Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Luzujący się hamulec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 06 lipiec 2015 - 21:55

Kupiłem sobie niedawno kołowrotek Okuma RAW II 55 FD, z przeznaczeniem do morskiego spiningu i wiślanego sumowania. Kręci się to ładnie, w słonej wodzie nie klęka, za ciężkie nie jest, ale ma jeden irytujący feler. Nie "pamięta" ustawienia hamulca. Zawsze po pewnym czasie, tzn kilkanaście-kilkadziesiąt rzutów hamulec się luzuje w stosunku do tego co ustawiłem. Trzyma w zasadzie tylko gdy zakręcę go na beton. Problem jest niezależny od szpuli (mam 3). Czy spotkał się już ktoś z takim objawem? Kołowrotek jest na gwarancji, mogę to reklamować, chociaż nie łatwo będzie w sklepie zademonstrować w czym rzecz. Może jest jednak jakiś sposób, żeby coś samodzielnie wyregulować? Akurat teraz na starcie sumowego sezonu nie chcę się go pozbywać.

 

Pozdrawiam,

Traq 



#2 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 06 lipiec 2015 - 22:03

Czy spotkał się już ktoś z takim objawem?

Tak. W Daiwie Caldia . Zwizytowała 2 serwisy i w/g nich jest dobrze ale nad wodą hamulec raz jest luźno a raz nie. Albo Caldia jest do dupy albo serwisy.



#3 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 07 lipiec 2015 - 18:18

Używam ten kołowrotek drugi sezon do  sumowego trollingu. Takich problemów nie doświadczyłem, widocznie to jest wada tego konkretnego egzemplarza. Ciągłe kontrolowanie ustawienia hamulca, nie pozwoli relaksować się łowieniem. Warto to naprawić w serwisie.

Chociaż moim zdaniem, ten kręcioł jest nieco zbyt ciężki do łowienia "z ręki". Jeśli Tobie waga nie przeszkadza to ok.



#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 07 lipiec 2015 - 20:42

na moje krzywe oko może pokrętło hamulca obraca się wraz ze szpulą.ważne żeby pierwsza podkładka pod szpulą była stała potem okładzina i podkładka[obrotowa] zespolona ze szpulką.może jest coś pokręcone. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych