Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przegląd podotarciowy i serwisowanie silnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 20:33

wszystko warto ale nie za taką cenę



#22 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 27 czerwiec 2015 - 21:48

Pierwszy warto zrobić, czy to w samochodzie czy w zabutrówce. Zawsze po fabryce i transporcie podokręcają to i owo, wyregulują i ustawią.

 

Ale który pierwszy? Po fabryce i transporcie przed wydaniem silnika z salonu miałem przegląd "zerowy", tzn mam taki wbity w karcie gwarancyjnej, ale mogę się założyć że żadnego przeglądu nie zrobili.



#23 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 28 czerwiec 2015 - 08:08

Swoją 50 kupowałem u nich i pierwszy też robiłem tam. Z czystym sumieniem mogę polecić ten serwis. Mechanik wie z czym ma do czynienia; do tego jak odbierałem podłączył silnik przy mnie, sprawdził wszystko jeszcze raz, odpowiedział na moje pytania i wątpliwości.



#24 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 08:15

Ale który pierwszy?

 

Pierwszy po 20 MT.



#25 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:45

Panowie orientuje się ktoś z Was gdzie znajdę ASO od SUZUKI w okolicach Wrocławia,Brzegu,Opola . Ewentualnie dobry Nieautoryzowany serwis silników zaburtowych ?



#26 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 13 styczeń 2017 - 21:56

A co chcesz zrobić?Jaka moc?


Użytkownik chlodnica edytował ten post 13 styczeń 2017 - 21:56


#27 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 18:42

Ja kupując tohatsu 9.8 otrzymałem informacje że koszt przeglądów będzie wynosił ok 120-150 zł i wystarczyło poczekać do pierwszego przeglądu gdzie nagle cena podskoczyła do 350 netto . Podziękowałem za współpracę a że mało ostatnio pływam to bez sensu było inwestować .Kupiłem oleje a z racji że trochę w mechanice dłubie się to i z resztą dałem radę .Swoją drogą ciekawe skąd będą wiedzieć ile zrobiłeś mtg ? Chyba że chodzi o wpis zobowiązujący dostarczenie silnika na serwis raz do roku .



#28 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 15 styczeń 2017 - 22:56

Ja ze swojej strony nie polecam wogole serwisowania silników w serwisie fabrycznym ...o dziwo mowie tu nawet o serwisie zapewniającym niby gwarancję ...najmniejszej usterki nie usunął wam bezpłatnie ...ja osobiście miałem regulacje gaźnika pod przykrywką czyszczenia układu paliwowego ...taki przegląd kończy się tylko wymiana oleju i nawet nikt nie rzuci okiem na cokolwiek ...uważam że cokolwiek stanie się z waszymi silnikami będzie to i tak wina użytkownika ...koszty serwisu są kosmiczne oczywiście trzeba dbać o silnik ale ja osobiście wolę oddać silnik do fachowca który sam na siebie zarabia i zbiera dobre opinie o swoje robocie ...takiemu człowiekowi zależy żeby klient był zadowolony i uczciwie przejrzy silnik za 1/3 tego co zbiera serwis ...reasumując dbajcie o silniki i nie dajcie się doic za głupia pieczątkę która i tak w razie potrzeby obruca na winę użytkownika ...pozdrawiam !

#29 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 15 styczeń 2017 - 23:57

serwis , panowie tylko tutaj >>>>  warto obejrzeć do końca

 


Użytkownik inter edytował ten post 16 styczeń 2017 - 00:03


#30 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 16 styczeń 2017 - 06:55

serwis , panowie tylko tutaj >>>>  warto obejrzeć do końca
 
https://www.youtube....h?v=WkDCpqgFkHs


Przekonałeś mnie !!:)
  • chlodnica lubi to

#31 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 styczeń 2017 - 16:15

Chętnie bym jej mojego osapiana na serwis podwiózł,  zamiast do piotrkowa :P


Użytkownik thug edytował ten post 16 styczeń 2017 - 16:16


#32 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 20:12

Jak w temacie - czy gwarancja podobnie jak w przypadku samochodu bedzie zachowana? Czy obowiazuja te same przepisy?

#33 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 20:24

Ja mam w Hondzie 5 lat gwarancji przy 1 przeglądzie na rok w ASO. Nie wiem jak u innych. Oleje, wymiana filtrów, regulacje obrotów mógłbym robić sam, ale wolę 5 lat gwarancji:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#34 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 22 lipiec 2018 - 20:34

Ja mam w Hondzie 5 lat gwarancji przy 1 przeglądzie na rok w ASO. Nie wiem jak u innych. Oleje, wymiana filtrów, regulacje obrotów mógłbym robić sam, ale wolę 5 lat gwarancji:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ile już zrobiłeś tych przeglądów? 

Ja zrezygnwałem i robiłem sam. Nic się nie wydarzyło, a nawet jeśli to oszczędność na serwisie jest ogromna i miałem sporę rezerwę na potencjalną naprawę


  • psulek lubi to

#35 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 14:44

No i zobaczcie, kupujac chinskiego storma - zalecaja nawet wrecz zeby samemu wlac olej, przeleciec 10 motogodzin i samemu zalac nowy olej. Dalej silnik ma chodzic bez innych ceregieli bo jest wstepnie dotarty. To co czytam o ASO tutaj w watku tylko utwierdza mnie w tym ze te znane firmy to czysty marketing. Zeby nie bylo mam suzuki od nowosci i idzie do ludzi, nic zlego o silniku nie powiem ale kolejny raz inwestowac to wole w chinola, niech polazi pare lat i potem wziac nowego chinola,  niz sie bujac z ASO i ich warunkami serwisowania i wyludzania pieniedzy i cenami z kosmosu za czesci.


Użytkownik horac edytował ten post 23 lipiec 2018 - 14:46


#36 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 18:30

Szukam opinii o Yamaha motorland Wroclaw. Czy jestescie zadowoleni z serwisu tam?

#37 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 21:13

Narazie 2 razy, w sumie w mojej Hondzie 20KM za komplet w ASO: przegląd, regulacja sterociagu, materiał i wymiana tj. olej silnikowy i w spodzinie, filtr oleju + smarowanie przegubów wychodzi około 300zł, więc powiedzmy okolo 200zl/rok za przedłużenie gwarancji i swój spokojniejszy sen:) Poza tym z racji, że pływam ponad 150 motogodzin na rok to jeszcze jeden serwis robie sobie w miedzyczasie sam.

Zgadzam się z Tobą ze mozna sobie zrobić to z przyjemnością samemu i silnikowi tez nic nie będzie przez cały okres potencjalnej gwarancji.

Takie silniki zrobione sa do użytkowania na co dzień i mam świadomość, że nawet częste wędkowanie nie robi na nich wrażenia. A jakbym mial sprzedać swój sprzet to gwarancja to fajna wartość dodana:)

Ubezpieczenie na silnik i łódkę tez mam tak ma wszelki wypadek;)



Ile już zrobiłeś tych przeglądów?
Ja zrezygnwałem i robiłem sam. Nic się nie wydarzyło, a nawet jeśli to oszczędność na serwisie jest ogromna i miałem sporę rezerwę na potencjalną naprawę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik PawelMAT edytował ten post 23 lipiec 2018 - 21:14

  • Dano. lubi to

#38 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 23 lipiec 2018 - 21:18

Narazie 2 razy, w sumie w mojej Hondzie 20KM za komplet w ASO: przegląd, regulacja sterociagu, materiał i wymiana tj. olej silnikowy i w spodzinie, filtr oleju + smarowanie przegubów wychodzi około 300zł, więc powiedzmy okolo 200zl/rok za przedłużenie gwarancji i swój spokojniejszy sen:) Poza tym z racji, że pływam ponad 150 motogodzin na rok to jeszcze jeden serwis robie sobie w miedzyczasie sam.

Zgadzam się z Tobą ze mozna sobie zrobić to z przyjemnością samemu i silnikowi tez nic nie będzie przez cały okres potencjalnej gwarancji.

Takie silniki zrobione sa do użytkowania na co dzień i mam świadomość, że nawet częste wędkowanie nie robi na nich wrażenia. A jakbym mial sprzedać swój sprzet to gwarancja to fajna wartość dodana:)

Ubezpieczenie na silnik i łódkę tez mam tak ma wszelki wypadek;)



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

No ja przez dwa sezony zrobiłem 6 tys km.... Choć nie wiem ile to motogodzin, ale pewnie od ch...ja :)

I nie straciłem na sprzedaży. Kolega kupił, używa i się cieszy. Nic się nie dzieje....



#39 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów

Napisano 23 lipiec 2018 - 21:33

No właśnie i do roboty na codzień możnaby pływać i nie wycigac z wody i tez da radę:) Plywajac w slodkiej wodzie z godnym traktowaniem sprzętu ciezko zajechać taki silnik.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
  • Dano. lubi to

#40 OFFLINE   Artur73

Artur73

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Imię:Artur

Napisano 28 lipiec 2018 - 21:21

Moja honda bf6 2 tygodnie temu przeszla 1 servis pod londynem, zmienili oleje, do silnika wlali  quicksilver 10w - 30 poczym silnik spryskal quicksilver corrosion guard i zaplacilem 53 funty, facet powiedzial ze niema nigdy zadnych problemow z tym silnikiem hondy, prywatnie serwisant faworyzuje yamahe

Ale juz w servisie w londynie w marinie na tamizie chcieli 120 funtow, tu tez co firma to inne ceny






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych