Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Speedmaster


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 05 lipiec 2017 - 10:50

A co byście doradzili do trola za sumem na Odrze i czasem z ręki porzucać.
Ten do150g da radę.

#42 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 02 marzec 2018 - 19:37

Witam  ( Wiem, tak sie nie powinno zaczynac :))

 

Mam mozliwosc kupic kij ,  (stara seria) Nowka nie uzywana, SSMBX30MH  CW 14-40g

 

 

 

Bede lowil na wzglednie duzej rzece, kanalach portowych, jeziorze (znaczy uniwersal) B)

Czy ktos, cos moze powiedziec cos o tym kiju? Nada sie na sandala (i co sie trafi po drodze), gumka, glowka do 25g, obrotowka , woblerek? :huh:

Cena , ca 440zl ,Oplaca sie??

Pozdrawiam Adam


Użytkownik adam 13 edytował ten post 02 marzec 2018 - 19:39


#43 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 marzec 2018 - 19:56

Poszukać się nie chciało ... :P shimano-speedmaster


  • Piotrek Milupa lubi to

#44 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 02 marzec 2018 - 20:37

Slawek, dlaczego mam wrazenie ze znasz sie na wszystkim, spining, cast,gdzie co szukac :D .

Moze cos kiedys napiszesz z autopsi , zamiast nabijac posty .Nie kazdy ma czas siedzec jak ty w kompie

Widze Cie czesto na forum ,nie uwazam Cie niestety  Experta. Ja, jak zaczynalem z castem, to, mam takie wrazenie,ze wtedy , mialem do czynienia z fachowcami . Teraz (przepraszam) wypowiadaja sie ci co powielaja wiedze innych, bez swojego doswiadzenia

Slawek, naprawde widze ze zabierasz glos w kazdym temacie, (tak jak kolega A...)

Troche umiaru

Po paru piwach, ;) Pozdrawiam Adam

Bez obrazy B)


Użytkownik adam 13 edytował ten post 02 marzec 2018 - 20:39

  • Negra i Rebel64 lubią to

#45 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 02 marzec 2018 - 20:52

SpeedMastery nie są złe , ale wcale nie są znowu takie szybkie jak to nazwa może wskazywać . Raczej uniwersalny kij . Kiedyś skusiłem się na jednego , ale cena była atrakcyjniejsza - czy warto ? Kij nie śni mi się po nocach , nie jest to szał. Nie połowisz to nie ocenisz :)

Dodam tylko , że dłuższe modele mają długie dolniki .


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 02 marzec 2018 - 20:58

  • adam 13 lubi to

#46 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 marzec 2018 - 21:43

Dzisiaj oglądałem 2.40 14-42, w sumie tylko taki mieli na stanie. Dość uniwersalny kij, szybki, dobrze będzie się ladowal. spokojnie obskoczy sandacze, szczupaki, bolenie.
Ps to był chyba cx

Użytkownik Negra edytował ten post 02 marzec 2018 - 21:43

  • adam 13 lubi to

#47 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 marzec 2018 - 22:11

Slawek, dlaczego mam wrazenie ze znasz sie na wszystkim, spining, cast,gdzie co szukac :D .

Moze cos kiedys napiszesz z autopsi , zamiast nabijac posty .Nie kazdy ma czas siedzec jak ty w kompie

Widze Cie czesto na forum ,nie uwazam Cie niestety  Experta. Ja, jak zaczynalem z castem, to, mam takie wrazenie,ze wtedy , mialem do czynienia z fachowcami . Teraz (przepraszam) wypowiadaja sie ci co powielaja wiedze innych, bez swojego doswiadzenia

Slawek, naprawde widze ze zabierasz glos w kazdym temacie, (tak jak kolega A...)

Troche umiaru

Po paru piwach, ;) Pozdrawiam Adam

Bez obrazy

 

Umiar kolego to trzeba mieć w pisaniu ... nabijanie postów mam tam gdzie zeszłoroczny śnieg, ale za to bardzo lubię porządek bo nie muszę czytać wątków takich jak twój, w których nic nie ma i nie mam problemu aby poświęcić kilka sekund wpisując w wyszukiwarkę szukaną frazę ... Ponadto jak już sobie tak miło gawędzimy to pozwól, że zadam ci pytanie. W swoim kompie też wszystko powielasz ... ? Na pewno nie bo w swoim to się dba ... Nie musisz odpowiadać bo doskonale znam odpowiedź. Bez urazy.

 

Edit. Już wszystko na swoim miejscu :)


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 02 marzec 2018 - 22:44


#48 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 marzec 2018 - 23:01

Skąd Ci ludzie się biorą? Sławek to nie twoje forum, jesteś tu gościem jak tysiące innych, nie musisz w każdym wątku upominac innych, od tego są inni. A jak ci ten " nielad " nie odpowiada to wyłącz kompa i przejdź się do lasu kopnac szyszke.

#49 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 marzec 2018 - 08:58

Skąd Ci ludzie się biorą? Sławek to nie twoje forum, jesteś tu gościem jak tysiące innych, nie musisz w każdym wątku upominac innych, od tego są inni. A jak ci ten " nielad " nie odpowiada to wyłącz kompa i przejdź się do lasu kopnac szyszke.

 

Tak zrobię, a Wy sobie pokopiujcie wszystko co macie w kompach, lapkach i smarkach co najmniej razy 4 i potem szukajcie i pewien jestem, że duble pousuwacie, a na forum to hulaj dusza ... nich się martwi ten co szuka ... Bez odbioru w tym temacie bo racji nie macie  :angry:  Może w innym poklikamy :)


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 03 marzec 2018 - 09:04


#50 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 05 marzec 2018 - 08:53

Witam  ( Wiem, tak sie nie powinno zaczynac :))

 

Mam mozliwosc kupic kij ,  (stara seria) Nowka nie uzywana, SSMBX30MH  CW 14-40g

 

 

 

Bede lowil na wzglednie duzej rzece, kanalach portowych, jeziorze (znaczy uniwersal) B)

Czy ktos, cos moze powiedziec cos o tym kiju? Nada sie na sandala (i co sie trafi po drodze), gumka, glowka do 25g, obrotowka , woblerek? :huh:

Cena , ca 440zl ,Oplaca sie??

Pozdrawiam Adam

 

Mam kilka Speedmasterów.

Co prawda wszystkie to pierwsze serie ale...

Speedmastera nigdy nie traktowałbym jako kij pod sandacza.

14-40gr to uniwersalny kij, szczupak, sandacz, boleń, nawet sumka się nie boi.

Lubię te kije, są wystarczająca czułe, mają moc i trzeba się postarać aby je złamać.

Jedyna ich wada to korek, który po kilku latach się po prostu rozsypuje.

Miałem tak w wersji do 12gr., do 40gr. i 100gr. więc raczej 100% prawdy piszę :(

Czy cena 440zł. to okazja?

Zależy od kupującego :)

Dla mnie to normalna cena.

Ja ostatnio Ax 270 14-40 w idealnym stanie sprzedałem za 350zł.

Był kilka razy na rybach.



#51 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 12 grudzień 2018 - 11:08

Dzień dobry!

 

Czy ktoś miał możliwość łowienia którymś z tych kijków i chciałby podzielić się opinią na ich temat. Zastosowanie jakie dla nich widzę to uniwersał na Wisłę.

 

SPEEDMASTER CX 270ML 7-21g

SPEEDMASTER CX 300 M 7-28g



#52 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 12 grudzień 2018 - 14:20

Mam ten lżejszy kij, ale wersję AX. Używam go na pstrągi. Fajny patyk. Nie wiem jak w nowszych wersjach, ale mam 2 kije z AX i w obu pękł korek przy dokrecaniu kołowrotka. Dodam, że nie robiłem tego na siłę.

#53 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 12 grudzień 2018 - 15:20

Mam wersję 300 10-30g, to uniwersalna wędka na dużą rzekę, jest dosyć czuła i poradzi sobie też z mniejszymi przynętami o wyraźnej pracy i nie boi się większych przyłowów. Ja swoja dałem do przeróbki, dolnik został skrócony i zamiast korka jest porządna EVA z uchwytem 18. U mnie ma dożywocie, chętnie kupiłbym wersję do 100g . 



#54 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 12 grudzień 2018 - 15:28

Mam wersję 300 10-30g, to uniwersalna wędka na dużą rzekę, jest dosyć czuła i poradzi sobie też z mniejszymi przynętami o wyraźnej pracy i nie boi się większych przyłowów. Ja swoja dałem do przeróbki, dolnik został skrócony i zamiast korka jest porządna EVA z uchwytem 18. U mnie ma dożywocie, chętnie kupiłbym wersję do 100g . 

Coś zmieniałeś w zbrojeniu, mam na myśli przelotki. Ile przyciąłeś dolnik i czy pamiętasz jai była długość początkowa?

Dzięki za opinię


Użytkownik MatB edytował ten post 12 grudzień 2018 - 15:28


#55 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 12 grudzień 2018 - 15:38

@MatB, dolnik został przebudowany i skrócony ok. 5 cm ale dokładnie nie pamiętam, ilość przelotek się nie zmieniła. Wędkę robił kolega @Filser, którego usługi polecam. 

 

Tutaj masz fotki mojej wędki. 



#56 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 20 marzec 2019 - 08:49

Czy ktos wie gdzie w Warszawie lub Łodzi mogę pomacać Speedmastera DX 270 7-28? Objechałem większość sklepow i akurat w ten model nie trafiłem



#57 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 20 marzec 2019 - 11:46

Sławek jeszcze około rok temu nie wiedział co to oznacza MHF, ile to jest 8'6.
Złościł się że ludzie na jerku nie piszą po polsku tyko po hebrajsku😉 ale dziś jest już alfą i omegą👍
  • Wojtek B., tom3 i Rebel64 lubią to

#58 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 lipiec 2020 - 20:58

Cześć,

czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z nową serią Speedmasteròw :)? Mam kilka wędzisk z poprzednich wypustòw, ale zastanawiam się jak seria DX wypada względem np. pierwszej serii przed AX czy samej serii AX.

Czy ich dynamika i wytrzymałość jest podobna? Blank jest robiony w tej samej technologii? Jak wygląda jakość rękojeści (względna czy do przeróbki)?


Pozdrawiam :)

#59 OFFLINE   Sportfiskare

Sportfiskare

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 sierpień 2020 - 09:10

Cześć,

czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z nową serią Speedmasteròw :)? Mam kilka wędzisk z poprzednich wypustòw, ale zastanawiam się jak seria DX wypada względem np. pierwszej serii przed AX czy samej serii AX.

Czy ich dynamika i wytrzymałość jest podobna? Blank jest robiony w tej samej technologii? Jak wygląda jakość rękojeści (względna czy do przeróbki)?


Pozdrawiam :)

Posiadam spinning shimano speedmaster dx. Jeżeli masz jakieś pytania, to mogę na nie odpowiedzieć.


  • jarekś67 lubi to

#60 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 grudzień 2020 - 14:04

Posiada ktoś może Speedmastera DX 2.40 28-70?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych