć, czego się chce. Chociaż niekiedy w łapki wpadnie patyk, który odcrazu przypasuje, mimo że szukaliśmy czego innego. Gusta też się zmieniają. Pewnymi patykami łowiłem latami, a teraz mam awersje do im podobnych. I wcale nie chodzi tu o kwestie jakościowe. Poza tym przy takich możliwosciach wyboru wsród kijów sklepowych i jeszcze większych przy kręconych znalezienie idealnego jest na poziomie igły w stgu siana.
Co do hm i hmx to chyba jest zbyt mały z kolei wybór parametrów i są one zbyt podobne konstrukcyjnie by mogły zadowolić każdego
Ale warto czasem przełamać uprzedzenia.
  • K.Kalisz lubi to

#138 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 22 wrzesień 2019 - 13:34

Część. Ma ktoś porównanie dragon proguide x 3-18 z SG finezze 4-18? Jak z szybkością i czuciem ?
Pozdrawiam

#139 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 22 wrzesień 2019 - 19:00

Część. Ma ktoś porównanie dragon proguide x 3-18 z SG finezze 4-18? Jak z szybkością i czuciem ?
Pozdrawiam

Jest test ProGUIDE-X 3-18g 2,28m

http://www.fors.com....-28m-3-18g-test

 

i test nieco krótszego SG Finezze 4-18g 2,02m

https://fishing-test...-m-lure-4-18-g/


Użytkownik PiterS edytował ten post 22 wrzesień 2019 - 19:00

  • intoxication lubi to

#140 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 27 wrzesień 2019 - 08:18

siemka potrzebuje zakupić kija tak do 500

 

i może coś doradzicie -- ogólnie kij ma być zapasowy i bardzo uniwersalny  ;)   ,  będzie tyrał na rugi , i dość już mam droższych kijaszków bo zawsze coś na łodzi sie stanie 

 

i tak potrzebuje kija ponad 2m   2,2 m?(2 skład) spin  i ma to obsłużyć gumy szczupakowe na lekko(sporadycznie ) ,i najwazniejsze od bidy 40 - 45 g główka powinna polecieć ,ale rzuty będą bliskie bez wysilania kija ( tutaj raczej sandacz tyle że silny uciąg i głowki muszą być min35-40 ) i jakbym poczuł na nim opad 10g karoliny też by było fajnie , kij raczej szybki bym potrzebował

 

tyle jest tych modeli dragona że nie mam pojęcia co wybrać ,


Użytkownik inter edytował ten post 27 wrzesień 2019 - 08:39





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych