Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy 11-letnie dziecko może łowić na spinning?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 sierpień 2019 - 13:18

jesli chodzi o spinning to do 14 lat dziecko nie bedace uczestnikiem czyli nie majace zadnych oplat pzw moze lowic pod Twoja opieka na spinning i Ty również ale w ramach twojego limitu ilościowego, a jak mu wykupisz skladki uczestnika to kazdy moze na swoj limit , tylko nie moze isc sam na ryby musi byc pod opieka kogos kto ma karte wedkarska


  • Prus i Alexspin lubią to

#22 OFFLINE   Prus

Prus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 sierpień 2019 - 13:21

Wyrób dziecku kartę członka PZW i zrób opłaty, jest jedna opłata na cały kraj tylko musisz pobrać rejestr na każdy okręg. Tak jak jest napisane w punkcie 5, dziecko będzie mogło łowić na swoje wędki i w swoim limicie.

 

W tym roku składka członkowska 22 zł plus 21 zł roczna niepełna.


Użytkownik Prus edytował ten post 20 sierpień 2019 - 13:26

  • kniachu i urasenty lubią to

#23 OFFLINE   Sport-Fishing

Sport-Fishing

    Forumowicz

  • Giełda komercyjna
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2019 - 20:18

Dziekuje  , wszystko jasne :)



#24 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3694 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 wrzesień 2019 - 06:25

(…)
6. W ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna członek uczestnik do 14 lat może łowić metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień wyklucza wędkowanie opiekuna.

Błąd Kolego:

MłodzieŜ niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą

spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania

opiekuna na jedną wędkę.



#25 OFFLINE   thoffi

thoffi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 05 wrzesień 2019 - 07:02

A ja jeszcze dopytam szanownych kolegów, bo sprawa też nie daje mi spokoju a temat wydaje mi się pokrewny . Mam synów którzy mają wykupioną kartę uczestnika.  Oni ponoć mogą łowić w całej Polsce. Jak wygląda sprawa posiadania rejestru dla nich?  Czy opiekun za każdym razem musi zgłaszać się po rejestr dla swoich podopiecznych w każdym regionie polski?


Użytkownik thoffi edytował ten post 05 wrzesień 2019 - 07:08


#26 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3694 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 wrzesień 2019 - 08:36

Pytanie:

A ja jeszcze dopytam szanownych kolegów, bo sprawa też nie daje mi spokoju a temat wydaje mi się pokrewny . Mam synów którzy mają wykupioną kartę uczestnika.  Oni ponoć mogą łowić w całej Polsce. Jak wygląda sprawa posiadania rejestru dla nich?  Czy opiekun za każdym razem musi zgłaszać się po rejestr dla swoich podopiecznych w każdym regionie polski?

 

Odpowiedź:

Wyrób dziecku kartę członka PZW i zrób opłaty, jest jedna opłata na cały kraj tylko musisz pobrać rejestr na każdy okręg. Tak jak jest napisane w punkcie 5, dziecko będzie mogło łowić na swoje wędki i w swoim limicie.

 

W tym roku składka członkowska 22 zł plus 21 zł roczna niepełna.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 05 wrzesień 2019 - 08:37


#27 OFFLINE   thoffi

thoffi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 05 wrzesień 2019 - 09:25

Ja jak wykupuje dniówkę poza swoim regionem to drukuje zezwolenie z rejestrem i niema problemu.A dla uczestnika wędkarstwa ( tzn. dziecka z wykupionymi składkami) muszę szukać koła gdzie taki rejestr dla niego mi wydadzą. Troch uciążliwe zwłaszcza gdy wyskakuje się na weekend i wszystko zamknięte.Chyba że honorowane są dla dziecka te same zezwolenie i rejestr co dla starego?


Użytkownik thoffi edytował ten post 05 wrzesień 2019 - 09:27

  • Ciastek lubi to

#28 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 luty 2020 - 10:51

jesli chodzi o spinning to do 14 lat dziecko nie bedace uczestnikiem czyli nie majace zadnych oplat pzw moze lowic pod Twoja opieka na spinning i Ty również ale w ramach twojego limitu ilościowego, a jak mu wykupisz skladki uczestnika to kazdy moze na swoj limit , tylko nie moze isc sam na ryby musi byc pod opieka kogos kto ma karte wedkarska

A czy może również łowić w trollongu równolegle ze mną? Wtórną rzeczą jest "mój limit ilościowy" bo ryby wypuszczamy...



#29 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 28 luty 2020 - 14:03

A to trzeba być rodzicem dziecka?
I czy nie potrzeba adnotacji w karcie wędkarskiej czy rejestrze? Bo coś takiego obilo się mi o uszy.

#30 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 luty 2020 - 22:33

Nie ma takich wymagań.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#31 OFFLINE   Jurski

Jurski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaDW
  • Imię:Jurek

Napisano 03 marzec 2020 - 11:57

A czy może również łowić w trollongu równolegle ze mną? Wtórną rzeczą jest "mój limit ilościowy" bo ryby wypuszczamy...

 

Tyle w okręgu wrocławskim.nic o trolu nie ma

Interpretacja przepisów dotyczących młodych wędkarzy
Aktualności | 2020-02-05 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu

 

 

Odnosząc się do punktu nr 6 RAPR wyjaśniamy, że młodzież do 14 roku życia niezrzeszona w PZW może wędkować pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej kartę wędkarską i zezwolenie na amatorski połów ryb w ramach uprawnień opiekuna.

 

W praktyce oznacza to że osoba do 14 roku życia niezrzeszona w PZW może dokonywać połowu na 1 wędkę metodą spławikową, gruntową, spinningową lub muchową, bez prawa połowu na żywca i martwą rybkę, w ramach uprawnień opiekuna.

Wędkowanie przez w/w młodą osobę nie wyklucza wędkowania na 1 wędkę metodą spławikową, gruntową, spinningowa lub muchową przez opiekuna.

Wędkowanie opiekuna i osoby do 14 roku życia niezrzeszonej w PZW musi odbywać się tą samą metodą oraz w ramach stanowiska i limitu dobowego opiekuna.

 

Admin


  • Alexspin lubi to

#32 OFFLINE   mwitek

mwitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Maciek

Napisano 04 marzec 2020 - 08:51

Biorąc 2 dzieci nad wodę, każe poniżej 14 r.ż. rozumiem, że mogą sobie próbować spinningować na zmianę? Czy jeśli Ja nie rzucam to każde z nich może swoim spinningiem się bawić? 



#33 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 marzec 2020 - 12:24

Każde z nich może pod warunkiem, że są w obrębie Twojego "stanowiska", czyli masz ich na oku. Ty również możesz spinningować.


  • Alexspin lubi to

#34 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 12:27

Każde z nich może pod warunkiem, że są w obrębie Twojego "stanowiska", czyli masz ich na oku. Ty również możesz spinningować.

No właśnie nie może łowic jak dziecko bedzie łowić spinningiem.



#35 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 marzec 2020 - 12:33

Cytat:

 

Wędkowanie przez w/w młodą osobę nie wyklucza wędkowania na 1 wędkę metodą spławikową, gruntową, spinningowa lub muchową przez opiekuna.


  • Alexspin lubi to

#36 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3694 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 marzec 2020 - 12:41

No właśnie nie może łowic jak dziecko bedzie łowić spinningiem.

BZDURA :excl:

 

"Załącznik do uchwały nr 172/IX/2019 ZG PZW
z dnia 20 września 2019 r.


Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb

II. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

7. Pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską mają prawo wędkować jednocześnie dwie osoby do lat 14 wymienione w pkt. 5 i 6 na jedną wędkę każda, za wyjątkiem Wód Krainy Pstrąga i Lipienia. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom, wymienionym w pkt., 6 wyklucza wędkowanie opiekuna, natomiast ich udostępnienie jednej osobie nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę."

 

I to byłoby na tyle.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 04 marzec 2020 - 13:05


#37 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 12:46

Bzdura :excl: Ponownie cytuję przepis:

"RAPR

& 1

6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą

spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania

opiekuna na jedną wędkę.

B) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna,

mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie

stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną

wędkę."

Masz racje, ja sugerowalym sie pierwszym postem w tym watku, gdzie kolega podal jak sie okazuje błędny zapis.


  • Alexspin lubi to

#38 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3694 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 marzec 2020 - 13:19

Masz racje, ja sugerowalym sie pierwszym postem w tym watku, gdzie kolega podal jak sie okazuje błędny zapis.

Tym bardziej, że poprzednie wpisy pochodziły z wcześniejszych lat, kiedy obowiązywał stary RAPR i powyższy cytat również pochodzi ze starego RAPR, w pierwotnej wersji mojego wpisu pomyłkowo przeze mnie powołany... ;)

Nowy RAPR zawęził możliwość wędkowania dla opiekuna, tylko do jednej osoby podopiecznej.

 

Ps

Tak to jest przy zmianie przepisów, może się wszystko "pomatłaczyć" :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 04 marzec 2020 - 13:31


#39 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 marzec 2020 - 15:30

Widzisz, Alex, mnie też ...................

 

Cytat z aktualnego RAPR:

4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.

5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować w ramach własnego łowiska, zgodnie z obowiązującymi wymiarami ochronnymi ryb, limitem ilościowym i wagowym, z następującymi ograniczeniami: - bez prawa do połowu na żywą i martwą rybkę; - wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, odpowiadającej za przestrzeganie przez niego postanowień RAPR, zasad określonych przez uprawnionego do rybactwa oraz zasad etyki wędkarskiej; - wędkowanie odbywać się musi przy zachowaniu ciągłego i bezpośredniego nadzoru nad wędkami; - członkowi PZW do 7 lat ogranicza się prawo do wędkowania do jednej wędki, przy zachowaniu pozostałych ww. uregulowań.

6. Wędkarz niezrzeszony w PZW w wieku do 14 lat, ma prawo wędkować wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską oraz zezwolenie uprawnionego do rybactwa, w ramach jego uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb, bez prawa połowu ryb na żywą i martwą rybkę. Osoba sprawująca opiekę w trakcie łowienia odpowiada za przestrzeganie przez ww. niezrzeszonego wszelkich uregulowań obowiązujących na danym łowisku. Wędkującemu, niezrzeszonemu do lat 7 ogranicza się prawo do wędkowania do jednej wędki, przy zachowaniu pozostałych ww. uregulowań.

7. Pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską mają prawo wędkować jednocześnie dwie osoby do lat 14 wymienione w pkt. 5 i 6 na jedną wędkę każda, za wyjątkiem Wód Krainy Pstrąga i Lipienia. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom, wymienionym w pkt., 6 wyklucza wędkowanie opiekuna, natomiast ich udostępnienie jednej osobie nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

8. Dopuszcza się wędkowanie zorganizowanych grup młodzieży w wieku do lat 14, w tym także niezrzeszonych w PZW, w trakcie szkoleń i zawodów wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia instruktorskie bądź inspektorskie PZW, na warunkach określonych przez uprawnionego do rybactwa. Każda osoba z grupy ma prawo łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego stanowiska i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW.

 

 

Tak to jest, jak człowiek przyzwyczai się do obowiązujących niegdyś przepisów  B)


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 04 marzec 2020 - 15:32

  • Alexspin lubi to

#40 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 marzec 2020 - 15:37

Każdy musi sam sobie sprawdzić, bo każdy okręg ma swój RAPR i mogą być lokalne różnice.


  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych