Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka UL - wybór blanku

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
417 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 23 luty 2019 - 21:57

@Karpiu95, temat dla Ciebie :)

Ps. Tez mam Finezze do 5g, ale jeszcze nie obłowioną :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Banzaiq lubi to

#382 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 23 luty 2019 - 23:59

Powiem tak jak zbudujesz wedkę za 1200zł o parametrach i komponentach GNFS-610UL-S stawiam dobry alkohol.

 

Nie ma i nie będzie takich blanków. Tylko proszę nie piszcie o Matagi Mebaru, tak do dobre blanki ale nie dorastają Grafitowi do pięt, a i często w pracowni zapłacimy znacznie drożej niż za seryjnego Grafita. 


  • malinabar, Tom Rob i goopee lubią to

#383 OFFLINE   goopee

goopee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 luty 2019 - 00:46

Powiem tak jak zbudujesz wedkę za 1200zł o parametrach i komponentach GNFS-610UL-S stawiam dobry alkohol.

 

Nie ma i nie będzie takich blanków. Tylko proszę nie piszcie o Matagi Mebaru, tak do dobre blanki ale nie dorastają Grafitowi do pięt, a i często w pracowni zapłacimy znacznie drożej niż za seryjnego Grafita. 

Rzeczowo...

Pokrywa się z moją refleksją jak na razie.


  • elpojo, xyzzvpc i Tom Rob lubią to

#384 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 24 luty 2019 - 01:01

Tu się trochę z Tobą Paweł nie zgodzę.

Choć w zasadzie powinno się porównywać modele o zbliżonej długości, czyli 7'4", to mimo wszystko nie uważam, żeby TR74 Super Mebaru M-ka w czymkolwiek ustępowała też i temu krótszemu GL, wręcz przeciwnie, miałem dwa GL 6'10'' i 7'4" i TR-kę i została u mnie TR-ka. Fakt że TR-ka robiona własną ręką, więc musi mi pasować ;)  W GL nie do końca pasuje mi krótki dolnik, a z wyważeniem - mimo że kijki są leciutkie - też nie jest tak jak lubię

I da się spokojnie zbudować w tych pieniądzach - blank 5 stówek, przelotki niech będą Torzite 3 stówki, uchwyt, pianka  i pierścionki spokojnie da się zmieścić w 150-200 zł i to na wypasie - cały kij za mniej niż 1 tysiąc, na komponentach nie gorszych niż GL - oczywiście pod warunkiem dłubania samemu B) Jak to w pracowniach by wyszło, nie wiem :)


  • xyzzvpc, jedin i Darek K lubią to

#385 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 24 luty 2019 - 01:03

Ja pisze subiektywnie, też miałem możliwość łowienia Mebaru i dlatego pisałem by go nie przywoływać bo nie jest alternatywą dla Finezzy 5g, tu porostu nie ma blanku na rynku którym można było by budować zastępstwo dla GL, przynajmniej ja nie znam.

 

A Mebaru porównując do dłuższych Finezz, no i tak bardziej pasuje mi GL.

 

Wędkarstwo takie piękne :D takie różne. Wszystko kwestia gustu i subiektywnych odczuć. Może mam zepsutą głowę ale ja już nic poza JP nie widzę, a jak muszę zrobić sam to tylko przyparty do muru brakiem takiego kija na rynku.

 

 

ps. Seryjne wykonanie na żywo jest bardzo przyjemne dla mojego oka, choć to kwestia gustu. Rękojeść mega wygodna, kij zbalansowany/wyważony super...dość tych ohów i ahów bo za reklamę mi nikt nie płaci :D ;)

 

ps. 2 jeszcze tak koszty mi się przypomniały nawet przy założeniu że zdobędziemy taki blank co jest raczej niewykonalne w pracowni kijek na Torzitkach nawet w mix z SIC titanium jak to jest na GL Finezzai w takim wykonaniu raczej nie realny za 1200zl w renomowanej pracowni.

 

ps. 3 apropo nasze wędkarstwo taie piękne. Przypomniało mi się dwóch kolegów obaj łowią na tej samej rzece i obaj biorą dwa zupełnie inne kolory woblerów, jeden ciemne, czarne drugi naturale jasna złota, srebra miedz. Obaj łowią ten sam gatunek i w tych samych miejscach z b. dobrymi efektami i obaj twierdzą że kolor który bierze ten drugi jest mniej efektywny :D :) ale ryby łowią obaj :)


Użytkownik gajosik edytował ten post 24 luty 2019 - 01:16


#386 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 24 luty 2019 - 09:17

A tak z ciekawości, jaką miałeś okoniówkę do tej pory, jak zamierzasz łowić i w jakich wodach.



#387 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4546 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 luty 2019 - 09:50

Może tu jerkbait.pl-blank-na-okonia alternatywę znajdziesz ... ;)



#388 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 24 luty 2019 - 16:00

Nie kombinuj tylko kupuj tą finezzę do 5g jeżeli jeszcze masz okazję🙂

#389 ONLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 24 luty 2019 - 17:22

A możesz napisać co jest takiego nadzwyczajnego w GNFS-610ul, skoro twierdzisz ,że nie ma takich blanków, i że nawet nie będzie. Pytam z czystej ciekawości . Bo ja nic takiego w nich nie zauważyłem a nawet wręcz przeciwnie. Fakt ,że nie łowiłem Graphitem więc może coś istotnego pominąłem.

Jako że stoję przed wyborem ul na ten sezon napisz może co Tobie nie pasowało w tym kijku i jak możesz zaproponuj jakąś alternatywę w postaci wędki z pracowni na podobnych komponentach za 1000pln.

 

Pozdrawiam


  • Tom Rob lubi to

#390 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 24 luty 2019 - 17:55

 

I da się spokojnie zbudować w tych pieniądzach - blank 5 stówek, przelotki niech będą Torzite 3 stówki, uchwyt, pianka  i pierścionki spokojnie da się zmieścić w 150-200 zł i to na wypasie - cały kij za mniej niż 1 tysiąc, na komponentach nie gorszych niż GL - oczywiście pod warunkiem dłubania samemu B) Jak to w pracowniach by wyszło, nie wiem :)

jaki set torzaitów i do jakiego kija (do jakiej długosci )  kosztuje 300 zł ???????

( gdzie takie cos mozna kupic ? )



#391 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 24 luty 2019 - 18:55

gdyby nie fatalne wykonanie z mojej strony wędką, którą mógłbym polecić zamiast GNFS-610UL-S to Favorite SOLO. Dla mnie nr 1 jeśli chodzi o seryjne wklejki. Tylko powtarzam fatalne wykonanie tej wędki dyskfalifikuje ją.

#392 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 24 luty 2019 - 19:00

gdyby nie fatalne wykonanie z mojej strony wędką, którą mógłbym polecić zamiast GNFS-610UL-S to Favorite SOLO. Dla mnie nr 1 jeśli chodzi o seryjne wklejki. Tylko powtarzam fatalne wykonanie tej wędki dyskfalifikuje ją.

Łowiłeś GL-em ?
Miałem w łapie Solo ,ale to nie ta liga.

#393 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 24 luty 2019 - 19:08

jakbym nie mógł porównać to bym się nie odzywał. Gusta są różne. Dla mnie ta liga tylko inny gracz. Pusta rękojeść przechodząca w blank jako całość, idealne wyważenie, szybkość i czucie. Wędka słucha ręki a przez to przynętę można znakomicie animować. Wklejka zgoła inna niż GL mniej plastyczna a jednak na tyle by wcinać najbardziej delikatnie biorące ryby.

Użytkownik damien79 edytował ten post 24 luty 2019 - 19:10


#394 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 24 luty 2019 - 20:51

jaki set torzaitów i do jakiego kija (do jakiej długosci )  kosztuje 300 zł ???????

( gdzie takie cos mozna kupic ? )

W tym wątku piszemy o kiju 6'10 - fabrycznie uzbrojonym w bodajże 8 szt. + tip

Dla Torzite te orientacyjne trzy stówki są osiągalne - dla przykładu secik, jaki ja lubię montować Torzite KR - 16H, 8H, 5.5M, 4KB, + 4 x 4 to w BRC aktualnie (bez żadnych rabatów) koszt circa 289 złotych + cena tipu ok 55 zł

Fabryczne sety Fuji Torzite liczące 9 lub 10 sztuk od startowej 16 BRC ma za troszkę ponad 3 stówki

Także nawet na naszym podwórku da się w okolicy 3 stówek zmieścić, niewiele przekraczając. A jak się poszuka w sieci, to da się spokojnie zmieścić... :)



#395 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 24 luty 2019 - 21:19

ja widze zestaw za 335 plus fajny szczyt 78 zł ... wiec jak by nie liczyc to bardziej 400 zł niz 300 ... 

ALE ZAZNACZAM ZE JA SIE NIE ZNAM i moze faktycznie mozna gdzies wyrwac to za 300 zł ( albo ja cos zle patrze )



#396 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 24 luty 2019 - 21:32

ja widze zestaw za 335 plus fajny szczyt 78 zł ... wiec jak by nie liczyc to bardziej 400 zł niz 300 ... 

ALE ZAZNACZAM ZE JA SIE NIE ZNAM i moze faktycznie mozna gdzies wyrwac to za 300 zł ( albo ja cos zle patrze )

Można oczywiście i tak :)

Ten zestaw o którym piszesz ma 10 przelotek + do tego szczytowa - do kijka długości 6'10"  to zazwyczaj będzie za dużo. Poza tym tip za 78 zł to tzw. Flanged z wywijanym kołnierzem, bardzo fajny, ale do lekkiego kijka spokojnie wystarczy klasyczny ring.



#397 OFFLINE   goopee

goopee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 luty 2019 - 21:39

Bardzo dziekuję wszystkim za wypowiedzi!

 

Jeśli chodzi o inne wędki seryjne to dla mnie temat zamknięty, w rachubę wchodzi jedynie Graphiteleader.

 

Natomiast jeśli chodzi o blanki, to ciągle jestem otwarty na sugestie. Prosiłbym o nie wnikanie w ceny materiałów do uzbrojenia blanku.

Wspomniany budżet 1000zł dotyczy jedynie blanku.


Użytkownik goopee edytował ten post 24 luty 2019 - 21:41


#398 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 luty 2019 - 21:47

Z Grafitami to jest taki problem, że mamy na forum kilka obłowionych i opisanych modeli, a w klasie UL jest ich tam całe mnóstwo,  Zazwyczaj jest duża rotacja modeli- tzn. jak już na coś się zdecydujesz, może okazać się, że już niedostępne- wyszło z produkcji.



#399 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 24 luty 2019 - 21:50

 

Planuję budowę okoniówki, szukam idealnego blanku.

 

Jeśli ma to być blank do 5 g, to rozważyłbym m.in. ten:

https://sklep.brc.co...-5g,-204cm/1264

lub ten:

https://sklep.brc.co...elny-carbon/856

 

A tutaj opis tego drugiego:

http://fishingandhun...pelnego-wlokna/


  • goopee lubi to

#400 OFFLINE   goopee

goopee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 luty 2019 - 22:04

A tak z ciekawości, jaką miałeś okoniówkę do tej pory, jak zamierzasz łowić i w jakich wodach.

Używam taniej ukrainskiej wklejki do 7g. Łowię paprochami na jigach i czeburaszce, max 3.5g. Kanały, rzeki, czasem stawy/jeziorka.

To nie ma być kij uniwersalny, po prostu chcę kij do 5g.


Użytkownik goopee edytował ten post 24 luty 2019 - 22:04

  • strary lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych