Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Lowrance Mark-5x Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   giepol

giepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaleśniczówka/Radawnicy

Napisano 22 kwiecień 2010 - 18:42

szwagierjanusz nie martw się też zapodałem sobie to echo ale krajową i mimo że instrukcja jest po polsku to naprawdę niewiele wnosi ( wierne tłumaczenie na rynek amerykański np: klamka w drzwiach samochodu znajduje się z prawej strony drzwi pod szybą) :mellow:
Obsługa jest faktycznie intuicyjna z j. polskim, pierwsze testy już za tydzień. Ciekawe ile wytrzyma aku. z podświetleniem ekranu?

#22 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisano 22 kwiecień 2010 - 19:02

Witam
czy do Lowrance x135 można podłączyć GPS ( antenę)?
Pytanie z ciekawości
Danek



Nieskromnie zapytam czy mi ktos odpowie :(
będę wdzięczny
Danek


#23 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2010 - 21:41

A ja sie skromnie zapytam: a nie szkoda czasu na pytania, ktore odpowiedz mozna znalezc klikajac pare razy w klawiature?

http://www.lowrance.com/Products/Marine/Full-Size-Sonar-Fish finders/X135/Specifications/

Jezeli jest z gpsem to od razu w nazwie sie chwala - gps llbo map a jak nie to w opisie..

Gumo

#24 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 22 kwiecień 2010 - 22:29

szwagierjanusz nie martw się też zapodałem sobie to echo ... Obsługa jest faktycznie intuicyjna z j. polskim, pierwsze testy już za tydzień. Ciekawe ile wytrzyma aku. z podświetleniem ekranu?


Giepol, ja się nie martwię, ja się cieszę, że kupiłem sobie echosondę :D
Napisz proszę parę słów o pierwszych wrażeniach po testach w warunkach bojowych. Na forum albo na priva.

#25 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2010 - 08:16

Na forum. B)

Gumo

#26 OFFLINE   giepol

giepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaleśniczówka/Radawnicy

Napisano 24 kwiecień 2010 - 22:03

szwgier.janusz chodziło mi o tą instrukcję w j. angielskim u Ciebie, a pierwszy test już jutro :mellow:

#27 OFFLINE   giepol

giepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaleśniczówka/Radawnicy

Napisano 25 kwiecień 2010 - 17:56

I pierwsze testy wykonane, ekran czytelny nawet jeżeli słońce pada na niego, obraz wyraźny i bardzo dużo szczegółów (ryby)widać przy 200 kHz ( aż za dużo)lepszy widok jest przy 83kHz . Zreszta ustawienia każdy dopasowuje do indywidualnych potrzeb. Linia dna : kolor mam ustawiony na -czarne dno - i jest faktycznie kreska natomiast wszelkie zielsko lub pniaki to postrzępiona linia idąca w górę.Być może ilość pokazywanych obiektów zależy od czułości ja miałem 79% ustawione i wyłączoną Auto czułość.
Nie mogłem rozpracować opcji prędkość pingowania ( ustawiłem -szybko).
I jeszcze jedno przy 200khz sonaru nie słychać natomiast przy 80khz wyraźnie słychać pingowanie.
Wygoda jest z ustawieniem głębokości- u mnie 5m na zalewie- wtedy cały ekran pokazuje ( przy 1m głębokości linia dna była u góry ekranu a i tak wyświetlało rybki.

P.S Niestety bez kontaktu z rybką :( . Wszystkie stały na głębokiej wodzie,poniżej 2m w korycie.

#28 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 26 kwiecień 2010 - 09:12

I pierwsze testy wykonane, ekran czytelny nawet jeżeli słońce pada na niego, obraz wyraźny i bardzo dużo szczegółów (ryby)widać przy 200 kHz ( aż za dużo)lepszy widok jest przy 83kHz . Zreszta ustawienia każdy dopasowuje do indywidualnych potrzeb. Linia dna : kolor mam ustawiony na -czarne dno - i jest faktycznie kreska natomiast wszelkie zielsko lub pniaki to postrzępiona linia idąca w górę.Być może ilość pokazywanych obiektów zależy od czułości ja miałem 79% ustawione i wyłączoną Auto czułość.
Nie mogłem rozpracować opcji prędkość pingowania ( ustawiłem -szybko).
I jeszcze jedno przy 200khz sonaru nie słychać natomiast przy 80khz wyraźnie słychać pingowanie.
Wygoda jest z ustawieniem głębokości- u mnie 5m na zalewie- wtedy cały ekran pokazuje ( przy 1m głębokości linia dna była u góry ekranu a i tak wyświetlało rybki.


Dobra robota Giepol. Jak na testy pierwszego dnia brzmi to nieźle. :D Sprawdzałeś, jak widok dla pojedynczej wiązki (83 lub 200) ma się do widoku przy pracy dwuwiązkowej (83/200)?

#29 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 26 kwiecień 2010 - 09:16

.... P.S Niestety bez kontaktu z rybką :( . Wszystkie stały na głębokiej wodzie,poniżej 2m w korycie.


:( :(


#30 OFFLINE   giepol

giepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaleśniczówka/Radawnicy

Napisano 26 kwiecień 2010 - 10:52

Tak ,sprawdziłem: przy 200khz dno jest bardziej poszarpane w stosunku do 83khz i przy 83khz jest widać mniej ryb( drobnica jest pomijana - przynajmniej takie odniosłem wrażenie - na ekranie jest mniej ikonek ryb). Dla mnie niezbyt wygodnym było obserwowanie podzielonego ekranu na 200 i 83khz , natomiast moduł przybliżania jest super- do 4x. Przy 200 i ciemnej linii dna wszelkie spadki dna widać bardzo wyraźnie nawet o 0,5m.
Ja trenowałem na głębokości max. do 5m ( zalew na Gwdzie) więc obrazy były bardzo wyraźne,nie wiem jak będzie na głębokiej wodzie?, to sprawdzę 1,05 na jeziorze T. gdzie na jesieni znaleźliśmy z zygusiem na starym echu blaty do 25m.
P.S. Mylę że przy ustawianiu głębokości do penetracji trzeba przyjąć głębokość orientacyjną Np.5m - jeżeli nie jest głębiej- bo u mnie jak miałem 15m to linia dna przesuwała się u góry ekranu i obraz stawał się mało czytelny. Chociaż można ustawić auto' ale nie wiem jak będzie działać. Pozdrawiam Grzegorz

#31 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 30 kwiecień 2010 - 19:49

Ja juz zakupiłem takową echosondei powiem wam ze jak odpaliłem to cudo to szczeka opada wczesniej miałem pirahna max 230 tez z podwójnym stozkiem ale porównywanie tamtego hummina do lowranca no to jak wiertarki recznej do hilti dla mnie baja jutro test na wodzie.Niestety nie mozna podłączyc gps ale mozna predkosciomierz i czujnik temperatury powietrza.Polecam kazdemu

#32 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 30 kwiecień 2010 - 22:10

Moja X pro tez juz jest :D obraz testowy bardzo mi sie podoba :D obaczymy jak wypadnie na wodzie. Mysle, że to dobry zakup. Lepeiej miec wybór dwóch stozków, niż nie mieć wyboru :D
przecie mozna jechać, albo j=na jednym, albo na drugim, albo na obu naraz :D

#33 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 02 maj 2010 - 10:10

Mam pytanie do użytkowników tego cacka moze jest ktos kto pływa po Wisle jakiej czułosci uzywacie zeby nie było tak duzo smieci na ekranie mi najlepiej pracuje przy 60 procentach.

#34 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 28 maj 2010 - 19:43

Jako że jest to mój pierwszy post na tym portalu witam wszystkich serdecznie, i jako że trafiłem tu szukając informacji na temat Mark 5x pro chciałbym zapytać kolegów jak wyszły testy nowego Lowranca.
Sam jestem od niedawna w posiadaniu tej maszynki, ale zanim się sam wypowiem w tym temacie muszę jeszcze zgłębić odrobinę wiedzę na temat podwodnego świata widzianego tą maszynką.

Jedynymi spostrzeżeniami jakimi mogę się na razie podzielić to fakt że akumulator 7Ah jest za słaby do tego echa po kilkugodzinnym użytkowaniu echo się wyłączyło ponownie je włączyłem i sprawa po chwili się powtórzyła.
Stwierdziłem więc że akumulator kaput.
Teraz ładuje go już ponad 24h i dioda na ładowarce która ma informować o naładowaniu wciąż się żarzy.
Czyżbym zajechał go na amen?
Drugą sprawą jest temperatura wody jaką pokazuje. U mnie wskazuje 15 C. Wydaje mi się to trochę za wysoko ale nie sprawdzałem tego innym zewnętrznym termometrem więc pewności nie mam czy w rzeczywistości tak nie jest.

Jeżeli dojdę do jakiś nowych wniosków nie omieszkam się nimi z wami podzielić.

#35 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 28 maj 2010 - 20:06

mozesz sobie skalibrowac termometr jest tam taka opcja

#36 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 28 maj 2010 - 20:11

Wiem, ale obniżyć się da maksymalnie o bodajże pięć stopni to wciąż wydaje się za mało, ale mogę się mylić.

#37 OFFLINE   giepol

giepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaleśniczówka/Radawnicy

Napisano 28 maj 2010 - 20:41

Witam, podczas pływania moje echo wskazywało temp. normalnie w zależności od miejsca pomiaru tzn. na płytkiej wodzie dochodziła do 14,5C ,na głębokiej spadała do 10-11C i tak samo było gdy wpłynąłem w nurt rzeczki między dwoma jeziorami( zimniejsza woda ). Szkoda że, pokazuje temp. tylko na poziomie sonaru, ale jestem ciekawy jaką pokaże latem podczas upałów?

#38 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2010 - 21:35

Witaj, Bajzi na forum.

To wydawalo mi sie oczywiste, ze mocniejsze sondy beda żarly akumulator az niemilo...ale musze przyznac,ze Twoja wypowiedz jest 1na z 1szych, gdzie uzytkownik przyznaje ze do takiej sondy stanardowe aku 7Ah to za malo.

W przypadku zas ladowania...zapewne uzywasz automatycznej ladowarki?
Otoz jezeli sonda rozladuje aku do okreslonej wart napiecia, np. 7 - 8V to taka sonda udaje ze laduje aku a w rzeczywistosci nie laduje bo go nie widzi.
Tutaj ratunkiem moze byc ladownie prze chwile jakas nieautomatyczna ladowarka (byle nastawic maly prad), potem gdy napiecie sie podniesie, kontynuowac ladowanie standardowa.

Aby to sie nie powtarzalo, ustawic na sondzie prog niskiego napiecia na 8V, powinno wystarczyc.

No i przestroga dla wszystkich o ktorej pare razy pisalem - wielka moc sygn. przyda sie w fiordach ale u nas jest zbedna bo na ilu metrach bedziemy lowic?

Gumo

#39 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 28 maj 2010 - 22:47


To możliwe że po prostu ja myślałem że temperatura wody o tej porze roku powinna być znacznie niższa, woda jednak w górnych partiach w miejscu gdzie pracuje sonar nagrzewa się szybciej.
Sprawdzę w najbliższym czasie na termometrze zewnętrznym czy nie ma przekłamań.

Akumulator starczył mi na około siedem godzin ciągłej pracy. Niestety mocniejszy równa się większy a wtedy nie zmieści się w etui. Dlatego pozostaje po każdej wyprawie podłączyć go do ładowania.

#40 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 29 maj 2010 - 12:32

o ile sie nie myle to to echo potrafi pokazac termoklin.
ja powiem tak miałem wczesniej Huminbirda i w porównaniu z Lowracem
ta pierwsza to zabawka
  • kamyk9 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych