Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Pracownia,, Pstrągman''

pracownia autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1158 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   gelo

gelo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 20:19

Wedka wykonana przez Wojtka wedlug zlecen zamawiajacego takze nie jemu sie naleza minusy gdyz wykonal swoja prace wzorowo. Wedka zbudowana pod mam nadzieje duzego pstraga a sandacza pewnie nigdy nie bedzie widziala gdyz tam gdzies mieszkam ich poprostu nie ma. Zalozenie bylo prosto I z urokiem starej wedki I tak wyszlo. Wedka nie bedzie uzywana w niskiej temperaturze gdyz tam gdzie lowie sezon konczy sie wraz z koncem wrzesnia I zaczyna w polowie marca.co do wygody - na szybko nie przeszkadza na dluzej okaze sie- mam nadzieje ze juz w sobote jesli pogoda pozwoli. Wedka byla wykonana dla mnie. Jeszcze raz wielkie dzieki Wojtek. Pozdrawiam
  • pstrągman lubi to

#962 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 wrzesień 2018 - 20:24

Wiele radości z użytkowania życzę  :) to wspaniały blank,- mam poprzednika ;)



#963 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 13 wrzesień 2018 - 22:24

Mnie się osobiście to nie zdarzyło choć miałem kilka kijów na Reck-ach, ale dwóm moim wiarygodnym kolegom przetarły się Recki, jednemu szczytowa w muchówce (pokaleczone linki) a drugiemu w spinningu tunelowe,- co dziwne nie wszystkie tylko dwie...

Dla mnie to dziwne przypadki i trudno w nich o jakąś logiczną prawidłowość czy wiarygodną hipotezę... Tym niemniej się to zdarzyło...

Wojtku co do wykonanego przez Ciebie Kuzyna,- krótko,- estetycznie pierwsza liga, praktycznie ale i subiektywnie ,- duży minus za zimny i po prostu niewygodny, wrzynający się w dłonie uchwyt.

Arku, takie było założenie i zostało ono wykonane. Co do mojego zdania o tym uchwycie, to jest to najlepiej leżący w mojej  dłoni uchwyt , kształt ,średnica,dla mnie ideał. Tyle przerzuciłem różnych wędek z różnymi uchwytami i zawsze coś mi nie pasowało. Łowiąc różnymi wędkami ,często zmieniam chwyt, przed kołowrotkiem,za, pomiędzy i zawsze mi coś przeszkadzało. Stwierdziłem, że jednak DPS jest chyba ideałem. REC to auminiowa kopia DPSa 17 z tym ze znacznie subtelniejsza,odchudzona na bokach i idealnie dopasowanym gniezdzie. Mimo że jest cały z metalu nie rysuje stopki kołowrotka. A  że zimny , zima nie trwa u nas cały cały rok, ja z reszta rzadko łowię przy temperaturze poniżej 0. 

W swojej wędce pstrągowej dałem insert korkowy i sprawa załatwiona. :)

5jNwl-ofgmQ7.JPG?v=4



#964 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 wrzesień 2018 - 05:57

Gusta vs fizyka,- któż z nas pozostaje w 100% pragmatyczny  ;)


  • Guzu lubi to

#965 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 14 wrzesień 2018 - 07:23

Witam

 

jeśli  nie  tajemnica  co to  za  travel   moc długość  itd ....?



#966 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 14 wrzesień 2018 - 08:03

Witam

 

jeśli  nie  tajemnica  co to  za  travel   moc długość  itd ....?

Blank muchowy SAGE RPLX klasa #8



#967 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 14 wrzesień 2018 - 08:04

Gusta vs fizyka,- któż z nas pozostaje w 100% pragmatyczny  ;)

 

Zwykły DPS Fuji też ma metalowe elementy w uchwycie i jakoś nikt nie marudzi ze zimny.



#968 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 10:29

Zwykły DPS Fuji też ma metalowe elementy w uchwycie i jakoś nikt nie marudzi ze zimny.

Dokładnie to samo sobie sobie pomyślałem , ja również różne uchwyty w swoich wędkach miałem , ale poczciwy , stary DPS17 leży najlepiej :)

Choć ostatnio jakoś Delfin mocno się u mnie rozpycha :)


  • gulf i januszz lubią to

#969 OFFLINE   gelo

gelo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 15 wrzesień 2018 - 15:32

Mnie się osobiście to nie zdarzyło choć miałem kilka kijów na Reck-ach, ale dwóm moim wiarygodnym kolegom przetarły się Recki, jednemu szczytowa w muchówce (pokaleczone linki) a drugiemu w spinningu tunelowe,- co dziwne nie wszystkie tylko dwie...
Dla mnie to dziwne przypadki i trudno w nich o jakąś logiczną prawidłowość czy wiarygodną hipotezę... Tym niemniej się to zdarzyło...
Wojtku co do wykonanego przez Ciebie Kuzyna,- krótko,- estetycznie pierwsza liga, praktycznie ale i subiektywnie ,- duży minus za zimny i po prostu niewygodny, wrzynający się w dłonie uchwyt.

Wedka pierwszy raz nad woda, 10C , po wyjeciu z samochodu uchwyt chlodny tak samo jak I stopka kolowrotka- po tym wpisie dopiero zaczalem zwracac na to uwage, uchwyt wygodny -moze czuc na dloni nakretki dociskajace na poczatku. Zanim doszedlem doszedlem nad rzeke o wszystkim zapomnialem, ani razu nie odczulem jakiegos dyskomfortu podczas trzymania wedki, uchwyt bardzo wygodny osobiscie mi lepiej lezy niz DPS 17. Fakt przy minusowej temperaturze uchwyt bylby zimny ale z gory bylo zalozenie ze wedka nie bedzie w niskich temperaturach uzywana-dlatego tez zdecydowalem sie na recoile. Wojtek, przepraszam za offtop.

#970 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 15 wrzesień 2018 - 18:06

Blank muchowy SAGE RPLX klasa #8

 

W tym roku kilka razy na pstrągach byłem z travelem na muchowym Batsonie RX8 też #8. Coś w tej ósemce w celach spinningowo-pstrągowych musi być  :)



#971 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 08:54

A jak porównać taka klasę #8 do parametrów blanku spinngowego? 8-10lb czy mocniej?

#972 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 16 wrzesień 2018 - 13:23

A jak porównać taka klasę #8 do parametrów blanku spinngowego? 8-10lb czy mocniej?


Na oko myśle że #6 to jakieś 2-10g. #7 może do 15, #8 nie łowiłem ale myśle że ok 18g by obskoczył. Mogę się oczywiscie mylić.
Sam poluje na coś "pstragowego" i mam nawet na oku GLoomisa GLX #7, ale cena ciagle za wysoka. 😥😕

#973 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 16 wrzesień 2018 - 13:30

Na oko myśle że #6 to jakieś 2-10g. #7 może do 15, #8 nie łowiłem ale myśle że ok 18g by obskoczył. Mogę się oczywiscie mylić.
Sam poluje na coś "pstragowego" i mam nawet na oku GLoomisa GLX #7, ale cena ciagle za wysoka.

 

Dobrze piszesz  :)



#974 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 17:47

Blanki muchowe tez maja określenie „akcji”, jakieś rodzaje szybkości czy ugięcia? Rozumiem, ze gna się głębiej niż spiningowe.
Widziałem ostatnio filmik z praca muchówki Dragona HM62 Nymph i powiem szczerze, ze widział hm ten blank w spiningu kleniojaziowym ;)

#975 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 16 wrzesień 2018 - 19:33

Mają określenie akcji również jak w spinningu. Wszystkie muchowe grubościenne podejdą pod zbrojenie spinningu. Ale niech wypowie się Wojciech. ☺️

Użytkownik TomekSudety edytował ten post 16 wrzesień 2018 - 19:33


#976 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 16 wrzesień 2018 - 19:43

Cudów z kijow muchowych nie wyciągniesz. Zawsze akcja będzie bardziej paraboliczna niż spinningowe fast.
Wymienione muchówki są raczej "szybsze" i dlatego nadają się jako spinningi z których "nie spadają ryby", mając czułe szczytówki gwarantujące niski dolny zakres mogące jednocześnie miotać większymi wabikami bez problemu, a ich "szybkość" umożliwia poprawne prowadzeniem.
Muchówki inne niż "fast" przy prowadzeniu przynet różnie wypadają (ugięcia, bujanie, brak "kopa" przy zacięciu).

Przepraszam Wojtku że w Twoim wątku takie dyskusje i proszę Moda o ewentualne wrzucenie jej w odpowiednie miejsce.

#977 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 17 wrzesień 2018 - 16:17

Wedka pierwszy raz nad woda, 10C , po wyjeciu z samochodu uchwyt chlodny tak samo jak I stopka kolowrotka- po tym wpisie dopiero zaczalem zwracac na to uwage, uchwyt wygodny -moze czuc na dloni nakretki dociskajace na poczatku. Zanim doszedlem doszedlem nad rzeke o wszystkim zapomnialem, ani razu nie odczulem jakiegos dyskomfortu podczas trzymania wedki, uchwyt bardzo wygodny osobiscie mi lepiej lezy niz DPS 17. Fakt przy minusowej temperaturze uchwyt bylby zimny ale z gory bylo zalozenie ze wedka nie bedzie w niskich temperaturach uzywana-dlatego tez zdecydowalem sie na recoile. Wojtek, przepraszam za offtop.

Każda opinia mile widziana.Pozdrawiam.



#978 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 17 wrzesień 2018 - 16:52

Klasa #8 to w blanku muchowym wychodzi mniej więcej 15 -20 g.Moc nie jest opisana w muchówkach ,ale może być różna,zależy od konstrukcji blanku( TFO seria TiCrX mają chyba najmocniejsze dolniki). Nie każdy blank nadaje się do celów spinningowych. Raczej nikt z blanku muchowego nie robi sandaczówki ,tylko wędkę pod ryby typu kleń,pstrąg,chociaż na duże i silne ryby jak troć czy sum ,też to może być dobry pomysł. Najczęściej  jednak takie wędki powstają ze względu na liczbę skladów.

Kiedyś robiłem sporo takich wędek,w tej chwili nie mam pomysłu na ciekawą wędkę spinningową na blanku muchowym,chociaż może boron to może być dobry kierunek.

 

 

Cudów z kijow muchowych nie wyciągniesz. Zawsze akcja będzie bardziej paraboliczna niż spinningowe fast.
Wymienione muchówki są raczej "szybsze" i dlatego nadają się jako spinningi z których "nie spadają ryby", mając czułe szczytówki gwarantujące niski dolny zakres mogące jednocześnie miotać większymi wabikami bez problemu, a ich "szybkość" umożliwia poprawne prowadzeniem.
Muchówki inne niż "fast" przy prowadzeniu przynet różnie wypadają (ugięcia, bujanie, brak "kopa" przy zacięciu).

Przepraszam Wojtku że w Twoim wątku takie dyskusje i proszę Moda o ewentualne wrzucenie jej w odpowiednie miejsce.

Paraboliczne to może być ugięcie,a nie akcja . :)


  • Guzu, Piastun i drag lubią to

#979 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 18 wrzesień 2018 - 10:05

SAGE X 10' #4. Bardzo uniwersalna wędka pod nimfę, sucha, a jak trzeba nawet niewielkiego streamera. Blank koloru ciemnej zieleni wiec osprzęt również pasujący do całości - zieleń i elementy gun smoke. Komponenty: uchwyt Lemke LC1 , insert akrylowy , korek Top flor ze wstawkami ,przelotki Snake Brand + agat Perfect.

 

VKFir-ZxCrB8.JPG?v=2VKFir-NtPXdT.JPG?v=2VKFir-3UZeNu.JPG?v=2VKFir-IIhprD.JPG?v=2VKFir-I3TLRZ.JPG?v=2VKFir-JExdaz.JPG?v=2VKFir-f5ktFb.JPG?v=2



#980 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 18 wrzesień 2018 - 10:18

Stary Talon 305 cm 14g i CD Pike 275cm 80g w nowym ubraniu.

SUEEd-oFPsIK.JPG?v=2

SUEEd-PEdLWS.JPG?v=2SUEEd-Gt5YTy.JPG?v=2SUEEd-yZdB24.JPG?v=2SUEEd-DbXgYG.JPG?v=2


Użytkownik pstrągman edytował ten post 18 wrzesień 2018 - 10:20






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, pracownia, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych