Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konger Jim Hill - zna ktoś to cudo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 19 lipiec 2016 - 16:58

Ten model był chyba w jednym rozmiarze, większym niż pstrągowy coś między 3500 a 4000. Jaki quick VSi był/jest na ślimaku? Wrzuć jakiś link bo ciekawy jestem.

#22 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 19 lipiec 2016 - 18:40

- Dam na aluminiowym ślimaku :
http://www.fishing-m...085-k13324.html

-Jim Hill był w 4 rozmiarach, tak samo jak pierwowzór czyli YAD Jimm Hill: 850, 1000 i dwa większe których oznaczeń nie pamiętam, ale chyba 2000 i 3500. Przy czym 1000 to odpowiednik shimano 2500 albo nawet "grubiej".
Najmniejszy ważył zaledwie 235g (konger dane katalogowe) lub 244g (YAD), przy całkowicie metalowej konstrukcji , slimaku i wormshafcie. Tyle teorii, bo niestety nie mam i chyba nie będę miał tego młynka.

#23 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 19 lipiec 2016 - 18:48

A widzisz ja miałem w rękach jeden egzemplarz, taki już dość jebutny rozmiarowo. Mi się podobał ale ja łowię głównie na "ślimaki" i mam skrzywienie w tą sronę. Quick ma ślimakowy posuw szpuli a niedomówienie to marketing- grzebałem za informacjami o tym modelu dawno temu bo też myślałem, że ma przekładnię ślimakową. Dla mnie wciąż numerem jeden jest cormoran reel no1, mam też quicka royala (M.D.S) i nie dorasta.

#24 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 19 lipiec 2016 - 19:43

A to dałem się nabrać, jakkolwiek jak przeczytałem o ślimaku z alu, to mnie zgięło w pół. Klamstwa marketingowe kwitną, tak jak rzekomy wormshaft w mikado golden eye...
Co do starych dobrych ślimaków - cormorana zazdroszczę, sam mam cardinala C4X ale to starsza konstrukcja i dużo gorzej nawija, chociaż pewnie jest ciut mocniejszy.
O Royalu to już wiele lat temu było głośno, że nie wart swojej ceny. W ogóle połączenie ślimaka, wormshaftu i stożkowej szpuli to chyba tylko właśnie w reel no.1 było udane, z starszych konstrukcji.

#25 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 19 lipiec 2016 - 20:31

Ślimakowe posuwy szpuli są teraz nawet w tanich konstrukcjach. Kiedyś od starego dostałem mistralla hi-tech wartego stówę z groszami- też ma "ślimaka" i bardzo ładnie nawija. Z tym alu mogli też mieć na myśli to, że nie jest plastikowy (taki ślimak jest np. w librze). Damowski Quick jest ok ale przy cormoranie blednie. Jeden jedyny minus korka to stary typ rolki w kabłąku, pewnie dało by radę zmienić ale na razie nie ruszam. Też mam Cardinala tylko numer mniejszego i bez X-a. Te modele z szybszym nawojem chyba wychodziły od 4ki do 5ki.

#26 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 19 lipiec 2016 - 20:36

Ja użytkuje tylko od pewnego czasu damy quick 1202,2002 oraz royale i złego słowa na nie nie powiem potężna moc,jedyne pewne maszynki fakt ważą trochę ale mi to nie przeszkadza.Począwszy od najmniejszego royala 2500 mds-350g :-)

#27 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 lipiec 2016 - 22:12

A to dałem się nabrać, jakkolwiek jak przeczytałem o ślimaku z alu, to mnie zgięło w pół. Klamstwa marketingowe kwitną, tak jak rzekomy wormshaft w mikado golden eye...
Co do starych dobrych ślimaków - cormorana zazdroszczę, sam mam cardinala C4X ale to starsza konstrukcja i dużo gorzej nawija, chociaż pewnie jest ciut mocniejszy.
O Royalu to już wiele lat temu było głośno, że nie wart swojej ceny. W ogóle połączenie ślimaka, wormshaftu i stożkowej szpuli to chyba tylko właśnie w reel no.1 było udane, z starszych konstrukcji.




Może przyda się na przyszłość - w kołowrotku ze ślimakową przekładnią, oś rotora nigdy nie jest na równi z osią korbki. Tą asymetrie można bez problemu wychwycić na zdjęciach.

#28 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 19 lipiec 2016 - 22:13

C3 to był najbardziej udany cardinal z całej serii. A już wersja w malowaniu zieleń/kremowy to miodzio, tylko ceny lekko chore.
Wormshafty nie są sobie równe - ten spowolniony z shimano np. Technium to bajka, a z kolei nawój zaubera jest ładny... tak jak miałem w byronie HT 100 , plastikowym na cranck-s (czyli system z krzywką na podpartej dzwigni, coś obecie znanego z sredniopolkowych Tica), 20 lat temu.

#29 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 19 lipiec 2016 - 23:05

Ostatnim dobrym Cormoranem na ślimaku był Carb-o-star ssl już z rolką na łożysku i później Kettner Hunter, oraz któreś z naszych karpiowych Jaxonów ;)
Huntera używam do dziś...

#30 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 19 lipiec 2016 - 23:20

Nie Jaxonów, tylko Robinsonów :) szarpnęli się chłopcy i zamówili kopię cormorana huntera, poza napisami konstrukcja identyczna. Kettnert to tak samo cormoran z innymi napisami. Ostatnio wspomniany robinson był nawet na allegro... za 60 zł ;) Rzadszy do spotkania na rynku wtórnym niż cormorany i kettnery, ja pierwszy raz widziałem, a śledzę ten segment już z 7 lat- codziennie ;). Zdaje mi się, że ostatnim Cormoranem na ślimaku była Cor A Nostra (chyba taka pisownia). Kołowrotek już nie "niemieckiej urody" jak wszyscy starsi bracia, bo ładny dla odmiany, ale za to z tendencją do odłamywania się stopki. Podejrzewam, że była to bardziej wina użytkowników, którzy myśleli, że "na ślimaku to i tira pociągnie" , a sam młynek był dość drobny.

#31 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 lipiec 2016 - 05:42

Nie ma najmniejszego powodu aby piać z zachwytu nad byle china śmieciem.. :) Czuć lekturą, może nawet wprost wali haniebną postreklamą.. :)

Gorszy pieniądz wypiera lepszy pieniądz. Świetne koncepcyjnie, mechanicznie, materiałowo i użytkowo konstrukcje znane/nieznane z klasyków ABU, DAMA, Ahab'a albo Penn'a nie przestały być doskonałe. Stały się dziś punktem odniesienia dla producentów tandety wszelakiej oraz jej mnogich konsumentów. Takich np bobów jak Daiwa o odwróconym stożku, albo Shimano z czarnego supermetalu.  Pfuj ! :)



#32 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 20 lipiec 2016 - 12:02

Swojego czasu importowałem do Polski produkty Kettner jako wyłączny przedstawiciel.

Były tam właśnie wspomniane modele kołowrotków Doctor ( z wolnym biegiem) i Hunter (typowo spinningowy lub dla mocniejszych grunciarzy).

Z uwagi, że wędkarska centrala niemieckiego Kettnera była na Węgrzech, podejrzewam, że tam właśnie może być ich sporo w użyciu.

Jeśli więc ktoś szuka takiego modelu, to może warto poszukać u bratanków


  • Hesher lubi to

#33 OFFLINE   laszczewskim

laszczewskim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 13 marzec 2017 - 19:33

Witam.

Posiadam kołowrotek jak w temacie.

Mam go od dawna, kupiłem okazyjnie nad wodą i dopiero później okazało się, co to za maszynka.

Podobno jedyny kołowrotek Kongera ( a może nie) cały w metalu i ze ślimakiem.

Łowiłem nim kilka razy, potem odłożyłem na półkę i tak leży już od dłuższego czasu.

Widać, że wcześniej używany, bo zatarte napisy na szpuli i lekko porysowany.Kręci lekko i płynnie, trochę szumi, ale chyba trzeba go przesmarować.

 

Czy któryś z Kolegów mógłby mi o nim coś więcej napisać?

A jaka mogłaby być przybliżona wartość, gdybym chciał sprzedać, a nie mam zielonego pojęcia?

 

Pozdrawiam.



#34 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 13 marzec 2017 - 19:57

Za dwie paczki może ktoś weźmie



#35 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 13 marzec 2017 - 20:25

Jedyny na ślimaku z stajni kongera. Natomiast nie jedyny w pełni metalowy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych