Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka UL - wybór blanku

okoń blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
417 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2011 - 22:10

@nyny

może w tym dziale zabrzmi to obrazoburczo <_< ale poklecę Ci coś takiego:

http://www.plat.co.jp/shop/catalog/default/language/en/cPath /21_38_51_1801/saltwater-fishing/rod/major-craft-rod/solpara -rock-fish.html

Tanie, chińskie i naprawdę się sprawdza. Używam modelu SPS 762m ze szczytówką tubular. W mało której pracowni w Polsce dostaniesz wędkę wykonaną na tym poziomie, nie wspominając juz w ogóle o stronie finansowej.

Dla mnie łowienie XUL / UL to jest jednak tylko pewna nisza / odskocznia / zabawa - wydawanie cieżkich pieniędzy na sprzęt do tego typu łowienia osobiście uważam za trochę śmieszne więc polecam gotowca za rozsądną kaskę B) Kilku Kolegów z forum widziało kijek w akcji, może będa chcieli coś dorzucić od siebie.

#42 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 09 sierpień 2011 - 22:30

http://www.olympic-co-ltd.jp/g_rod/calzante_ex/gocaxs_792ul_ s.html

ciekawa propozycja od GF, mialem w rece kij, rewelacja, i perfekcja wykonczenia, pomimo napisu made in china!!!

#43 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2011 - 22:46

Calzante to na pewno klasa wyżej od Solpara (cenowo również) i nie mam większych wątpliwości że tak jak inne wędki z gatunku rockfish produkowane na rynek japoński (również w Chinach) doskonale się sprawdzi przy ultralekkim łowieniu w naszych warunkach.

Ja wybrałem propozycję najbardziej ekonomiczną bo tak jak pisałem dla mnie takie łowienie to margines / zabawa - i pomimo to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością tego co dostałem. W zestawieniu z żyłką mogę spokojnie łowić białoryb na paproszki, kijek poradził sobie również bez problemu z przyłowem w postaci solidnego leszcza, wymiarowego szczupaka itp. Techniczna jakoś wykonania kija jest w zasadzie bez zarzutu, może za wyjątkiej drobnej korekty spacingu ale omotki, spasowanie elementów itp - jak z najlepszej pracowni.

#44 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 sierpień 2011 - 05:29

Friko ten SPS wygląda bez mała jak Pheniks Iron Feather B).
Faktycznie na UL łowienie rozwiązanie niezłe i ekonomiczne.
  • pomidor babinicz lubi to

#45 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 sierpień 2011 - 07:41

... nie tylko wygląda, jeżeli chodzi o walory uzytkowe - zwłaszcza czułość, sygnalizację brań to myślę że może stawać w szranki z każdym kijem z klasy XUL / UL <_<

Naprawdę warto moim zdaniem w życiu spróbować wędek z serii rockfish jako alternatywy dla wszelkiej maści wklejanek czy Phenixów - zwłaszcza że dobrej jakości gotowe wędki można dostać już za bardzo rozsądne pieniądze.

#46 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 sierpień 2011 - 09:25

A gdzies to mozna w PL dostac czy tylko import wchodzi w gre?

pozdro

#47 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 sierpień 2011 - 10:01

z tego co sie orientuje, tylko import. Z podanego linku (PLAT) ściagniesz do Polski bez problemu - ja kupowałem swoją właśnie z tego źródła (w sumie to nawet jeszcze zanim PLAT wprowadził ją do sprzedaży, po prostu poprosiłem Pana Ogawe żeby ściągnął mi tego MajorCrafta i okazało się że nie ma problemu, a jakoś tak za parę tygodni Solpara pojawiła się na stanie w Placie )

#48 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 sierpień 2011 - 10:55

No to trza bedzie kogos poszukac kto pomoze sciagnac tego patyka, bo kolega wyrazil wysokie zainteresowania (zwlaszcza cenowo mocno przypadlo mu do gustu).

pozdro

#49 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 sierpień 2011 - 16:11

Witam .
Też jak autor wątku ,szukałem blanku pod okonia z brzegu.Wiedziałem , że na pewno będzie to Phenix, w pierwotnej wersji FX863-2 :unsure: . Jednak po prześledzeniu tego i innych wątków ,oraz po opiniach niektórych użytkowników Forum zamówiłem komponenty i FX862-2,kijek powinien powstać do połowy przyszłego tygodnia.Na decyzję wpłynęła opinia Joziego, który ma oba kije ,lecz każdy do innych zastosowań.Ja aby uniknąć tzw.uniwersalności ,zawęziłem kryteria tz. kij tylko pod okonia ,tylko na gumy i w miarę delikatnie na główkach od 2-6g.Wiadomo nie zabronię wieszać się szczupłemu lub sandaczowi ale po doświadczeniach z MBX 790-2ml mam do blanków zaufanie.
Pozdro
Rafał


#50 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 10 czerwiec 2012 - 09:44

Witam serdecznie poszukuję blanku do wędki typowo okoniowej.
Możliwie jak najkrótszej max 2,20 .
Będę łowił gumkami o gramaturze do 4 g.
Chodzi mi o lity blank, dwuskład.
Czy możecie mi coś polecić

Zastanawiałem się nad tym blankiem
S871-2-MHX

Czy są jeszcze jakieś blanki z batsona albo mhx-a delikatne do takiego łowienia?
Chodz mi oto aby kij możliwie mocno pracował całą konstukcją i był przeznaczony do delikatnego łowienia.

Chodzi mi głównie o te firmy gdyż są przystępne dla mojego portfela;P.
Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Przemek

#51 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 10:31

Miałem taki kijek ,na blanku Phenixa FX661-2 ,niestety sprzedałem gdyż ja okonia łowię od 4g i kończę na 12g.Kijek pracuje na całej długości ,rzucisz śmiało 1g+ paproch ,ryba nie ma szans na wypięcie.

#52 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 czerwiec 2012 - 11:44

Warto jeszcze dodać, czy łowisz plecionką czy żykłą?, czy wleczesz gumkę na troku czy animujesz ją za pomocą wędki (ja to nazywam łowieniem kołowrotkiem lub łowieniem wędką). Wabik łatwy do zassania i samoprowadzący będzie skuteczny nawet na witce ale już guma, którą steruje kierownik wymaga nico innego, bardziej suchego patyka.

#53 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 10 czerwiec 2012 - 19:16

zgadza się łowię tylko plecionką. I prowadze przynęte dwoma szarpnięciami wędziska wraz z jednoczesnym obrotem korbki kołowrotka.

Proszę chłopaki pomocy!

Bo potrzebuje coś na już , ale nie chce kupować w ciemno.

#54 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 czerwiec 2012 - 20:32

Pheniks FX 701-2.To powinno spełnić Twoje oczekiwania :D.

#55 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 21:53

Wersje w dwóch kawałkach są o radykalnie odmiennej akcji.Jednoskładami spokojnie podbijesz gumę na główce 8-10g i nie gną się jednak po całości.

FX 661-2 Jak i FX701-2 powinny Ci pasować ,tym bardziej że wolisz pełne ugięcie pod rybką, ale tutaj nie poszalejesz zbytnio powyżej górnego 1/4 oz.

#56 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 20 czerwiec 2012 - 10:46

Witam,
A jakos ostatnio dostalem zajawke, zeby mojego ATC 1-7 w jednej czesci zmienic na cos nieco dluzszego i w dwoch kawalkach.
Przeznaczenie to naprawde UL czyli okoniowanie na mikroprzynetach typu obrotowki od 00 do 1, twisterki na 1-3 gramowych glowkach, mikrowoblerki do max 3cm, w dlugosci najlepiej powyzej 2.10 do 2.80max i jak pisalem w dwoch kawalkach.
Mam Blue Rapida do 14 i chce cos oczko-dwa nizej, a ze w CD niebardzo widze blank (no chyba, ze slepy jestem) co sie miesci w normach, to poszukalem u innych producentow. Wybor zawezilem do MHX S871-2-MHX i Phenix FX 761-2, chodzi mi o dokladne s
scharakteryzowanie obu blankow kogos, kto ma/mial z nimi do czynienia. Albo moze zupelnie cos innego do zaproponowania znajdziecie.
Kijaszek bede chcial dac ukrecic jakos w lipcu wiec musze do tego czasu byc 100% pewien na czym to ma byc.

pozdro



#57 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 20 czerwiec 2012 - 10:51

W tej chwili Mekamil kręci dla mnie casta na tym blanku S871-2-MHX z przeznaczeniem na okonia, kilka innych osób poleciło mi również ten blank, sam ciekaw jestem jak się będzie łowiło, niebawem jak otrzymam będę widział coś więcej :D

Pozdrawiam

#58 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 20 czerwiec 2012 - 11:40

Zapomnialem dodac, ze to ma byc pod korbe, ale chetnie poslucham tez jak sie sprawuje w cascie.

pozdro

#59 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 20 czerwiec 2012 - 12:36

Stajnia Phenix jest O.K. :mellow:, modelem FX 761-2,jakiś czas wywijał @ Dąbek 111- jego pytaj, Jeszcze delikatniejszy na moje jest FX 701-2.Do takich zastosowań super pasuje.
pozdro
  • Brylant lubi to

#60 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 12:44

Jeśli z brzegu ,a górna granica jaką postawiłeś to 280cm ,proponuję FX862 .Nie łowiłwm lepszym kijkiem okoni z brzegu jak właśnie ten.główki 1-8g + guma ,obrotówki 00-2 choć niektóre 3 też pociągnie,wobki kleniowo-jaziowe do 5-6cm rappala orginal.Spory zapas mocy w razie przyłowu ,dał radę szczupłym i sandałkom 60+ z brzegu ,a z łodzi 70+ bez problemu.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okoń, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych