Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MARZY MI SIĘ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 kwiecień 2006 - 19:36

Drodzy użytkownicy. Od pewnego czasu borykam się z koncepcja budowy kija - CASTINGOWEGO - do stosunkowo lekkiego połowu z brzegu - głównie morskiego ( w grę wchodzi ewentualne brodzenie) o wyjątkowych zdolnościach rzutowych. I tu pojawią się problem. O ile z doborem komponentów do zbrojenie większych problemów nie ma ( w grę wchodzi HYPOLON na rękojęści, oraz najprawdopodobniej przelotki FUJI ALCONITE) O tyle z blankiem niestety mam pewne trudności. Kij miałby służyć głownie do miotania (dosłownie) przynęt w zakresie 10-30 gram, z szczególnym naciskiem 15-30g. najprawdopodobniej będą to w głównej mierze wahadłówki. I tu pytanie do Was. Jakimi cechami, wg Was, powinien wykazywać się blank sprzyjający osiąganiu dużego zasięgu? W chwili obecnej rozważam raczej blanki o długości ok 8' raczej w 2 częściach (o ile 7' jestem w stanie przetrasportować w moim blidzie o tyle z 8' będą już poważne problemy).

z góry dzięki za wszelkie, nawet te z pozoru głupie , sugestie.

Nie ukrywam, że rad bym był widząc konkretne modele / przykłady...

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2006 - 20:11

@Mifku,
a poza tym że wędka ta miałaby miotać ciężkie przynęty, to co chciałbyś na nią łowic? Rozumiem że srebrną torpedę :D bo na belony kijka bys sobie chyba nie zbroil :mellow:

Jeżeli wędka ma być przeznaczona do cięższego łowienia dużych i dobrze walczących ryb, to nie wiem czy te komponenty sprowadzone ostatnio będą optymalne (chociazby dzielony uchwyt)

Napisz może (jeszcze) więcej jaką masz koncepcje?

pozdrawiam


#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 kwiecień 2006 - 20:38

Zasadniczo jest to faktycznie w głównej mierze BELONA. Przyłowem trafia się czasem srebrna strzała, ale to przypadki sporadyczne. w ujściu pewnej miłej rzeczki co to ma problemy ze zdecydowaniem sie w którą strone chce płynąć może dojśc jeszcze polowanie na bolki.

dlugośc 8' może sie okazać niezbednym minimum. na dobra sprawe to na razie porzuszam się nieco po omacku. ciekawi mni eczy lepsza może być wedka FAST, XFAST a moze zupelnie w druga stronę...

jesli chodzi o cenę blanku to ... nie chciałbym przekroczyć 400-500 pln

#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2006 - 20:39

Mifek, o HYPOLONie to cos niecos Friko Ci doradzi na pewno... :D
Gumo

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 kwiecień 2006 - 20:42

Hypolon to nie problem. TO juz na dobra sprawę jest. Nie chciałbym zakładać korka na słoną wodę z chyba oczywistych względów...

Gumo może masz jakiegos favoryta w rodziny tak lubianych przez Ciebie talonów??? może coś z łamiglasów bo oferte st. croix to już pod tym kątem przerabiałem i jakoś tak nie bardzo mnie zainteresowała... chyba, że coś mi umknęło..

#6 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 17 kwiecień 2006 - 20:53

Witaj Mifku, kolego nie tylko internetowy
Tutaj nie ma co kombinować. Trzeba oprzeć się na doświadczeniu fachowców, a nie silić się na jakiś amatorskie konstrukcje.
Przeglądnij sobie Bem Doerr surf system rods. Ben jest starym wyżeraczem w połowach morskich z brzegu. KIje sygnowane jego nazwiskiem są wspaniałą propozycją f. St.Croixa. Zapoznaj się z modelem SC86M2. Kijek w 2 kawałkach o c.w. 1 1/4oz. Specjalna na belony. Polecam

pozdrawiam

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 kwiecień 2006 - 21:01

czyli mamy juz jakąś propozycje. Widzę, że w tym przypadku jednak postawiono na głębsze ładowanie - czyli nicht zu FAST :mellow:

Widzę, że mogą być pewne problem ze zdobyciem czegos takiego... w nowym katalogu St. CROIX nie widzę tych konstrukcji... :wacko:

#8 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 18 kwiecień 2006 - 06:20

Bo katalog jest w wersji skróconej. Pogrzeb po stronie i pogadaj z wojtkiem Żbikowskim.

pozdrawiam

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 kwiecień 2006 - 06:45

:D



może jeszcze jakies koncepcje???

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2006 - 08:40

Mifek, nie jestem specjalista od wszystkiego..... na Belone to pasowalaby wedka niezbyt szybka w szczytowce, takie sie ludziom najlepiej sprawdzaly...
Czesto sie lapie na tym, ze powtarza sie ten sam model wedki, ktory polecam...widocznie jest dosc uniwersalny...

Myle o hot shocie Talona, opisanym 2,6m, 8-20LBS, 1/4-3 oz. Z powodzeniem ta wedka mozesz lowic bolenie, rowniez (jezeli blank zostanie odpowiednio uzbrojony) na lekkie przynety.
Zas najciekawsza ta wedka bedzie do trolingu na srednie woblery...

To zobacz...

Ja juz tez znalazlem dla niej i inne zastosowania... :D

Jest jeszcze ciut sztywniejszy, 10-20LBS i do 4oz., dlugosc ta sama, ten moze byc juz za potezny na mniejsze przynety...chyba, ze zbrojmistrz podejmie sie pokombinowac z dlugoscia uchwytu... <_<
Ale skoro chcesz tam dokrecic ruchoma szpule to i tak bedzie to konstrukcja, nad ktora trzeba bedzie pomyslec... B)
Trafnych wyborow
Gumo

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2006 - 14:34

Zasadniczo jest to faktycznie w głównej mierze BELONA


No, toś mnie bracie z mańki zażył. Zważywszy że z tego co sie orientuje belone można poławiać na naszym wybrzezu ok 1 miesiac w roku (przynajmniej na Zatoce, nie wiem jak w Szczecinie) to poszukałbym jakiegos dodatkowego zastosowania dla tego kijka. Albo wrecz staral sie zaadaptowac dla potrzeb belony jakis kij na bolenie np.

Poza tym... z tego co kojarze to nad morzem czesto jest tak że wiatr wieje w w twarz, i to dosyc mocno. Teraz staram się sobie wyobrazic taka sytuacje ze stoje na tym wietrze.... nie łatwiej byłoby ze spinem? Rozumiem że przyneta 30 gram jak piszesz zrobi swoje, ale jesli mowimy o duzym zasiegu, i tym wietrze, to... :unsure:

Pozdrawiam


#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 kwiecień 2006 - 14:45

Friko, skoro kolesie dają sobie radę z muchówkami to ja z castingiem.... sam rozumiesz :mellow:

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2006 - 15:21

będę trzymał kciuki... ktoś musi przetrzeć szlak

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2006 - 15:25

30gram to nie ta gramatura, zwlaszcza jak paskudnie wieje..lepiej 100g a najlepiej 2x 100... :lol:
Gumo

#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 kwiecień 2006 - 16:05

gumo ale wtedy będę musiał odwrócić kolejność. Zamiast najpierw łapać a później głuszyć - najpierw będę głuszył a później łapał :mellow:

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 kwiecień 2006 - 16:07

Friko jesli chodzi o przeznaczenie patyka to ja raczej podchodze do tego od drugiej strony. Nie jest to badyl na belony, a raczej pod przynety najczesciej uzywane przy lowieniu belon. idąc dalej tym tropem wyjdzie, że spokojniebędę mógł zabierać patyczek na bolki... przynajmniej tak mi sie wydaje :mellow:

#17 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 kwiecień 2006 - 16:12

Mifku,

To tak nie dziala. Zadeklarujesz wedke jako na belony, to jest na belony ;)

Postoi 11 miesiecy w roku, poszalejesz sobie przez 30 dni. Pamietaj ze to co uniweralne, to byle jakie :D


Takie pytanie: czemu zaczales od tego ze 260 cm ? nie moze byc dlugosc, taka normalna? 210, do 240 ?

Guzu

#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 kwiecień 2006 - 16:30

Jakby nie patrzeć dlugośc kija sprzyja osiaganiu sporych dystanosów. Co prawda po drugiej stronie jest pogorszenie dynamiki kija spowodowanej jego dlugoscią, ale.... kijek 7' ktory obsluzy a'la boleniowe przynety juz mam. Chce sprawdzic co mogę osiągnąc poprzez nieco inna kontrukcje oraz większe ramię...

#19 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 kwiecień 2006 - 16:50

Chce sprawdzic co mogę osiągnąc poprzez nieco inna kontrukcje oraz większe ramię...

Z pewnoscia ubytek finansowy :mellow:

kijek 7' ktory obsluzy a'la boleniowe przynety juz mam

Kiedys poruszalem ten motyw. Zaczalem chodzic na plaze i przekonalem sie ze z 210 tez ladnie lecialo, a dynamika i porecznosc byly nieporownywalne - w tym przypadku do 290 cm...

Ostatnio juz nie chodze na plaze, czekam na normalne wedkowanie....

Guzu



#20 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 kwiecień 2006 - 16:54

:blush::unsure: Embarassed




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych