Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mapy batymetryczne Humminbird Autochart WYMIANA MAP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
442 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2019 - 08:59

Usunąłem z karty Zerolines wszystko za wyjątkiem folderów ACDATA i LkMaster i teraz w trybie mapa, mapy HB w ogóle nie mam opcji warstwa podstawowa. W folderze ACDATA są tylko pliki ACU i żadnych innych. Na mapie jeziora na którym te pliki były nagrywane widzę tylko waipointy i trasy. Dodam tylko że kartę Zerolines odkupiłem.
  • Marunio lubi to

#342 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 maj 2019 - 19:37

Andrzej, a wcześniej miałeś widoczną mapę jako warstwę  ACdo wyboru? Widziałeś mapy?



#343 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 21 maj 2019 - 20:25

Maciek nie wiem czy kolega nie ma podobnego problemu jak ja, bo skoro byla mapa a nie ma warstw a tylko trasa i waipointy . TO jak mi nie czyta karty to pokazuje mi trase i waipointy. ktore w sumie sa jzu na echu.



#344 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2019 - 20:26

Tak widziałem ale po wyborze warstwy AC echo się wyłączało.

#345 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 21 maj 2019 - 20:28

jak wkładasz karte do laptopa razem z adapterem zeroline czyta ci karte  ?



#346 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2019 - 20:34

Tak czyta kartę. Echo też widzi kartę.

Użytkownik Intro edytował ten post 21 maj 2019 - 20:34

  • Raptus07 lubi to

#347 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2019 - 21:08

Nie wiem czy dobrze myślę Maciek ale może najpierw wyeksportować kilka plików ACU z kart Zerolines do programu AC na kompie. Zrobić z tego jakąś mapę i z powrotem na kartę Zerolines i do echa. Chyba wstrzymam się z tym wszystkim do czasu aż coś sam nagram. Bo tak to trochę jak błądzenie w mgle.

#348 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 maj 2019 - 05:36

Dobrze myślisz- ostatnie update softu pozwala spokojnie importować dane ACU



#349 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 06 czerwiec 2019 - 11:53

Koledzy mam problem ze slotem w moim echu 998 w jednym jest karta zero lines i wszystko jest ok w drugim jest navionics i już dupa, karta wchodzi głębiej niż ZL A na dodatek bardzo ciężko ja wyciągnąć.
Miał ktoś może podobny problem?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#350 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 czerwiec 2019 - 12:35

Radek, tutaj fizycznie slot SD prawdopodobnie padł, 

Gienek z forum miał podobną przypadłość, wysłał pod Warszawę, bo jest tam człowiek od napraw HB. Skontaktuj się z Esoxem od bigcoverów, powinien pomóc gdzie się kierować. 

Ja ten adres też gdzieś mam, ale muszę odkopać. 


  • lamiglas87 lubi to

#351 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 12 lipiec 2019 - 07:59

Wszystkim usiłującym bezskutecznie kupić AutochartPRO w Polsce polecam zakup w jednym z krajów ościennych, gdzie jest on cały czas dostępny.

Jeśli nie będzie to naruszeniem regulaminu (z pobieżnej lektury wynika, że raczej nie) - mogę podać gdzie ja to kupiłem za ok 260 euro + przesyłka.

 

Pozdrawiam

Mariusz



#352 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 16 październik 2019 - 17:30

Czyli bierz Zerolines, odpalaj nagrywanie i używaj do woli.
A do oglądania danych z zapisu w domu jest darmowy programik Humviewer, obejrzysz tam i sonar 2D i sonar boczny oraz obraz DI.
http://humviewer.cm-johansen.dk/
Polecam gorąco zapis w funkcji liveautochart oraz jednocześnie nagrywanie danych w trybie zapisu. Jest to możliwe, kolega z południa PL sprawdził to organoleptycznie.




Maćku może ty będziesz w stanie mi podpowiedzieć dlaczego w echu nie widzę własnych linii brzegowych? Mapy robiłem z plików logu i dodatkowo zaimportowałem własne linie brzegowe. W AC pro widzę wszystko jak trzeba . W opcjam mam zaznaczone wyświetlanie custom shore. Wiem że najnowszy soft do helixa 7 zawiera zmiany w zakresie wyboru róznych źródeł danych o brzegu [2.11]. Jako baze mam wybrane AC i linie głębokości wyświetlają się prawidłowo natomiast brzegu nie widać.
Pozdrawiam
Mariusz

#353 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 październik 2019 - 17:59

 Z echami HB nie nadążam, bo zatrzymałem się na G1Helixa, tutaj musisz kombinować sam. Później odpalę AC, zobaczę ćwiczebnie co mogę dla ciebie zrobić w tej sprawie.


  • Intro lubi to

#354 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 październik 2019 - 05:35

Tu jest po angielsku stepby step- za to z rysunkami. Pewnie znasz.

https://drive.google...V9QQkY4cG8/view

Czyli w skrócie- wyklikać shoreline z google, zapisać miejsce jako .kml - zaimportować do AC konwwertując przy okazji- otworzyć, w opcjach jako loop water to left i jest już na mapie. Potem export. 

 

Drugi sposób- wyklikać, skonwertować do acd potem w  menu tools skonwertować ten plik acd do tracka i skopiować na kartę sd, którą włożymy do włączongo echa-zapyta się ono czy zaimportować, Tak, i mam track lini brzegowej, który jest widoczny niezależnie od źródła danyc wskazanych w opcjach mapy.


  • trex lubi to

#355 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 17 październik 2019 - 12:35

Tu jest po angielsku stepby step- za to z rysunkami. Pewnie znasz.

https://drive.google...V9QQkY4cG8/view

Czyli w skrócie- wyklikać shoreline z google, zapisać miejsce jako .kml - zaimportować do AC konwwertując przy okazji- otworzyć, w opcjach jako loop water to left i jest już na mapie. Potem export. 

 

Drugi sposób- wyklikać, skonwertować do acd potem w  menu tools skonwertować ten plik acd do tracka i skopiować na kartę sd, którą włożymy do włączongo echa-zapyta się ono czy zaimportować, Tak, i mam track lini brzegowej, który jest widoczny niezależnie od źródła danyc wskazanych w opcjach mapy.

Dzięki Maćku,

Tak, znam tę instrukcję i nie miałem najmniejszego problemu z całą częścią tam opisaną.

Rzecz w tym, że po eksporcie do ZL w echu widzę linie batymetryczne, ale nie jestem w stanie pokazać  linii brzegowych. Mam np 2 zbiorniki , z których jeden ma na mapach HB zupełnie oderwany od rzeczywistości kształt, zaś drugiego nie ma w ogóle. Na Bugu jest pewnie 30% wysp, które są w rzeczywistości (mam na myśli już takie "stabilne" z trwałą roślinnością). W tym zakresie jak się domyślasz jest więc mnóstwo do zrobienia ;) ) . Szkoda że nie próbowałem z liniami na poprzedniej wersji softu, bo wiem że w tym zakresie było trochę zmian

https://www.humminbi...-GPS-G2-v-2-110

 

 

Nie próbowałem natomiast tego drugiego sposobu i to spróbuję.  (trochę będzie upierdliwe bo mam np odcinek Bugu, gdzie jest 7 wysp na odcinku 1 km, ale cóż...)

 

Dzięki za wskazówki,

 

 

Pytanie do reszty społeczności:

Może ktoś już próbował  z liniami brzegowymi w kombinacji najnowszy AC + najnowszy soft (2.11) dla serii HELIX ???

 

 

 

Pozdrawiam

Mariusz



#356 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 październik 2019 - 13:59

Mariusz, skonwertowany .acd do tracka wrzuć do folderu MATRIX, który musisz utworzyć. 



#357 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 17 październik 2019 - 14:36

Mariusz, skonwertowany .acd do tracka wrzuć do folderu MATRIX, który musisz utworzyć. 

Jasne,

W przeciwnym razie echo nie zaproponuje by go doczytać,

Dzięki - wypróbuję po powrocie z pracy.



#358 OFFLINE   Szuwar999

Szuwar999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M

Napisano 21 październik 2019 - 20:47

Dzięki Maciek,

Sposób z konwersją do track'a podziałał.

Co ciekawe propozycja importu pojawiła się tylko wtedy gdy dane wgrałem na "zwykłą" kartę. Nie zadziałało z ZL.

W gruncie rzeczy jakby dosłownie traktować "Getting started guide" to tak właściwie powinno się to importować.

 

Jeszcze raz dzięki.



#359 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 październik 2019 - 20:51

Fajnie, że się udało

To sprawdzone rozwiązanie, ja w ten sposób miałem pierwsze swoje mapy batymetryczne do hb, bez głębokości, ale pliki .ht można było wyedytować sobie w echu, by było łatwiej to zinterpretować. 

 

ZL jest preinstalowana, więc może z przyczyn systemowych nie działa to tak jak na czystej karcie?



#360 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 listopad 2019 - 14:37

Może komuś się przyda poniższy opis rozwiązania problemu na który na napotkałem

Problem Autochart Pro z Win10, czyli nieaktywny guzik "Lkmaster update" czyli brak możliwości eksportu mapy na kartę Zero Line, brak mapki świata po uruchomieniu, oraz zawieszanie się Autochart Pro

Rozwiązanie:
1)
Wejście w: Tools->Settings->LakeMaster
i wskazanie tam katalogu LKMaster na karcie ZeroLine

Najprawdopodobniej jest tam niepoprawna ścieżka (wskazuje na nieistniejące katalogi)
Trzeba ją zmienić na poprawną. U siebie po zainstalowaniu Autochart pro, nie wgrała mi się mapka świata (nie wiem czy powinna), więc nie miałem tez gdzie wskazać
Stąd wskazałem katalog LKMaster na ZeroLine

Wtedy mapka tła w programie jest już widoczna
Oraz po zrobieniu sobie mapy batymetrycznej, guzik "Lkmaster update" jest już aktywny i można zrobić eksport mapy na kartę :)

2)
Po zrobieniu powyższego, czyli takim ustawieniu i wygenerowaniu mapy, niestety program mi się wyłączał
Tutaj nie mam pewności, ale udało mi się znaleźć taką zależność: wyłączenie programu następowała po użyciu skrola myszki
Gdy wygenerowałem sobie mapkę, przesuwałem ją / powiększałem, ale bez użycia pokrętła myszki, to wszystko się udało i zadziałało




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych