Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ebro - sandacz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ballin

ballin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 sierpień 2015 - 11:45

Witam,
Planuję w listopadzie wypad nad Ebro w poszukiwaniu sandaczy. Jako, że ma być to mój pierwszy wyjazd tego typu to prosiłbym o wszelkie wskazówki osób łowiących tam wcześniej w/w gatunek. Zakwaterowany będę w bazie fishing planet.
Czy początek listopada jest dobrym wyborem ?? (Mogę jeszcze zmienić termin wyjazdu).
Jako, że lecę samolotem chciałbym ograniczyć sprzęt do minimum. A więc wszelkie porady dotyczące sprzętu mile widziane. Jak ciężko się tam łowi? Jeśli macie jakieś wskazówki to chętnie skorzystam. Pozdrawiam

#2 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 sierpień 2015 - 12:32

W marcu i kwietniu łatwo je namierzysz w płytkich zatokach. Obecnie jest tam bardzo niski stan wody i pewnie zatoki suche.

#3 OFFLINE   sergio7

sergio7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 listopad 2015 - 19:21

Witam wszystkich,

Proszę o pomoc każdego, kto odwiedził wędkarską bazę poniżej zapory w Mequinenzie nad Ebro; prawdopodobnie obecnie nosi nazwę Bobis-Fischerappartements i jest prowadzona przez Niemca. Staram się skontaktować z nimi, jednak bezskutecznie.Proszę o jakikolwiek kontakt z tą bazą - najlepiej mailowy; obawiam się że ten,który posiadam jest nieaktualny lub oczekiwanie kilka tygodni na odpowiedź to tamtejszy standard.

pozdrawiam



#4 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 25 listopad 2015 - 20:57

Byłem nad Ebro dwa razy, za każdym razem mieszkałem w polskiej bazie Fishing Planet w miejscowości Playas de Chacon. Baza jest położona nad samym zalewem Caspe, a sandaczy tam w brud. W cenie tygodniowego pobytu jest również łowienie z przewodnikiem, lecz obecnie nie wiem czy któryś z nich tam po prostu przetrwał... Tomek (polak) już nie mieszka tam od kilku ładnych miesięcy. Nie wiem jak z hiszpanem mówiącym po polsku, Kike. Gdyby się okazało że Kike tam jeszcze "pracuje" to polecam. Zna tą wodę jak mało kto.
Odnośnie standardu bazy... Przyjemne, nowe, wysprzątane domki z łazienkami. Basen, bar, internet... Sklepik wędkarski i wypożyczalnia sprzętu na miejscu. Lecz jeśli chcesz łowić tylko i wyłącznie na spinning to podpowiadam zabrać swój sprzęt. 



#5 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 listopad 2015 - 21:15

W Playas de Chacon byłem w tym roku w październiku w innej bazie (prowadzi ja Polak, Robert) Tak z sandaczem jak i z sumem było słabo z powodu bardzo niskich temperatur. Na sprzęt sandaczowy na miejscu nie masz co liczyć. Bagaż "sportowy" jest jedynym rozwiązaniem do samolotu. Kije w mocnych tubach, przynęty (gumy, woblery) wszystko do 20kg. łowienie jak w kraju : troll i opad sandaczowy.



#6 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 22:46

jakie to niskie temperatury w pażdzierniku w Hiszpanii dla sandacza? za niskie?



#7 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 listopad 2015 - 07:20

Nie mam dużego doświadczenia w temacie łowienia na Ebro. Pamiętać jednak należy, że mówimy o "hiszpańskich " sandaczach. W czasie mojego październikowego pobytu, temperatura w nocy spadała nawet do 4C a w dzień bywało np 10-12C co według opinii naszego gospodarza (i poznanego Czeskiego przewodnika) jest anomalią. Nienormalnie niskie temperatury pojawiały się już od września. Do tego wszystkiego, doszedł jeszcze niski stan wody. Wpłynęło to na słabe żerowania sandaczy i sumów (i to nie tylko u nas, nowicjuszy na Ebro w okolicach Playas)



#8 OFFLINE   ballin

ballin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 listopad 2015 - 22:25

Nie wytrzymałem i poleciałem na początku listopada zobaczyć jak "To" Ebro wygląda. Cel - sandacz. Byłem w polskiej bazie Fishing Planet w miejscowości Playas de Chacon. Sama baza w miarę nowa, czysto i przyjemnie. Solidne aluminiowe łodzie. Co do przewodnika, aktualnie w bazie takiego nie ma. Tak więc zostało nam odkrywanie wody samemu. Podobno ma być ktoś w najbliższym czasie zatrudniony, ale kiedy dokładnie nie mam pojęcia. Co do samego łowienia to było całkiem nieźle jak na pierwszy raz. Dużo brań, większość ryb do 60cm, kilka szt. 70+, trafił się jeden mały sumek i dwa karpie 101 i 103 cm oba zapięte prawidłowo. Jeśli chodzi o pogodę to w nocy temperatura ok 12-15 C, zaś w dzień dochodziła do 30C.

Co do sprzętu dostępnego na bazie to szalu nie ma( delikatnie mówiąc), kije okumy black rock 2,18 14-42g i kołowrotki dragon viper z plecionkami grubości sznurka do wieszania prania;) Jak ktoś jednak zdecyduje się na wypożyczenie to polecam dobrze obejrzeć przelotki bo często są pokruszone.

Jeśli zaś pojedziecie ze swoim sprzętem to koniecznie chować go na noc do domku, bo w czasie mojego pobytu zdarzyła się w nocy kradzież sprzętu pozostawionego przed domkiem. Napewno wracam tam na wiosnę:)



#9 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 28 listopad 2015 - 23:43

Cześć,jeśli można podepnę się do tematu z pytaniem. Jaki termin na wiosnę najlepszy? Bo zbyt wcześnie to zimno , a potem jak cieplej to gruntowcy tak wszystko obstawiają że spinningować się nie da. Prawda to czy nie prawda ?

#10 OFFLINE   ballin

ballin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 listopad 2015 - 18:07

Z informacji zaczerpniętych na miejscu to jeśli chodzi o sandacze najlepszy jest marzec i kwiecień. Jeśli chodzi o sumy to podobno czerwiec jest bardzo dobry. Oczywiście wszelkie anomalie pogodowe zaburzają te "schematy".
Zaznaczam,że są to informacje uzyskane nad wodą od osób tam spotkanych, niestety jeszcze przeze mnie nie sprawdzone.

#11 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 29 listopad 2015 - 18:52

Byłem w tym roku w marcu (ok. 15-20), i akurat nie był to najlepszy termin, bo było to tuż po przejściu fali powodziowej.

Sandacze brały w ilościach jak na tamtejsze warunki umiarkowanie (10-15 szt./dziennie), a znajomi którzy byli 2 tygodnie później połowili przeciętnie 2x lepiej.

W marcu rano jeszcze możliwe takie widoczki:

Załączony plik  P3150033.JPG   37,65 KB   34 Ilość pobrań

 

Sandacze w tarle, a "panowie" w atramentowych barwach godowych:

Załączony plik  P3180059.JPG   58,93 KB   35 Ilość pobrań

 

PS. - dla młodszych użytkowników: atrament to taka niebieska ciecz której onegdaj używano do pisania, później zastąpiły ją długopisy ;) .

 

 


  • Pumba, BOB i szczupak1 lubią to

#12 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 listopad 2015 - 19:35

...dodam tylko, że najwcześniejsze atramenty nazywanie są galusowymi. Produkowano je z "gałki galusowej" (to taka "kuleczkowa" narośl na liściach dębu) ;)  :D

(troszkę oddaliliśmy się w czasie od Hiszpańskich sandaczy choć geograficznie bardzo blisko ;) )


Użytkownik BOB1 edytował ten post 29 listopad 2015 - 19:46


#13 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 listopad 2015 - 19:42

Kiedys myślałem ze etyczni wędkarze nie lowia ryb podczas tarla.

Potem wydawało mi się, ze jak ktoś jest nieetycznym wedkarzem to sie tym nie obnosi wstawiajac zdjęcia swoich postepkow.

Teraz juz nic nie mysle :(

Hiszpanskie sandacze nie zasluguja na to by spokojnie odbyć tarlo , bo akurat ktos wykupil sobie wyjazd w terminie tarla ???

#14 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 29 listopad 2015 - 19:50

Daniel, wiem że zdjęcie może być kontrowersyjne, wstawiłem je żeby pokazać różnicę w ubarwieniu "naszych" czarnuchów i "tamtejszych" ryb, a nie po to by się chwalić złowioną rybą.

Jeżeli moderator uzna je za łamiące przepisy Jb, to niech je usunie (a ryba wróciła do wody).

Tematów o "etycznych" terminach połowów było już kilka.


Użytkownik slawek_2348 edytował ten post 29 listopad 2015 - 19:53

  • michalvcf lubi to

#15 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 00:33

No to coś wiem , dzięki
Tomek

Użytkownik kostom63 edytował ten post 30 listopad 2015 - 00:34


#16 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 18:41

Czy ktoś ostatnio odwiedzał, któraś z polskich baz nad Ebro w celu sandaczowym? Jak teraz wygląda tam sytuacja? Coś mi się obiło o uszy, że właściciel jednej z baz odszedl do lepszego świata? Wybieram się na wiosnę pierwszy raz.

#17 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 01 styczeń 2018 - 19:10

Sytuacja na Ebro wygląda tak że nie ma wody bardzo niskie stany , sandaczy niet . Robert z Polskiej bazy Ebro odszedł na zawsze .



#18 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 19:37

Na wiosnę stan wody będzie wyższy?

#19 OFFLINE   jaccoo1

jaccoo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 01 styczeń 2018 - 19:45

Wszystko zależy od opadów śniegu.

Jeśli w górach spadnie w styczniu lub w lutym dużo śniegu to na wiosnę poziom wody powinien być wysoki..

Sandacze są na pewno bo niby gdzie miały się podziać. Także głowa do góry ;) .

Wiosna to nie jesień i wody nie powinno brakować.......



#20 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 20:18

Która bazę możecie polecić?
  • kristofer232 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych