Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Muchowe Big Game w PL - na suma z muchówką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 20:27

Po Wiśle nie, ale po bardzo podobnej Shannon tak, z dużo większym ruchem sporych jednostek, jachtów motorowych etc...
Jedyna różnica to trochę silniejszy nurt na Shannon, u nas Wisła się ledwo sączy.



Bardzo jestem ciekaw Twoich doświadczeń. Byłoby fajnie gdybyś napisał kilka słów o specyfice pływania z użyciem belly boat w rzece.

Czy pakujesz się w nurt? Czy masz zamiar wybierać się nad rzekę za sumem w lipcowe noce? Pływadełko, rzeka, noc, big game to zestawianie, które, póki co, nie mieści mi się w głowie:)

Pozdrawiam

#22 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 kwiecień 2010 - 09:03

Pływa się bez problemu, nawet w dość ostrym nurcie - spod zapory na zrzucie :mellow: Tyle ze płynięcie przeciw szybszemu nurtowi praktycznie niemożliwe.
Nocą na dużej rzece, bellyboatem, z muchówką, z sumem... Do pełnego hardcore to jeszcze trzeba by sobie tylko spuścić powietrze :mellow: :mellow:
Może jestem mientka faja, ale póki co nie zamierzam tego próbować :mellow:

#23 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 13:00

Pływa się bez problemu, nawet w dość ostrym nurcie - spod zapory na zrzucie :mellow: Tyle ze płynięcie przeciw szybszemu nurtowi praktycznie niemożliwe.
Nocą na dużej rzece, bellyboatem, z muchówką, z sumem... Do pełnego hardcore to jeszcze trzeba by sobie tylko spuścić powietrze :mellow: :mellow:
Może jestem mientka faja, ale póki co nie zamierzam tego próbować :mellow:



Wspominałeś, że M. Kaczówka zabierał się jakiś czas temu za temat:) Czy masz jakieś informacje o dalszym ciągu?

Jakaś pała w arsenale się znajdzie, może i ja bym spróbował...:D

#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 kwiecień 2010 - 16:50

Z dalszego ciągu słyszałem ze niewiele wyszło, ale nie wiem czy z braku czasu czy efektów. Ja w tym roku chcę to przycisnać, Czorsztyn mi zamknęli do pływania, łódkę trzeba będzie spylić, zostaje bellyboat i Wisła. Powinno być ok :D

#25 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 21 kwiecień 2010 - 17:48

Na czorsztynie jest zakaz pływania ?

#26 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 kwiecień 2010 - 19:11

Skrót myślowy - ponownie zakaz pływania na spalinie, pyrkanie po tak niebezpiecznym jeziorze na elektryku, w celu zaspokojenia ignorancji miejscowych dycydentów mnie zupełnie nie interesuje... Więc jakby zamknięto jezioro do pływania w ogóle :D

#27 OFFLINE   lipion

lipion

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaDorset

Napisano 21 kwiecień 2010 - 19:26

Jeśli mnie pamięć nie myli, to największego suma na muchę, o jakim wiem, złowił Robert Pastryk. Ten od namuche.pl. Sum chyba 18 kg...
jakoś tak...chyba.. :unsure:

#28 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 20:11

Jeśli mnie pamięć nie myli, to największego suma na muchę, o jakim wiem, złowił Robert Pastryk. Ten od namuche.pl. Sum chyba 18 kg...
jakoś tak...chyba.. :unsure:


Czy ten sum złowiony został w Polsce? Znasz może trochę więcej szczegółów?

#29 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 kwiecień 2010 - 21:20

To będą pierwsze kroki, sądzę ze kilka osób będzie się chciało dołączyć, kilku kolegów zimą uzbroiło się w tęgie wędy muchowe. Jedynie pływadełek nie ma, ale do lipca to jeszcze czasu a czasu.

#30 OFFLINE   lipion

lipion

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaDorset

Napisano 22 kwiecień 2010 - 06:31

@ minkof:
jak najbardziej w Polsce. Zagraniczne rekordy się nie liczą <_< Bodajże Piaseczno...więcej niestety nie pamiętam :(
...starość panie, starość :( .... najlepiej zapytaj Roberta, będziesz miał wiadomości z pierwszej ręki.

#31 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 czerwiec 2010 - 18:53

Jeszcze kilka dni do sezonu i pierwszych prób.
Belly boat zamówiony, muchy +- naszykowane, jak reszta sprzętu. Wielką niewiadomą są nadal miejsca - nie wiem co z nimi zrobiła powódź.

Z innych ciekawostek. Powoli trawię temat sandaczowy, kilka much na zaporówce powieszonych na 8 metrach, kilka zaczepów wyciągniętych... Czyli w ich okolice da się dotrzeć, brak jednak wyników, ale zawodziły wszystkie metody, dropshopy, trolling i wszelkie opady, uskuteczniane przez fachowców.

#32 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 28 czerwiec 2010 - 01:12

Tu jest troszeczke o tym sumku z Paiaseczna i fotka w galerii
http://www.favore.pl/2710_lowisko-wedkarskie-raj-dla-muszkar zy-liniewo-pomorskie.html

#33 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 lipiec 2010 - 22:06

Jaskółki doniosły o porannym sumie z Wisły.
metr czterdzieści
na #5 :huh: :huh: :huh:

#34 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 04 lipiec 2010 - 12:29

Jak na #5 to nie lada wyczyn.
Swoją drogą to ciekawe jak długi był hol :unsure:

#35 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 lipiec 2010 - 16:16

ponoć jedynie 35min, sum siadł jako przyłów kleniowy :mellow:

#36 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 marzec 2012 - 10:35

Czy ma ktoś sprawdzone wzory much pod suma...
Wabik ma pracować na zaporówce, spady z 1,5-5 metrów. Widziałem na filmach jak podają muchę i sam hol, nigdy samego wabika.

#37 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 23 kwiecień 2012 - 15:50

Sum na muchę kusi baaardzo :D

Mam na oku taki kijek:
Sage XI2 14 WT

ale czy z tej samej serii 11 WT nie byłby bardziej uniwersalny?

Sumy planuję łowić na zaporówkach i w wodach stojących, przynajmniej wiem jak to robić na spina, więc może z muchą tez wyjdzie.

Jestem przyzwyczajony do Ugly Stick Tiger - czyli zupełnie co innego niż muchówka. Może na 14WT bedzie mi się łatwiej przesiąść?
Przy sumach preferuję hol siłowy na ciężkim sprzęcie, szybko w górę i szybko do wody.

Planuję używać mocno obciążonych streamerów. Najbardziej będzie to przypominać szmatkowego kalmara lub meduzę.

Podpowiedzcie coś bo lato się zbliża :D
Ictus




#38 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 26 kwiecień 2012 - 22:47

Sum na muchę kusi baaardzo :D

Mam na oku taki kijek:
Sage XI2 14 WT

ale czy z tej samej serii 11 WT nie byłby bardziej uniwersalny?

Sumy planuję łowić na zaporówkach i w wodach stojących, przynajmniej wiem jak to robić na spina, więc może z muchą tez wyjdzie.

Jestem przyzwyczajony do Ugly Stick Tiger - czyli zupełnie co innego niż muchówka. Może na 14WT bedzie mi się łatwiej przesiąść?
Przy sumach preferuję hol siłowy na ciężkim sprzęcie, szybko w górę i szybko do wody.

Planuję używać mocno obciążonych streamerów. Najbardziej będzie to przypominać szmatkowego kalmara lub meduzę.

Podpowiedzcie coś bo lato się zbliża :D
Ictus





Jesli chcesz rzucac obciazonymi strimerami na kiju w klasie 14 to...Powiem tak - nawet nie probuj o tym myslec...
Klasa 11 to juz wyzwanie i bez dobrej techniki mozesz sobie reke zepsuc. Powaga. Chyba ze masz lape jak Pudzian. Nie wychylaj sie powyzej 10 klasy i nie obciazaj much, bo to po pierwsze dewastuje ich prace, a po drugie utrudnia rzucanie - moja rada.
Pozdro

Ps:na xi2 w 10 klasie mozna podniesc z wody slonia.


#39 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 27 kwiecień 2012 - 09:54

Łapska mam wyjątkowo mocne, za to z techniką jest odwrotnie, więc może przymierze się jeszcze raz do kilku kijów, pomacham i zdecyduję.

Na zagranicznych stronach o połowie sumów na muchę radzili mocno dociążać streamery sumowe, bo trzeba nimi naprawdę głęboko pracować i szybko sprowadzać na zadaną głębokość. Podejmę też próbę z nieobciążonym streamerem z jakąś ultra szybko tonacą linką, zobaczymy czy zda egzamin. Czort wie, może tak. Nie chcę też olewać sumiarzy muchowych, bo jednak ich techniki mogą się trochę różnić.

Tak czy siak na pewno zwrócę uwagę na kwestie zdrowotne, bo nie uśmiecha mi się chodzić w bandażach z powodu hobby.



#40 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 27 kwiecień 2012 - 11:03

Łapska mam wyjątkowo mocne, za to z techniką jest odwrotnie, więc może przymierze się jeszcze raz do kilku kijów, pomacham i zdecyduję.

Na zagranicznych stronach o połowie sumów na muchę radzili mocno dociążać streamery sumowe, bo trzeba nimi naprawdę głęboko pracować i szybko sprowadzać na zadaną głębokość. Podejmę też próbę z nieobciążonym streamerem z jakąś ultra szybko tonacą linką, zobaczymy czy zda egzamin. Czort wie, może tak. Nie chcę też olewać sumiarzy muchowych, bo jednak ich techniki mogą się trochę różnić.

Tak czy siak na pewno zwrócę uwagę na kwestie zdrowotne, bo nie uśmiecha mi się chodzić w bandażach z powodu hobby.



Dociazona mucha ma w sobie tyle zycia co Michael Jackson obecnie, a niedociazona jak 20 lat temu.Taka roznica. Sum jest slepy , wiec jesli cos nie wytworzy fali hydroakustycznej, albo nie ma zapachu, to dla niego nie istnieje - fizyka + biologia. Nie chce sie madralizowac, bo nie lowilem sumow na muche i nie mam zamiaru, jednak szkoda by bylo zebys poszedl od razu w slepy zaulek...Jesli nie planujesz lowic na bardzo mocnym uciagu i glebokiej wodzie jednoczesnie, to zwyczajnie poczekaj chwile az linka pociagnie zestaw do dna i bedzie OK, bez wsadzania olowiu do muchy. Sa linki, ktore ida do dolu jak cegla. W kij w klasie 10-czy 11 (o 14 nie wspominajac- zaglice mam dopiero w planie :D )) trzeba wsadzic duzo energii zeby go zaladowac. Jak nie zaladujesz, to on Ci nie wypchnie zestawu - jak luk ktorego nie naciagniesz nalerzycie. Jesli masz slaba technike , to pocwicz nad nia lekkim sprzetem, bo inaczej sie namachasz jak glupi jedenastka, a efekt bedzie taki, ze poleci 10 metrow, byle jak i byle gdzie. Jesli nie lowiles wczesniej na muche, to odradzam zaczynanie od ciezkich wedek. Przetrenuj sezon na 6-7 klasie ( klenie-bolenie) i jak bez problemow poslesz takim zestawem muche na 15-20 metrow i w miejsce w ktore chcesz ja poslac, to jestes gotow na lowienie 10-11 klasa. Pisze to wszystko po 20 ( a moze wiecej, bo juz stary sie robie :D ) latach praktyki i nie tylko w weekendy...Widze czasem na wodzie ludzi, ktorzy w pocie czola probuja zlamac prawa fizyki, ignoruja biologie ryb oraz robia rzeczy pozbawione logiki, a potem mowia ze nic nie bierze...Dlatego sugeruje Ci podejsc do tematu rozsadnie, bo inaczej wsadzisz sie na mine przy starcie i nic nie zlowisz...A ciekaw jestem czy sie da w PRL zlowic suma na muche i to nie jednego przypadkiem :D Pozdro i powodzenia.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych