Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Pracownia,, Pstrągman''

pracownia autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1158 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 11 wrzesień 2018 - 20:12

W wędkach muchowych szczególnie  w niskich klasach  prawie zawsze stosuje jedwabne nici.


  • trout master lubi to

#942 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 11 wrzesień 2018 - 20:52

St.Croix Legend Xtreme 7'6'' 5-18g 6-12lb . Szybka sandaczówka , ale z dolnikiem który pracuje .Nie gubi przez to szczupaków nawet przy łowieniu na plecionkę .Można spokojnie stosowac główki do 25g + gumka 4'. Uzbrojona w super czuły uchwyt MVT Alpsa i przelotki Fuji Torzite.
gKB8Q-Iuy8hX.JPG?v=2gKB8Q-Hph9OJ.JPG?v=2gKB8Q-ZB8kwg.JPG?v=2

Zaczep do przynęty :)

Klasa !

Użytkownik Guzu edytował ten post 11 wrzesień 2018 - 20:53


#943 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 11 wrzesień 2018 - 21:06

Kupiłem kiedyś w Mudholu  takie zaczepy i przeleżały w pudełku z 10 lat  :) .


  • Guzu lubi to

#944 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 11 wrzesień 2018 - 21:11

Teraz gruba artyleria muchówki DH . W Europejskich warunkach przeznaczone na łososia ,troć i głowacicę.Wersje podróżne w 6 składach.

 

Loop Cross S1 #7 12'2''

XQjyc-ptvMgv.JPG?v=2XQjyc-r6ygdz.JPG?v=2XQjyc-X368QW.JPG?v=2XQjyc-A6zMMi.JPG?v=2XQjyc-KzZyCx.JPG?v=2


  • Guzu lubi to

#945 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 11 wrzesień 2018 - 21:14

Loop Cross S1 #8 13'2''

v4FY8-Lv0JFL.JPG?v=2v4FY8-7GWtpL.JPG?v=2v4FY8-MaZtmG.JPG?v=3v4FY8-Y7k0PQ.JPG?v=3v4FY8-nO7r3N.JPG?v=3v4FY8-d1PomB.JPG?v=3v4FY8-yWQb6o.JPG?v=3


  • TomekSudety lubi to

#946 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 11 wrzesień 2018 - 21:16

Loop Cross S1 #9 13'6''

uClRO-F6oaG9.JPG?v=2uClRO-uBwElQ.JPG?v=2uClRO-GQBxAx.JPG?v=2uClRO-B8iZq8.JPG?v=2uClRO-barrW1.JPG?v=2uClRO-fvbvhX.JPG?v=2


  • szpiegu, Jozi i TomekSudety lubią to

#947 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 12 wrzesień 2018 - 09:53

Czarny opis? Tajemniczy, fajny.

#948 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 12 wrzesień 2018 - 20:58

Czarny opis? Tajemniczy, fajny.

To tylko nr seryjny wędki,nie musi się rzucać w oczy,opis na blanku fabryczny.



#949 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 12 wrzesień 2018 - 21:06

Piękne te twoje kijki Wojtku  :) ...


  • pstrągman lubi to

#950 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 12 wrzesień 2018 - 21:19

Ciekawa propozycja na klenio-jazie  do łowienia mikro wobkami ,smużakami .CRC Crappie 305cm 8lb 0.9-7g. Takiego modelu brakowało w ofercie blanków na polski rynek.

Wędka obsługuje obrotówki 0-2 i woblery 2-5cm. Pod przynętą ugina się szczytem,potem po zacięciu ryby przechodzi już w parabole i amortyzuje całością.

Komponenty: korek burl tiger, uchwyt ATC Apex malowany na czarno i przelotki Seaguide LS zirconium w tytanowej ramce.

L2njT-aXbuae.JPG?v=3L2njT-H0ttQP.JPG?v=3L2njT-jzBzoq.JPG?v=3L2njT-SVEWXY.JPG?v=3L2njT-VQ9z9M.JPG?v=3L2njT-wCzYqe.JPG?v=2



#951 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 12 wrzesień 2018 - 21:31

Okoniowy Avid  198cm 6lb  0.9-5g . Daje radę obrotówkom do nr 2, wobkom do 5cm i 2-3' gumkom na 5-7g główce. 

Kijek uzbrojony w przelotki Fuji torzite , uchwyt DPS 16 z wkładką drewnianą  frezowana pod kołowrotek i dzieloną rękojeścią z łaciatego burl corka.

ud218-W6a5px.JPG?v=2ud218-XEbwbp.JPG?v=2ud218-xJ5mUB.JPG?v=2ud218-wdrMiQ.JPG?v=2ud218-EU7rtv.JPG?v=2ud218-gvWl1J.JPG?v=2ud218-LS1wVL.JPG?v=2



#952 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 12 wrzesień 2018 - 22:26

Cousins ESP 704 czyli 213cm 7-18 g i 8-12lb. Niezwykła wędka i blank.Wykonany pod łowienie większych pstrągów ,ale jego przeznaczenie może być na prawdę różne - sandacz ,szczupak,okoń,pstrąg.....

Mimo opisu 7-18g  moim znaniem realne to 3 - 30 g  :)

Uzbrojony prosto, klasycznie,bez zbędnych upiększeń .Komponenty: uchwyt aluminiowy REC, przelotki tytanowe RECoil i korek flor.

czb21-IuGDuH.JPG?v=2czb21-4RYhoI.JPG?v=2czb21-zgjuQq.JPG?v=2czb21-2aRbiX.JPG?v=2czb21-4My2bD.JPG?v=2



#953 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 07:19

Cos pieknego.
  • pstrągman lubi to

#954 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 13 wrzesień 2018 - 08:05

Pytanko  o  przelotki  w tym ESP 704   jakie  jest planowane   przeznaczenie   np.tylko   pod żyłkę  ...? jak to się   ma  w praktyce   domyślam  się   że  to  jest  bardzo lekkie ...?

 

Do jakiej  mocą   suzuki  można  by    porównać  w/w  ....702  8   czy ew  702 12  ...?



#955 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 13 wrzesień 2018 - 10:04

Pięknie wykonany !... lubię takie klasyczne uzbrojenia, bez udziwnień.


  • trout master lubi to

#956 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 13 wrzesień 2018 - 12:05

Pytanko  o  przelotki  w tym ESP 704   jakie  jest planowane   przeznaczenie   np.tylko   pod żyłkę  ...? jak to się   ma  w praktyce   domyślam  się   że  to  jest  bardzo lekkie ...?

 

Do jakiej  mocą   suzuki  można  by    porównać  w/w  ....702  8   czy ew  702 12  ...?

 

Recoile były zakładane w fabrycznych kijach St Croix Xtreme, ja miałem je założone przy wędce cw 50g  i łowiłem tylko plecionką.

Ciężko porównać te 2 blanki.Całkiem inne konstrukcje. Blank Cousins ma dużą zbieżność i mocny dół , ale po pełnym nagięciu blanku amortyzacja się nie kończy i można wyginać dalej,chociaż już nie próbowałem.



#957 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 13 wrzesień 2018 - 12:46

Recoile były zakładane w fabrycznych kijach St Croix Xtreme, ja miałem je założone przy wędce cw 50g  i łowiłem tylko plecionką.

Ciężko porównać te 2 blanki.Całkiem inne konstrukcje. Blank Cousins ma dużą zbieżność i mocny dół , ale po pełnym nagięciu blanku amortyzacja się nie kończy i można wyginać dalej,chociaż już nie próbowałem.

A ja wymieniałem pocięte cztery przelotki przez plecionkę w Xtreme XS70MF (kij do 18gram - 5/8oz.)

 

Galeria Kolegi jest inspiracją dla niejednego rodbuildera :)  -  piękne kije.


  • pstrągman lubi to

#958 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 wrzesień 2018 - 15:19

Mnie się osobiście to nie zdarzyło choć miałem kilka kijów na Reck-ach, ale dwóm moim wiarygodnym kolegom przetarły się Recki, jednemu szczytowa w muchówce (pokaleczone linki) a drugiemu w spinningu tunelowe,- co dziwne nie wszystkie tylko dwie...

Dla mnie to dziwne przypadki i trudno w nich o jakąś logiczną prawidłowość czy wiarygodną hipotezę... Tym niemniej się to zdarzyło...

Wojtku co do wykonanego przez Ciebie Kuzyna,- krótko,- estetycznie pierwsza liga, praktycznie ale i subiektywnie ,- duży minus za zimny i po prostu niewygodny, wrzynający się w dłonie uchwyt.


  • Guzu lubi to

#959 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 wrzesień 2018 - 15:51

Mnie się osobiście to nie zdarzyło choć miałem kilka kijów na Reck-ach, ale dwóm moim wiarygodnym kolegom przetarły się Recki, jednemu szczytowa w muchówce (pokaleczone linki) a drugiemu w spinningu tunelowe,- co dziwne nie wszystkie tylko dwie...

Dla mnie to dziwne przypadki i trudno w nich o jakąś logiczną prawidłowość czy wiarygodną hipotezę... Tym niemniej się to zdarzyło...

Wojtku co do wykonanego przez Ciebie Kuzyna,- krótko,- estetycznie pierwsza liga, praktycznie ale i subiektywnie ,- duży minus za zimny i po prostu niewygodny, wrzynający się w dłonie uchwyt.

No ten minus to chyba nie dla Wojtka ;) .Raczej pewnie życzenie klienta.Aczkolwiek wyobrażam sobie że miłe w trzymaniu,zwłaszcza w zimnych okresach roku to to nie jest.Optycznie wygląda fajnie.


  • Guzu lubi to

#960 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 wrzesień 2018 - 16:22

Nie rozdaję nikomu ( w sensie - ludziom) ani plusów ani minusów bo kimże ja jestem by to robić, co innego z pomysłami,- tu nie mam hamulców ...

Dlatego użyłem słowa "subiektywnie" i wplotłem go gdzieś pomiędzy wykonanie a zastosowanie razem z owym subiektywnym dużym minusem.... 

Szklaki, które "największe usługi" przy łowieniu pstrągów i sandaczy oddają łowiącym w zimniejszych porach roku aż się prosi zbroić w stylu vintage, ze względu na "wiekowość technologi",  żeby tak -no- stylowo było,- co oczywiście pięknie wygląda ale czy tylko o wygląd chodzi?

Wygląd o który się będzie stale na łowisku potykać?

Rozumiem, że takie mogło być zamówienie,- jasne, ale to nie zmienia faktu niewygody...

 

Ps

Niedawno miałem taki sam problem z przezbrojeniem Hardego nr 2... Przeglądałem w poszukiwaniu inspiracji net i galerie Wojtka, nic mnie do końca nie ujęło, tak samo chciałem zachować styl "ala" Hardy, kilka rozwiązań znalazłem przynajmniej tak  mi się wydaje....

Ostatecznie zdecydowałem się na nieco awangardową zagrywkę.... zobaczymy co z tego wyjdzie, wygodne będzie to dla mnie na 100% ale czy estetycznie będzie się podobało,- być może nie.... Gdy się zdecyduje pokazać ten mariaż korka drewna i "japan stylu" też na pewno będą tacy co stwierdza że popelina i cepelia,- ale to powiedzą i napiszą o pomyśle a nie o mnie....  

Lepiej tego nie potrafię wytłumaczyć.....


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 13 wrzesień 2018 - 16:33

  • Guzu, trout master i gelo lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, pracownia, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych