Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Radzyny Duże


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 28 lipiec 2015 - 11:14

Cześć,

Założyłem temat związany ze zbiornikiem Radzyny Duże znajdującym się w okolicy Szamotuł.  Presja jest tam ogromna, ale dalej moim zdaniem to niezła woda. Ze spiningiem zawsze uda się gdzieś wcisnąć np. używając spodniobutów. Postaram się opisać zbiornik na podstawie swoich doświadczeń. Niezależenie od miejsca metoda dominująca to opad smukłymi gumami (główki 8-14g) oraz kogutami (8-20g). Zbiornik ze spiningiem odwiedzam od około 3 lat. Ryby to okonie do 25cm i szczupaki (od pistoletów do około 70cm). Nie jest ich na tyle dużo, aby każdy wyjazd można było uznać za udany. Bywają dni na zero. Sandacza żadnego nie złowiłem (chyba muszę się ich nauczyć łowić, bo na bank tam są - niestety z tego co widziałem u innych sporo niewymiarowych). Zresztą dla wielu to jest właśnie cel tamtejszych wizyt. Lepsze efekty mam na gumy niż koguty, ale spotykam wędkarzy, którzy twierdzą odwrotnie :). Większość ryb złowiłem raczej dalej od brzegu. Co dziwne nie zauważyłem, aby w okolicy zaczepów (ściętych konarów) były lepsze efekty - mam na myśli brzeg od strony wsi Myszkowo. Choć to właśnie tam jest najwięcej spiningistów.

 

Część z Was zapewne tam wędkuje? Jakie macie doświadczenia z Radzynami Dużymi? Nie chodzi mi tu oczywiście o zdradzanie tajemnych technik, miejscówek czy też przynęt :)

 

Pozdr.



#2 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 28 lipiec 2015 - 15:30

Ten zbiornik w moim pojmowaniu wędkarstwa (obcowanie z naturą i pięknem przyrody, cisza, spokój, brak zgiełku i pseudo-wędkarzy zostawiających tony śmieci nad wodą i walących w łeb wszystko co żyje) - UMARŁ JUŻ DAWNO TEMU, a ponieważ o umarłych nie mówi się źle, więc nie powiem nic więcej...


  • Zander+ i motylanoga lubią to

#3 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 30 lipiec 2015 - 10:29

ja dobrze wspominam ten zbiornik jak mieszkałem w Poznaniu,często tam jezdziłem,miałem wyniki w postaci sandaczy większość niewymiarowych i okoni ale żaden z moich okoni nie przekroczył tam 30stu cm.trzeba go dobrze poznać żeby połowić,miałem dni gdzie nie brało nic,kiedyś wygrałem tam zawody jednym okoniem :)



#4 OFFLINE   Jaroch

Jaroch

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaBuk
  • Imię:Slawek
  • Nazwisko:Jaroch

Napisano 12 sierpień 2015 - 13:43

Witam. Jak dla mnie całkiem fajne woda choć bywa chmimeryczna ;). Ja raczej jeżdżę sporadycznie ale mam sporo znajomych którzy jeżdżą często. Jeżeli chodzi o ryby to głównie okonie i sandacze najczęściej maluchy ale zdarzają się 80+. Metoda to głównie z opadu, gumy w kolorze fluo i perła koguty tez się sprawdzają, na okonie to plaża w radzynach na sandacza dokładnie po przeciwnej stronie. Machać wędą można tylko z brzegu.

#5 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 12 sierpień 2015 - 20:22

Witam. Jak dla mnie całkiem fajne woda choć bywa chmimeryczna ;). Ja raczej jeżdżę sporadycznie ale mam sporo znajomych którzy jeżdżą często. Jeżeli chodzi o ryby to głównie okonie i sandacze najczęściej maluchy ale zdarzają się 80+. Metoda to głównie z opadu, gumy w kolorze fluo i perła koguty tez się sprawdzają, na okonie to plaża w radzynach na sandacza dokładnie po przeciwnej stronie. Machać wędą można tylko z brzegu.

 

mówisz o Dużych Radzynach czy Małych , choć nigdy tam nie byłem to słyszałem że jak sandacz to tylko na Dużych
 



#6 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 01 marzec 2016 - 12:23

W poszukiwaniu szczupaków główki 8-14g - ok. A jak to jest z łowieniem sandaczów? Na jakiej głębokości ich szukacie? Przy użyciu jakich główek? Jak daleko są sandaczowe miejscówki od brzegu, skoro można łowić tylko z ręki, trzeba nieźle machnąć?

 

Zamierzam ten sezon rozpocząć na tym zbiorniku.


Użytkownik Kraken edytował ten post 01 marzec 2016 - 12:23


#7 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 01 marzec 2016 - 12:43

Ja na Radzyny jezdze tylko w polowie maja i w czerwcu , idzie polowic szczupakow , okoni i przede wszystkim sandaczy. Aczkolwiek z roku na rok jest coraz gorzej , wlasnie pseudo wedkarze z pobliskich wiosek niszcza ten zbiornik. Kiedys i to tak niedawno 2,3 lata wstecz to szlo polowic sandaczy 20,30 dziennie w przedziale 40-70 cm teraz juz tak ciekawie nie jest ale zlowienie 7,8 dziennie nie jest rzadkoscia tyle ze trzeba wiedziec jak , gdzie i kiedy :)

Ja lowie glownie na glowki 10 i 12 g rzadko wiecej badz mniej no i oczywiscie trzeba stanac we wodzie jak najdalej sie da i rzucac jak najmocniej , jak dla mnie to jest podstawa sukcesu 


Użytkownik lamiglas87 edytował ten post 01 marzec 2016 - 12:44


#8 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 01 marzec 2016 - 13:03

Dziękuje za info. W takim razie trzeba będzie kupić parę gum i spróbować swoich sił w maju :) 

Jak wyglądają opłaty na ten zbiornik?



#9 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 01 marzec 2016 - 13:11

Zbiornik nalezy do PZW okreg Poznan


  • Nissenel lubi to

#10 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 01 marzec 2016 - 13:11

Jak wyglądają opłaty na ten zbiornik?

To jest woda PZW

Sorry. Lamiglas był szybszy  ;)


Użytkownik Najeżony edytował ten post 01 marzec 2016 - 13:12

  • Nissenel lubi to

#11 OFFLINE   BLUE_CHEER

BLUE_CHEER

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 marzec 2016 - 09:16

Witam,

w 2010 roku na Radzynach D. była przyducha. Padło wiele dużych ryb. Działo się to wówczas gdy Okręg PZW Poznań ostro jeszcze siatkował swoje wody. Np. w 2009 jesienią odłowiony został sandacz, który sprzedawany był w siedzibie Okręgu. Mimo to w kolejnych latach można było złowić fajną rybę.

 

fe82b24bcfac0456med.jpg

 

4b964aae99843809med.jpg

 

Zbiornik jest sukcesywnie zarybiany, a Okręg PZW Poznań zrezygnował z odłowów sieciowych ( chyba w 2014 ). Na corocznych zawodach "Marcińskie Sandale" łowione są sandacze, szczupaki i okonie pow. 30 cm. Organizator dopuszcza formułę zawodów na "żywej rybie" więc sporo z nich wraca do wody.

 

Pzdr


Użytkownik BLUE_CHEER edytował ten post 03 marzec 2016 - 09:24


#12 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 03 marzec 2016 - 09:52

Organizator dopuszcza formułę zawodów na "żywej rybie" więc sporo z nich wraca do wody.

 

I to jest cos, co mnie niesamowicie wk.... w wiekszosci zawodow, szczegolnie na poziomie kół. Dlaczego nie wymusza?



#13 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 03 marzec 2016 - 12:17

U mnie w kole też nie przeprowadza się zawodów na żywej rybie. Powinno być to odgórnie wymagane i bez tego zawody w ogóle nie powinny się odbyć. Tym bardziej że ktoś kiedyś do zawodów był "przygotowany" i miał kilka okoni w plecaku z dnia poprzedniego. Dotarli do tego kto to był ale na forum nie ujawnili tego. A tak w ogóle nie potrafię zrozumieć pazerności ludzi którzy oszukują, żeby wygrać jakąś wędkę 100 zł. Mentalność trola.

#14 OFFLINE   BLUE_CHEER

BLUE_CHEER

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 marzec 2016 - 08:26

@hemerhed, @lewy013

Smutna to prawda, ale faktycznie tak jest. Na żywej rybie rozgrywane są zawody GP Okręgu i MO co stanowi promil ( 5-6 imprez ). Zawody Rejonów i Kół są na "bitej". Klika łowisk w Okręgu jest "zawodniczo" eksploatowanych przez 20-25 weekendów w roku. W tym Radzyny. Kusole też robią swoje. 4 lata temu podczas tury MO zawodnik podhaczył siatę i PSR musiała się fatygować z łodzią.



#15 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 04 marzec 2016 - 09:08

W zeszłym roku rozmawiałem z miejscową SSR i mówili że raz wyciągnęli z Radzyn 200 m siaty i kilkaset kilogramów sandacza. Tylko nie pamiętam czy to miało miejsce w 2014 czy 2015 roku.

#16 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 04 marzec 2016 - 10:37

Z Radzynami Dużymi potwierdzę. Im dalej posłana przynęta tym lepiej. Może to ochroni nieco te rybki co zostały :) . Presja łowiska bardzo duża, ale mam sentyment i puki co dalej tam będę zaglądał.. W sezonie 2015 w większość wypadów nad tą wodą używałem kogutów 8-12g. Rezultaty: więcej siadało okoni (jako przyłów). Sandaczy... :ph34r: nie było... Przynajmniej tych wyholowanych.  Szczupaczki tak, ale to już same "grube" ryby ;). Woda nie napawała optymizmem od lata - kolor "piękna" zieleń.



#17 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 02 kwiecień 2016 - 12:42

Panowie,

 

Przeprowadziłem się do Szamotuł, temat Radzyn już poruszyliśmy, interesuję mnie również jeziora - głównie spinning i szczupak, dodatkowo będę uderzał nad Wartę w poszukiwaniu bolenia.Czy ktoś łowi na któryś z poniższych wód:

 

Chojeńskie

Głuchowiec (Kuchowiec)

Samołęskie

Radziszewskie

Wielkie (Ostroróg)

Jeziorko (Miejskie) - Szamotuły

Torfianka Klemensowo

 

Proszę o info czy warto :)



#18 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 02 kwiecień 2016 - 20:35

Skoro interseuja cie inne jeziora to prosze zaloz inny watek , bo tu rozmawiamy o Rdzynach Duzych



#19 OFFLINE   la-bazooka

la-bazooka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:K.......k

Napisano 16 kwiecień 2016 - 15:10

W zeszły weekend byłem z kolegą na Radzynach Dużych od stony Myszkowa. Kilka psiaków się powiesiło i dwa wymiarowe zębacze oczywiście wszystkie rybki plywaja nadal. Dzisiaj tez postanowiliśmy spróbować swoich sił z pasiakami. Niestety dziś nie było kontaktu z rybą.

#20 OFFLINE   Gringo83

Gringo83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 listopad 2017 - 10:50

Witam był ktoś z Was w tym sezonie spiningowac na Radzynach??
Jakieś ciekawe efekty??
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych