Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy 11-letnie dziecko może łowić na spinning?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krzysiek23

krzysiek23

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg(Podkarpacie)

Napisano 18 kwiecień 2006 - 15:02

Jak w temacie proszę o odpowiedź.

#2 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2006 - 15:08

Poniżej fragment paragrafu 1, który dotyczy osób małoletnich:

2. Kartę wędkarską może otrzymać osoba, która ukończyła 14 lat i spełnia wymogi ustawy o rybactwie śródlądowym.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzieży do 16 lat nie zezwala się na wędkowanie w porze nocnej bez opieki osoby pełnoletniej.
5. Członek PZW do 14 lat może wędkować w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej uprawnienia do wędkowania.
6. W ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna członek uczestnik do 14 lat może łowić metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień wyklucza wędkowanie opiekuna.
Pozdrawiam,
P.

#3 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 18 kwiecień 2006 - 15:11

Dzięki. Pamiętałem, że coś jest na rzeczy z małolatami ale w pracy nie miałem jak sprawdzić...

YO!

#4 OFFLINE   krzysiek23

krzysiek23

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg(Podkarpacie)

Napisano 18 kwiecień 2006 - 19:05

Czyli mój kolega może łowić na spinning jeśli ma karte członkostwa , ma wszystko opłacone i idzie na ryby z jakąś osobą dorosłą np.ojcem??

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2006 - 12:50

@Krzysiek,

człowiek, który ma poniżej 14 lat nie musi posiadać żadnej Karty wędkarskiej. Jednak może łowić tylko pod okiem pełnoletniego opiekuna, który posiada aktualną Kartę wędkarską.
Wówczas prawa do połowu przechodzą na wędkarza małoletniego, a opiekun nie może w tym czasie łowić.


#6 OFFLINE   krzysiek23

krzysiek23

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg(Podkarpacie)

Napisano 19 kwiecień 2006 - 12:52

Ale mi chodzi o to czy dziecko do lat 14 może łowić na spinning jeśli ma legitymację członkostwa i jest z opiekunem który NIE ma karty wędkarskiej??

#7 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2006 - 12:57

Według zapisów RAPR Kartę wędkarską może mieć osoba, która ukończyła już 14 lat.
Według mnie osoba, która nie ukończyła 14 lat może łowić tylko z opiekunem posiadającym Kartę wędkarską.


#8 OFFLINE   krzysiek23

krzysiek23

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg(Podkarpacie)

Napisano 19 kwiecień 2006 - 13:04

Mój kolega ma 11lat i łowi z ojcem który nie ma karty wędkarskiej i jest w kole wędkarskim ale nie łowił jeszcze na spinning.I nie wiem czy możę czy nie.

#9 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 19 kwiecień 2006 - 13:16

@krzysiek23 - gościu odbieram wrażenie że sobie żarty robisz, ale może się mylę.

Tu wcześniej była napisana moją ręką bzdura, ale została już sprostowana kilka postów niżej.


Na koniec proponuję zajrzeć do regulaminu (PZW lub kazdego innego dzierżawcy wody), co powinniście uczynić przed wędkowaniem.



#10 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 20 kwiecień 2006 - 08:03

Członek-uczestnik (a takim może być człowieczek poniżej 14 lat - vide mój 8-letni syn od 4 lat) może łowić pod opieką dorosłego nieposiadającego karty ani legitymacji i ma prawo do własnego stanowiska i limitu zaś opłata okręgowa uprawnia go do tego ddo czego dorosłego uprawnia krajówka... WSZYSTKIMI metodami.

:D
ze stron www.zgpzw.pl:
ze Statutu:

3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
...

5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.


HOWGH!

Czyli opiekun nie musi być nawet Czlonkiem PZW. Musi spełniać natomiast kryteria bycia opiekunem. Czyli - opiekun ustawowy lub (chyba) osoba, której powierzono opiekę np. instruktor w klubie, wychowawca w szkole, opiekunowie na koloniach. Tego jednak już pewny nie jestem.
  • Byniek lubi to

#11 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 20 kwiecień 2006 - 08:14

Na koniec proponuję zajrzeć do regulaminu (PZW lub kazdego innego dzierżawcy wody), co powinniście uczynić przed wędkowaniem.



powyżej efekt zajrzenia... :D.
W Stolycy bycie uczestnikiem kosztuje 13 składka + 13 okręgówka dla uczestników = 26 PLN...


#12 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 20 kwiecień 2006 - 08:17

6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.
B) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.


pozmieniało się troche ostatnio :D


#13 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 20 kwiecień 2006 - 09:05

Marku dzięki. Ja w pracy nie miałem wystarczająco dużo dobrej woli aby szukać po necie RAPR. Bazowałem na pamięci i nieco się pomyliłem i dzięki za sprostowanie. Także przyznaję się do błędu i możliwe zatem, że będąc członkiem uczestnikiem można łowić pod okiem opiekuna bez posiadania przez oboje Karty.

#14 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 20 kwiecień 2006 - 09:11

Żaden wstyd :D.
Po prostu siedzę w temacie ze względu na Klona swego :D. W ostatnich latach się pozmieniało. Kiedys Opiekun nie-członka musiał uszczuplać swój limit o małoletniego (niezrzeszonego) pod opieką, teraz może łowić równocześnie na jedną wędką (nawet spin lub muchówkę). Zmieniło się też w małżonkach, choc dalej muszą być członkami/członkiniami.

Kolega zapytał, a - jak się okazało - dostał informacje nieświeże to sprostowałem. Ot, tyle :D

Pozdrawiam Marek

PS/ na marginesie - zmiany te sprawiły, że niektórzy regulaminowi inaczej wyrabiaja papiery pociechom coy 6 wedek zarzucać... :(

#15 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2006 - 18:12

@Marek,

dziękuję za sprostowanie. Dobrze, że czuwasz! :mellow:
Swoje komentarze napisałem z pamięci, opierając się na znajomości starszego regulaminu.


#16 OFFLINE   krzysiek23

krzysiek23

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg(Podkarpacie)

Napisano 21 kwiecień 2006 - 15:31

Dziękuję wszystkim.

#17 OFFLINE   Sport-Fishing

Sport-Fishing

    Forumowicz

  • Giełda komercyjna
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2019 - 12:53

Witam

Kto wytlymaczy , na jakich zasadach dziecko moze lapac ryby.

-czy jest potrzebne zezwolenie i do jakiego wieku?

-jak bede lapac ze mna na moich papierach czy moze miec swoja wedka ?

Dziekuje



#18 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 sierpień 2019 - 13:07

Spójrz...

Załączony plik  RAPR.png   80,31 KB   49 Ilość pobrań


Użytkownik Jano edytował ten post 20 sierpień 2019 - 20:31


#19 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 sierpień 2019 - 13:08

Witam

Zalezy ile ma lat jeśli poniżej 14 to:

 

 Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować: a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską - metodą gruntowo-spławikową maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę.


  • fazi22 lubi to

#20 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 sierpień 2019 - 13:10

Chyba ,że wykupisz mu tzw składki uczestnika Pzw, wtedy bedzie mial legitymacje z znaczkami ale nie bedzie mial karty wedkarskiej wtedy możecie lowic każdy na swoj limit (do 14 lat)


  • Prus lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych