Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mapy batymetryczne Humminbird Autochart WYMIANA MAP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   nowy76

nowy76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 21:28

niestety na wszystkich częstotliwościach przy wejściu w ślizg ZZ ma 300 m głębokości i więcej

 

 

Ja miałem taki problem, ale on zaczynał występować powyżej 30km/h. Oczywiście piszę o 83/200. Szukałem rozwiązania i jedyne jaki znalazłem to drugi przetwornik. Potrzebny będzie dodatkowy kabel ( jeżeli masz jedno echo ) 9 M SIDB Y | Cables | 720101-1. Mam zamontowany standardowy XHS 9 HDSI 180 T + do szybkiego pływania XNT 9 20.
Jest dużo filmików opisujących ten problem ( również w USA ) na YouTube.

za każdym razem podmieniasz kable czy dało się to jakoś podłączyć na stałe??



#222 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 06 kwiecień 2018 - 21:34

niestety na wszystkich częstotliwościach przy wejściu w ślizg ZZ ma 300 m głębokości i więcej

 

 

za każdym razem podmieniasz kable czy dało się to jakoś podłączyć na stałe??

Nie, to jest podłączone na stałe. Dlatego pisałem o kablu 9 M SIDB Y | Cables | 720101-1. To taka przejściówka - wtykasz kable od przetworników, a drugi koniec do echosondy :).

 

gYkkQL.jpg
 



#223 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 06 kwiecień 2018 - 21:36

niestety na wszystkich częstotliwościach przy wejściu w ślizg ZZ ma 300 m głębokości i więcej

 

 

za każdym razem podmieniasz kable czy dało się to jakoś podłączyć na stałe??

Mam 10  cali Mega, nie płynąłem max, ale w ślizgu około 28 km/h, nie przypominam sobie abym miał problem z odczytem.

Jak bym miał to na pewno bym już rabanu tu narobił.

Mocowanie na burcie lewej miałem.



#224 OFFLINE   Marcin Baitshop

Marcin Baitshop

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaRokiciny
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:D.

Napisano 16 kwiecień 2018 - 23:06

Panowie pomocy!:) Odpaliłem dziś po raz 1 AC.. Dla bezpieczeństwa ściągnąłem na pulpit zawartość ZL i z tych danych próbowałem coś wyrzeźbić. Niestety tak jak opisywał któryś kolega wcześniej, w tle mam tylko jeden kolor i do tego nałożoną siatkę. Program nie widzi mapy:( Jakieś sugestie? Ustawienie Backfround Maps nic niestety nie zmienia. W czym może tkwić problem?



#225 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 17:32

Witam

Mam takie pytanie.

Na karcie AC nie ma jeziora, którego akurat mapy chcę sobie zrobić. Czy wie ktoś jak nanieść sobie takie jezioro na kartę AC np. z pomocą Google Earth?



#226 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 kwiecień 2018 - 17:57

Check this out:

https://drive.google...V9QQkY4cG8/view


  • Piwoluka i Dano. lubią to

#227 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 18:00

thx



#228 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 22:09

Check this out:
https://drive.google...V9QQkY4cG8/view

Chyba ten etap ogarnąłem. Wiesz może jak to przenieść do echa?

#229 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 kwiecień 2018 - 06:01

Jeżeli zaimportowałeś shore via Earth, to po obrobieniu danych czyli tych wszystkich dat, updatujesz kartę ZeroLines. Masz takową?



#230 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 11:06

Kartę mam, ale nie mogę jej update’ować- ikonka od funkcji update mi nie działa i nie wiem jak ją aktywować. Coś mam nie tak z tym programem.

#231 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 kwiecień 2018 - 12:41

Kartę mam, ale nie mogę jej update’ować- ikonka od funkcji update mi nie działa i nie wiem jak ją aktywować. Coś mam nie tak z tym programem.

To jest największy ból tyłka z tym softem. Miałem tak samo, przeinstalowałem kilka razy przy wyłączonym antywirusie(comodo) i odzyskałem zdolność updatowania karty zero. U ciebie ta funkcja nie działała od początku?


Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

#232 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 18:59

Tak, od początku tak miałem...

#233 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 19:19

Ogólnie to zły jestem, bo mam fajne echo, pozbierane dane, a nie mogę z tego w pełni skorzystać...
Czyli co, odinstalować impróbować jeszcze raz zainstalować?

#234 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 kwiecień 2018 - 21:24

Tak. Pamiętaj o tym, by nie dezaktywować a odinstalować. Jeżeli masz kompletny oem - znaczy dwie aktywacje, spróbuj na innym kompie - o ile masz taką możliwość. Do tego zaktualizuj soft- o ile nie zrobiłeś jeszcze tego- wyszło ciekawe update rok temu- do ściągnięcia po zarejestrowaniu produktu na stronie HB.

Powyłączaj antywira na czas instalacji

 

Ja chyba ze 4 razy męczyłem kompa z instalacjami zanim klikło


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 30 kwiecień 2018 - 21:44


#235 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 01 maj 2018 - 10:26

Ogólnie to zły jestem, bo mam fajne echo, pozbierane dane, a nie mogę z tego w pełni skorzystać...
Czyli co, odinstalować impróbować jeszcze raz zainstalować?

Mam to samo pozbierane logi na mapki a nie mogę ich przerzucić na kartę zero lines tylko mogę sobie na kompie pooglądać bez zapisywania bez tez mi update nie działa i nikt nie wie dlaczego
H... człowieka strzela


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#236 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 maj 2018 - 20:49

Może czas przesiąść się na lowrance/simrad 😎😎?

#237 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 01 maj 2018 - 22:06

Tak. Pamiętaj o tym, by nie dezaktywować a odinstalować. Jeżeli masz kompletny oem - znaczy dwie aktywacje, spróbuj na innym kompie - o ile masz taką możliwość. Do tego zaktualizuj soft- o ile nie zrobiłeś jeszcze tego- wyszło ciekawe update rok temu- do ściągnięcia po zarejestrowaniu produktu na stronie HB.
Powyłączaj antywira na czas instalacji

Ja chyba ze 4 razy męczyłem kompa z instalacjami zanim klikło

Aktualizację robiłem, zarejestrowałem produkt na stronie HB. Może spróbuję na innym kompie, zobaczę co będzie...
Do tego dziś echo przestało mi pokazywać temp. wody- nie mam nawet takiej opcji do wyboru. Jakaś lipa się robi.

Użytkownik Bobby0404 edytował ten post 01 maj 2018 - 22:10


#238 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 maj 2018 - 06:20

Znam co najmniej dwie przyczyny sensacji - jedna to interakcje z Windows 7 i plikiem WMI, druga to działanie zapory antywirusowej w czasie instalacji i pracy softu. Obie wzmiankowane na forach USA. Comodo nie pozwalał się połączyć z siecią AC. Raz wystarczyło zaktualizować Comodo,(nie pozwalał na wysyłanie danych) innym razem wyłączyć.

Po którejś tam próbie dezinstalacji/instalacji pojawiła mi się bazowa mapa świata po pierwszym ekranie tytułowym -nie miałem jej do tej pory- po prostu biały ekran z siatką współrzędnych(nie mówię o backgrund map, bo ta była)

 

Co do temperatury- nie przywracałeś ustawień fabrycznych? Sprawdź w menu odczyty do wyboru czy temperatura ma być odczytywana.



#239 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 02 maj 2018 - 15:07

Znam co najmniej dwie przyczyny sensacji - jedna to interakcje z Windows 7 i plikiem WMI, druga to działanie zapory antywirusowej w czasie instalacji i pracy softu. Obie wzmiankowane na forach USA. Comodo nie pozwalał się połączyć z siecią AC. Raz wystarczyło zaktualizować Comodo,(nie pozwalał na wysyłanie danych) innym razem wyłączyć.
Po którejś tam próbie dezinstalacji/instalacji pojawiła mi się bazowa mapa świata po pierwszym ekranie tytułowym -nie miałem jej do tej pory- po prostu biały ekran z siatką współrzędnych(nie mówię o backgrund map, bo ta była)
 
Co do temperatury- nie przywracałeś ustawień fabrycznych? Sprawdź w menu odczyty do wyboru czy temperatura ma być odczytywana.

Też właśnie mam biały ekran z siatką.
Co do temperatury- nie mam do wyboru takiego odczytu, a wcześniej wszystko było ok. Być może przyczyną jest madcięty przewód do przetwornika, bo dziś nawet echo nie widziało przetwornika. Wszystko polutowałem, zaizolowałem i przetwornik działa. Nie widać tylko temperatury- nie ma tego odczytu do wyboru, są wszystkie inne. Może po prostu jakieś zwarcie się zrobiło...
Muszę w domu spróbować z instalacją i albo pójdzie albo dam sobie siana z HB. Za dużo czasu się traci na poboczne sprawy.

#240 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 wrzesień 2018 - 16:43

witam, panowie mam taki problem, dzisiaj zbrakło mi prądu w echo i sonda wyłączyła mi się podczas pracy AC, niestety po ponownym uruchomieniu sonda już nie widzi karty zero line, co robić?, na laptopie też nie widać karty.


Użytkownik mariusz1976 edytował ten post 03 wrzesień 2018 - 16:44





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych