Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank muchowy - dobór / rekomendacje

blank mucha

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 11 luty 2011 - 09:44

Mam prośbę o namiar na sklep gdzie kupię blank muchowy w dobrej cenie.Dokładnie to chodzi mi o blank do switcha 11 lub 12 stopowy w 8 klasie . :D

#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 11 luty 2011 - 09:56

Ile chcesz wydac max ?

#3 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 11 luty 2011 - 12:23

Z racji że lubię ostro holować to coś w miarę sprawdzonego ale nie chciałbym przepłacać . :D
Do tysia coś da się wyrwać ?

#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 11 luty 2011 - 12:42

Sprawdzonego na razie mam Batsona 10'8''. Lekka, przyjemna muchowka, mozna rzucac zarowno tradycyjnie jak i przy wykorzystaniu wszelkich technik spejowych. Za tysiaka bedzie gotowa wedka.

Mozesz sie tez pokusic o Guideline: http://cgi.ebay.co.uk/GUIDELINE-LPXe-11-8-9-SWITCH-ROD-3PC-/ 130484793100?pt=UK_SportingGoods_Fishing_FishingRods_EH& hash=item1e617fef0c

Fakt, ze wedka gotowa ale na prawde warto, pisalem o niej troche w flyfishingu ( wedka na e-bay nie jest moja, tak gwoli scislosci).

Blanki Sage Z-Axis to okolice tysiaka wraz z wysylka z US. TCX 1200 zl.

Bujo

#5 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 11 luty 2011 - 13:43

Za ile by poszedł ten Goudeline według ciebie ?

#6 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 11 luty 2011 - 13:50

Ciezko powiedziec. Nie chca opcji kup teraz.Nie powinien przekroczyc 200-220 funtow a za ta cene zdecydowanie warto, jak dla mnie dynamika, latwosc rzutow i uniwersalnosc zdecydowanie lepsze niz Sage. Blanki to podobno Loomis GLX .

Tym modelem spokojnie poradzisz sobie nad morzem, przy rzecznym trociowaniu czy polowach glowatek ( udowodnione na ostatnim zlocie :D )

Odleglosci i latwosc ich osiagniecia za zadziwiajace, powaga.

Bujo

#7 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 11 luty 2011 - 20:10

Dzięki Bujo .Będę licytował może gość puści go w dobrej cenie.

#8 OFFLINE   Żbik

Żbik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 luty 2011 - 20:16

W ofercie St.Croix , seria Imperial znajdziesz blank SCIV +SCII
o takich parametrach :42F1108.4 Switch I1108.4 11' 8 4 FAST 0.425 4.0 3.0 N/A $180.

http://www.stcroixrods.com/pdfs/STC_2011%20Rod%20Builder.pdf

#9 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 17 luty 2011 - 20:57

Witam,
znalazłem takie coś na Aledrogo:
http://allegro.pl/sh...item=1466710386

#10 OFFLINE   Fishing Center

Fishing Center

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2011 - 10:57

Śmialo moge polecić blank batsona IF1088-4. W tej chwili jest niedostepny, natomiast bedzie w pracowni za ok 4-5 tygodni. Koszt blanku 335zl.

Hubert Matuszewski

#11 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 21 luty 2011 - 14:11

Kupiles???

#12 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 21 luty 2011 - 18:01

Bujo spaliłem sprawę bo byłem w tym czasie na urodzinach ;) .
Kijek potrzebuje na wrześniową wyprawę więc jest jeszcze trochę czasu .DO tego czasu coś jeszcze wyrwę.Myślę że pójdę w kierunku zakupu blanku i zrobienie jakiegoś ciekawego kijka.
Bujo jak byś mógł mi doradzić to jaki blank byś polecał za +-700ZŁ

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 luty 2011 - 21:36

Nie ukrywam, że jako początkujący muszkarz poproszę o wyjaśnienie pojęcia - switch :D

#14 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 24 luty 2011 - 15:41

Witam,

Tomku- ciezko bedzie szukac poza Batsonem w tej cenie bo jest albo ten segment a pozniej idziesz juz w okolice Sage. Ja bym polecal zaokraglic budzet do 1000 zl i zamowic Sage Z-Axis.

Apropo samych wedek switch: pojawily sie juz jakis czas temu jako konstrukcje pomiedzy dlugimi spejami a jednorecznymi. Z tego co pamietam Rajeff ( z Loomisa) mowil o pierwszej konstrukcji jako maximum czym da sie rzucac zarowno klasycznie jak i dwu-recznie.

Konstrukcji jest bardzo wiele, roznia sie tez oczywiscie. Modele #5 czy #6 jak np. moj Batson sa dosc uniwersalne, bylem nawet zmuszony przez dwa tygodnie w Szwecji lowic tylo ta muchowka. Do suchej nie sa absolutnie idealem. Dluga czy krotka nimfa, streamer i mokra to metody gdzie switch jest bardzo pomocny.

Jest tez wspominany model Guideline LPXe, bardzo szybki, ktory jest idealny do baaaardzo dalekich rzutow zarowno jedno jak i dwu-recznych.

O technikach switchowych jest bardzo duzo filmow na youtube. Wystarczy wpisac switch cast.

Tak na szybko :D

Bujo

#15 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 24 luty 2011 - 19:25

bardzo ciekawa technika rzutu, rozumiem że mimo tego że goście na filmikach używają jednoręcznych muchówek, nie każda jednoręczna będzie sie do tego nadawać ?

#16 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 28 czerwiec 2015 - 20:01

Czyli 2,75 m i klasy 4. Taki uniwersalny badyl i do suchej, i do krótkiej nimfy, i dalekiej.

 

Mam kij na blanku Batsona RX8. Spełnia niemal wszystkie moje wymagania, tzn. ma power w dole i mięso w ściankach, ma delikatną szczytówkę i przez to cieniutkie przypony mu nie straszne, dobrze rzuca na większe odległości i wreszcie ... no właśnie! Niestety jest dość ciężki i nieco leci na pysk. W połączeniu z odpowiedniej wagi kołowrotkiem (135g + podkład i linka), może być, aczkolwiek wolałbym coś lżejszego.

 

Zapewne gdybym wybrał jakiegoś Winstona, tudzież Sage'a, czy Orvisa, to bym trafił. Jednak te firmy mają to do siebie, że się cholernie cenią :angry: . Gdyby ten Batson był ciut lżejszy, to nie szukałbym innego, ale niestety tak nie jest.

 

W związku z tym proszę uprzejmie o opinie o następujących blankach (kijach na nich) i przypominam - 9' 4wt i 4 części: Fishingart Ventus F, Ventus R i Ignis.

Pacific Bay Quickline

Batson Revelation

 

Jeśli jednak trzeba będzie, to z bólem serca pogodzę się z koniecznością wydania wyraźnie więcej.

 

Z góry dziękuję,

Fatso



#17 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 28 czerwiec 2015 - 20:20

Pacific Bay Quickline bardzo sympatyczny, płynne ugięcie. Tak naprawdę średnio szybki,  bez mocarnego dolnika, ale nic mu nie brakuje. Taki badzo dobry uniwersał. Świetny blank na bardzo solidny kij ale jeśli masz Batsona RX to zamiana moim zdaniem nie ma większego sensu.

Niestety, podejrzewam że zmianę odczujesz jak będzie to Sage, Winston...



#18 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 13:25

Fatso- nie sep i kup Sage One chociazby :) St Croix, Batson czy inni robia bardzo dobre blanki/wedki ale nie az tak dobre jak Sage czy Loomis.


  • Sławek Oppeln Bronikowski i Jozi lubią to

#19 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 29 czerwiec 2015 - 21:16

No wiedziałem, że tak będzie  :angry:  ;)  :lol:

Przyznam, że chodzi za mną, ale jeszcze mnie nie osaczył ;) , Orvis Helios 2. Leciuuutki on! :wub:



#20 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 21:41

O Panie ... to klasa trochę wyżej jak opisywane przez Ciebie blanki :P

Zimą na wyprzedażach(ebay.com)  widywałem gotowe kije, niewiele drożej jak same blanki w mudhole.

A w tych kijach fabryczne zbrojenie jest na zero ...

A jak już tak z wysokiego C .. to może Loop Cross S1 9' #4 ... 93 gamy gotowy kij ...

I znam takich, którzy maja pojęcie o lowieniu i sie z Sage i Loomisa na niego przesiedli.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, mucha

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych