Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Opinie na temat Garmin 70dv i Elite 7 CHIRP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Achilles272

Achilles272

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 10 sierpień 2015 - 16:56

Witam mam zamiar zakupic echo i prosze o opinie użytkowników tych modeli Garmin 70dv i Elite 7 CHIRP



#2 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 10 sierpień 2015 - 17:15

Gdybyś przeczytał co o nich jest napisane w innych tematach nie pisałbyś tego pytania.



#3 OFFLINE   Achilles272

Achilles272

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 10 sierpień 2015 - 17:25

Czytałem i mam tylko większy zamęt bo więcej tam kłótni niż informacji.


Użytkownik Achilles272 edytował ten post 10 sierpień 2015 - 18:07


#4 ONLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 10 sierpień 2015 - 17:37

kup słownik - powinien ci pomóc....



#5 OFFLINE   Achilles272

Achilles272

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 10 sierpień 2015 - 18:09

Do wszystkich mądrali co nie mają nic do powiedzenia na temat nie piszcie szkoda mojego i waszego czasu



#6 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 10 sierpień 2015 - 20:45

Miałem ten sam dylemat ale wybrałem 70dv i nie żałuje. Echo jest super, na początku myślałem że lepsze są przyciski od dotyku, ale zmieniam zdanie. Żadnych przycisków, dotyk chodzi super, możesz robić cuda bez zbędnego klikania.

Funkcje myślę, że takie same jak w Elit7 tylko w 70dv nie masz CHIRPA. To możesz mieć dokupując GCV 10, dostępne osobno ale masz też wtedy boczny sonar (jak dokupisz przetwornik). CHIRP myślę że jest ok, ale czy zobaczysz różnicę na takim ekranie? Dodatkowo wszystko ładnie wygląda na prezentacjach, np. Lowrance pokazuje że z CHIRPEM zobaczysz nawet krętlik ale to chyba w akwarium robili. Żeby zobaczyć krętlik musisz tak mocno czułość podkręcić że w naszych jeziorach jest to niemożliwe - będziesz miał tyle szumów że w efekcie nic nie zobaczysz. 

W chwili obecnej jedyna moim zdaniem przewaga Elity to możliwość tworzenia map batymetrycznych z logów przy pomocy Reefmastera. W przypadku Garmina to jeszcze niemożliwe, ma być zrobione w końcu roku a nie zdziwiłbym się jak dopiero w przyszłym. Ja na razie pływając zgrywam sobie logi i obrazy z echa na kartę i ładuję na komputer. Mogę wszystkie zapisy oglądać w spokoju w domu przy pomocy darmowej apki HomePort a jak Reefmaster ruszy zrobię sobie batymetrię.

Masz trudny wybór, wiedz jednak że cokolwiek z tych dwóch wybierzesz to i tak będziesz zadowolony.     



#7 OFFLINE   Demensiq

Demensiq

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 66 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Dms

Napisano 11 sierpień 2015 - 14:38

Tak wygląda chirp na Garminie  ;)

Załączone pliki



#8 OFFLINE   Achilles272

Achilles272

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 11 sierpień 2015 - 16:07

Maras5 no tak ale za chirp+boczny sonar w Garminie trzeba słono dopłacic.Myśle że ten chrip to dużej różnicy nie robi ale brak możliwosci tworzenia map na tą chwilę to spory minus. Wyczytałem ostatnio gdzieś że Garmin ma problemy z pokazywaniem ryb i chciałbym wiedzieć jak pod tym względem sprawuję się twoje echo i czy się nie zawiesza podczas zapisywania logów i w upalne dni

#9 OFFLINE   Demensiq

Demensiq

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 66 postów
  • Lokalizacjamultikonto - Dms

Napisano 11 sierpień 2015 - 16:27

Maras5 no tak ale za chirp+boczny sonar w Garminie trzeba słono dopłacic.Myśle że ten chrip to dużej różnicy nie robi ale brak możliwosci tworzenia map na tą chwilę to spory minus. Wyczytałem ostatnio gdzieś że Garmin ma problemy z pokazywaniem ryb i chciałbym wiedzieć jak pod tym względem sprawuję się twoje echo i czy się nie zawiesza podczas zapisywania logów i w upalne dni

ty mniej czytaj mitomanów za chirp może trzeba dopłacić za boczny sonar model 71 i 91 sv zmiescisz sie do 4500 hehehe a wyżej masz jak ryb nie pokazuję  ;)



#10 OFFLINE   Achilles272

Achilles272

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 11 sierpień 2015 - 16:42

Chodziło mi o to jak to wygląda bez chrip



#11 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 11 sierpień 2015 - 19:56

Cóż u mnie bez CHIRPA na 77Hz wygląda tak samo jak u kolegi Demensiq, na 200Hz trochę inaczej. Nie wiem gdzie wyczytałeś że Garmin nie pokazuje ryb ale to bujda. Ja nawet już potrafię rozpoznać mniej więcej które to sandacze a które okonie - ale tylko w "moim" miejscu oczywiście pewności 100% nigdy nie mam. Widząc jednak te kształty tak długo zmieniam przynęty i sposób łowienia aż "zaskoczy". Teraz mam lepsze efekty ponieważ wystarczy mi napłynięcie na moją miejscówkę i wiem czy są tam drapieżniki czy tylko "biała". Lecz miejsce jest to charakterystyczne i na innych miejscówkach takiej pewności już nie mam. Tu możesz znaleźć mój post z miejscem gdzie łowią sumy, ja akurat tylko przepływałem i nie miałem czasu na bawienie się z echem. Zrzut jest z 200Hz. http://jerkbait.pl/t...chosondy/page-4

Co do echosond tu masz porównanie i kilka opinii http://www.fishfinde...map-70dv-review

Jeśli trochę łapiesz angielski lub pomóż sobie translatorem googla to polecam poszukać na amazonie. Jest dużo echosond i przede wszystkim opinii o poszczególnych modelach.

Nie wiem jak inni ale ja pływam przez cały dzień i zbieram logi i nigdy nie zdarzyły mi się zawieszenia echa. Ot, taka mała przewaga G.

Najlepiej umów się z kimś albo w sklepach pomacaj. Tak jak pisałem w tym przypadku i tak zawsze wybierzesz dobrze. A że nie można teraz łatwo zrobić batymerii to nie problem bo zanim pozbierasz dobre logi to i tak sezon się skończy. No chyba że łowisz na 5ha stawie ;)



#12 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 sierpień 2015 - 20:20

 Nie wiem gdzie wyczytałeś że Garmin nie pokazuje ryb ale to bujda.

Kolega Paprykarz miał taki przypadek, ale nie potwierdzony przez innych użytkowników. Ja też nie potwierdzam - 551dv bardzo ładnie pokazuje, nawet w Wiśle. Może nie klasyczne łuki, ale stada leszczy i inne większe ryby namierzam bez problemu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, można kupić tanio, w granicach 1600-1650 PLN.


Użytkownik psulek edytował ten post 11 sierpień 2015 - 20:21


#13 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 12 sierpień 2015 - 07:41

Miałem taką sytuację w slonej wodzie. Zasolenie wód morskich w Norwegii wynosi 35 promili. Bałtyk na polskim wybrzeżu ma zaledwie 6-7 promili. Jak to wygląda w wodach słodkich nie wiem bo nie używałem.



#14 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 12 sierpień 2015 - 08:06

W tym roku też zamieżam zmienić echo i śledze wszystkie tematy. I mam pytanie. Czy te 4500 to koszt echo z przetwornikami czy bez bo na stronie g podają że bez a koszt przetwornika z powiedzmy down skanem nie zachwyca.



#15 OFFLINE   Achilles272

Achilles272

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 12 sierpień 2015 - 17:47

A jak dotyk sprawuje się w niskich temperaturach, testował ktos to z was.



#16 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 13 sierpień 2015 - 11:10

A jak dotyk sprawuje się w niskich temperaturach, testował ktos to z was.

Czy słońce czy deszcz czy pełna lampa itd ... ekran super wygodny w każdych warunkach.



#17 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 13 sierpień 2015 - 18:43

Miałem taką sytuację w slonej wodzie. Zasolenie wód morskich w Norwegii wynosi 35 promili. Bałtyk na polskim wybrzeżu ma zaledwie 6-7 promili. Jak to wygląda w wodach słodkich nie wiem bo nie używałem.

A ja myślałem, że to w Polsce jest najwięcej promili :D



#18 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 06:52

Witam

 

Mam Garmin dv70 i przetwornik GT20. Jak rozbudować zestaw aby mieć Side view ? Jak się montuje ten nowy przetwornik ?



#19 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 07:38

Już wiem , przystawka GCV TM10 i przetwornik GT40/GT52.



#20 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 20:34

Orientowałeś się ile to teraz kosztuje?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych