Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance C-MAP Genesis (wcześniej Insight Genesis) - usługa do tworzenia map batymetrycznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
270 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2015 - 08:03

Na targach Eftex w Warszawie została zaprezentowana darmowa usługa do tworzenia map batymetrycznych przeznaczona dla Lowrance, Simrad i B&G.
Dotychczas nie działała w Polsce teraz juz tak.
Ktoś już próbował?

http://parker.com.pl/aktualnosc/62


Użytkownik bierjoza edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 08:04


#2 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 27 czerwiec 2015 - 10:57

Ma to sens jedynie gdy planujesz zakup wersji płatnej. Dodatkowo musisz mieć dobry internet bez limitów gdyż musisz im na serwer przesłać logi a to zwykle kilka do kilkudziesięciu GB danych.

 

Korzystając z wersji bezpłatnej udostepniasz swoje logi "całemu światu" i są dostępne do wglądu na stonie. Dodatkowo nie możesz sobie ściągnąć mapy na urządzenie tylko ją możesz sprawdzić online. Ja np łowie na kilkudziesięcio kilometrowym jeziorze, na którym trzeba wiedzieć gdzie pływać bo często mety, które wyglądają na książkowe są puste jak sahara. Udostępniając logi, czarno na białym pokazuje się całej reszcie co i gdzie. Miesiarze nie są głupi a zamrażary mają coraz to większe.

 

Pozdr

M


  • Robgsxr lubi to

#3 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2015 - 12:39

Ma to sens jedynie gdy planujesz zakup wersji płatnej. Dodatkowo musisz mieć dobry internet bez limitów gdyż musisz im na serwer przesłać logi a to zwykle kilka do kilkudziesięciu GB danych.

 

Korzystając z wersji bezpłatnej udostepniasz swoje logi "całemu światu" i są dostępne do wglądu na stonie. Dodatkowo nie możesz sobie ściągnąć mapy na urządzenie tylko ją możesz sprawdzić online. Ja np łowie na kilkudziesięcio kilometrowym jeziorze, na którym trzeba wiedzieć gdzie pływać bo często mety, które wyglądają na książkowe są puste jak sahara. Udostępniając logi, czarno na białym pokazuje się całej reszcie co i gdzie. Miesiarze nie są głupi a zamrażary mają coraz to większe.

 

Pozdr

M

 

@Melanzyk

Troszkę się Kolega myli. Otrzymujesz zrobioną mapę i możesz z niej korzystać w swoim urządzeniu- musisz je tylko zarejestrować- do 4 szt echosond na jednego uzytkownika.
Też się obawiałem udostepnienia swoich logów ale wytłumaczono mi, że nie udostępniasz całemu światu swoich logów czy waypointów lecz tylko zrobioną już mapę-możesz to sprawdzić sobie na social map.
Wersja bezpłatna pozwala na tworzenie batymetrii i to moim zdaniem jest dla wedkarzy wystarczające, moze byc bez twardości dna i roslinności- mi taka wystarczy. 
Niechęć do dzielenia się to typowa nasza polska przywara. Na świecie InsightGenesis działa juz jakiś czas z dużym powodzeniem.
tego typu programy czy aplikacje są jedyną szansa na to by mieć mapę akwenów których nigdy nie zrobi C-Map albo Navionics.
Działanie w grupie spowoduje, ze mapy te mogą być bardzo szczegółowe bo coraz to nowe dane będą zwiekszały dokładność.
 


Użytkownik bierjoza edytował ten post 27 czerwiec 2015 - 12:43

  • giaur27 lubi to

#4 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 28 czerwiec 2015 - 14:46

jedyny problem to fakt, iż nie połączysz w mapę więcej jak 12 logów. trzeba więc zapisywać potężne pliki aby zmieścić się w tej ilości, względnie robić mapy dla fragmentów interesujących nas akwenów.

dla uzyskania mapy całego zbiornika (niewielkiego, gdyż zaledwie 54ha) mam 35 niemałych logów.

o ile Reefmaster czy Dr.Depth rysuje tę mapę szybko, o tyle dalsza jej obróbka w IMC trochę już trwa. oczywiście zależna jest od tego, jakiej mapy końcowej oczekujemy.

idea tworzenia map w sposób podany przez autora wątku jest nam wszystkim potrzebna i na pewno dobra. jeśli wystarczają wybrane obszary zbiornika, na pewno warto sobie taką mapę zrobić.



#5 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 28 czerwiec 2015 - 15:46

Osobiście bym nie wysłał nigdzie swoich logów, poza grupę znanych mi osób. Z drugiej jednak strony lepiej tak nież wcale.



#6 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2015 - 11:54

jedyny problem to fakt, iż nie połączysz w mapę więcej jak 12 logów. trzeba więc zapisywać potężne pliki aby zmieścić się w tej ilości, względnie robić mapy dla fragmentów interesujących nas akwenów.

dla uzyskania mapy całego zbiornika (niewielkiego, gdyż zaledwie 54ha) mam 35 niemałych logów.

o ile Reefmaster czy Dr.Depth rysuje tę mapę szybko, o tyle dalsza jej obróbka w IMC trochę już trwa. oczywiście zależna jest od tego, jakiej mapy końcowej oczekujemy.

idea tworzenia map w sposób podany przez autora wątku jest nam wszystkim potrzebna i na pewno dobra. jeśli wystarczają wybrane obszary zbiornika, na pewno warto sobie taką mapę zrobić.

@StCroix

Próbowałem kiedyś DrDepth cieszyłem się i byłem pod wrażeniem, że w końcu można cos samemu zrobic,
Było cięzko z wiekszymi akwenami- ponadto weż zbierz samemu tyle logów i je obrób. Zabraknie czasu na łowienie Odpuściłem sobie gdy navionics zrobił mapę wód po których pływam.

Dopytałem sie o ograniczenie polegające na tym, że mozna scalić do 12 logów w 1 mapę.
Robisz 12 logów i otrzymujesz z nich scaloną mapę. Następnie kolejne 12 i tak dalej.  Otrzymujesz kilka swoich oddzielnych map ale z Social Map możesz pociągnąć 1 mapę scaloną ze wszystkich Twoich wcześniejszych logów.
Możliwe, zę wzbogaconą przez dane innych osób, które tez robiły ten akwen.

i są to mapy wektorowe- czyli nie obciążają tak bardzo procka echosondy :-)



#7 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 czerwiec 2015 - 18:28

Chciałem wypróbować i wysłać plik ok. 570 000 KB i czar darmowych map prysł jak bańka mydlana. Transfer bardzo bardzo wolny. A jak ściągnołem prorgam do wysyłania to wyskakuje jakiś błąd.



#8 OFFLINE   kpec1992

kpec1992

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaGoLUB-Dobrzyń
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Kopeć

Napisano 24 sierpień 2015 - 18:20

Witam. 

W sierpniowym czasopiśmie napotkałem się na artykół który opisuje jak robić samemu mapy jezior za pomocą programu Insight Genesis. Ma ktoś już jakieś doświadczenie z takimi mapami ?

 

Pozdrawiam



#9 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 31 sierpień 2015 - 12:19

Wszyscy biorący udział w dyskusji na temat Elite 7 HDI mają doświadczenie. temat o imporcie map satelitarnych też dużo Ci powie. wystarczy znaleźć odpowiednie tematy, a odpowiedzi na rodzące się pytania przyjdą same.



#10 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 styczeń 2016 - 11:52

Jest juz trochę Zegrza na Social Map Insight Genesis
http://www.gofreemar...nesis/community
ma ktos moze coś do dorzucenia???



#11 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 styczeń 2016 - 13:45

Jest juz trochę Zegrza na Social Map Insight Genesis
http://www.gofreemar...nesis/community
ma ktos moze coś do dorzucenia???

Super, ja się deklaruję że od czerwca dołożę swoją cegiełkę do Zegrza, choć używam maximapy. Mam pytanie odnośnie jednostek.  Jestem zalogowany na gofree maps i mogę podejrzeć stworzone mapy. Na wszystkich mapach głębokości oznaczone są w stopach. Czy można gdzieś te jednostki przestawić ? Czy po pobraniu mapy i wgraniu do urządzenia jednostki pozostaną w stopach? Jeszcze nie miałem okazji pobierać tych map.



#12 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 styczeń 2016 - 22:04

Jest juz trochę Zegrza na Social Map Insight Genesis
http://www.gofreemar...nesis/community
ma ktos moze coś do dorzucenia???


Wszedłem i się zalogowałem ale mapki nie widzę.

#13 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2016 - 07:59

Wszedłem i się zalogowałem ale mapki nie widzę.


Jak będziesz na ekranie z mapą satelitarną to klikaj w niebieskie kropki. Wyświetli się okno z możliwością podejrzenia mapki danego akwenu lub jej pobraniem.

#14 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 25 luty 2016 - 00:22

Witam
Jak to właściwie jest z insight genesis?
Po zebraniu logow wrzucam kartę do komputera i loguje sie na wyżej wymienionym programie ktory jest za darmo?tworze mapę itd. Lecz gdy już chce żeby na tej mapie było widać twarde dno i łaki podwodne muszę wykupić jakaś specjalna wersje tego programu?

#15 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 luty 2016 - 05:58

jak widać to jednak działa... logi zegrza w insight to wrzucałem już jakiś czas temu - próbnie kilka. nie dostając żadnej informacji zwrotnej zrezygnowałem a tu widać że jednak coś jest......

edit:

przed zalogowaniem się mapę widać....po zalogowaniu się mapa znika.....taka niespodzianka ;)


Użytkownik Przemsol edytował ten post 25 luty 2016 - 06:01


#16 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 15 marzec 2016 - 08:11

czy ktoś pobierał już mapę z Insight na Echo Lowrance? działa potem taka mapa? i jak faktycznie z tym uzupełnianiem?



#17 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 marzec 2016 - 08:14

Panowie dane ktore tam wrzucamy sa widoczne dla wszystkich czy jak to dziala? w podgladzie z przegladarki mapke widac , a zeby pobrac to trzeba ja udostepnic dla ludzi czy jak? mozna zastrzec ze tylko podglad ?



#18 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 08:40

dane które wrzucamy stają się ogólnie dostępne, mapy także - takie było przynajmniej założenie. nie było nigdy mowy o indywidualnych mapach na wyłączność



#19 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 marzec 2016 - 09:13

Dzięki . Czyli tylko mapy z twardości dna i roślinnością są w dodatkowych abonamentach. Lowrance i navico teraz troch namieszali bo stworzyli nowy zapis loga .sl3 I tylko insight póki co to mieli... można zmienić zapis na .sl2 . Jednak w tedy nie ma zapisu obrazowania 3d.... a jakoś póki co nie uśmiecha mi się dzielenia mapami ze wszystkimi użytkownikami.

#20 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 15 marzec 2016 - 09:26

zawsze można zrobić portal jerkbait z mapami ...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych