Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Lowrance Mark-5x Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 19:33

Witam co sądzicie o tym nowym dziecku Echosonda Lowrance Mark-5x Pro.
http://www.bass-sklep.pl/p/pl/6384/echosonda+lowrance+mark-5 x+pro.html

Jeszcze jej nie ma w polskich sklepach ale może ktoś juz coś niecoś wie na jej temat
Prosze o opinie

Pozdrawiam
Danek

#2 OFFLINE   giepol

giepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaleśniczówka/Radawnicy

Napisano 23 marzec 2010 - 21:43

Witam, na aledrogo już są, co prawda sprowadzane z USA ale z polskim menu i w cenie 699, 720 złociszów bez przesyłki.Opis tech. brzmi zachęcająco.Może ktoś się skusi na zakup i przetestuje to będziemy mieli jakiś konkretny obraz.Pozdrawiam Grzegorz
http://www.allegro.pl/item971646684_echosonda_lowrance_mark_ 5x_portable_usa_lcd.html

http://www.allegro.pl/item972666651_lowrance_mark_5x_lcd_200 _khz_skimmer_usa.html


#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2010 - 08:59

Ja bym zwrocil uwage na szeroki kąt wiazki sygnalu przetwornika, ktory wynosi 120st.
Czestotliwosci sa podane dwie wiec pewnie mozna korzystac i z mniejszego stozka.

Im wiekszy kąt tym mniejsza dokladnosc odwzorowania, zwlaszzca na stokach, kantach...

Prawdziwa nowosc to sa sondy HD...tez z tego co patrzylem 700 ale $.

Gumo

#4 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 24 marzec 2010 - 09:56

Danek sam przychylam się do Gumo dobry stożek to wąski stożek taki do 30 stopni na Mietków idealny.Dopiero w nim zobaczysz prawdziwe rogaliki ;)

#5 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 24 marzec 2010 - 23:08

KOledzy, takie echo miałem na oku już dwa miesiące temu, ale widziałem w cabelasie, że w sprzedaży ma byc dopiero w połowie marca, a więc juz jest. Zastanawiam się nad wersją PRO z podówjnym stozkiem lub wersją standard z pojedynczym. Róznica 40 USD między nimi. Będe pływał po zbiornikach zaporowych. Radźcie co brać, Pro czy standard? Bo czas goni, maj tuz tuż :D

#6 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 26 marzec 2010 - 21:05

to jeszcze trochę danych do odpowiedzi na pytanie:PRO czy STANDARD?
PRO daje możliwość wyboru wiązek: 83 lub 200 kHz lub dwóch łącznie (standard wyłącznie 200), a poza tym - i co wydaje się ważne - różnią się mocą sonaru: PRO ma 300 W RMS, 2400 W PTP, czyli 50% więcej niż standard.
Pytanie do wieloletnich użytkowników echosond: czy jest to istotna różnica? i czy te parametry są wystarczające na przeciętne wody? (wykluczam Rów Mariański :D )

#7 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2010 - 22:32

Przy kącie 120 stopni to nawet przy takiej mocy może być problem z odbiorem czystego sygnału...

#8 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 26 marzec 2010 - 22:38

Zastanawiam się czy to nie błąd w przedruku z tym katem, bo jeżeli nie to topowa kicha reklamowa i nic więcej.Kat 30 st. jest idealny dla naszych potrzeb aby co nieco zobaczyć po wodą.

#9 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 26 marzec 2010 - 23:34

Panowie, ale to nie jest kąt przetwornika...W opisie USA Fishmarka 320 też jest napisane, że kąt jest 60 stopni,

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard -item.jsp?_DARGS=/cabelas/en/common/catalog/item-link.jsp_A& amp;_DAV=MainCatcat21404-cat601812-cat21448&id=007535901 6155a&navCount=1&podId=0075359&parentId=cat21448 &masterpathid=&navAction=push&catalogCode=OG& ;rid=&parentType=index&indexId=cat601233&hasJS=t rue

ale przetwornik ma 20 stopni..nie wiem dokładnie o co biega...:D
Radźcie szybciej co brać bo już kwiecień za pasem :D



#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2010 - 14:26

Juz taniej niz 100$ chyba nie kupisz. <_<
Ja tez nie kojarze o co biega z tymi st.
Natomiast wiem, ze mnie to by wystarczylo co jest namalowane na obrazku, ze standardowym przetwornikiem.

Gumo

#11 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 28 marzec 2010 - 18:15

Jestem laikiem w kwestii echosond, ale też przymierzam się do zakupu i dlatego również mnie dręczy ten problem, jak z dwudziesto- ew. sześćdziesięciostopniowej wiązki uzyskuje się 120-stopniowe pokrycie dna . Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w necie, ale istnieje takie rozwiązanie techniczne - Lowrance Broadband Sounder, które funkcjonalnie odpowiada opisywanemu problemowi.
Podaję za oficjalną stroną firmy Lowrance:
The key to the ultimate shallow water fishing experience is linked to the innovative Lowrance Broadband Sounder™ technology, which allows a standard Lowrance 200kHz single-frequency transducer to also operate at an 83 kHz frequency resulting in a full 120 - degree wide - angle coverage. With a wider scanning area, targets remain in the cone’s angle for a longer period of time, resulting in more information collected with each return. More information means more detailed readings, which translate to dramatic enhancement to the display of structure and fish arches.
Nie wgrały mi się tutaj obrazki, ale jeden z nich jest dokładnie taki sam, jak w niektórych opisach echosond Mark&Elite.
Rodzi się jednak pytanie, czy możliwe jest aby pudełko, które dwa lata temu kosztowało 500-600 usd, teraz producent wmontował do urządzenia, które sprzedaje się za 200 usd? Rozsądek każe w to wątpić.



#12 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 28 marzec 2010 - 18:32

Witam, na aledrogo już są, co prawda sprowadzane z USA ale z polskim menu i w cenie 699, 720 złociszów bez przesyłki.Opis tech. brzmi zachęcająco.
http://www.allegro.pl/item971646684_echosonda_lowrance_mark_ 5x_portable_usa_lcd.html

http://www.allegro.pl/item972666651_lowrance_mark_5x_lcd_200 _khz_skimmer_usa.html


Te ceny już nie są aktualne. Pod tymi linkami Mark-5x kosztuje 649, a -5x pro 799 pln. Oczywiście plus transport.

#13 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 28 marzec 2010 - 19:16

No to jeszcze porównanie Mark-5x/-5x pro/ z innymi modelami w tej samej klasie (średniej? średniej-niższej? :D - Eagle Fishmark 320, Eagle Fishmark 480, Lowrance x-125, Humminbird 718, polecanymi we wcześniejszych wątkach ) :
Ekran: wszystkie mono-, 5 cali; najwyższa rozdzielczość 480x480 pixeli w Fishmark 480, Lowrance x-125, Mark-5x i 5x-pro)
Moc wyjściowa sonaru: 2400 W ptp w Lowrance x-125, Humminbird 718 oraz Mark-5x pro (obydwa modele Fishmark tylko 1500 W, a Mark-5x 1600 W)
Przetwornik: wszystkie pracują z częstotliwością 200 kHz (wiązka 20 stopni), ale Lowrance x-125 oraz Mark-5x pro także w 83 kHz (60 stopni) lub obu łącznie). Niestety nie umiem ocenić Embarassed tzw. efektywnego pokrycia wiązką, które dla modeli Fishmark wynosi 60 stopni, a dla modeli Mark-5x i 5x-pro aż 120 stopni).
Uwzględniając te cechy: Lowrance Mark-5x pro.

No i rzecz najważniejsza - ceny. To już każdy musi ocenić sam, czy te różnice mają uzasadnienie cenowe.
Ja kupuję. :mellow:

#14 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 marzec 2010 - 07:06

ale namieszał się głównie z tym stożkiem 120
byłem zdecydowany na Hummibirda 718 lub 728, a tu nagle pojawia się Mark 5x Pro, tylko nigdzie nie ma w opisach ani w instrukcji nic o stożkach w tej echosondzie, jedyny zapis to 120 stopni -
jedni zachwalają, drudzy krytykują bo niby 20 i 60 stopni dokładniej pokażą odwzorowanie dna
może ktoś ma informacje jak jest z tymi stożkami i faktycznym kontem dla poszczególnych częstotliwości

praktycznie Humm 718 i Mark 5xPro sa w tej samej cenie - podobno obie z PL menu i systemem metrycznym - tylko na którą się zdecydować

#15 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 02 kwiecień 2010 - 10:06

Szwagier Janusz powodzenia :huh:

#16 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 04:36

Witam
czy do Lowrance x135 można podłączyć GPS ( antenę)?
Pytanie z ciekawości
Danek



#17 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2010 - 09:52

Temat walkowany, mam wrazenie, kilkukrotnie...

Ujme to w pktach...

1.Humminbird to dla mnie nieporozumienie, dla mnie trgo w ogole nie ma bo szkoda mi na to czasu, zeby sprawdzac..

2.wielki efektywny kat stozka oraz wielka moc wysylanego sygnalu sa chwytliwe w sprzedazy.
Natomiast zwiekszanie najprawdopodobniej spowoduje, ze na ekranie bedzie mniej widac, zwlaszzca na spadach.
Natomiast zwiekszanie mocy, jezeli sie nie lowi na wiecej niz powiedzmy 50m bedzie glownie skutkowalo szybszym wyczerpywaniem sie akumulatora(jezeli ktos korzysta z typowego żelowca 7Ah)

3.Jak zawsze jest tylko 1 sposob, zeby jednoznacznie sprawdzic, czy cos komus pasuje czy nie - kupic i sprawdzic. A czasu coraz mniej bo sie cieplo robi.

4.Przyznam, ze sonde traktuje troche inaczej niz w poczatkowym okresie uzywania. Powszechny blad to zaniechanie lowienia w danym nieznanym rejonie bo nic nie widac na sondzie.

Gumo

#18 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 22 kwiecień 2010 - 01:13

Temat walkowany, mam wrazenie, kilkukrotnie...

3.Jak zawsze jest tylko 1 sposob, zeby jednoznacznie sprawdzic, czy cos komus pasuje czy nie - kupic i sprawdzic. A czasu coraz mniej bo sie cieplo robi.

Gumo


I właśnie tak zrobiłem, jak radzi Gumo. Kupiłem za wielką wodą i sprawdzę. Na sucho i w symulatorze obraz wygląda świetnie. Na wodzie sprawdzę dopiero w drugiej połowie maja. Porównam z inną echosondą i przede wszystkim spróbuję zrozumieć różnice w widoczkach przy 83, 200 i 83/200 kHz. Jeśli będę miał coś do napisania to napiszę.

#19 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 22 kwiecień 2010 - 01:22

praktycznie Humm 718 i Mark 5xPro sa w tej samej cenie - podobno obie z PL menu i systemem metrycznym - tylko na którą się zdecydować


To już nie jest podobno. Mark 5x Pro (również ten ze Stanów) ma na pewno zarówno miary metryczne, jak i menu w języku polskim.

Dołączona instrukcja (ja mam w angielskim) jest bardzo treściowo uboga i zupełnie nie wyjaśnia rozpatrywanych tu kątów stożka/pokrycia itd. Nawet ich nie podaje w specyfikacji technicznej.


#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2010 - 08:08

Jak nie bedziesz mial nic odkrywczego do napisania to tez napisz byle prawde. :D
Kazde zawiłe zagadnienie sklada sie z tzw. czynnikow prostrzych. <_<
Co do instrukcji rozbudowanej to mozna sprobowac sciagnac ze strony producenta. Pamietam, ze do Garmina sciagnalem Talmud na kilkaset stron. Niewiele mi to dalo ale jakie ladne obrazki. :mellow:

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych