Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wieści znad Paprocan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
292 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 07 wrzesień 2013 - 11:12

a na jakie przynęty łowisz? ile cm ?



#22 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 wrzesień 2013 - 12:01

Soft4play 9.5cm z główką 7g lub twistery około 10cm. Próbuje tez sliderkami 7cm.

#23 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 07 wrzesień 2013 - 12:31

Sliderami widziałem ze dość często ktoś tam rzuca, ale chyba tymi 10, a na te soft4 nic nigdy nie złapałem na paprach :rolleyes:



#24 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 wrzesień 2013 - 17:09

A ty na co lapiesz??

#25 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 13 wrzesień 2013 - 11:24

pudełek parę wiec dużo by pisać  B)



#26 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 13 wrzesień 2013 - 11:55

Tak jak każdy;) jutro jade na łódkę zobaczymy jak bedzie ;))

#27 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 13 wrzesień 2013 - 13:35

A gumofilce z brzegu dalej robią wywózki pod samą wyspę ?

Bo ostatnio jak tam byłem wywieźli w ciągu dnia dwie butelki 5m od wyspy !


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 13 wrzesień 2013 - 13:37


#28 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 13 wrzesień 2013 - 14:43

A co to sa te butelki ??

#29 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 13 wrzesień 2013 - 21:09

Markery chyba ........ :rolleyes:



#30 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 14 wrzesień 2013 - 00:03

tydzień temu byli, buteleczki były tak ustawione ze trudno było coś rzucić, żeby ktoś tam z brzegu nie marudził.. :o



#31 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 14 wrzesień 2013 - 17:49

Jeżeli prezes PZW Tychy ANDRZEJ DEPOWSKI będzie wpadał i akceptował pomysły zarybianiem tego bajora boleniem, to nic nie pozostanie członkom koła PZW Tychy, za te poronione decyzje "prezesa" wyszarpać go za te jego długie siwe włosy ....

 

Jak nie wiesz co sie dzieje w kole Tyskim to niepisz. A jak już kogoś wymieniasz z imienia i nawiska to przedstaw dowody i miej odwagę sam podac Swoje dane.

Znam Andzeja osobiście i wiem ile zrobił da tyskiego koła i dla Paprocan - jest jednym z niewielu społeczników działających a nie gadających.  Wkurza mnie, jak ktoś nie znajac sytuacji wypisuje takie głupoty.

Tak to sobie można ponarzekać przy piwie do kolegów a nie na forum.

 

jabr

Jacek Bromblik

członek koła Tychy.

 

PS. Przepraszam forumowiczów za ten otwarty tekst ale uważam że trzeba brac odpowiedzialność za swoje słowa, a nie ukrywaś się za nickiem i oczerniac innych. Mnie ta moda na internecie nie odpowiada.



#32 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 11:17

Jeżeli w PZW I wśród działaczy zapanuje jawność, wszystkich prowadzonych działań nie będzie potrzeby aby na forach poruszać takie sprawy, jednak widzę, że naprawdę mało wiesz lub prezentujesz wiedzę którą Ciebie nafaszerowano lub sam w tym uczestniczysz. Nie mam potrzeby się ujawniać z imienia i nazwiska i moi znajomi również, jeżeli nie domyślasz się dlaczego to tym gorzej dla C

#33 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 15 wrzesień 2013 - 12:39

Jeżeli w PZW I wśród działaczy zapanuje jawność, wszystkich prowadzonych działań nie będzie potrzeby aby na forach poruszać takie sprawy, jednak widzę, że naprawdę mało wiesz lub prezentujesz wiedzę którą Ciebie nafaszerowano lub sam w tym uczestniczysz. Nie mam potrzeby się ujawniać z imienia i nazwiska i moi znajomi również, jeżeli nie domyślasz się dlaczego to tym gorzej dla C

 

Z tego co piszesz to niestety nie orientujesz się co się dzieje. Gdybyś chociaż raz przyszedł na zebranie roczne nie mówiłbyś tego. I nie bał się o podanie swoich danych - zebrania nie są spokojne, ale nikt nie tchórzy i nie ukrywa się za cudzymi plecami, jest po prosu jawnie. ale trzeba przyjść a nie marudzić że jest źle - jeśli uważasz  źle to przyjdź i zaproponuj aby było inaczej.

Tak, uczestniczę w tym, od kilku lat pomagam w odłowach i zarybieniach. jak wielu którzy w Tychach robią a nie marudzą. Przyjdź jesienią na odłowy to zobaczysz jak wygląda praca dla koła. 

Przykre jest że bezpodstawnie obrzuca się kogoś błotem, a potem kryje za nickiem bo..... zawsze jest ważny powód znany tylko osobie to czyniącej. Np czarna teczka itp, te czasy były i minęły, cóż przynajmniej u Nas. i nie chcę aby wróciły, tym bardziej na forum wędkarskim, które nie do tego zostało stworzone.



#34 OFFLINE   loktok - cardiamu

loktok - cardiamu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 15 wrzesień 2013 - 12:46

A ja sie nie znam na gospodarce ryba, wytlumaczcie mi prosze po co sa odlowy i co jest odlawiane na paprocanach.

Bo jak dla mnie to do wody raczej w obecnych czasach trzeba ryb dorzucac a nie odlawiac.

Na marginesie wczoraj calkiem udany dzien na paprocanach, pomimo ulewy z rana wkoncu miarowy szczupak sie uwiesil.

Pozdrawiam lk

#35 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 15 wrzesień 2013 - 13:26

Zgadza się co do jednego, szczupak ruszył się, na wszystkich łodziach które dziś spłynęły do południa padł wymiarowy szczupak (no nie do końca padł bo część wróciła do wody  :D ).

Odłowy:

Koło tyskie dzierżawi od miasta i lasów państwowych kilka stawów, wiosną (no bo kiedy ;) )   są zarybiane kroczkiem karpia i narybkiem szczupaka (tego zazwyczaj 15 - 20 tys szt), tarlaki lina i karasia złocistego są Nasze. Na jesieni są odłowy stawów - część ryby idzie na sprzedaż do innych kół ( nie dotyczy szczupaka) a większość idzie do Paprocan (są wcześniej odłowy kontrolne ryb do badań). Za kasę ze sprzedaży są dokupowane m in szczupaki, sandacze bolenie itp. te bolenie których niektórzy nie Lubią. Od ponad dziesięciu lat na takiej hodowli koło zarabia, on i mamy dodatkową rybę. Jeśli ktoś chciałby poznać szczegóły to zawsze na zebraniu rocznym jest przedstawiany szczegółowe rozliczenie co do ryb i kasy.

Kasa to jeden z niewielu punktów sprawozdania co do których nie było sprzeciwów. W przeciwieństwie do do corocznych postulatów o więcej karpia. :D  :D  :D

Co do bolenia, to po pierwszym zarybieniu dostało się trochę zarządowi na zebraniu - bo po co itp. Po czym rok temu padł zarzut dlaczego nie było zarybienia boleniem. Tak źle i tak niedobrze. Ale jest dyskusja i nikt nikogo za takie słowa nie "zamknie".

Także rybaczówka w Paprocanach została w większości zbudowana z pieniędzy koła - także tych zarobionych na hodowli. 

 

PS

Uwaga dla chętnych, na Paprocanach obowiązują dla szczupaka, sandacza i suma górne wymiary ochronne - od kilku lat.  


Użytkownik jabr edytował ten post 15 wrzesień 2013 - 20:50

  • pickok lubi to

#36 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 15 wrzesień 2013 - 15:56

Mi nie przeszkadzałoby jakby tego bolenia było ciut więcej, bardziej zróżnicowany rybostan, ciekawsze łowienie.

 

Ostatnio po małej przerwie odwiedziłem Paprocany, 3 godziny na łódce, sandaczyk 50+ pierwszy w tym roku.



#37 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 16 wrzesień 2013 - 07:50

...ale trzeba przyjść a nie marudzić że jest źle...

Dobrze powiedziane.



#38 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 18:09

Odłowy kontrolne lepiej wytłumaczcie po co się to robi..... sami nie wiecie.

 

Zarybienia .... temat rzeka. Jawności w tego typu przedsięwzięciach nigdy nie było i nie spodziewam się tego do myślę rychłego końca PZW.

 

Sztuką samą w sobie jest wpis na stronach okręgu i nie tylko, że "W roku 2013 zarybiono narybkiem letnim szczupaka........................narybkiem letnim sandacza................ wykaz kilku lub w porywach kilkunastu bajor.

 

Otóż moi drodzy poprzednicy Wy sami chyba nie wiecie co piszecie lub wiecie i piszecie co chcecie :D

 

Zawody na Kozłowej Górze z dnia wczorajszego. Blisko 70 dobrej klasy spinningistów i co.................sandaczy było tyle, że samo zetknięcie przynęty z wodą mogło zostać potraktowane za domniemane branie sandacza................BOGATO.

 

Z tego co czytam widzę że moi oponenci zaliczają się do tzw. "składkowiczów ze srebrną odznaką POLSKIEGO ZWIĄZKU WAŁKARZY"  ;) 



#39 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 16 wrzesień 2013 - 19:55

Odłowy kontrolne lepiej wytłumaczcie po co się to robi..... sami nie wiecie.

 

Odłowy kontrolne - odłowione ryby idą do badania, bez takich badań nie wolno zarybiać - podstawa.

 

Tobie łopatą do głowy a Ty swoje. 

 

Co bym nie napisał to i tak znajdziesz teorie spiskową. Przyjedź na zarybienia i popatrz a nie gadaj po próżnicy.

 

"Nie chce mi się już z tobą gadać"


Użytkownik jabr edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 20:00


#40 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 20:17

"Nie chce mi się już z tobą gadać"

 

Słusznie kończę wymianę czułości. :wub:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych