Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc dla świeżaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1837 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 22 sierpień 2015 - 10:47

Może i tak, nie wiem, nie przyglądałem się bliżej, ale szybki, z szerokim asortymentem i fachową radą. Ja lubię Salara, choć może to kwestia przyzwyczajenia. Lubię też właściciela - Mirka - jak nie wiem czym gdzie łowić to dzwonię i mówię dokąd jadę i mogę liczyć na sprawdzone wzory muszek. Mirek zna chyba wszystkie "muchowe" rzeki w Pl i nie tylko. Zawsze później mogę się starać kopiować te muszki zamiast wyważać otwarte drzwi. Chyba ze 70% moich muchowych zakupów to Salar, ale nie zamierzam agitować.

Absolutnie nie neguję przyzwyczajeń i zaufania do sprzedawcy. W relacji sprzedawca - klient powinna być to norma. 

Gratuluję dobrych relacji ! ...fajna sprawa gdy człowiek może liczyć na bratnią pomoc  :)


  • robert.bednarczyk lubi to

#22 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2015 - 11:59

Tylko strona salaru mi się nie otwiera. Chętnie zajrzę do ich oferty bo zakupy kompletuję większe.

Z tego co wiem chłopaki będą modyfikować stronę, bo rzeczywiście bywała ostatnio zawodna. U mnie teraz wszystko działa ok.

#23 OFFLINE   sdd_

sdd_

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławek

Napisano 27 październik 2015 - 07:21

http://bogdangawlik.pl/

 

Wszystkim znany ...pewny i sprawdzony od lat !

Czy taki pewny ? Trochę z innej beczki, kupiłem ich piora siodłowe na koguty (luz nie kapkę). To porażka, poszatkowene przez mole w w ogóle wyglądajce jak pióra wyciągnięte z kołdry. Napisałem do nich, czy nie wstydza się sprzedawać coś takiego. Nie raczyli nawet odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam

Sławek



#24 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 27 październik 2015 - 12:07

Też mam wątpliwe doświadczenia ze sklepem Gawlika. Słaba informacja , brak pomocy, mnóstwa towaru nie ma, długi czas realizacji zamówienia. Dokładnie odwrotnie w salarze. Jak czegoś nie mają to na drugi dzień masz telefon i albo masz propozycje zmian albo wiesz na czym stoisz.

#25 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 27 październik 2015 - 12:19

Również mam złe doświadczenie w tym sklepie. Choćby z tego roku...

Zamawiałem kilka rzeczy.

Jeden artykuł (obcinaczki) dostałem zupełnie zniszczone, tzn. zardzewiałe i jakby używane.

Towar nie był może drogi, ale jak jest napisane, że nowy, to miałem nadzieje, że taki otrzymam.

Postanowiłem powiadomić sklep e-mailem o zaistniałym fakcie, niestety , ze strony sklepu  echo...

Po za tym reszta towaru ok, wysyłka dość szybka.



#26 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 28 październik 2015 - 23:29

Dla mnie sklep BG bije Salara na głowę. Kupując w Salarze za każdym razem czegoś im brakuje. Termin realizacji zamówienia tragiczny. Tydzień po wysłaniu zamówienia za pobraniem, dostaję telefon że brakuje im kilku pozycji. W BG przedwczoraj złożyłem zamówienie, wczoraj wysłali, dziś dostałem paczkę. Po otworzeniu nowej strony, akutalizacje stanów magazynowych mają robione na bieżąco. Wiem, bo codziennie przeglądam ich ofertę. 



#27 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 październik 2015 - 00:34

Żaden ze mnie muszkarz, ale kupiłem w zeszłym roku linkę Ego (kołowrotek, przynajmniej na sanowe lipienie mam taki sam, jak napisałeś Airframe).

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jej jakością za dość niewygórowaną cenę.

http://www.ego-fishi...-wf_weapon.html



#28 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 29 październik 2015 - 14:06

Czy taki pewny ? Trochę z innej beczki, kupiłem ich piora siodłowe na koguty (luz nie kapkę). To porażka, poszatkowene przez mole w w ogóle wyglądajce jak pióra wyciągnięte z kołdry. Napisałem do nich, czy nie wstydza się sprzedawać coś takiego. Nie raczyli nawet odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam

Sławek

Pióra luzem to wielka loteria niezależnie gdzie kupujesz. Z moich doświadczeń tylko selekcjonowane orvisa u Piotrka Talmy we Flyhouse trzymają jakość. Ale są droższe niż u konkurencji (chociaż często jest to rekompensowane większą ilością towaru w opakowaniu). Generalnie od dawna już staram się nie kupować piór luzem tylko całe skóry / kapki, wychodzi drożej ale jest gwarancja, że nie kupisz opakowania z którego do wykorzystania jest kilka piórek a reszta to śmiecie...



#29 OFFLINE   Szczepan

Szczepan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 31 październik 2015 - 17:49

Witam serdecznie,proszę o pomoc przy wyborze dabbingów ,fleszy  oraz innych naturalnych i syntetycznych materiałów do robienia nimf.

Wybór w sklepie u Gawlika jest tak ogromny że trudno się w tym wszystkim połapać.

 



#30 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 31 październik 2015 - 19:44

Szczepan napisz coś więcej, gdzie chcesz łowić jak chcesz łowić. Wybór materiałów jest duży, ale każde do czegoś się przydaje. Wiadomo, że wszystkiego naraz nie zakupisz, ale na pewno na początek coś się pomoże wybrać żebyś mógł zacząć kręcić swoje pierwsze muszki.



#31 OFFLINE   Szczepan

Szczepan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 31 październik 2015 - 19:57

Wędkuję na pomorskich rzekach i szukam nowoczesnych materiałów na wykonanie nimf a nie mam o nich bladego pojęcia.



#32 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 31 październik 2015 - 21:31

Szczepan przy zdawkowej odpowiedzi nie oczekuj wyczerpującej pomocy. Jak chcesz łowić, na krótką nimfę tylko? Do nimfy wystarczy materiał na tułów np. promienie z centralnej sterówki bażanta (kolor naturalny) do tego przewijka z drutu (kolor miedziany, złoty), która uchroni tułów przed szybkim rozpadnięciem po kontakcie z zębami pstrąga. Na kołnierzyk dubbing z syntetyków będzie dobry spectra hendsa, a z naturalnych jakieś dubbingi z zająca. Do tego główki albo mosiężne albo wolframowe, no i haczyki: o prostym trzonku, jigowe, albo  kiełrzowe (jigowe do krótkiej nimfy najbardziej praktyczne). Rozmiar haczyków i główek dobierasz do wody (uciąg, głębokość, poziom wody) pory roku i ryb jakie chcesz łowić.

 

Polecam skupić się na 3-4 rodzajach much, w różnych rozmiarach (główki i haczyki), żeby móc się dostosować do warunków nad wodą. Jest to trudne gdy się lubi spędzać czas przy imadle (bo monotonne), ale w praktyce unikniesz sytuacji nad wodą, kiedy masz dużo różnych much w pudełku (na przykład wszystkie na główce 3 mm), ale żadną nie możesz dobrać się do żerujących ryb.  


  • kocmyrz i trout master lubią to

#33 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 październik 2015 - 21:52

"Jest to trudne gdy się lubi spędzać czas przy imadle (bo monotonne), ale w praktyce unikniesz sytuacji nad wodą, kiedy masz dużo różnych much w pudełku (na przykład wszystkie na główce 3 mm), ale żadną nie możesz dobrać się do żerujących ryb.  "

 

Najlepiej robić wszystko "na gorąco" po przyjściu z ryb. Wtedy nie jest to nudne, a i z imitacjami łatwiej. 

Wcale nie musi być ich dużo. Po 3 szt z każdego koloru i w 2-3 rozmiarach i wystarczy do następnego wypadu.

A po kilku sezonach (sezonie) tzw. "czyszczenie pudełek" i robienie miejsca na nowe "killery".    :)  


  • K.Kalisz lubi to

#34 ONLINE   kolo807

kolo807

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów

Napisano 02 listopad 2015 - 18:25

Witam.
Koledzy zastanawiam sie nad zakupem mojego pierwszego zestawu muchowego ,zobaczyc czy mi sie spodoba ta forma wedkowania.Mam pytanie vo sadzicie o gotowych zestawach tzn kij+kołowrotek i sznur.Jest sens kupowania takiego zestawu? Czy lepiej skompletowac cos z poszczególnych elementów.

#35 ONLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 02 listopad 2015 - 21:25

Wydaje mi się że nie tak dawno słyszałem dość pochlebne opinie n/t zestawów oferowanych przez sieć Decathlon ...

 

Ja osobiście chyba jednak zdecydowałbym się na zakup czegoś ze średniej półki w opcji z drugiej ręki. Przy odrobinie wysiłku w komisie FFF można naprawdę trafić na bardzo dobre okazje !....szczególnie teraz, po sezonie !  



#36 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 02 listopad 2015 - 22:37

zestaw z decathlonu jest fajny użytkowo ale wędka wazy 160g 



#37 ONLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 03 listopad 2015 - 07:37

zestaw z decathlonu jest fajny użytkowo ale wędka wazy 160g 

Dlatego też wyraźnie zaznaczyłem, że osobiście skorzystałbym z innej formy zakupu samodzielnie złozonego zestawu.



#38 OFFLINE   kolo807

kolo807

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 08:18

Musze sprawdzic jaka jest waga wedziska , moze inaczej ile powinno wazyc takie wedzisko.Zestaw który mam zamiar kupic ma 9" i jest do wyboru #5 lub #6 chodzi o akcje z tym ostatnimiboznaczeniam tak?Kij z przeznaczeniem na troć.
Zestaw z decathlonu raczej odpadnie bo jest opisany słodka woda.

#39 ONLINE   kolo807

kolo807

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 08:21

K.Kalisz o jaki komis chodzi fff? Nie jestem w temaci:).

#40 ONLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 listopad 2015 - 08:25

#5 , czy #6 nie oznaczają akcji wędki. Poczytaj artykuły i wątki o podstawach muchowania. O morskim trociowaniu też co nieco było...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych