Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Muchowe Big Game w PL - na suma z muchówką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 kwiecień 2012 - 12:33

Tu , jako osobnik złośliwy i nieprzejednany , z doskoku przybasuję wykładni Bigosa . Zdecydowana większość naszej flyfishingowej elity , takoż i naśladujące ją pospólstwo łowi de facto na jigi i twistery . Może to ze skłonności , może z nieświadomości :D

#42 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 27 kwiecień 2012 - 13:32

Technikę trenuję cały czas, przed sumami będę miał kilka lekcji z mistrzem rzutowym więc pewnie sporo błędów wyeliminuje. Mam dużo pokory, wiem że daleko mi do ideału i technika jest amatorska.

Nie łowię na muchę długo bo zacząłem rok temu, za to z zapałem. Tak czy siak na ostatnich wypadach (głównie na wzdręgi z przyłowem okoniowym) łowię kilkadziesiąt rybek ( sraluchów od 15 do max do 25cm ) czyli więcej niż na spina. Na wodzie którą się dobrze zna, w moim odczuciu nic nie przebije muchówki. Jak na razie rozgryzłem wodę stojącą i tak naprawdę to w 100% tylko jedno łowisko.

Technika słaba za to wyniki ostatnio bardzo dobre. Wiem że maluchy się dla niektórych nie liczą, ale ja te wzdręgi pokochałem.

Co do odległości rzutu to jak mam dobry dzien i nie wieje to i 20 metrów jestem w stanie rzucać w miarę celnie, ale po długiej serii udanych rzutów potem coś się nakudli, poplącze, morale siada, kwadrans się rozplątuje a potem znów rzuty są krótsze. Jak nagle zacznie wiać to całe układanie ręki diabli biorą.

Jednego dnia jest świetnie innego do luftu. Ewidentnie brak mi doświadczenia i pewności siebie, ale frajda jest ogroooomna.
Rok rzucania mam za sobą i mogę uznać że 15-20 metrów mam zaliczone, może na 3-, ale zawsze
Z odległością mam mniejszy problem niż z kładzeniem muchy, to wychodzi mi słabo i muszę poprawić bo jest lipa.

Teraz chce się przenieść na zaporówkę którą znam świetnie od strony sumowej i wiem gdzie mogę liczyć na kilka lub jak się pofarci kilkanaście wyjść suma w ciągu dnia. Mam partnera który kwoczy jak mistrz świata, więc teraz muszę to przełożyć na sumowe muchowanie. Wierzę że uda mi się transponować łowienie sumów na łowienie sumów na muchę. Wzdręgi i sumy to jak na razie najbardziej moje ryby (dalej są bolenie i pstrągi). Wiem gdzie są i co robią w miejscach w których łowię więc będzie mi łatwiej je łowić niż inne. Wzdręgi na muchę już umiem łowić, więc pora na sumy.

Ale do rzeczy. Wszystko co napisałeś @bigos biorę sobie do serca. Co do sumów, to pozostaję przy postanowieniu, że będę je łowił. Przemyślę kwestie kija w 10-11 klasie, zwłaszcza że po właśnie odbytej rozmowie z Grzesiem Łoszewskim, trochę zmienia mi się koncepcja klasy muchówki. On też doradza mi klasę maximum 9 z superszybkotonąca linką stillwaterową o bardzo małej średnicy. Idąc tym tropem, linki które znalazłem na stronie Rio (mam nadzieję że o te mu chodziło) np: Deep 7 Full Sinking nadają się do wędek w klasie 5-8, więc może skonczy się w efekcie na klasie 8. Tu z klasa 8 boję się o hol suma no i o dobre zacięcie, jak macie jakieś uwagi do tych 2 elementów chętnie posłucham.

No i narodził się nowy pomysł na sumy z rodowodem zza oceanu, łowienie w dryfie i w trollu. Wcześniej nawet nie słyszałem o takich technikach i trochę otworzyło mi to głowę. Ortodoksi mnie zabiją, ale co mi tam. Te techniki pozwoliły by mi zejść na głębokości które mnie interesują czyli minimalnie 5-7 a maksymalnie 10-15 metrów. Pan Sławek zaraz pojedzie po tym akapicie jak po łysej kobyle, a ja jako członek pospólstwa pozostanę przy moich pomysłach :D Najważniejsze żeby ryby wypuszczać w dobrym zdrowiu, a czy technika jest ortodoksyjna czy nie, jakie to ma znaczenie? Dla mnie technika ma być legalna, a wędkarz powinien stosować się do zasady złów i wypuść. Tyle mi wystarczy do bycia w dobrym nastroju po wyprawie wędkarskiej :D



#43 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 27 kwiecień 2012 - 14:50

Klase wedki dobieraj raczej pod przynety, ktorymi chcesz lowic. Nie wiem czy 8 klasa bedzie miala na tyle sily zeby cisnac spora muche.Widzialem takich ,ktorzy probowali i ...troche przykry to byl widok momentami... Duza mucha stawia w powietrzu spory opor, a wydaje mi sie ze na suma to z 15 cm pokemona trzeba zawiesic... Xi2 w 10 klasie jest Ok, ale nie fabrycznie zbrojony. Kiedy przelotka wypada na zlaczu ( 2 razy w fabrycznym zbrojeniu) to usztywnia blank i robi sie kolek...Niestety wiedza ta kosztowala mnie okreslona sume pieniedzy :D

#44 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 27 kwiecień 2012 - 15:55

Pomysł muchówki Xi2 10 klasy łykam jak pelikan :D
Na suma wolę mieć mocniejszy sprzęt i faktycznie wabiki będą duże :D

Z tym zbrojeniem mnie zmartwiłeś bo za Xi2 seryjną zapłacę 285$, a za zbrojoną w pracowni chyba znacznie więcej...

Pozostaje pytanie jaką linkę do tego dobrać. Bo pewność co do tego że powinna mieć małą średnicę i być superszybkotonącą mam 100%.
Nie może mi się z tego robić za duży żagiel, a przy dużej średnicy
tak będzie. Jaka jest alternatywa dla Deep 7 Full Sinking?

Najchętniej bym wybierał Rio lub Scientific Anglers.

Może któraś z tych:

Rio Leviathan 26ft Sink Tip, 9.3 lub 9.7 ips, 600 grains, (ma wytrzymałość 70 lbs+, więc niewiele słabsza od mojego spiningowego sumowego zestawu, ztego co wyczytałem tonięcie 20')

Mastery Series Streamer Express 30' Head 8, ips 9, 450 grains, sinks 20' ( podobno mała średnica)

Pozostaje jeszcze kręcioł z supermocnym płynnym hamulcem, który nie zabije mnie finansowo...





#45 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 27 kwiecień 2012 - 17:02

Pomysł muchówki Xi2 10 klasy łykam jak pelikan :D
Na suma wolę mieć mocniejszy sprzęt i faktycznie wabiki będą duże :D

Z tym zbrojeniem mnie zmartwiłeś bo za Xi2 seryjną zapłacę 285$, a za zbrojoną w pracowni chyba znacznie więcej...

Pozostaje pytanie jaką linkę do tego dobrać. Bo pewność co do tego że powinna mieć małą średnicę i być superszybkotonącą mam 100%.
Nie może mi się z tego robić za duży żagiel, a przy dużej średnicy
tak będzie. Jaka jest alternatywa dla Deep 7 Full Sinking?

Najchętniej bym wybierał Rio lub Scientific Anglers.

Może któraś z tych:

Rio Leviathan 26ft Sink Tip, 9.3 lub 9.7 ips, 600 grains, (ma wytrzymałość 70 lbs+, więc niewiele słabsza od mojego spiningowego sumowego zestawu, ztego co wyczytałem tonięcie 20')

Mastery Series Streamer Express 30' Head 8, ips 9, 450 grains, sinks 20' ( podobno mała średnica)

Pozostaje jeszcze kręcioł z supermocnym płynnym hamulcem, który nie zabije mnie finansowo...





Za 280 dolcow uwolnie Cie od klopotu i przezbroje sobie ta wedke - jesli nie chcesz :D Tyle kosztuje goly blank.
Nie pamietam jaka ja mam linke szybko tonaca do niej, Big Mama na pewno, ale oznaczenia nie pamietam - kojarze tylko jaki kolor, do jakiej wedki i jak tonie :D W kazdym razie trzeba tego Sage przeciazyc, wtedy lepiej leci. Mocny blank, wiec nie peknie.
Z tym lewiatanem to chyba troche przesada bedzie...Delikatnie mowiac. SA wydaje sie miec sens.
Ja mam do niej dwa Loopy Evotec - najwiekszego na masakre, a numer mniejszy do lowienia ,,normalnych ryb''. Z tym mniejszym (7-9)lepiej lezy i przyjemniej sie lowi. Mysle ze taki potrzebujesz. Na ibeju moze znajdziesz cos za dobra kase . Ten kolowrotek chyba tylko mlotkiem mozna zniszczyc, wiec jak cene dostaniesz dobra to bierz, bo tam nie ma sie co zepsuc od mechanicznej strony. Hamulec mozna zakrecic na beton , czyli w sam raz na duze ryby, ktore i tak go nie poczuja :D Na kolowrotku nie oszczedzaj jesli nie chcesz zobaczyc jak szpula przelatuje przez przelotki - choc to podobno niemozliwe :D Na podklad nawin plecionke 60-80 lbs, ze 100m. Gruba trudniej poniszczyc. Jak Ci dalej ryba pojdzie, to i tak jej nie wyjmiesz, wiec nie wydawaj kasy na 300m podkladu :D Linki maja wytrzymalosc ok 30 lbs zwykle, o tym tez pamietaj holujac rybe, albo szarpiac na zaczepie...Daj znac jak zlapiesz tego suma! Powodzenia.
Pozdro




#46 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 27 kwiecień 2012 - 21:00

No normalnie nie mogę się doczekać pierwszego opisu połowu suma przez Ictusa na muchę. Marcin a może by wymoczyć muchy w jakimś smierdzielu haha ? A ty Sławek nie dworuj z elyyty tylko szykuj sprzęt bo jak Ictusowi wyjdzie to spławiamy Twoją skorupę na zalew i próbujemy sumy na muchę :D

#47 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 07 maj 2012 - 08:26

Krzysiu , naprawdę nie śmiałbym się z czegokolwiek albo kogokolwiek wyśmiewać , tylko mam taką nieznosną , pieniaczą naturę . Zwłaszcza , że dwa dni temu przy okazji chwytania wzdręg i jazi złowiłem całkiem zgrabnego lina . On chyba też się zachwycił flyfishingiem w tym pierwszym pokoleniu linów opętanych :D

#48 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 07 maj 2012 - 09:13

Zacznę z tymi sumami ekonomicznie a po pierwszym sumie będę dopiero inwestował :D

Na wędkę muchową aktualnie pomysł jest taki:
Shakespeare Ugly Stik Big Water Fly Rods #10 za 60$

Spinningowo sumy łowię na Ugly Sticka Tigera i jestem zachwycony. Mam nadzieję że muchówka też będzie miała odpowiednią moc! Trochę o niej poczytałem i powinna wyholować każdego polskiego suma.

Na kołowrotek muszę wydać więcej kasy, @bigos ma racje że przy sumie słaba konstrukcja się rozpadnie.

Na razie mam dwa typy, w tym jeden proponowany przez @bigosa:
Loop Evotec HD G4 9/13 lub 8/10 - za 1600 zł ( na ebay)
Tibor pacific - Big tarpon and tibor pacific fly reel znalazłem za 500$
http://www.flyfishingoutfitters.com/leland-hat-photo-contest -winner-big-tarpon

Trochę drogo, więc może macie jakieś propozycje ekonomiczne? Potrzebuję czegoś taniego na początek a potem zainwestuje w porządny sprzęt. Hamulec jest dla mnie najważniejszym elementem, no i żeby się kręcioł nie rozpadł pod sumem. Im taniej tym lepiej.

Linka:
Mastery Series Streamer Express 30' Head = 70$

Sumy już namierzone!

Muchy zrobi mi @stylezzhh, więc branie murowane :D))










#49 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 07 maj 2012 - 09:57

Cześć

Możesz rozwinąć temat much...

Szukałem info co do muchy na suma, nie udało mi się namierzyć jakiegoś konkretnego wzorca, pewniaka. Wszyscy improwizują, przystosowują typowe szczupakowe. Materiały dowolne, raczej nienasiąkliwe by miało to sens łowienia - na zonkerach sporych rozmiarów od samego początku masz pod górkę - nasiąkliwe futerko. Jest jeszcze kwestia uzbrojenia muszyska. Wiadomo sum to nie szczupak, hak musi być mocny i na tyle duży by zacięcie było skuteczne. Tutaj upatrywał bym największy problem zestawu...
Kołowrotek - podstawa, przyjmie większość odjazdów, stałego długotrwałego naprężenia. Tanie rozwiązania chyba nie istnieją, jak coś jest dobre i sprawdzone musi kosztować. Przyjmij wytyczne dobrego młynka łososiowego i powinno być ok. Sam ma Loop-a w klasie 8-10. Na moje oko hamulec porównywalny do Ryoga 2020HL a może i mocniejszy. Jeśli masz szansę kupić jeszcze wyższy numer to tylko bonus mocy. Gabaryty dokładnie te same.

Chciałbym bardzo przypiąć sumidło na muchówkę jednak na moim łowisku to loteria, tak jak i z innymi metodami - cast, spin.

Na echu widzę je przy dnie na 6-8 metrach, jak wychodzą na żer to szukaj wiatru w polu, płyną w pół wody lub na 2 metrach i rozłażą się po całych 800 hektarach wody. Totolotek. Jedynie w naturalnych miejscach ich bytowania jest szansa podać wabia i może raczą skoczyć...
Na filmach widziałem spore rozbryzgi przy podawaniu przynęty, wyglądało to na dużą nimfę lub mocno dociążonego zonkera. Jednak gościu szukał przy dnie...

Na fotkach Kolegi @stylezzhh widać muchę zazbrojoną w kotwicę. Na mój gust jest to dosyć ryzykowne rozwiązanie. Przy sporej wielkości muchy i odpowiedniej proporcji kotwicy mucha staje się pociskiem. Miałem raz okazję poczuć uderzenie szczupakowej w plecy. Hak na szczęście utkwił w kurtce, nie doszedł do ciała. Przy dużej kotwicy jest to trzy razy większe ryzyko odniesienia kontuzji. Są dni, kiedy może się to zdarzyć.

Nie mam wiedzy empirycznej co do połowu muchą sumów, też mnie ten temat intryguje i pociąga. W tym roku obiecałem sobie popływać trochę za tą rybą.
Z doniesień Kolegów jak i wędkarzy z D sumy są już aktywne i padło ich kilka przy połowie szczupaków. Największy +180...

Ten sezon może być ciekawy, musimy jeszcze poczekać.

Pozdrawiam

PS
Może ktoś wstawi fotki muchy na którą dostał suma.

#50 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów

Napisano 07 maj 2012 - 10:29

Na kołowrotek muszę wydać więcej kasy, @bigos ma racje że przy sumie słaba konstrukcja się rozpadnie.

Na razie mam dwa typy, w tym jeden proponowany przez @bigosa:
Loop Evotec HD G4 9/13 lub 8/10 - za 1600 zł ( na ebay)
Tibor pacific - Big tarpon and tibor pacific fly reel znalazłem za 500$
http://www.flyfishingoutfitters.com/leland-hat-photo-contest -winner-big-tarpon




Dobre ceny są w tej chwili na Danielssona - http://harius.com.pl/Kolowrotek-Danielsson-H5D-9thirteen%283 ,,2135%29.aspx

Mam L5W, bardzo fajna maszynka.

#51 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 07 maj 2012 - 12:02

Co do miejscówek sumów w mojej wodzie, to akurat najprostsza sprawa. Suma koło przynęty będę miał w ciągu dnia wiele razy.

Co do haka vs kotwica, to znajomi łapią na haki ale ja osobiście preferuję kotwicę bo z hakiem często się zdarzało że nie miałem pewnego zacięcia. Na muchę mogę wypróbować obie metody, choć kotwica wydaje się pewniejsza. Optymalnie to byłoby mieć kotwicę na musze kierunkowej a kotwicę na skoczku

Z tym kołowrotkiem to macie racje, choć nadal szukam nieco tanszego rozwiązania, może znajdę używkę a może nie. Szansa na znalezienie konkretnego modelu w określonym rozmiarze na dodatek używki jest mała. Może zaproponujcie coś oprócz Loopa, bo na razie to nie mogę znaleźć nic w rozsądnej kasie, są same nówki.





#52 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 maj 2012 - 12:16

Ictus, zanim wydasz na kołowrotek więcej niz na łódkę, to proponuję zajrzeć na coś budżetowego - choćby łososiowa kome visiona. Używam ich od wielu lat i mimo budżetowości trudno się mi do czegoś w nich przyczepić. Nie robił bym z suma jakiegoś tarpona czy innego morskiego potwora. Jakiego suma możesz ułowić? 120? 150? Ile ci taka ryba pojedzie, jak jestes na belly czy na łodzi? 50m? 100m? Myślę że spokojnie to wytrzyma, wykonane jest z dobrych materiałów, raczej przewleczenie przez przelotki ci nie grozi.
Co do wędki, swego czasu, gdy miałem fioła, drążyłem troszkę temat. Rozmawiałem z Markiem Szymańskim, który kij #10 raczej zdecydowanie odradzał, a swego czasu sporo łowił na wędkach wykonananych na morskich blankach muchowych. Mówił, że jego zdaniem bezpieczne minimum to #12, podobnie twierdził znajomy hiszpan, mający wyprawy na suma z mucha w swojej ofercie.
Ja bym kupił scierra bw2 - do wyrwania cieżkie wędki w dobrych pieniądzach - ok 350pln, w klasie #12. Do tego duża koma, linka jakaś tonąca.
Co do much - myślę ze tutaj nie mają dużego znaczenia, a duża, długa tuba z kocyka, w jaskrawych kolorach, przewleczona hard mono, z zaciśnięta sporą dobrej jakości kotwicą powinna jednoczenie łatwo fruwać, łatwo tonąć i dać się łatwo wyrwać z wody.

Jednym słowem - nie ma co pakowac w sprzęt, jakbyś miał z tym jechac na marsa, na pewno nie wpakowałbym obecnie w taki zestaw więcej jak 1000pln. Nie brałbym #9 czy #10, bo moim zdaniem to będzie mało, szybko dojdziesz do sytuacji że ryba przymurowała, ty na belly ściągnąłes się jej nad samą głowę i teraz musisz się zaprzeć i wyrwać ją od dna. Zgodzę się, ze może xi2 dałby radę w #10, ale jakieś zwyklaste wędki - nie wiem. Dlatego, ponieważ nie stać mnie na kij za prawie dwa tysie, żeby na próbę połowić nim 3 razy i np stwierdzić że to nie ma sensu, to kupiłbym coś sprawdzonego a taniego - jak bw2. Mam znajomka z Danii, który regularnie lata z tymi kijami w tropiki, łowi ryby x razy waleczniejsze niż te nasze sumki polskie, sprzęt daje radę, a do wciągnięcia za ok 60 funtów

#53 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 07 maj 2012 - 13:21

Realnie to większość sumów będzie z przedziału 100-150cm czasem trafi się 170+. Potworów którzy łowią forumowi koledzy się nie spodziewam

Z tą Scierrą BW2 to jej szukałem ale ani widu ani słychu. Dlatego wymyśliłem sobie tego Ugly Sticka. Jakbym mogł kupić BW2 w rozsądnych pieniądzach w klasie #12 to bym ją pewnie wziął. Jak ktoś widział BW2 za 60 funciaków niech da znać. Xi2 to docelowa wędka, ale nim się wpakuję w takie wydatki chce potestować sumy na tanszym sprzęcie. Nie wiem czy można porównywać spina do muchówki, ale za Ugly Stick Tigera do spina dałem ze 300 zł i lepszej wędki na suma sobie nie wyobrażam. Mogę na nim podnieść żonę i nie boję się że pęknie :D

M.S. łowi stwory chyba głównie w dużych rzekach nizinnych, vide Wisła. Ja będę łowił w wodzie stojącej bo na rzecznych sumach się nie znam, poza tym dla mnie są za płytko. Nie chce wywarzać otwartych drzwi, nie znam Wisły dostatecznie dobrze. Na Wiśle będę nadal łowił bolenie :D W wodzie stojącej sumy nie są aż tak straszne jak opisują je rzeczni łowcy.

Na mojej plecionce na rekiny i tunczyki, na brzydkiej pałce (szklak) suma 120cm wyholuję w minutę. Łódkę mam solidną i stabilną, więc mogę się posiłować :D

Będę łowił na miejscach raczej głębokich i wolałbym nie dopuszczać do sytuacji że sum gdzieś przymuruje, założenie jest takie że nie puszczę go głębiej niż kilka, kilkanaście metrów w głąb od miejsca brania. Do dna nie zamierzam go puszczać. Wędka musi być pancerna. Jestem od suma silniejszy i cięższy, planuję wykorzystać te atuty :D Wytrzymałość najsłabszego elementu zestawu zakładam na 70lb.

Czy znacie może moc hamulców kołowrotków o których piszecie?

#54 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów

Napisano 07 maj 2012 - 13:56

Czy znacie może moc hamulców kołowrotków o których piszecie?


Niestety nie miałem jeszcze okazji przetestować na rybie hamulca L5W, piszą, że ma mocny, dokładny jest na pewno:) H5D to mocarny sprzęt, podejrzewam, że żadem sum mu nie straszny.

Może powinieneś spojrzeć jeszcze na Vision XLA? Mam 9/10, niezła z niego betoniara. Tego ostatniego używam z Xi2 w 9 klasie.

#55 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 maj 2012 - 14:09

http://www.fishingmegastore.com/scierra-blue-water-2-fly-rod s~886.html

Klasa 13, ale to jest 11-13 o ile pamietam
Wciągałbym z miejsca i nie kombinowal, jak ci nie spasi to ja odkupie od Ciebie, będzie na tarpona jak pofrunę kiedyś

Minkof dobrze ci radzi - najsłabszym elementem będzie rdzeń linki muchowej - na ogół w klasach od 8-9 w górę to 30lb jest, więc urwiesz linkę.... Ew sa linki 50lb, ale ja wiem o jednej tylko - airflo GT #12

#56 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 07 maj 2012 - 14:19

@minkof Rio Leviathan ma wytrzymałość 70 lbs+ więc jakby co zamiast SA Mastery Series Streamer Express kupię Rio i nie będę się martwił o linkę :D

Co do boleni z Wisły to z muchówką się za nie jeszcze nie zabrałem.
Miałbym z tym mały kłopot z brzegu, bo nie rzucam 50m. Chociaż nie, mam jedno miejsce gdzie mogę na nie zapolować na muchę, może podejmę wyzwanie :D

Myślę że używanego Vision XLA trafię łatwiej niż Loopa. Będę szukał, zobaczymy co trafię.

@kuba Wieeelkie dzięki! Chyba w takim razie będzie ŚCIERKA :D

Może macie jeszcze namierzony kołowrotek w dobrej cenie





#57 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 maj 2012 - 14:21

http://hurch.pl/koma-kasette-p23.html

Ciężko o lepsza cenę niż tu w promocji.

#58 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów

Napisano 07 maj 2012 - 14:28

Myślę że używanego Vision XLA trafię łatwiej niż Loopa. Będę szukał, zobaczymy co trafię.


Zacznij poszukiwanie od zamieszczenia ogłoszenia na forach. Efekty bywają zaskakujące. Różności leżą po szafach polskich wędkarzy.


#59 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 07 maj 2012 - 14:58

Kuba - jak masz znajomego Hiszpana speca od sumów to w swojej łaskawości wstaw jakieś fotki przynęt, much lub innych imitacji, może link do strony... Wszyscy łowią, mają doświadczenia a jak przyjdzie o konkret to cisza... Będzie wtedy czarno na białym - to jest sprawdzona przynęta na suma.

Pozdrawiam

#60 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 07 maj 2012 - 16:17

Jak złowię suma to wstawię fotkę muchy :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych