Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka UL - wybór blanku

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
417 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 06 październik 2008 - 20:04

czesc, przymierzam sie dużymi korkami do złożenia kijka na ultra lekko pod Okonia z mulitczkiem oczywiście
Co chce hmmm... wybrałem narazie takie blanki
St. Croix SCIII
3S66ULF2
3570ULM2

SCII

2S66ULF2
2S70ULF2

BATSON

IP840
ISB780
SB780

ogólnie chodzi mi o kijek minimum 1,98, moc 2-6lb pod Okonia średnio 18cm, znaczy trafiają sie większe ale mówie że nie pod bydlaki jakie macie zdanie o ktorymś z tych blanków ?!



#2 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 październik 2008 - 21:52

IP 840 mam już przeszło sezon. Bardzo fajnie wpólpracuje z obrotoweczkami 00-1, jigami na głowkach 1-5 gr oraz najmniejszymi woblerkami. Bardzo delikatna konstrukcja u mnie zestawiona z rezonansem daje bardzo finezyjne narzędzie do łowienia okoni ale nie tylko. Łowiłem tą wędka okonie (do 35 cm) jak również klenie, jazie. Bardzo fajnie się nią łowi ciurkowe pstrągi. Mimo swojej delikatności wedka napewno da sobie radę z nieoczekiwanym przyłowem w postaci średniego szczupaka. Myślę, że dołowienia jakiego potrzebujesz będzie odpowiednia...I jeszcze jedno niestety mam ja uzbrojona pod korbę ale sam blank super.
  • TOFIX99 lubi to

#3 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 październik 2008 - 18:45

dzięki za odzew :D

czy ktoś miał styczność z 2S70ULF2 lub 3S70ULM2 ?!

#4 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 październik 2008 - 19:25

dzięki za odzew :D

czy ktoś miał styczność z 2S70ULF2 lub 3S70ULM2 ?!

Nie sądzisz, że brak odzewu lepszy, niż bicie piany?


#5 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 sierpień 2011 - 09:37

Witam!
Jak w temacie, szukamy ze znajomym jakiegos blanku/gotowca do dlubania okonkow, wzdrazek, i innych mikrusow.
Nie byloby klopotu gdyby nie obostrzenia kolegi, lowil bedzie z brzegu wiec dlugosc tej wykalaczki miescic sie ma miedzy 240-280cm, i warunek ma byc dwusklad, a zeby bylo smieszniejsze i niekoniecznie latwe do okreslenia to cw jakim ma ten badyl dysponowac to cos od 0.5 ???? gr do 5-8gr...
Chetnie poslucham propozycji blankow jak i gotowych wykalaczek w tym zalozeniu.
Ja wymiekam bo troszke inna filozofie lowienia mam i do takiego UL wole jednosklada super szpade czula i cieta.
Szczerze powiem lowimy razem z kolega, ja takie pierdoly ogarniam moim CD 2-9gr 3.05m w dwuskladzie lub ATC 1-7gr 198 w jednym kawalku, no ale chlopak sie uparl i wez badz madry.

pozdro

#6 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 sierpień 2011 - 09:48

Ech Nyny ma Twój koleś wymagania :D .Mówisz i masz FishingArt Krzysztof Zieliński muchówki seria CTS-a Vintage B)
http://www.fishingar...saffinityx.html
Póki co nic innego mi nie przychodzi do głowy, macałem je bo też miałem taki cel, skończyło się na Pheniksie Fx862-2 :D
Życzę Koledze powodzenia w poszukiwaniach ;) .

#7 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 sierpień 2011 - 10:06

Ech Nyny ma Twój koleś wymagania :D .Mówisz i masz FishingArt Krzysztof Zieliński muchówki seria CTS-a Vintage B)
http://www.fishingar...saffinityx.html
Póki co nic innego mi nie przychodzi do głowy, macałem je bo też miałem taki cel, skończyło się na Pheniksie Fx862-2 :D
Życzę Koledze powodzenia w poszukiwaniach ;) .


Ja mu to samo powiedzialem, no ale czlek jest niestety uparty, nie ma internetu wiec sam sobie nie znajdzie, malo tego pare razy posluchal fachowcow w sklepie, byl na jakis zawodach sie zawzial na taki badyl i koniec.
Malo tego jak mi powiedzial, ze siedze na tych fachowych forach gdzie wedki robia wiec na pewno cos doradza, to sobie wzialem za punkt honoru znalezienie mu czegos;)

pozdro

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 sierpień 2011 - 10:48

Na blanku vintage można by coś zrobić ale jak to się będzie spisywać to trudno powiedzieć.Jakiś fechmistrz winien blank obmacać i orzec, bo to nie będą raczej niskie koszty :D.Jak chce to mu sprzedam equsa kongera 2,13 0,5-5g wklejkę i może poławiać białoryb, okonki jak nic.Z brzegu też połowi tym kijkiem.

#9 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 sierpień 2011 - 11:46

Jeśli wędka ma sama łowić, lekkimi wabikami to

http://www.konger.pl/pl/start/wedka/5745-Konger-Paladin-Coli ber-Jig-215-5



#10 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 sierpień 2011 - 11:54

Miałem to w ręce i powiem szczerze, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest equs, bardziej spolegliwy, lepiej miota lekkie wabiki i tańszy.Szału w paladinie nie zauważyłem :D.

#11 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 sierpień 2011 - 12:06

Tyle ze ponizej 230 nie chce slyszec o wedce, no i nie przepada za wklejkami, zreszta ja tez;)
Jakies st.croixy kiedys mi sie obily o oczy ktore mialy bodaj 0.7 dolny wyrzut ale z tego co pamietam tez ponizej 230cm i w jednoskladzie.
Malo tego, wiotkich miekkich muchowych blankow tez raczej nie pokocha, cos jak ATC to jeszcze przeboleje, ale krowiego ogona raczej nie, jak pisalem takie ciete szpady uwielbia;)

pozdro

#12 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 02 sierpień 2011 - 12:26

Z gotowców to miałem kiedyś zebco microbite do 5 gram super kijek był,w czasach gdy jeszcze temat rodbuildingu chyba nie istniał,zdarzaja się sporadycznie na aukcjach,w zeszłym roku to nawet mi mignął na aukcji zafoliowany.

#13 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 sierpień 2011 - 12:46

Miałem, bądź używałem większość okoniowych wyrobów firmy Konger i są to dobre kije do łowienia na super lekko. Tanie i doskonałe są także wykałaczki Mikado. Moim jednak zdaniem są to wędki przeznaczone do łowienia małych ryb i poddają się pod główkami o masie 4g. Jeśli ktoś ma zamiar prowokować większe ryby i na większych głębokościach to musi poszukać czegoś co nie będzie się tak uginać ale to wiąże się z nieco większą sztywnością i szybkością. Kijem o C.W do 5g nie da się za pomocą żyłki agresywnie poruszać wabikiem w odległości większej niż 4m od szczytówki (zakładam, że przynęta to nie sama sucha mucha). Znam wędkarzy, którzy łowią tylko na boczny trok lub wleką wolno twista na główce do takich praktyk cienkie i delikatne szczytówki są ok ale to jest strasznie nudne i jeśli ryby nie są mocno aktywne to oleją współpracę a łowca orzeknie, że nie biorą :D.

#14 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 12:47

.


Użytkownik tench77 edytował ten post 23 grudzień 2013 - 00:18


#15 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 sierpień 2011 - 12:55

Iron feather to od główek 1,5 i gumek3cm a jak będzie chciał na mikrojigi to musi być coś bardziej spolegliwe.Mam irona i raczej nie widzę go w microjigach.


#16 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 sierpień 2011 - 13:16

Popatrzylem sobie na Phenixy i spodobaly mi sie na razie na papierze te: FX 862-2, FX 902-2.

pozdro

#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 sierpień 2011 - 13:19

Nyny Fx 862-2 mam i polecam :D
Trzeba go zbroić w tytany i jest extra na paproszarnię.Miota dobrze 1,5g a i przyłów mu nie straszny.
Delikatniejszy i subtelniejszy Fx 802-2 :D .
Jest chyba jeszcze Fx 801-2 ale tego nie znam :D.

#18 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 sierpień 2011 - 13:24

Nyny Fx 862-2 mam i polecam :D
Trzeba go zbroić w tytany i jest extra na paproszarnię.Miota dobrze 1,5g a i przyłów mu nie straszny.
Delikatniejszy i subtelniejszy Fx 802-2 :D .
Jest chyba jeszcze Fx 801-2 ale tego nie znam :D.


Mnie osobiscie podoba sie FX 761-2 i FX 701-2 no ale to nie dla mnie wykalaczka ma byc.
Wiec jak pisalem wyzej dlugosc to minimum 240cm no jakby cos fantastycznego bylo to 230cm znajomy przeboleje.

pozdro

#19 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 02 sierpień 2011 - 15:26

Mudhole'owy MHX ma coś lekkiego w ofercie, długości od 2,60, ale nie macałem, nie wiem na pewno Embarassed .
Pzdr,
Fatso

P.S. Natomiast można spróbować blanku muchowego ... jakaś szósteczka ... :unsure:

#20 OFFLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 442 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 sierpień 2011 - 16:44

Z tymi MHX to nie jest tak różowo. Sam szukam kijka na okonki, może nie tak delikatnego. Przeczytałem wątek blanki MHX i bardzo spodobał mi się kij kolegi Ark70 na muchówce #5 F865 tu jest opis (odpowiedź na #254424) wg mnie super – ale właściciel powinien się wypowiedzieć o jego użyteczności.
Sam poszedłem do FC i obejrzałem blanki ST1022 2,6m do 15g oraz ST1081 2,7 m do 10g. Dla mnie za mocne, za ciężkie, zupełnie mnie nie przekonały.
Porozmawiałem z Panami z FC wyleczyli mnie z kija na muchówce – główny argument to inna zbieżystość blanków spinningowych i muchowych i na kiju zbudowanym z muchówki najpierw bym branie zobaczył a następne poczuł.

Pozdrawiam,
drzejko






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych