Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lipcowy OS San


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   podlasiak

podlasiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert

Napisano 06 sierpień 2017 - 05:37

Dzięki trout master za porady :) właśnie wyjeżdżamy :D mam nadzieje ze jednak może ktoś się wybiera nad OS i uda się połowic razem :)

Użytkownik podlasiak edytował ten post 06 sierpień 2017 - 05:39


#82 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 07 sierpień 2017 - 11:40

Arek , trzymaj moje muchy :) za tydzień przybywam :)



#83 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 07 sierpień 2017 - 13:27

Arek , trzymaj moje muchy :) za tydzień przybywam :)


Leżą. Nic im nie grozi ale sprawdzę na wszelki wyp. :)

#84 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 12 sierpień 2017 - 19:42

Chwalcie się Panowie i Panie jak wyniki, żeby nuta zazdrości zagrała ;)



#85 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 13 sierpień 2017 - 04:21

Byłem 7 ostatnich dni. Łowiłem tylko na zwykłym odcinku w Łączkach. Moje umiejętności dają wiele do życzenia. Tylko drobny pstrąg i lipieniķ.

#86 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 13 sierpień 2017 - 09:08

Znajomy ćwiczy przed zawodami na Łączkach i też twierdzi że marnie.On na żyłę łowi więc dobrze mu tak

#87 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 13 sierpień 2017 - 09:42

Znajomy ćwiczy przed zawodami na Łączkach i też twierdzi że marnie.On na żyłę łowi więc dobrze mu tak

 

:lol:  :)



#88 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 sierpień 2017 - 10:05

No ale 7 dni mości panowie to zwykła statystyka powinna zadziałać, bez wzgledu na umiejetnosci czy doswiadczenie na danej wodzie. Ryb w okolicach 35-40 cm nie powinien być problem złowić kilka przez te wszystkie dni. Nawet jako "wypadek przy pracy". Wiem że pstrąg wymiarowy zjedzony, ale gdzie lipienie średniaki? Bo że aż tak cwane i poprzyklejane do dna to ciężko uwierzyć :-( Kolega łowił 7 dni ...... Nawet jeśli nie od switu do nocy to wciąż jest dużo czasu.

#89 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 13 sierpień 2017 - 10:45

Tak obserwuję pogodę i stany Sanu od początku lipca i widzę że ciągle są dobre warunki dla wakacyjnego łowienia.Brak ulew zmieniających rzekę w Mekong w miare stała pogoda więc presja pewnie duża a odcinek stosunkowo krótki (Łączki ) więc ryba przepłoszona i wystraszona. Mam nadzieję że za 2 miesiące będzie inaczej (;

Użytkownik Hansolo edytował ten post 13 sierpień 2017 - 10:46


#90 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 13 sierpień 2017 - 11:32

Brak ulew zmieniających rzekę w Mekong w miare stała pogoda więc presja pewnie duża a odcinek stosunkowo krótki (Łączki ) więc ryba przepłoszona i wystraszona. Mam nadzieję że za 2 miesiące będzie inaczej (;

 

 Brak presji. Pojedyncze osoby świtem, pojedyncze dniami i wieczorami.

Jak była ryba (może inaczej, jak było wolno i było co zabijać)  to była presja.



#91 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:04

CodzienNe łowienie od tuż przed 5 rano do godz około 11, później godz 17 aż do wieczora. Może jeszcze inaczej, głównie wedkuję na muszkę na nizinie bynajmniej próbuję, to było moje pierwsze w życiu starcie z Sanem . Muchy jakie posiadam to hak najmniejszy 14 . Żyłka najcieńsza 0.16. tam to ponoć zestaw na wyciąganie tira z parowu ☺. Ale nadal twierdzę że to moje beztalencie.

Użytkownik Maciek Rożniata edytował ten post 13 sierpień 2017 - 12:04


#92 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 13 sierpień 2017 - 12:15

"No ale 7 dni mości panowie to zwykła statystyka powinna zadziałać, bez wzgledu na umiejetnosci czy doswiadczenie na danej wodzie. Ryb w okolicach 35-40 cm nie powinien być problem złowić kilka przez te wszystkie dni. Nawet jako "wypadek przy pracy". Wiem że pstrąg wymiarowy zjedzony, ale gdzie lipienie średniaki? Bo że aż tak cwane i poprzyklejane do dna to ciężko uwierzyć :-( Kolega łowił 7 dni ...... Nawet jeśli nie od switu do nocy to wciąż jest dużo czasu. "

 

Jest takowych sporo i na odcinku Os i po za OS tak czytam i czytam te posty tutaj i na ff i jak ludzie twierdzą że na Sanie jest kiepsko z rybami to niech sie pukną w głowę, kiepsko to jest u nas na Bobrze Kwisie tu już nie ma ryb, każdy chciałby założyć nimfe złotgłówkę wejść do wody i wywalić kilka lipieni po 40 + i dzień skwitować dwoma pstrągami. A najlepiej jakby w strefie muchowej na facebooku napisali w którym miejscu i pokazali na jaką muche  :lol:


  • Paweł Bugajski lubi to

#93 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 13 sierpień 2017 - 15:08

Sam już nie wiem gdzie prawda.Rok temu w październiku połowiłem ładnie przy salamandrze będąc pierwszy raz na Sanie na czyszczącej się i opadającej rzece.Wydaje mi się że wszystkigo nie zjedli,tym bardziej widząc filmik Maverick-a (jego pierwsze minuty ).:)

#94 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 13 sierpień 2017 - 15:44

Filmik jest zlepkiem z 3 dni zaledwie bylem nad wodą 12 dni niestety połowa materiału mi się skasowała zresztą filmik robię dla siebie na pamiątkę następny wyjazd już będzie bez filmów :), ryb było sporo ale przyznam szczerze że gdybym pojechał sam zapewne miałbym efekty mizerne w postaci kilku lipieni, faktycznie trzeba było dużo myśleć przebierać muchy mieć takie i owakie muchy i wiedzę którą posiada przyjaciel. Na dolnym Sanie udało mi się w 2 dni przerzucić jakieś 60 kleni od 35 cm do 55 kilka świnek i ładnego bolenia, mam nadzieje że jesienią uda się wyskoczyć na parę dni. Ten sezon jest brzydko mówiąc po pieprzony u siebie na Bobrze i Kwisie prawie bez wyników ryby poznikały albo nie biorą, na Sanie od 1 czerwca trafiłem w idealne dwa tygodnie pogody i wznoszącą się temperaturę wody, teraz ponoć jest już dużo słabiej. Kolego Radku tam gdzie chcę cie wysłać w moich okolicach jak będziesz w Szklarskiej 4 tygodnie temu połowiłem lipieni, pstrążków a jestem 4 tydzień z rzędu i katastrofa po 2 ryby nic nie mogę złowić ryby nie wychodzą do niczego mimo tego że rójki owadów są obfite, dlaczego tak się dzieje ? nie wiem i podejrzewam że nikt nie posiada takiej wiedzy przyroda ma nad nami przewage.


Użytkownik MaverikZagan edytował ten post 13 sierpień 2017 - 15:50


#95 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 sierpień 2017 - 16:23

"No ale 7 dni mości panowie to zwykła statystyka powinna zadziałać, bez wzgledu na umiejetnosci czy doswiadczenie na danej wodzie. Ryb w okolicach 35-40 cm nie powinien być problem złowić kilka przez te wszystkie dni. Nawet jako "wypadek przy pracy". Wiem że pstrąg wymiarowy zjedzony, ale gdzie lipienie średniaki? Bo że aż tak cwane i poprzyklejane do dna to ciężko uwierzyć :-( Kolega łowił 7 dni ...... Nawet jeśli nie od switu do nocy to wciąż jest dużo czasu. "

Jest takowych sporo i na odcinku Os i po za OS tak czytam i czytam te posty tutaj i na ff i jak ludzie twierdzą że na Sanie jest kiepsko z rybami to niech sie pukną w głowę, kiepsko to jest u nas na Bobrze Kwisie tu już nie ma ryb, każdy chciałby założyć nimfe złotgłówkę wejść do wody i wywalić kilka lipieni po 40 + i dzień skwitować dwoma pstrągami. A najlepiej jakby w strefie muchowej na facebooku napisali w którym miejscu i pokazali na jaką muche :lol:.


Odniosłem sie do odcinka ponizej OS. Wiem ile statystycznie się lowi na os a ile poniżej. Widocznie te ryby z OS wiedzą, że dniowka droższa to i laskawsze dla ludzi i chetniej chapią. Dobrze by było też jakbyś kiedyś zrobił prezentacje jak lowic ponizej OS.Bo widzę w tobie eksperta. Mysle ze wielu by skorzystało, ja pewnie też.
Co do FB i strefy muchowej to mało tam komentuje i nie pytam tam o muchy. Na tyle duzo jeżdże ze sobie radze na wiekszosci wód i w razie co mam kogo spytać o muchy czy inne wskazówki. Na złotoglowki i w ogole nimfy łowie mało.

Pozdro i wiecej dystansu

#96 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 sierpień 2017 - 16:28

A i nie twierdze ze ponizej os nie ma ryb, ale chyba nie ma co piać z zachwytu.
  • Maciek Rożniata lubi to

#97 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 13 sierpień 2017 - 19:33

Nic nie wykombinujemy przed monitorem.Znajdzię ktoś kto trafi w odpowiedni czas wodę muchę i połowi ładnie i mam nadzieję że to będę ja.Może też niektórzy są rozpieszczeni i kilka lipieni lekko powyżej 30 cm to dramat.Dla mnie osobiście to samo miejsce,swoboda przede mną i za mną wystarczą.Jeśli dodatkowo złowię kilka lipieni NA SUCHARA to i tak warto pedałować 830 km i wpieprzać na szybko chińskie specjały z torebki aby jak najszybciej stanąć w rzece.Łowię na Łupawie i złowienie dla mnie 3 wymiarowych lipieni to sukces.tak więc rozumiecie że kilka sanowych silnych lipków to cel sam w sobie.
  • Białek lubi to

#98 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 13 sierpień 2017 - 20:13

 

 

 Dobrze by było też jakbyś kiedyś zrobił prezentacje jak lowic ponizej OS.Bo widzę w tobie eksperta. Mysle ze wielu by skorzystało, ja pewnie też.

 

To źle widzisz a jeśli to tak zabrzmiało to nie tak miało być ekspertem żadnym nie jestem pokuszę się nawet o stwierdzenie że mocno początkującym natomiast ludzie zaczynają wymagać coraz więcej i więcej i więcej dodatkowo bez poświęcenia czasu...



#99 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 13 sierpień 2017 - 20:22

Paweł spokojnie otworzymy worek na Bobrze.Mam kombi , zamówiłem agregat i na wszelki wypadek czerwone i białe robale :)

#100 OFFLINE   Maciek Rożniata

Maciek Rożniata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 13 sierpień 2017 - 20:29

Ja również łowilem przy salamandrze. Ale przez te parę dni mało było zbiórek z powierzchni.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych