Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przegląd podotarciowy i serwisowanie silnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 26 czerwiec 2015 - 14:47

Nowy silnik Suzuki DF 9.9 AS, mam dylemat czy robić przegląd w serwisie, cena z jaką za to wyskoczyli to 700zł (z materiałami) - jak dla mnie jakieś szaleństwo! Gwarancję mam gdzieś, ale nie chciałbym żeby coś mi się rozregulowało.

Otrzymałem maila z serwisu, cyt:

"Od razu ostrzegam, że przy samodzielnym "serwisie" silnika utraci Pan gwarancję, na przeglądzie podotarciowym poza wymianą olei przewidziane jest między innymi zrobienie regulacji luzu zaworowego, gaźnika itp."

 

Chciałem was zapytać o tą regulację luzu zaworowego, gaźnika itp. bo nie orientuję się w tym temacie, silnik pracuje prawidłowo, czy taką regulację mogę sobie odpuścić? czy serwis po prostu mówi co mówi, a może być tak że zmienią olej i filtr, nic więcej nie ruszą bo nie bedzie potrzeby .... olej i filtr sobie sam wymienię ale co z resztą? Co mi poradzicie?


Użytkownik komanch edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 15:35


#2 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 26 czerwiec 2015 - 16:41

Podzwoń po innych serwisach i popytaj o cene ja za honde 20 płaciłem ok 250 zł. 


Użytkownik nurek28 edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 16:42


#3 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 16:50

Usługa serwisowa w ASO Suzuki to 100zł netto za godzinę, oleje, uszczelki, filtry to drugie 100zł netto. 700 zł to trochę dużo.



#4 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 czerwiec 2015 - 16:55

Kupiłem silnik Mercurego z 2012 roku od gościa który co roku go serwisował. Przy wymianie oleju w spodzinie u "mojego" mechanika okazało się, że w oleju jest bardzo dużo opiłków i raczej na pewno nie był wymieniany od nowości. A swoją drogą cena 700 zł to chyba obejmuje lot turystyczny w kosmos. Z tego co powiedział "mój" mechanik to koszt olejów przy silniku 6 KM waha się w granicach max. ok 60 zł. Za standardowy przegląd w serwisie Yamaha silnik 6 KM (który zamierzałem u nich kupić) powiedziano mi chyba 270 zł. 



#5 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 26 czerwiec 2015 - 17:46

Inna sprawa to taka, że może źle trafiłem ale mam złe zdanie o tych całych ASO. Kupiłem nowy silnik u dealera w salonie w Częstochowie, przed wydaniem miał być zrobiony tzw przegląd zerowy (zalanie olejem, sprawdzenie pracy silnika, ewentualna regulacja wolnych obrotów itp.). W karcie gwarancyjnej oczywiście ładnie pieczątka przybita, że przegląd się odbył, przyjeżdżam do domu (100km od Częstochowy), odpalam silnik, a tu brak chłodzenia! (woda nie siura)

I jak niby się pytam, to całe szanowne ASO wykonało ten przegląd? Gó...o zrobili, wlali olej i do widzenia. Musiałem naginać z powrotem, dopiero go przy mnie sprawdzili, faktycznie wada fabryczna, zniekształcona obudowa pompy wodnej, nie chciało mi się z nimi kłócić, bo mi zależało na szybkiej wymianie wadliwej części, ale przecież to głupi by się nie skapnął że oni nawet wcześniej nie zajrzeli do tego silnika o jakiś regulacjach nawet nie wspomnę. Przypadkiem wszedłem do ich serwisu, mechanik wsadził silnik do dziurawego kosza na śmieci, z którego woda szybciej wypływała aniżeli wąż doprowadzał do niego wodę. Bez komentarza - polskie ASO. I mam do nich jeździć na przeglądy? żeby mi silniczek popsuli! i jeszcze za to płacić!



#6 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 20:32

Napisz co za 700zł robią.



#7 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 26 czerwiec 2015 - 21:00

No pisałem, wymiana olejów, filtra oleju + ewentualne zrobienie regulacji luzu zaworowego, gaźnika itp. (w cenie zawierają się potrzebne materiały).



#8 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 czerwiec 2015 - 21:15

Za 20konne Tohatsu płaciłem 360pln z wymianą oleji, filtra za 120pln, smarowaniem elementów ruchomych i czyszczeniem silnika :) ( był jak nowy)...takze Suza lekko przegina :-)

#9 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 czerwiec 2015 - 21:23

widzę, że się dalej borykasz.... Ech Polska....



#10 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 26 czerwiec 2015 - 21:27

To nie SUZA przegina tylko nieuczciwi serwisanci !!!!!  Jestem na tym samym etapie za chwile minie 20hp na moim silniku DF20AL . Podzwoniłem po różnych serwisach SUZUKI. To co usłyszałem to groza!!!!!! rozpietość cenowa za tą usługę to 500zł w zalezności od serwisu.

 

NIE ROZUMIEM JEDNEGO - DLACZEGO  SERWISY POD JEDNĄ MARKĄ NARZUCAJA CENY KLIENTOM WEDŁUG WŁASNEGO WIDZIMISIE!!!!!

 

Najbliżej mam do Suzuki Marine KRAKÓW i tam właśnie usłyszałem taka cenę- 700zł i to ze swoimi materiałami + VAT  :D  :lol:  :(  :angry:  :rolleyes:  :unsure:  :wacko:  :blink:

 

Nie poddałem sie i dzwoniłem dalej - Można to zrobić za 350zł BRUTTO

 

Reasumując, wolę pojechac troche dalej, zrobić wycieczkę sobie z żoną i jeszcze mi zostanie na LODY!!!!!


Użytkownik miramar69 edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 21:27

  • Dano. lubi to

#11 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 26 czerwiec 2015 - 21:36

Pogadałem z miejscowymi mechanikami samochodowymi, mówią że w nowym silniku, który chodzi prawidłowo, nie ma mowy o żadnych luzach na zaworach itp,

więc raczej na pewno sam wymienię te oleje i zamknę się w 125zł.


  • gooral lubi to

#12 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 26 czerwiec 2015 - 21:49

To nie SUZA przegina tylko nieuczciwi serwisanci !!!!!  Jestem na tym samym etapie za chwile minie 20hp na moim silniku DF20AL . Podzwoniłem po różnych serwisach SUZUKI. To co usłyszałem to groza!!!!!! rozpietość cenowa za tą usługę to 500zł w zalezności od serwisu.

 

NIE ROZUMIEM JEDNEGO - DLACZEGO  SERWISY POD JEDNĄ MARKĄ NARZUCAJA CENY KLIENTOM WEDŁUG WŁASNEGO WIDZIMISIE!!!!!

 

Najbliżej mam do Suzuki Marine KRAKÓW i tam właśnie usłyszałem taka cenę- 700zł i to ze swoimi materiałami + VAT  :D  :lol:  :(  :angry:  :rolleyes:  :unsure:  :wacko:  :blink:

 

Nie poddałem sie i dzwoniłem dalej - Można to zrobić za 350zł BRUTTO

 

Reasumując, wolę pojechac troche dalej, zrobić wycieczkę sobie z żoną i jeszcze mi zostanie na LODY!!!!!

Ja za pierwsze uruchomienie 150.

A o ile mnie pamięć nie myli to po 20mh to kosztuje 350.

 

A robiłem tu http://www.prestigeserwis.pl/



#13 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 26 czerwiec 2015 - 21:59

Ja za pierwsze uruchomienie 150.

A o ile mnie pamięć nie myli to po 20mh to kosztuje 350.

 

A robiłem tu http://www.prestigeserwis.pl/

Ja tez jestem tam umówiony  ;)



#14 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2015 - 22:38

Pogadałem z miejscowymi mechanikami samochodowymi, mówią że w nowym silniku, który chodzi prawidłowo, nie ma mowy o żadnych luzach na zaworach itp,

więc raczej na pewno sam wymienię te oleje i zamknę się w 125zł.

A co z gwarancją?



#15 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 26 czerwiec 2015 - 22:52

A co z gwarancją?

Gwarancja przepadnie. Przepadną też niemałe koszty wszystkich przeglądów w okresie gwarancyjnym, będzie to jakaś rekompensata na wypadek ewentualnych usterek. Będę dbał i wymieniał co należy to co ma sie stać z nowym prostym silnikiem? ;)


Użytkownik komanch edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 22:54

  • patu, gooral i lokoko83 lubią to

#16 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 05:50

Suzuki na Polske nigdy nie mogła zagrzac miejsca. 

rozmawiałem z p.Gilem, który opowiedział mi jak to suzuki chciał zaozyc serwis na dolnym śląku.

chcieli by ew.serwisant wniósł, wpłacił na start tzw pakiet startowy, 30.000.

a pózniej suzuki zwróci jako rabat. Gosc został pognany.

 

i dlatego suzuki nie ma dobrego serwisu.ja sam osobiscie omijam Suzuki



#17 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 27 czerwiec 2015 - 08:13

 

i dlatego suzuki nie ma dobrego serwisu.ja sam osobiscie omijam Suzuki

Tu nie ma mowy o produkcie (czyli silnikach) tylko o serwisantach. Ja się nigdy nie zawiodłem na silniku tej marki , tylko właśnie na nich!!!!!!!.

ZRESZTĄ JAK PRAWIE W KAZDEJ DZIEZINIE - gdzie występuje serwis. 


Użytkownik miramar69 edytował ten post 27 czerwiec 2015 - 10:34


#18 OFFLINE   Cycu182

Cycu182

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Cecuła

Napisano 27 czerwiec 2015 - 10:39

Witam moja suzuki DF20AS też się niedawno dotarła i miałem wcześniej również taki sam dylemat jak kolega dzwoniłem po kilku serwisach i cena to 400-500zł jak doliczyłem sobie jeszcze przejazdy w jedną i drugą a najbliższy serwis mam ponad 250km to przez cały okres gwarancji wyszła mi połowa ceny samego silnika :o  więc odpuściłem sobie te całe serwisy olej do silnika zamówiłem i filtr bo do spodziny jeszcze mi został więc wyszło mi 70zł zamiast 700zł  :) i tak przynajmniej wiem co mam wymienione a w serwisie nigdy nie masz pewności.



#19 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 27 czerwiec 2015 - 10:48

Połowa ceny silnika przez okres gwarancyjny - dokładnie to samo mi wyszło!



#20 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 19:39

Pierwszy warto zrobić, czy to w samochodzie czy w zabutrówce. Zawsze po fabryce i transporcie podokręcają to i owo, wyregulują i ustawią.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych