Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zrzuciłem zdjęcia do folderu co usunęło już wcześniejsze fotki. Jak odzyskać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 08 sierpień 2015 - 12:44

Witam, mam pewien problem z utraconymi fotografiami. Stworzyłem folder do którego wrzuciłem całą zawartość karty SD. Po jakimś czasie do tego samego folderu wrzuciłm nowo utworzone zdjęcia lecz o takich samych nazwach np. DSC_0012. Zdjęcia nowe zastąpiły stare. Nie mogę odzyskać tych starych. Czy ktoś wie jak to zrobić? Może jest jakiś banalny na to sposób.



#2 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 08 sierpień 2015 - 12:47

Szukaj programów undelete, recovery.
Nadpiasanie danych tymi samymi nazwami może to skompliwokać.

Zapytaj wujka google
How to recover delete files ewentualnie po polsku zapytaj o to samo.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 08 sierpień 2015 - 12:51

Próbowałem odzyskać dane bezpośrednio z karty. Niestety zrobienie nowych zdjęc na tej samej karcie mocno komplikuje sprawę. Próbuję zatem uderzyć w komputer i tutaj pogrzebać. Być może jest jakiś folder ukryty o którym nie wiem i tam te zdjęcia są zarchiwizowane? Liczę, na to, że może tutaj ktoś zna rozwiązanie. 



#4 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 sierpień 2015 - 13:14

Faktycznie jeśli dane zostały oprócz usunięcia nadpisane to sprawa się komplikuje.

 

Przykładowa ścieżka plików tymczasowych(oczywiście po odznaczeniu ukrywania w widoku eksploratora plików i folderów ukrytych):

C:\Users\NazwaUzytkownika\Ustawienia lokalne\Temp

 

 

Osobiście natomiast bym polecił po odznaczeniu ukrywania w panelu wejść w mój komputer i wyświetlić wszystkie zdjęcia znajdujące się na komputerze w sposób "*.jpg, *jpeg" bądź ".jpg, jpeg" pozycje wyświetlą się w szukajce eksploratora windows i po przejrzeniu być może gdzieś ślad tamtych zdjęć na dyskach jest. Powodzenia :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 08 sierpień 2015 - 13:28


#5 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 08 sierpień 2015 - 18:16

... kiedyś odzyskiwałem zdjęcia przerzucone przez "kosz"... jeśli się nie mylę, korzystałem z programu EaseUS Data Recovery Wizard - w mojej wersji miał on jakieś ograniczenia co do ilości odzyskanych danych... większość fotek udało się odzyskać... ale były to fotki usunięte wraz z folderem, a nie nadpisane... z nadpisanymi fotkami raczej będzie ciężko...



#6 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 09 sierpień 2015 - 08:30

Niestety odzyskać zdjęć Ci nie pomogę, ale mogę tylko podpowiedzieć coś, co pozwoli uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości.
Gdzieś w ustawieniach aparatu powinna być opcja ustawień numeracji plików. Może być, albo kontynuacja numeracji, albo nadawanie numerów od 0001 po każdym sformatowaniu karty (czy coś w tym stylu...). I pewnie tą opcję masz u siebie, skoro numery zdjęć się powtórzyły.

#7 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 09 sierpień 2015 - 13:05

Niestety odzyskać zdjęć Ci nie pomogę, ale mogę tylko podpowiedzieć coś, co pozwoli uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości.
Gdzieś w ustawieniach aparatu powinna być opcja ustawień numeracji plików. Może być, albo kontynuacja numeracji, albo nadawanie numerów od 0001 po każdym sformatowaniu karty (czy coś w tym stylu...). I pewnie tą opcję masz u siebie, skoro numery zdjęć się powtórzyły.

To taki rodzaj błędu, który robi się raz w życiu. No nic - dzięki za rady koledzy, na szczęście na tych zdjęciach nie było ryb. Wtedy byłbym zrozpaczony. A tak tylko żona jest... 



#8 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1383 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 22 sierpień 2016 - 11:56

Jak zdjęcia nadpisane, to już nie do odzyskania.

Dobrze odzyskuje pliki darmowa Recuva.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych