Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance C-MAP Genesis (wcześniej Insight Genesis) - usługa do tworzenia map batymetrycznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 09:42

slg i sl2 można było "przerzucać" do txt i np. DrD łykał txt i przerabiał na mapki. może sl3 też się da w ten sposób obejść.



#22 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 marzec 2016 - 09:44

Póki co nie za świeży temat

#23 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 marzec 2016 - 11:37

pytalem sie jeszcze Matt-a na forum RM czy cos beda kombinowac , aby rm czytal sl3 , to poki co niewiedza gdyz tj wlasnoscia NAVICO , i zalezy czy im pozowla czy tez nie. Sami by chcieli , jednak nie moga ingerowac w ich patenty , gdyz jak mniemam moglo by sie to skonczyc afera jak z garminem



#24 OFFLINE   jacoob1916

jacoob1916

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2016 - 19:59

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum i mam do Was parę pytań. Być może już były, ale jakoś nie mogę znaleźć.

Jestem zalogowany na IG i wgrywam tam swoje logi. O ile, logi Zegrza, które wgrałem jako publiczne, dodało do już częsciowo zrobionej mapy i mogę je pobrać na urządzenie i działają fajnie, to wgrane logi prywatne, widzę na mapie, ale nie mogę ich wygenerować na moje echo. Wyskakuje cały czas "map failed to generate please try again"
Czy jest to związane z tym, że trzeba wykupić konto premium? i wtedy będę mógł normalnie pobrać mapy prywatne na moje echo?
Czy wgrane już logi prywatne, mogę przerobić na publiczne?
Czy pobierając mapy z IS, mogę na SD wgrać dwie mapy jednocześnie?
 

Ostatnio wgrałem sobie mapę Zegrza, za to już mapy Narwi, nie mogłem wgrać na tą samą karte. Po otworzeniu pliku mapy Zegrza i Narwi, wyskakują takie same nazwy plików. Da radę jakoś to obejść? Próbowałem nawet w dwóch osobnych folderach, ale niestety echo odczytuje tylko jedną mapę i w tym wypadku żeby z Zegrza popłynąć w Narew, muszę zmienić karty SD w echu :/

Jakby ktoś pytał, to posiadam Lowrance Elite-7 HDI

Pozdrawiam.



#25 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 lipiec 2016 - 20:07

nie wiem , jak mapy z ig , jednak ja u siebie mam na karcie z 10map jezior wlasnych + pl i czyta wszystkie bez problemu



#26 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 18 lipiec 2016 - 20:19

u mnie muszę się tylko wybierać z jakiej mapy mam korzystać czy z wbudowanego Lowrance czy tez z poszczególnych jezior wgranych na kartę, mapy trzymam w oddzielnych folderach na jednej karcie



#27 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 lipiec 2016 - 20:21

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum i mam do Was parę pytań. Być może już były, ale jakoś nie mogę znaleźć.

Jestem zalogowany na IG i wgrywam tam swoje logi. O ile, logi Zegrza, które wgrałem jako publiczne, dodało do już częsciowo zrobionej mapy i mogę je pobrać na urządzenie i działają fajnie, to wgrane logi prywatne, widzę na mapie, ale nie mogę ich wygenerować na moje echo. Wyskakuje cały czas "map failed to generate please try again"
Czy jest to związane z tym, że trzeba wykupić konto premium? i wtedy będę mógł normalnie pobrać mapy prywatne na moje echo?
Czy wgrane już logi prywatne, mogę przerobić na publiczne?
Czy pobierając mapy z IS, mogę na SD wgrać dwie mapy jednocześnie?
 

Ostatnio wgrałem sobie mapę Zegrza, za to już mapy Narwi, nie mogłem wgrać na tą samą karte. Po otworzeniu pliku mapy Zegrza i Narwi, wyskakują takie same nazwy plików. Da radę jakoś to obejść? Próbowałem nawet w dwóch osobnych folderach, ale niestety echo odczytuje tylko jedną mapę i w tym wypadku żeby z Zegrza popłynąć w Narew, muszę zmienić karty SD w echu :/

Jakby ktoś pytał, to posiadam Lowrance Elite-7 HDI

Pozdrawiam.

 

Odnośnie pytania: Czy pobierając mapy z IS, mogę na SD wgrać dwie mapy jednocześnie?

 

Na elite 7 HDI nie, tylko HDS

 

źródło poniżej:

 

https://insightgenes...rd-new-feature/


Użytkownik rower26 edytował ten post 18 lipiec 2016 - 20:23


#28 OFFLINE   jacoob1916

jacoob1916

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2016 - 20:32

nie wiem , jak mapy z ig , jednak ja u siebie mam na karcie z 10map jezior wlasnych + pl i czyta wszystkie bez problemu

A te mapy, to samemu robiione w DD lub innym programie? Może tam pod innymi nazwami zapisuje pliki?

 

u mnie muszę się tylko wybierać z jakiej mapy mam korzystać czy z wbudowanego Lowrance czy tez z poszczególnych jezior wgranych na kartę, mapy trzymam w oddzielnych folderach na jednej karcie

Twoje mapy są z IG?


U mnie wygląda to tak:
Ściągam mapę np. Zegrza, następnie kopiuje plik exe na kartę i otwieram. Wyskakuje pięć plików at5 i jeden txt. Po ściągnięciu mapy np. Narwi czy innego jeziora, robiąc tą samą czynność, wyskakują identyczne pliki. Jeżeli będą one nawet w innych folderach, to i tak echo pokaże mi tylko jedną mapę.
Chyba że jest jakaś opcja w moim elitku do wybierania map, ale nie wiem jak ją otworzyć. Ustawiam po prostu obraz na mapę i widzę że mi pokazuje np. Samo Zegrze, bez Narwi



#29 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2016 - 20:40

Masz na karcie foldery w strukturze drzewek?

Tzn. Folder o nazwie BoundAT5, a w nim foldery np. Jezioro białe i Jezioro czarne?
Tych folderów z nazwami jezior możesz mieć do woli (ogranicza Cię pojemność karty).
Natomiast w folderach umieszczasz "luzem" pliki co zassałeś.

#30 OFFLINE   jacoob1916

jacoob1916

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2016 - 20:42

Odnośnie pytania: Czy pobierając mapy z IS, mogę na SD wgrać dwie mapy jednocześnie?

 

Na elite 7 HDI nie, tylko HDS

 

źródło poniżej:

 

https://insightgenes...rd-new-feature/

Dzięki rower! Na jedno pytanie już mam odpowiedź :)

Najbardziej interesuje mnie, dlaczego nie mogę zapisać prywatnych map ...? :(



#31 OFFLINE   jacoob1916

jacoob1916

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2016 - 20:44

Masz na karcie foldery w strukturze drzewek?

Tzn. Folder o nazwie BoundAT5, a w nim foldery np. Jezioro białe i Jezioro czarne?
Tych folderów z nazwami jezior możesz mieć do woli (ogranicza Cię pojemność karty).
Natomiast w folderach umieszczasz "luzem" pliki co zassałeś.

 

Nie mam :/
Ale z tego linku co wysłał rower26, wychodzi że na moim echo nie da rady....



#32 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2016 - 20:54

Spróbuj.
Miałem 7 Chirpa, kolega ma HDI, i do obu robiłem tą samą metodą. Co prawda były to prywatne pliki.
Druga rada, to nie kopiuj na kartę plików z rozszerzeniem xml i txt. Mogą to być pliki blokujące wgranie kilku map.
Do poprawnego działania są potrzebne trzy ostatnie. Small, Large i Medium.

#33 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 18 lipiec 2016 - 20:57

Ja mam kilka map na elite 4 hdi i wszystkie działają. Układ folderów nie jest istotny, nazwy plików muszą być inne. Pozmieniaj ręcznie nazwy plików i sprawdź. W dodatku ja mam kilka map, które się częściowo pokrywają, np. kontury zbiornika i ląd z openstreetmap i do tego własną batymetrię części zbiornika. Batymetria wyświetla się na wierzchu (chyba dlatego że mniejszy obszar obejmuje), a tam gdzie nie mam batymetrii jest openstreetmap.



#34 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2016 - 21:09

Ten sam cel osiągamy w różny sposób.
Ja tworzę foldery, bo moim zdaniem prościej jest nazwać jeden folder niż kilka plików. Dodatkowo jest przejrzyście. Gdybym wyciągnął pliki z folderów system by widział te same nazwy.

#35 OFFLINE   jacoob1916

jacoob1916

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2016 - 21:50

No niestety. Próbowałem na kilka różnych sposobów. Zmieniałem nazwy, usuwałem pliki txt i xml, pojedynczo i razem, kopiowałem w osobne foldery i nic. Ciągle mapa jednego zbiornika :(

 

Powie mi ktoś dlaczego widać cały czas moją ostatnią trase, którą pływałem mimo iż z SD jest już dawno usunięta...? O.o



#36 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 19 lipiec 2016 - 01:20

Trasy zapisują się w pamięci wewnętrznej urządzenia a nie na karcie, można je ręcznie usunąć.

Nie wiem czemu te mapy nie chodzą, może masz starszy firmware, a może coś nie tak robisz. To jest wektorowa czy rastrowa mapa? Bo jak nie ustawisz w sondzie "cieniowania" to rastrowych nie wyświetla. U mnie widać zarówno bazową mapę świata, wektorową Polski z openstreetmap i wektorową batymetrię na moim łowisku. Oczywiście na odpowiednim poziomie zooma widać różne mapy, ale jeżeli mam na ekranie pogranicze różnych map to widać dwie równocześnie.

A jak przełączę na rastrową, to na niej widać też warstwice z wektorowej batymetrii (ale już bez kolorowego wypełnienia między warstwicami).

 

A może problem jest w Insight Genesis, ja mam wszystko robione w Insight Map Creator jako .at5. W IMC w czasie konwersji do at5 ustawia się też "atlas version", wiem że na starszym sofcie nowsze wersje się nie wyświetlały, ale nie znam Insight Genesis i nie wiem co tam się ustawia.

 

W każdym razie jak na elitce 4 hdi wszystko chodzi to i na 7 powinno, tylko trzeba pokombinować.


Użytkownik SzymonK edytował ten post 19 lipiec 2016 - 02:15


#37 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 19 lipiec 2016 - 07:55

Dzięki rower! Na jedno pytanie już mam odpowiedź :)

Najbardziej interesuje mnie, dlaczego nie mogę zapisać prywatnych map ...? :(

aby mieć prywatne mapy musisz mieć wykupione konto za 99 USD na rok,



#38 OFFLINE   jacoob1916

jacoob1916

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2016 - 14:51

Trasy zapisują się w pamięci wewnętrznej urządzenia a nie na karcie, można je ręcznie usunąć.

Nie wiem czemu te mapy nie chodzą, może masz starszy firmware, a może coś nie tak robisz. To jest wektorowa czy rastrowa mapa? Bo jak nie ustawisz w sondzie "cieniowania" to rastrowych nie wyświetla. U mnie widać zarówno bazową mapę świata, wektorową Polski z openstreetmap i wektorową batymetrię na moim łowisku. Oczywiście na odpowiednim poziomie zooma widać różne mapy, ale jeżeli mam na ekranie pogranicze różnych map to widać dwie równocześnie.

A jak przełączę na rastrową, to na niej widać też warstwice z wektorowej batymetrii (ale już bez kolorowego wypełnienia między warstwicami).

 

A może problem jest w Insight Genesis, ja mam wszystko robione w Insight Map Creator jako .at5. W IMC w czasie konwersji do at5 ustawia się też "atlas version", wiem że na starszym sofcie nowsze wersje się nie wyświetlały, ale nie znam Insight Genesis i nie wiem co tam się ustawia.

 

W każdym razie jak na elitce 4 hdi wszystko chodzi to i na 7 powinno, tylko trzeba pokombinować.

 

Obecnie mam werjsę 4.0.5.0.12, ale mam zamiar niedługo zaktualizować. Może po aktualizacji zacznie działać jak należy...
Mapa jest wektorowa.
W jaki sposób moje logi mogę wgrać w IMC? z tego co widzę to nie obsługuje sl2.

 

aby mieć prywatne mapy musisz mieć wykupione konto za 99 USD na rok,

99 USD?! to chyba lepiej się opłaca wykupić RM.... :/

 

 

Kurde, mam sporo logów z mojego jeziora i chciałem mapę zrobić. Mam DD, ale  większości mi nie odczytuje, bo chyba są na 83 khz mimo iż zapisałem na dzielonym obrazie 200/83 khz. 
 



#39 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 19 lipiec 2016 - 17:55

W jaki sposób moje logi mogę wgrać w IMC? z tego co widzę to nie obsługuje sl2.

 

 

Logi obrabiasz w innym programie np. RM i tam przygotowujesz mapy jako vector lub raster, a IMC jedynie je konwertuje do formatu AT5.

 

Nie pamiętam jaką mam wersję softu w sondzie, ale aktualizowałem w maju 2015 i wtedy to był najnowszy soft.


Użytkownik SzymonK edytował ten post 19 lipiec 2016 - 18:03


#40 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 19 lipiec 2016 - 20:40

Obecnie mam werjsę 4.0.5.0.12, ale mam zamiar niedługo zaktualizować. Może po aktualizacji zacznie działać jak należy...
Mapa jest wektorowa.
W jaki sposób moje logi mogę wgrać w IMC? z tego co widzę to nie obsługuje sl2.

 

99 USD?! to chyba lepiej się opłaca wykupić RM.... :/

 

 

Kurde, mam sporo logów z mojego jeziora i chciałem mapę zrobić. Mam DD, ale  większości mi nie odczytuje, bo chyba są na 83 khz mimo iż zapisałem na dzielonym obrazie 200/83 khz. 
 

teraz jest wersja 6.x dla hdi cos ulepszyli. Dr tylko logi na 200khz mieli , RM mieli wszystko , jak dla mnie najlepszy program do map i zabawy z logami






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych